Opinie o Shell Business Operations w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Shell Business Operations. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Shell Business Operations o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Shell Business Operations w Kraków

Asia

Kiedy pracownicy wrócą do biur? Wiadomo coś? Zastanawiam się czy aplikować, i czy szukać mieszkania w Krakowie...

Magda
@Asia

W tym roku raczej powrotu nie będzie, chyba że Hybryda i to tylko dla tych, którzy zdecydują się wrócić do biura :)

@Magda

Czesc Magda, Pracujecie w Shell na laptopach w domu, czy kompach stacjonarnych? Pytam bo jestem na koncu rekrutacji i jest cien szansy, ze dostane prace, a nie mam duzego biurka w domu ;) Pozdrawiam

Karol

Hej, Mam pytanie, czy pracujecie w domu na laptopach, czy stacjonarnych kompach? Pozdrawiam

Paulina

Czy ktoś wie jak wygląda praca w HR? Czy ktoś był zatrudniony na umowę tymczasową przez randstad?

Katarzyna
@Paulina

Jeżeli chodzi o randstad to z racji pracy przez agencje dużo mniejsze zarobki niż pracownik zatrudniony bezpośrednio przez Shella (ponad 1000 brutto mniejsza podstawa), brak benefitów pracowniczych, o bonusie zapomnij. Dodatkowo wymagania śrubowane z miesiąca na miesiąc i ciągłe trzymanie w niepewności w związku z umową na czas określony.

Wodnik

Jakie sa zarobki na JG5 ?

Project Manager

Dramat. Pierwsze dwa etapy szybko i sprawnie. Wszystko po angielsku. Pozytywne odpowiedzi już w trakcie rozmowy. Będę umawiać asessment. I tyle pozytywów. Po miesiącu czekania poprosiłam znajomą o zapytanie o mnie. Tego samego dnia tel że umawiać będą za jakieś 2 tygodnie. Po kolejnych 3 tyg. Zmienili status on-line na interviu - łaskawie. Po kolejnych 5 nagle rezygnują bez żadnego kontaktu face to face Tylko zmiana statusu on-line. Wstyd !!!! Brak profesjonalizmu całkowity i całkowite mijanie się z zasadami jakimi ponoć się kierują w biznesie. Szanujemy się nawzajem. Jeśli ktoś zapewnia kilkukrotnie o pozytywnym etapie to niech ma odwagę potem zadzwonić i wytłumaczyć co się stało.

Co wiem o Shell. dlaczego Shell. Doświadczenie związane z wymaganiami. Trudne sytuacje w projektach czym dokładnie się zajmowałam

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Zadowolony

A ja żem jest zadowolony ze Shella. Dobrze mi tu. Nie wiem skąd tyle narzekaczy tutaj. No ale ja żem jest techniczny to może dlatego.

Jarek SBO
@Zadowolony

Jak żeś zadowolony to najważniejsze. Wszystko w rekach Maryjki jak to mawia nasz Team Leader.

Przebieg mojego procesu rekrutacji z przedstawicielem Shell Energy na stanowisko Customer Experience Maker w Shell Energy (wszystko po angielsku, oprócz krótkiego powitania po polsku): CZĘŚĆ 1. Rozmowa z rekruterem: - Opowiedz krótko o sobie i swoim doświadczeniu zawodowym. - Czym cechuje się doskonała obługa klienta? - Jak rozumiesz Customer Experience? - Podaj przykład szczególnie trudnej sytuacji jaką rozwiązałeś. - Podaj przykład świetnej obsługi klienta, którą dostarczyłeś klientowi. - Co wiesz o naszej firmie? - Podaj przykład sytuacji, w której zrobiłeś coś więcej / włożyłeś dodatkowy wysiłek w to, aby rozwiązać problem klienta. CZEŚĆ 2. Test: a) Wysłuchaj nagrania klienta brytyjskiego (nagranie jest bardzo krótkie, więc trzeba być maksymalnie skoncetrowanym) i zaznacz, które z poniższych informacji zostały przez niego podane w nagraniu / czy poniżej podane informacje są tymi zawartymi w nagraniu. To były informacje takie jak: - imię i nazwisko. - adres. - nazwa miasta. - kod pocztowy (brytyjski: ciąg liter i znaków). - adres email (dość długi). b) Wysłuchaj nagrania klienta brytyjskiego (można robić notatki) i opisz w kilku zdaniach, co było przedmiotem zapytania klienta. c) Test gramatyczny: zdania do uzupełnienia (wyrażeniami do wyboru spośród podanych). Ten test akurat sprawdzał umiejętność zastosowania czasów w angielskim. d) Przeczytaj zażalenie przesłane przez klienta i (profesjonalnie, w formie oficjalnej) odpowiedz na nią, formułując wiadomość mailową. CZĘŚĆ 3. Czy ma Pan jakieś pytania? Powodzenia!

