Opinie o Shell Business Operations w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Shell Business Operations. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Shell Business Operations o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Shell Business Operations w Kraków

PIP

Mam pytanie, jest XXI wiek, umiecie protestować o wolne sądy, bronic zwierzątka przed rzezią etc..to dlaczego nikt nie zgłosi sprawy do Państwowej Inspekcji Pracy, jeśli praca po godzinach i to znacznych jest nie ewidencjonowana czy tez nie rozliczana. PIP było przeciez juz w State Street i tam wszystkie nadgodziny od tego momentu były płatne. Masakra! Przecież to wasze miejsce pracy i wszyscy przymykają na to oko? Albo umiecie tylko narzekać i nic z tym nie robić...

...

Najgorsza firma, w której można pracować, niewolnictwo, wyzysk, brak podwyżek, dzwonienie do pracownika po godzinach pracy jest tu normalne, śmieszne pieniądze za ciężka pracę, której nikt nie docenia. Brak backapów, instrukcji, niekompetentni menadżerowie i ludzie zajmujący wysokie stanowiska. Kłamstwa na każdym kroku, dezinformacja, utajanie ważnych faktów dla pracowników i biznesu. Niedopuszczalne i karygodne zarządzanie teamami, clastrami, działami.

Ryszard
@...

Dzwonienie do pracownika po godzinach pracy? Mowa o telefonie prywatnym, czy służbowym? Opisałeś wiele negatywnych aspektów, może jednak znajdą się też jakieś plusy- chociażby pensja, o ktorej nie wspominałeś. Byłeś zadowolony ze swojego wynagrodzenia?

a na koniec te ankiety są i tak koloryzowane, ma być zielono picuś i glancuś.

Czy na stanowisko Deal Management Specialist German Speaker można od razu aplikować po studiach bez żadnego doświadczenia w korpo?

@<>

Można, do tego stanowiska potrzebujesz głównie języka i ogarnięcia w systemach komputerowych (wszystkiego Cię nauczą, ale wiedzy będzie sporo do przyswojenia).

Masza

Zgadzam się z opinią o niesprawiedliwości w zarobkach oraz braku back up- ów. Nie wolno robić nadgodzin, więc jeżeli nie chce się dostać underperformance to przed i po urlopie trzeba trzaskać gratis nadgodziny. Managerowie tłumaczą brak wiedzy o backlogu różnymi callami i spotkaniami, co "nie pozwala im na zauważanie problemów w teamie". Strach skrytykować czegokolwiek na forum, gdyż odbija się to na ocenie rocznej. Brak uzasadnienia co do oceny. Często w momentach kluczowych brak team leadera

Project Manager

Dramat. Pierwsze dwa etapy szybko i sprawnie. Wszystko po angielsku. Pozytywne odpowiedzi już w trakcie rozmowy. Będę umawiać asessment. I tyle pozytywów. Po miesiącu czekania poprosiłam znajomą o zapytanie o mnie. Tego samego dnia tel że umawiać będą za jakieś 2 tygodnie. Po kolejnych 3 tyg. Zmienili status on-line na interviu - łaskawie. Po kolejnych 5 nagle rezygnują bez żadnego kontaktu face to face Tylko zmiana statusu on-line. Wstyd !!!! Brak profesjonalizmu całkowity i całkowite mijanie się z zasadami jakimi ponoć się kierują w biznesie. Szanujemy się nawzajem. Jeśli ktoś zapewnia kilkukrotnie o pozytywnym etapie to niech ma odwagę potem zadzwonić i wytłumaczyć co się stało.

Co wiem o Shell. dlaczego Shell. Doświadczenie związane z wymaganiami. Trudne sytuacje w projektach czym dokładnie się zajmowałam

Lingwista

Praca dla osób,. które mało orientują się w wynagrodzeniach w Krakowie. SBO wyłapuje osoby ze znajomością jakiegokolwiek języka obcego poza angielskim. Obiecywane kokosy po pierwszym roku, to mrzonka. Managerowie odcinają się od odpowiedzialności za wysokość zarobków, tłumacząc, że to HRy są wszystkiemu winne. Pracownicy z 5.letnim stazem mogą liczyć na zaszczytną kroplę ropy. Wyższe stanowiska sztucznie zmieniają nazwy, aby przy okazji dać sobie podwyżkę. Płace na tych samych stanowiskach w innych SBO znacznie wyższe przy mniejszym nawale pracy, co.dobija człowieka. Job grupy też w Krakowie na innym poziomie, niż w krajach Europy Zachodniej. Kiedyś było tam OK, ale teraz im więcej pracowników, tym.mniej korzyści dla pracowników. Firma traci doświadczonych ludzi, zatrudniając w ich miejsce byle.kogo, aby tylko zapełnić lukę, a praca.spada na kolegów. Stres!

