Opinie o Hobas Dąbrowa Górnicza w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Hobas Dąbrowa Górnicza. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Hobas Dąbrowa Górnicza o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja arkuszy rur i kształtowników

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hobas Dąbrowa Górnicza w Dąbrowa Górnicza

Zmiany zmianami super fajnie ale gdzie te obiecywane podwyżki podzial pracowniczy i dlaczego niektórzy za plecami pracowników latają i wywalczają podwyżki skoro ich nie ma ? . Powinien być rownomierny podzial tym co się należy za wykonywana prace i kompetencje oraz wiedzę a nie ten który lata i wykazuje swoje zaangażowanie gdzie indziej .To jedyna zmiana która poruszę na obecnym etapie bo lataniem i podlizywaniem się niestety krzywdzi się tych pracownikow którzy siedzą cicho i robią swoja prace :) zarzad powinien tez to zobaczyć nie w mowie lecz pracy rzetelnej przydzielać odpowiednie place :)

On

Dlaczego wylewasz żale tutaj idź i powiedz to na forum brygady, kierownikowi jednemu lub drugiemu! Powiedz ze zasługujesz że jesteś najlepszy napewno zostaniesz wysłuchany. Po co piszesz tutaj i tworzysz zły obraz zakładu który cię uratował i karmi twoje dzieci. Nikt cię nie trzyma na siłę

Byle nikt

Taaaaa... Podwyżki chyba, ZWOlNIENIA MASOWE , PRAWIE ŻE! Prawa ręka ten mały karakan, tak narobi, że my będziemy (usunięte przez administratora) więcej i więcej, ich plany z biura nie będą realizowane.... Więc nie będzie premi, wsumie i tak robi się lipa, PRAWA ręka to chyba dyrektorowi to do walenia konia potrzebna!!! Jeszcze tak się narobi, ten mały przykurcz sam będzie składał te kształtki i wykańczał. Go widzę to mnie czesie odrazu, jemu to by się przydało, zjeba i za bramę.!!!!

Alvaro
@Byle nikt

Odpadły najsłabsze ogniwa (lesery i schorowane jednostki)

@Alvaro

Nikt nie powiedział że nie będzie tych wyrzucen więcej ciekawe czy czr tąd czy nęt to napisał pozdrowienia chłopaki :) wkoncu może doczekamy się pełnych premii

Nęt
@Alvaro

Piszę tu po raz pierwszy i ostatni Wszyscy jesteście takimi ogniwami Ja wyleciałem bo pan P. Z mnie po prostu osobiście nie lubi i z wzajemnością. Pozdrawiam przykładnych pracowników Tomek.

Były Pracownik Kształtek

Nie wiem czemu ale czytając komentarze 90% kometarzy kierowane jest z działu KSZTAŁTEK , czy tam dalej jest tak jak było,że oszczędności i wymagaina 120% to norma ? Ciekawe dlaczego rzadko widać komentarze Produkcji czy Napraw Laboru Logistyki ;) jak to stare przysłowie mówi Górnictwo w D rolnictwo w D za to Kształtki też w D ;) Tak na serio chciałbym zaznaczyć że wkońcu może zmieni sie podejscie kierownictwa do tego czy zarządu co tu pisze ludzie nie wylewają słów bez podstawnie mówią jak jest , kierownictwo sie zmieniło ale czy te zmiany poszły na lepsze uważam ze na gorsze może i zmieniło sie podejście brygadzistów co po niektórych lecz zostało uszanowanie kierownictwa którzy uważają że pracownik to tylko pracownik a jego zaangażowanie jest wkładane do jednego wora czyli do porównywalnego zera Słuszna uwaga : Kierownictwo czy cały zarząd niech zacznie doceniać tych co sie starają ew pozwoli odejść na inny dział tam gdzie mogą sie wykazać i nie utrudnia tego że pracownik kształtek nie będzie się mógł przenieść czy awansować na Logistyke ( Która i tak ma w plecy !!!!!) .Jako były pracownik który słyszy co sie pozmieniało to tak naprawde doceniam firme która po przyjęciu mnie na operatora dała szanse na awans na inny dział . Kształtki i tak i tak zawsze będą na samym końcu łancucha pokarmowego a w praktyce na początku bo firma z tego działu jak najwięcej bierze a sprzęt który daje czyli szlifierki które nadają sie do szlifowania skóry z ziemniaka czy zakupuje uzywanego wj którego serwisuje ur który albo przyjdzie albo oleje sprawe całkowicie wymieni węzyk za 3 zł i hura ma chodzić miesiac czy nawet kamnienie do szlifowania które jeden weżmie nówke rzuci o ziemie szlifierką i on już działą jak młotowiertarka na udarze , czy nawet silos do betonu który przez użytkowanie kwadratowych głów potrafi nawet sie zaciać ..... Ludzie na takie zarobki to powinno być wymienione a nie przysłowiowo (serwisowane ) Firma dba o kieszeń przełożonych , nie wspomne o wymianie szlifierek kierownik odpowiedział co ? Nie zmienimy atlasa copco bo do nich mamy dużo części Rusztowania na laminowaniu (usunięte przez administratora) i malaria robiac duze gabaryty na tym pseudo rusztowaniu które się trzęsie i jest usyfione nie wspomne o bhp Czarodziej opierniczy cie o okulary ale nie sprawdzi stanu tych rusztowań daj bóg zeby się kiedyś nie zarwało i któś nie był kaleką rusztowania do wnętrza rury pracownik robi z czego kantówki palety gumy ... DRAMAT !!!!! Pozdrawiam całą załoge którzy w tym burdlu wytrzymują ale szanujcie zdrowie i swoje nerwy bo jest wiele zakładów którzy na start płacą tyle co tutaj po przedłużeniu umowy na stałe :) Dopóki komus cos sie nie stanie będzie sie działo niektórzy latajac za kierownictwem i liżąc zad mają większą stawke ale to nie wazne pozdrawiam :) Pracownik IS II