kandydat2

Cześć, z tego co się orientuję Shell Energy i SBO to dwie różne firmy

@kandydat2

Cześć @kandydat2, Tak, zgadza się, to są dwie różne firmy. Napisałem post o rekrutacji do firmy "Shell Energy" tutaj, bo nie znalazłem odpowiedniego forum dla Shell Energy, a pomyślałem, że może się to komuś przydać. Jednakże, dzięki za podkreślenie tego Twoim wpisem. Pozdrawiam

@kandydat2

Ponadto, wysłałem prośbę o usunięcie mojego wpisu do administratora strony, aby uniknąć wszelkich nieporozumień. Dzięki i pozdrawiam

@Kandydat

Mam pytanie odnośnie pracy w Shell Energy. Czy obecnie wszyscy pracownicy pracują zdalnie? Dzięki z góry????

serek
@Ania

Tak, wszyscy pracują zdalnie. Chyba że masz jakąś mega pilną rzecz lub awarię sprzętu/netu w domu, wtedy możesz przyjść do biura.

@serek

Super! Dzięki:)

PR
@serek

Nie, nie wszyscy pracują zdalnie. W każdym dziale jest ustalona lista osób, które nie zdecydowały się na taką formę pracy o kontynuują ją z biura, przestrzegając ustalonych reguł bezpieczeństwa.

Herbatka

Korpo jak korpo - dużo się mówi o tym, ze trzeba szanować pracownika, trzeba dbać o jego rozwój itp. Ale jeśli ktoś pokaże, ze pracuje i do tego nie jest totalnym (usunięte przez administratora) to go będą trzymać na najniższej pozycji, bo z tych ludzie uciekają i nie ma komu pracować. Kultura "Speak up" wcale nie działa. Jak się odezwiesz, to wraca rykoszetem i jest tylko gorzej. Firma udaje, ze jest złotym jajem, ale jak się podejdzie bliżej i się powącha, to może max złota kupa..ale nadal kupa. Generalnie sytuacja jest taka, ze im głupszą osoba (ale wygadana), to szybszy awans. Większość moich kolegów już jest tez byłymi pracownikami. I jak by ktoś chciał narzekać, ze pewnie jestem idiotka, która to nawet poprawnie po polsku pisać nie umie, i dla tego pewnie pluje na firme bo przez własną głupotę awansu nie dostałam - jestem obcokrajowcem z zachodu, który się nauczył polskiego (wiec za błędy z góry przepraszam, ale to nie mój język ojczysty). Firme polecam tylko dla ludzi, którzy chcą nabrać po szkole byle jakiego doświadczenie (i tak są lepsze firmy).

Lili
@Herbatka

Zgadzam się. Obiecanki, że "będzie lepiej", nie spełnione. Pracownicy zawaleni obowiązkami z działów polikwidowanych za granicą i przejściowe dodatkowe obowiązki, stają się częścią pracy i podlegają ocenie. Niedobrze się robi od mydła TL, że rozumieją, jak denerwujące jest, że dodatkowe obowiązki i doświadczenie, to nie podstawa, aby podnieść zarobki do poziomu nowozatrudnianych. Zgadzam się - może dobre na start (max 2 lata), a później trzeba szukać porządnej firmy.