Aga

Zgadzam się z wypowiedzią Igi. Shell ściąga działy do Krakowa, ponieważ tutaj ludzie są przynajmniej 2 razy tańsi, niż zagranicą. W porównaniu z innymi korpo, bonusy i dodatki są marne. Ubezpieczenie w Luxmedzie - chyba najgorszy z prywatnych świadczeniodawców medycznych (brak specjalistów, kolejki gorsze niż w NFZ). Skargi na Luxmed pozostają bez akcji. W innych korpo ceny biletów do kina na benefit znacznie niższe. Warunki zwolnienia pracowników (odprawa) - szkoda słów.

pozytywny
@Aga

Aga wybierasz firme po tym jaka maja odporawe??? - skad ty bierzesz nawet info jakie sa odprawy ??? Ja wybrałem Shell bo rośnie jak na drożdżach, przy taki wzroście ludziom którym się chce, maja dużo opcji kariery i ja po roku dostałem awans i duzą podwyżkę. Tak jest dużo pracy, ale dużo można się nauczyć jak ktoś nie przychodzi do roboty na rok tyko na dłużej to jest to perfekt.

dociekliwy
@pozytywny

Niektórzy patrzą na odprawy, bo przeżyli już w swoim życiu zamknięcie prężnie rozwijanej firmy w Krakowie - Genpact w 2013/4 czy Sabmiller w 2014/5, więc nie wiem skąd jesteś tak zdziwiony. Nie wszyscy mają 24 lata i jednak są pośród nas osoby pamiętające coś więcej niż posty na insta, wiesz?

Aga
@pozytywny

Nie wiesz na jakich warunkach pracodawca może zerwać z Tobą umowę??! To chyba nie świadczy o Tobie najlepiej...

Ludek

Firma dobra dla początkujących, ale nie na dłużej, gdyż doświadczeni pracownicy zarabiają mniej niż nowozatrudnieni. Brak równowagi między doświadczeniem, a pracą. Bonusy marne w porównaniu z innymi firmami (nawet Biedra ma lepsze). Płace na średnim poziomie - na stanowisku sprzedawcy w markowym sklepie można więcej dostać,. niż tutaj z 5 letnim stażem. Im więcej lat pracy, tym niższe podwyżki, dlatego szukając czegoś na dłuższą metę - Shell to nie to.

Igi

Shell w porównaniu z innymi korpo płaci mało. Nie ma podwyżek rekompensujących wypłaty do obecnego poziomu, jeżeli pracuje się kilka lat. Nowozatrudnieni zarabiają czasami 30% więcej niż doświadczeni pracownicy i nikt z tym nic nie robi. Później tylko zdziwienie "dlaczego team nie jest zgrany". Dobre na start, ale nie na dłuższą metę. Podwyżki roczne na tak śmiesznym poziomie, że nawet 1/10 inflacji nie rekompensują. Jeżeli poczyta się, jakie warunki płacowe mają koledzy pracujący w Shellu zagranicą, to odechciewa się wszystkiego. I zawsze jest wytłumaczenie że "to był taki zły rok dla Shella" i dlatego podwyżka 1%. Żałość!

Kleopatra
@Igi

W punkt! Mało tego, że pensje nowe osoby maja wyższe to wymagania co do nich sa coraz mniejsze. Podwyzka 50 lub 100 zl brutto. Do tego z roku na rok niższa premia. Bo rok był zły...

....

Czego można się spodziewać na stanowisku młodszy specjalista ds. Finansów i księgowości? Jak przygotować się do rozmowy? Wie ktoś jak taka rozmowa przebiega?