pracownik byłyiobecny
@Były Pracownik Kształtek

jak Ci tak źle to wiele zakładów stoi otworem... może warto spróbować zamiast psuć sobie nerwy. Ja to osobiście sprawdziłem na sobie. Miało być lepiej a było gorzej pod każdym względem .. może i 200 zł więcej ale praca w "świątek piątek i niedziela" gorsze warunki, totalne zero bhp i atmosfera masakryczna. Wróciłem i doceniam … może nie jest cudownie ale nie jest źle ...

Żorż

Jeśli nie jesteś menelem/analfabetą/kryminalistą - trzymaj się z dala od pracy fizycznej w tej firmie. Problemy ze zdrowiem nawet po wielu latach od zwolnienia!

Jestem ww

I git robota

Yhy
@Żorż

Pamiętać należy że, to nie do końca, praca fizycza, a po trochu biurowa, i w końcu umysłowa, dlatego tak niewielu przechodzi szkolenie i dostaje angaż!!!!! (usunięte przez administratora)

@Żorż

Co tam panie. Iganski zona dala obiad?dzieci nakarmila ?

Jaś

Ania daj spokój Tomkowi. Mąż w trasę ciebie swędziało nie chciał cię podrapać i teraz miotasz się jak wąż.

Zarząd Amiblu Poland Sp. z o.o

Szanowni Państwo, znaleźliśmy się w trudnych czasach funkcjonowania podczas epidemii koronawirusa. W tym miejscu jednak chcielibyśmy potwierdzić, że jako Pracodawca podejmujemy wszystkie niezbędne działania, aby zapewnić Państwu bezpieczne warunki pracy. Wdrażamy wszystkie rządowe i ministerialne zalecenia dotyczące zabezpieczenia Państwa w miejscu pracy. Nasz zakład funkcjonuje, produkujemy i realizujemy zamówienia od naszych Klientów. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie Państwo - nasi Pracownicy, którym dziękujemy za codzienną pracę, zaangażowanie i zaufanie. Niektórzy z Państwa, którzy zamieszczają swoje opinie na tym portalu zasugerowali, abyśmy zamknęli zakład – jego zamknięcie to rozwiązanie ostateczne, obecnie zależy nam na tym, aby zrobić wszystko, by utrzymać wszystkie miejsca pracy, aby wszyscy nasi Pracownicy mogli utrzymać siebie i swoje rodziny w obliczu trudności, z jakimi się borykamy z powodu epidemii. Chcielibyśmy, żeby mieli Państwo świadomość, że czasowe przejście na inny wydział ma na celu, tylko i wyłącznie, zagwarantowanie pracy i zabezpieczenia realizacji zamówień, których w danym obszarze może być więcej. Szczerze prosimy Państwa o wsparcie, o zaangażowanie i gotowość do walki o utrzymanie miejsc pracy. Zapewniamy, że Kierownicza Kadra Produkcyjna jest każdego dnia obecna w fabryce, aby wspierać Was w codziennej pracy. Wszyscy mamy obawy, gdyż znaleźliśmy się w całkowicie nowej, trudnej sytuacji. Jednakże tylko wspólnymi wysiłkami codziennej pracy, zaangażowaniem i zaufaniem jesteśmy w stanie przezwyciężyć obecne trudności, zapewnić sobie bezpieczną pracę i dalsze funkcjonowanie naszego zakładu. Wiele przedsiębiorstw już zostało zamkniętych, kolejne zostaną zamknięte z powodu braku zamówień… My chcemy tego uniknąć i prosimy Państwa, Naszych Pracowników o pomoc. Bądźcie z nami, pracujmy, realizujmy zamówienia i róbmy wszystko, aby nasze wspólne miejsce pracy przetrwało ten trudny czas. Jeżeli macie Państwo uwagi, chcecie porozmawiać, podzielić się z nami swoimi wątpliwościami – zapraszamy. Nie zniechęcajmy się wzajemnie anonimowymi wypowiedziami – rozmawiajmy otwarcie. Amiblu Poland Sp. z o.o. to ludzie, to Wy - razem jako zespół będziemy silniejsi - także w tym kryzysie. Z poważaniem, Zarząd Amiblu Poland Sp. z o.o.