Obcokrajowcy ze wschodu
@Herbatka

My też uciekamy

Herbatka
@Lili

Tak jest. Więcej pracy, ale podwyżki brak. Jeszcze mówią, że masz być rad za pracę i kasę jaka masz, bo inni nie mają lub mają gorzej. Jest covid, to się zamknij albo idź do innej firmy. Słyszałam też od kolegów z CS działu, że ponoć to dostają wysokie wynagrodzenie, na které de facto mysią zarobić pracą, która przekracza to, co jest zapisane w umowie. Więc dobierać obowiązki, uśmiechać się i mówic, jak jestem szczęśliwym, że mam taką robotę (bo oprawcy nie ma mowy). Dla tego wracam z Polski z powrotem za granicę i Polacy SZANUJ CIE SIĘ! Bo inaczej Was korpo zawsze będzie dym...ac. Shell odebrał referral program (więc žádné pieniądze za polecenie pracownika), odebrał na czas Covida bonus...ale akcjonariusze i CEO zawsze swoje dostaną..i na SBO nie třeba płacić...smutne..ale SBO to porażka i fatalny pracodawca.

A jeżeli chodzi o stanowisko Customer Operations Specialist Deal Management? Jak wygląda praca w tym dziale?

Władek
@Kasia

To nie praca (bo pracę to się szanuje), to robota

Gal Anonim
@Kasia

Nie polecam, bardzo dużo pracy nie mającej odzwierciedlenia w zarobkach, niekompetentni team leaderzy, problemy personalne w zespołach, z którymi TL-y sobie nie radzą. Niedojrzałe osoby w zespole, które skarzą na siebie nawzajem do TL-ki, a TL-a pochwala takie zachowania i faworyzuje osoby które donoszą na innych, jak za komuny. Pracuje już w 3 korporacji i nigdzie indziej nie spotkałem takiego niekompetentego szefostwa jak w shellu.

Mushellka
@Kasia

Dziewczyno, uciekaj jak najdalej. NIe ma jasnych procesów, więcej roboty niż ktokolwiek jest w stanie udźwignąć i wymagania z kosmosu...

Mushellka
@Gal Anonim

Co do tej opinii - mam trochę inne doświadczenie, choć równie rozczarowujące. Na komentarze o niskim poziomie wsparcia pracowników TL nic nie mówił, jak był problem z kimś w zespole kazał nam to rozwiązywać bezpośrednio z człowiekiem w którym był problem (to rozumiem), ale ten ktoś był psiapsi TL więc gadanie wprost nic nie dało, a na prośbę o pomoc TL reagował tak: nie dajesz feedbacku i dlatego jest jak jest. Ostatecznie to że jest źle to jest twoja wina i cóż. Ciesz się że masz pracę, bo jest COVID i wszyscy tracą pracę Żenada

Gall Anonim
@Mushellka

Dokładnie tak było! Coś mi się wydaje, że pracowaliśmy w tym samym zespole :) Ciekawe jak jest teraz jak coraz więcej ludzi odchodzi, a Shell nie może znaleźć nikogo nowego, czy pupilki dalej są faworyzowane? Jedna pupilka pewnie już niedługo wróci z macierzyśkiego i pewnie od razu czekać będzie na nią awans, tłumaczony tym że jest mało ludzi do pracy to trzeba jej dać, ale reszta zespołu która siedzi i tyra i tak się nigdy awansu nie doczeka.

Ciekawa

Jak wygląda praca delivery schedulera w sbo? Czy jest problem z braniem urlopów jak piszą poniżej? Czy często trzeba zostawać dłużej i robić nadgodziny?

anka

wyzysk

Kamil

Hej, jak sytuacja w dziale tax w Shellu? Zastanawiam się nad złożeniem aplikacji, przeglądając forum znalazłem mnóstwo negatywnych wpisów i opinii, w szczególności z przełomu 2019/2020. Jak wygląda tam obecnie praca w dobie koronawirusa?

@Kamil

Bardzo odradzam. Ogromna rotacja, braki w ludziach, ludzie zawaleni dodatkową pracą i nadgodzinami. Jak nie masz więcej możliwości to śmiało bo pewnie łatwo się dostać , w innym wypadku polecam szukać dalej.