Agnieszka

proszę o ino, jak wygląda praca na stanowiskach związanych z marketingiem? myslę o aplikowaniu na stanowiska event managera itp.

lion

Cześć, Czy to prawda, że w Shellu nawet szkolenie BHP jest po angielsku? Na jakim poziomie trzeba znać język b2 czy c1? Mam pytanie odnośnie rozmowy kwalifykacyjnej, etapy prowadzone przez telefon to sprawdzanie języka, a jak wygląda rozmowa w biurze? To są jakieś testy w excelu itd? Można gdzieś wyszukać jakieś przykładowe pytania, może są gdzieś w internecie notatki jak się przygotować. Fajnie jakby ktoś odpisał... byłbym wdzięczny.

forty six & 2
@lion

Tak, szkolenia w pierwszych dniach są po angielsku. B2 powinno wystarczyć o ile ogarniasz słownictwo związane z komunikacją biznesową. Podczas rozmowy w biurze bardzo możliwe, że dostaniesz zadanie w excelu do rozwiązania, ale nie są to zadania oderwane od rzeczywistości, raczej sprawdzające pod kątem stanowiska, na które aplikujesz. A przygotować się najlepiej analizując wymagania na daną pozycję pod kątem tego jak Twoje umiejętności i dotychczasowe doświadczenie się w nie wpisują :) Powodzenia!

nc
@lion

Miałam 15-minutową rozmowę w języku na stanowisko na które aplikowałam. Prośili opowiedzieć o swoim doswiadczniu zawodowym, jakim chciabym widzieć TL i t.d. Poza tym miałam Data Entry Alphanumeric test który zawaliłam... W 7 minut trzeba przepisać dane z jednej tabliczki w inną. Takie danę jak imię, nazwisko, adres amerykański, numerki id jednej osoby, a takich osób miało być z dwadzieśćia w tym tescie. Koleżanka po raz pierwszy też zawaliła ale aplikowała ponownie i zdała. Mi odzucili moją drógą aplikację. Na stronie shell mają bardzo dobre artykuły w języku angielskim jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej. Polecam to sobie sprawdzić.

GlassDoor

Spedziłam tam 2 lata. Plusy: - dobra premia i pensja powyżej średniej krajowej (czasem x 2) Minusy: - korporacyjność: level master - perfekcyjne metody (usunięte przez administratora)ludzi. Wszystko w białych rękawiczkach - toksyczna atmosfera i sporo toksycznych ludzi - nastawienie „Shell daje Ci szanse”... tylko nikt nie wie na co - prosta praca często poniżej kwalifikacji - kolesiostwo i celebryctwo: level master

Trully
@GlassDoor

Zgadzsm się. Pięknie ujęte. Ci co mają plecy nic nie robią tylko błyszczą cały dzień i tylko zerkają jak dojechać innych...

drum
@Trully

100% wycelowane i prawdziwe.niestety.

aabbcc 12
@GlassDoor

dodam jeszcze management i TL na nieustannych spotkaniach, kawach, lunchach, callach…. kiedy potrzebujesz porady, pomocy, wsparcia nikogo nie ma jestes ze wszystkim sam.

Dobrze wiecie

Mobbing w dziale tax. Koszmarna atmosfera. Wszystko mam udokumentowane.

Może tak może nie
@Dobrze wiecie

Napiszesz coś więcej? Jakieś konkrety? Od przełożonych (ktorych), kolegów?

arabell

Dobre miejsce pracy, benefity, miedzynarodowe srodowisko, dobre i indywidualne podejscie do pracownika, dobre zarobki. Male mozliwosci rozwoju czy awansu, wiekszosc TL czy managerow pracuje tam cale wieki. Typowe korpo z milionem spotkan o tym jak polepszyc warunki pracy itp. itd. Wg mnie z tych spotkan jakos szczegolnie duzo nie wynika. Polecam ta firme szczegolnie poczatkujacym, mozna sie duzo nauczyc przy odrbinie dobrej woli.

Krótka umowa

Hey, chciałem się podzielić swoją opinią na temat moich wrażeń z dwóch tygodni pobytu w Shell.. jestem w szoku, że w korporacji sprawy mogą działać szybko, sprawnie i profesjonalnie (biorac pod uwagę porównanie do innego, podobnej wielkości korpa w którym pracowałem ponad 5 lat). Zarówno w procesie rekrutacji, jak i już będąc w firmie można szybko i sprawnie załatwić sprawy z HR czy IT (bez uprzedniego wysyłania ticketa lub oczekiwania na odpowiedź liczonego w dniach). Rekrutacja od pierwszego telefonu po przedstawienie oferty i wysłanie umowy trwała około 2 tygodnie - coś rzadko spotykanego w dużych i średnich firmach (brałem udział również w 6 innych rekrutacjach w ostatnim czasie). Od momentu przedstawienia umowy byłem wręcz prowadzony 'za rękę' - wszystkie odpowiedzi podane, zanim jeszcze zdążyłem sam zadać sobie pytania. Jednocześnie ze mną zaczynało ponad 90 osób, wszystko sprawnie przeprowadzone. Fajne benefeity, od bardzo szerokiego socjalu, po dużo miejsc parkingowych, elastyczne godziny startu pracy (super sprawa) czy dobra stołówka. Zatrudniłem się w Taxie, o którym na tym forum czytałem sporo negatywnych opinii i miałem swoje obawy. Po półtora tygodnia dostałem ofertę pracy w firmie z zupełnie innej branży i złożyłem wypowiedzenie. Reakcja team leadera była bardzo profesjonalna, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Atmosfera w zespole była pozytywna. Pracy na pewno jest sporo. Na temat poziomu zarządzania i długofalowej polityki (typu podział obowiązków, awanse, zarobki) itp. się nie wypowiem, bo byłem tam za krótko.. ale jeśli ktoś zna firmę w której wszystko jest w pełni obiektywne i transparentne, to niech powie, bo taka moim zdaniem nie istnieje... Rotacja na pewno jest i sporo pracy również - ponownie powiem, że wydaje mi się, że taka jest obecnie specyfika pracy w Krakowie, że ludzie migrują w poszukiwaniu lepszych warunków z jednej strony, a z drugiej wiele firm się ciągle powiększa i potrzebuje nowych pracownikow... mnie do zmiany skusiło zupełnie inne stawisko i tryb pracy, ale moje wrażenia na temat Shell sa bardzo pozytywne.

Wolne żarty
@Krótka umowa

Kto spędził chociaż 8 godzin w tym dziale wie że jakiekolwiek pozytywne słowo o taxach to musi być propaganda. Nie dajcie się na to złapać nawet facet który pisze pozytywnie o procesie rekrutacji zwiał z tamtąd po 2 tygodniach hahahaha

Krótka umowa
@Wolne żarty

zależy od punktu siedzenia - przyszedłem z taxów w korpo, gdzie Twój dzień jest wypełniony krótkimi, dziennymi deadlinami i przy których praca w modelu deadlinów miesięcznych to raj na ziemi. W SBO każdy chodzi na 30 minutowy obiad bez względu na wszystko - w moim poprzednim miejscu pracy nikogo to nie obchodziło czy masz czas zjeść, deadline był ważniejszy. napisałem, że TL zachowała się profesjonalnie pomimo niemiłej sytuacji, że firma ma dobre benefity, a więcej nie widziałem. Nawet po 8h wiedziałem, że widziałem gorsze miejsca do pracy. Czytaj ze zrozumieniem

4U
@Krótka umowa

Pewnie dzięki dużej rotacji doszli do perfekcji w zatrudnianiu :-)

Ryk
@4U

Do perfekcji w zatrudnianiu znajomych i rodziny na wysokich szczeblach które nic nie robią i nie maja pojęcia co robią ich podwładni:) z kolei na niższym szczeblu nikt nie polecacie pracy znajomym, by ich nie stracić ;)

Oczekująca

Jak długo czekaliście na pozytywną odpowiedź po rozmowie do działu taxowego?