Ola

Nic się nie zmieniło od 2019, dziesiątki osób zatrudniono i dziesiątki osób zwolniły się SAME, często przed zakończeniem okresu próbnego. Toksyczna atmosfera, na jednego pracownika przyprą praca, którą w Holandii wykonuje 3-4 pracowników. Ciągle się coś zmienia i musisz kogoś zastępować, brak klarownych instrukcji procesów, rzucają cię na głęboką wodę i... radź sobie:) TL ci nie pomoże bo sam nie ogarnia, co najwyżej w kuchni z innymi tl na ciebie ponarzeka ale zwolnić nie zwolni bo jest i tak w czarnej (usunięte przez administratora) z ludźmi :) pozdrawiam z dolnego piętra:)

@Ola

Zwalniają się tylko Ci, którym brak kompetencji bo praca jest na wysokim poziomie. Najlepsi, najzdolniejsi zostają i mają szansę na rozwój i światową karierę. Z Shellem na dłużej wiążą się tylko największe talenty. Rynek pracy bije się o takich ludzi.

@Core Staff TL

Dawno nic mnie tak nie ubawilo :D. W zadnej innej krakowskiej korpo nie spotkalam sie z tak niekompetentnymi team laederami i team managerami. Czesto ich jedyna "zasluga" jest dlugi staz pracy i umiejetnosc podlizania sie odpowiednim osobom.

@Ania

Lojalność i bardzo wysokie kompetencje to klucz do sukcesu w naszej organizacji.

Delegowanie
@Core Staff TL

I delegowanie jeśli brak kompetencji

@Delegowanie

Delegowanie jest formą zarządzania. Podobnie jak mikro management. W shellu pracują tylko najlepsze talenty.

Core Staff Super Senior TL
@Core Staff TL

Delegowanie jest forma zarządzania polegającą na uciekaniu przed odpowiedźialnoscia przez nasze najlepsze talenty.

Lisa
@Core Staff TL

zmień leki :) nikt nie bije się o ludzi, którzy mają skłonności socjopatyczne i unikają pracy. Ci najlepsi właśnie odchodzą gdzie indziej.

not K

My colleague ran away from this position, first to another, then to another company

bum

Czy praca na pół etatu jest możliwa ?

Kamila
@bum

Z tego co wiem, niektóre Panie po urlopie macierzyńskim pracują na pol etatu, aby moc pogodzić prace zawodowa z opieka nad dzieckiem.

Witajcie, czym różni się Team Manager od Team Leader?

shelby
@Nowy

TM ważniejszy

Mam pytanie odnośnie pracy w Shell jako Customer First Advisor. Podczas rekrutacji powiedziano mi, że nasz czas pandemii praca będzie się odbywać w systemie zdalnym. Właśnie dostałam maile z potwierdzeniem oferty pracy, z których wynika, że to jest jednak praca stacjonarna w biurze w Krakowie. Czy ktoś, kto obecnie pracuje w Shell może mi powiedzieć jak wyglada obecnie praca tam? Dzięki:)

Zorientowany
@Ewa

Praca 100 procent zdalna dla większości ludzi, chyba że biznes wymaga żebyś pracowała z biura. Kiedy wrócimy do biura? Tego tak naprawdę nie wie nikt. Jedyne co mogę podpowiedzieć że Shell nie prędko w porównaniu do innych firm

Shellowiec
@Ewa

Ty pytasz o innego Shella - Shell Energy a nie o Shell Business Operations to forum dot Shell Business Operations- inne zasady, inne firmy.

@Shellowiec

@Shellowiec Dziękuje za odpowiedź. Czy w takim razie może orientujesz się jak wyglada obecnie praca w Shell Energy?????

Kamila

Czy możliwa jest praca na pol etatu w Shell?

Kandydatka o pracę

Na początku marca zgłosiłam się o pracę do Shell, tego samego dnia zadzwoniono do mnie w sprawie umówienia się na weryfikację języka. Weryfikacja ta odbyła się 08.03 i od razu dostałam informację, że język mam na najwyższym poziomie oraz że w ciągu kilku dni ktoś się będzie ze mną kontaktował w związku z dalszymi etapami rekrutacji. Mamy 22.03, a nikt do tej pory się nie odezwał. 16.03 napisałam maila z przypomnieniem do Pana, który do mnie dzwonił, żeby umówić mój test językowy, ale oczywiście ta osoba nie jest łaskawa odpisać. Brak szacunku do kandydata i marnowanie jego czasu. NIE POLECAM, zero profesjonalizmu.