Domel

Witajcie pracowalem w BPO przez ponad 2 lata przezylem 4 menagerów. Firma bardzo pozytywna pensje powyżej rynkowej dobry socjal. Odszedłem bo nie potrafiłem się dogadać z przełożona była Ona z innego kraju i promowała głównie swoich rodaków. Rozmawiały cały czas w swoim języku a jak ja coś do niej mówiłem to kazała przechodzić na angielski żeby koleżanki rozumiały. Pozostałych menagerów wspominam bardzo miło I do dzisiaj mamy kontakt. Co do pracy zależy na kogo traficie praca jest rozkładana według możliwości i umiejętności oczywiście pomijam ostatni etap. Kolesiostwo i układy sa we wszystkich korpo I w Shellu również. Często misiałem pracować na 2 scopach i byłem za to wynagradzany oczywiście nie na miarę czasu jaki poświęciłem ale to miłe. Gdyby nie konflikt który blokował mi zmianę działu pracowałbym tam do dzisiaj. Shell jako firma jest bardzo poukładany HR IT działaja bardzo sprawnie. Stołówka też jest super i jedzenie w bardzo przystępnej cenie. Do wszystkich procesów sa instrukcje Globalne jak i zespołowe. Dzisiaj z perspektywy czasu bardzo miło wspominam pracę tam szczególnie że z kolejnej korpo odszedłem po 5 miesiacach bo taki bylem bałagan i brak organizacji że siedzenie 8-22 to już nie dla mnie. Podsumowywujac bardzo polecam Shella zarówno dla osób zaczynajacych jak i z większym bagażem doświadczeń Pozdrawiam

Don

Witam, Mam pytanie a mianowicie jakie są widełki płacowe brutto na stanowisku Collections Analyst English Speaker?Co to za dział, a przede wszystkim jaka jest w nim atmosfera i czego można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej z managerem?Z góry dziękuję za informację

Pracownik-teraz

Firma nie docenia pracowników, którzy są kilka lat i są profesjonalistami. Osoby nowozatrudnione dostają wyższe podstawy "bo rynek pracy tego wymaga". To wpływa na negatywne atmoesfery w teamach, gdyż z czasem i tak pracownicy wymieniają się informacjami na temat zarobków i doznają szoku. Osoba szkoląca new joinera dostaje mniej niż nowozatrudniony...

nie pracownik shella
@Pracownik-teraz

Nie docenianie pracownikow ma miejsce w kazdej korporacji w krk. Przeciez wszedzie oszczedza sie albo tnie koszty. e swojego doswiadczenia wiem ze podwyzka mozliwa jest ale w trakcie zmiany firmy ;-)

Tarka
@nie pracownik shella

Niestety tak to wyglada... trzymaja ludzi z dosw na 7 i 6 a internom tez już daja jg7 . I tlumacza ze studencik za mniej robil nie bedzie...

Zuza
@Tarka

Wygląda na to,że najlepiej zmieniać pracę co 2 lata, bo inaczej ciężko o podwyżkę. W Shell pracowałam kilka lat, jak nie masz pleców nikt cie nie doceni. Co ugrasz na początku w tym będziesz siedział. jak idziesz na urlop to nie ma Cię kto zastąpić, więc przed i po tyrasz po godzinach, których nikt Ci nie wypłaci. jeszcze na Ciebie naskoczą, że źle się organizujesz. Gdy Ty tyrasz managerki latają na kawe i spacerki oraz pierdzielą o (usunięte przez administratora) marynie ale rączek pracą ni skalają.

Contracting and Procurement Team Leader - ktoś podpowie jakie widełki? Angielski C1

GGG

Zarobki w tej firmie owiane są głęboką tajemnicą jak widać ale żeby widełek nie podać... Może ktoś by się pochwalił na jakie zarobki może liczyć kadra menadżerska?

Zullul
@GGG

To zalezy czy masz plecy. Ale 12 tysi minumum

Nowu
@Zullul

Szału nie ma, do zachodniej menadzerki jeszcze daleka droga

Zostaw merytoryczną opinię o Shell Business Operations - Kraków

• Jak się pracuje w Shell Business Operations?

Zobacz opinie na temat firmy Shell Business Operations tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 214.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Shell Business Operations?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 95, z czego 16 to opinie pozytywne, 44 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Shell Business Operations?

Kandydaci do pracy w Shell Business Operations napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Shell Business Operations
2.4/5 Na podstawie 346 ocen.

Shell Business Operations