@Kandydatka o pracę

W moim przypadku akurat wszystko w najlepszym porządku. Pierwszy telefon i umówienie wstępnej rozmowy z osobą z HR w Krakowie - rozmowa punktualnie co do minuty, czas trwania ok 30 minut, częściowo oczywiście po angielsku. Następnie kontakt mailowy z osobą z HRu (Filipiny) w sprawie ustalenia terminu interview. Interview ok 1,5h przeprowadzony zgodnie z ustaleniami po ok tygodniu (opóźniony z uwagi na moją dostępność). Po 7 dniach ponownie telefon od osoby z HR w Krakowie, następnie wymiana szeregu maili - odpowiedzi błyskawiczne, wyczerpujące.

@AB.kandydat

Czy możesz podzielić się informacją, jaja JG i jaki zarobek? Aplikowałem na JG6 i zastanawiam się nad czy warto negocjować, czy stawki są w miarę stałe. Z góry dziękuję

@Kandydat

Moje stanowisko to JG5 ale stawki mogą chyba być różne w zależności od działu (?)

Chciałabym zapytać, czy jest możliwość pracy w Shell na pół etatu?

AB.kandydat

Dzień dobry, uprzejmie proszę o rzeczową opinię nt. funkcjonowania i pracy w obszarze Safety Data Sheets (nie bardzo wiem jaki to dział....). Z góry dziękuję za pomoc.

Hello

To lepiej dla Ciebie ze Cię nie zatrudnili. Dyskryminacja i kolesiostwo jest na każdym kroku i jak widać od samego początku. Niestety zatrudniają często ludzi bez żadnego doświadczenia którzy nawet nie starają się nauczyć skoro zawsze ktoś inny za nich zrobi. Firma kilka lat temu to było coś a teraz kompletne dno

ups

To czemu nie wrócisz do Niemiec? Tam nawet na stacji benzynowej zarobisz więcej niż jako pracownik biurowy w Shellu w Polsce :)

?

Co to za pozycja specjalista? Czy w tej roli liczyły się tylko umiejętności językowe?

noname
@?

Ogladałem niedawno pozycje w Shellu i rolę w Customer Service oceniłem raczej jako pozycje dla osob bez doswiadczenia, albo maks rok... nie ma sie co dziwic, ze zostales odrzucony jesli byles najzwyczajniej w swiecie jesli masz juz 20 lat doswiadczenia. Ja wybralem pozycje Macro Distributora i jeszcze czekam na odpowiedz

KRK2018

pracowalam 4 lata w Shell Kraków, też jestem 40 plus........ powiem ci tyle : jesteś za mądry i masz za duże doświadczenie, jak większość tzw. korporacji szuka ludzi bez doświadczenia, bez własnego zdania, całkowicie uległych, którzy dadzą się ,,urobić,, nigdy nie sprzeciwią bo w życiu nie mieli własnego znania na żaden temat, idealny ,,materiał,, do korporacji ................

BB

Przykro mi ,że się nie udało. Mam kilku znajomych z niemieckim i z tego co wiem nie narzekaja na zainteresowanie ich cv. Jednak tez wiem, ze dopoki nie szuka sie samemu opinia innych czesto rozmija sie z prawda. Ja zamierzam aplikowac do shella w niedlugim czasie z holenderskim i zastanawiam sie czy moje odczucia a raczej rezultaty będę tak samo kiepskie jak twoje. To tylko moja sugestia ale moze powinienes zmodyfikowac swoje cv , tzn je troche uszczuplic, moze wtedy sie uda. Slyszalam ze heineken ma dobre oferty ale to tylko slyszalam

BB

Zapomnialam że chciałam zapytac, czy w shell miales juz rozmowe? telefoniczna lub face to face? napisales ze zdales egzamin z niemieckiego na poziomie C2 ale miales na mysli egzamin/test w shell? z gory dziekuje za info Pozdrawiam

Anka

Korpo lubia dzieci bo nie zadają pytań, nie kwestionują niczego i zapychaja bo nic nie maja. Kraków to miasto ch... procesów byznesowych dla, ludzi 25-35. Taka prawda

@Anka

Chyba coś pomyliłaś. Masz dziecko? Dziecko akurat zadaje pytania. Nawet stare korposzczury są uczone metody 5 Whys :-)

miedzynarodowe doswiadczenie

Prosze Pana / Pani, Kariere w Shellu zrobily osoby, ktore zatrudnily sie tam w latach 2005-7, gdy firma ta powstawala w Business parku. Zawsze tak jest, ze jak nowa firma wchodzi do Polski, to mozna sie zalapac na najlepsze stanowiska, ewentualnie szybko awansowac. Ci, co studia konczyli wlasnie wtedy, lub tuz przed i sie tam dostali, dzis zapewne sa menagerami (od jakichs bzdur, ale dalej menadzerami), team-leaderami, itd. Reszta, ktora juz przyszla w kolejnych latach, to tylko mieso armatnie. Prosze o tym pamietac. I prosze celowac wlasnie w firmy, ktore dopiero co weszly/wchodza na nasz rynek, bo takie firmy nie wiedza, ile placic, jak sie u nas pracuje, itd. Jesli na poczarku zaczepi sie Pan/-i, na wysokim stanowisku, to potem bedzie juz latwo. Tak samo bylo z ABB, Motka, CapGemini, Heinekienem i innnymi korpami. Po prostu dzis sie juz tam nie oplaca isc, bo stanowiska sie nasycily. Oni nie potrzebuja wiecej ludzi z 10-20-30 letnim doswiadczeniem, bo sami maja w takich strukturach (i to sa Polacy tutaj), a jedynie studentow za darmo, stazystow za 1000-2000 pln netto i byc moze Ukraine.

ferdydurke
@Anka

Popieram. Po 35 roku życia raczej uciekajcie od typowego korpo do mniejszych, bardziej poukładanych firm.

40+
@ferdydurke

Centra usług wspólnych czy BPO to nie są żadne korpo. Normalne korpo to firma która prowadzi biznes na jakimś obszarze np. kraju i ma wszystkie działy typu sprzedaż, marketing, finanse itd. z pozycjami od góry do dołu. Centra to centra i rządzą się innymi prawami. W centrach starszych osób dotychczas nie było bo to młode organizacje. Boom zacząl się 10 lat temu. Więc jak przyjęli kogoś kto miał 30 lat to teraz ma max 40. Dzięki niskiemu bezrobociu relacje w firmach się cywilizują. Na tych forach piszą zazwyczaj frustraci którzy pewnie mają pretensje do świata o wszystko więc specjalnie bym się tymi opiniami nie przjmował.

Hell
@40+

Mój kolega z zespołu ma 62 lata.

Realista
@40+

Pracowałeś w SBO czy tylko chciałeś zaimponować kopiowaniem tekstów z wikipedii?

40+
@Realista

Większość życia w korpo. Dlatego widzę różnicę. Zresztą widać to również na tym forum. W BPO robisz jakieś kawałki procesu naczęściej nawet nie rozumiejąc po co. Akurat w moim centrum są zaawansowane procesy i znalezienie w Krakowie kogoś z odpowiednim doświadczeniem oraz osobowością jest mega trudne. Ludzie są przyzwyczajeni do odtwarzania wg procedury.

h
@40+

Osoby po 40 nie używają "milenialskiego" "mega". Sorry mówienie "coś jest mega" zamiast po prostu "jest trudno" itd to takie szczeniackie słownictwo.

Zostaw merytoryczną opinię o Shell Business Operations - Kraków

• Jak się pracuje w Shell Business Operations?

Zobacz opinie na temat firmy Shell Business Operations tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 210.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Shell Business Operations?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 91, z czego 15 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 33 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Shell Business Operations?

Kandydaci do pracy w Shell Business Operations napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Shell Business Operations
2.4/5 Na podstawie 343 ocen.

Shell Business Operations