Pracownik kształtek
@Zarząd Amiblu Poland Sp. z o.o

Doceniamy troskę o nas i o nasze miejsca pracy .widać wszędzie że zakład chce jak najlepiej dla nas wszystkich.jednakrze czytając o bezpiecznej pracy zastanowiłem się jak to się ma do sprzątania .mamy pracować prawie do dzwonka bez sprzątania ta hala wygląda ... .pana bhp-owca nie było już dawno chyba nie chce tego oglądać no bo być bhp-em zdalnie z domu to troszkę trudno prosimy o pozwolenie na wcześniejsze zakończenie pracy przynajmniej 10 min aby że zmiany na zmianę przywrócić ład i porządek na miejscu pracy

Dyrektor Produkcji
@Pracownik kształtek

Szanowny Pracowniku Kształtek, dziękuję Ci za konstruktywny komentarz. Cieszę się, że w obliczu sytuacji, w której się znajdujemy, jesteśmy w stanie prowadzić normalną, wartościową dyskusję. Zachęcam Cię do rozmowy bezpośredniej, jeśli chciałbyś/chciałabyś omówić jeszcze jakieś wątpliwości. Skrócenie czasu na sprzątanie, o którym wspominasz w swojej wypowiedzi, spowodowane było koniecznością realizacji zamówień naszych Klientów, gdzie terminy były naglące a kary za niezrealizowanie zlecenia w terminie wysokie. W związku z dość wysoką absencją naszych pracowników, wynikającą z różnych przyczyn, to działanie było absolutnie konieczne. Mam nadzieję, że przedstawiona przeze mnie argumentacja jest dla Pani/Pana zrozumiała i akceptowalna. W tym miejscu chciałbym kolejny raz podkreślić, jak bardzo istotna jest obecność w pracy i wspólne dążenie do realizacji zamówień. Tylko dzięki Państwu, dzięki Waszej obecności, Waszej codziennej pracy jesteśmy w stanie terminowo wykonywać nasze zlecenia a co za tym idzie, również odpowiednio wcześnie kończyć pracę, by móc przywrócić ład i porządek na stanowiskach, o którym Pracowniku Kształtek napisałeś/napisałaś w swojej wypowiedzi. Korzystając z okazji chciałbym poprosić Pracowników, którzy w najbliższym czasie zostaną przeniesieni czasowo z innych Wydziałów na Wydział Kształtek, aby nie traktowali tego jako „kary” a jako szansę na to, że po trudniejszym okresie WSZYSCY Państwo będziecie mogli powrócić na swoje stanowiska w niezmienionym składzie. Drogi Pracowniku Kształtek, pragnę przekazać Ci, że Twoja prośba naturalnie będzie rozpatrzona a do dotychczasowych zasad powrócimy, jak tylko będzie to możliwe. Dziękuję Ci za Twoją pracę! Z poważaniem, Dyrektor Produkcji Amiblu Poland Sp. z o.o.

Robol
@Zarząd Amiblu Poland Sp. z o.o

"Wdrażamy wszystkie rządowe i ministerialne zalecenia dotyczące zabezpieczenia Państwa w miejscu pracy." No to zweryfikujmy. Zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 2 osób. 6 kwietnia, przełom zmiany 1 i 2, pan kierownik zwołuje zebranie i około 30 osób stoi przez dobre 15 minut" na kupie" . Dosłownie jeden przy drugim. Zero pomyślunku i refleksji. Zmiana zchodząca do szatni i zmiana przychodząca prawie włażą na siebie. Nie ma mowy o zachowaniu jakichkolwiek bezpiecznych odległości!!! Pozostaje mieć nadzieję że nikt nie był, nie jest, zakażony, bo jak jest inaczej to najpóźniej za 2 tygodnie zakład zamkną. Naprawde nie da się tak prostej rzeczy zorganizować?

Rafiki
@Zarząd Amiblu Poland Sp. z o.o

Mam pytanie kiedy zrobicie porządek z tymi zbokami na zakładzie, bo to już przegiecie aby wołać pracownice i pokazywać jej zboczone filmiki. Myśląłem że to jest zakład z renomą, a okazuje się że jednak takie samo (usunięte przez administratora) jak na innych zakładach produkcyjnych.

Ronaldo
@Zarząd Amiblu Poland Sp. z o.o

I wzajemnie życzę sukcesów w roku 2021 . Czas zmienić zarząd i kierownictwo w Gdańsku. No i prośby zostały wysłuchanie. Poleciał dyrektor Paweł i teraz poleci imiennik. Zmiany będą na lepsze gdy cwaniaków i dawnych roboli obecnie kierowników sie wymieni . Jeden na opiece obecnie czeka co będzie dalej ....A bedzie Urzad Pracy ...(usunięte przez administratora)

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Hobas Dąbrowa Górnicza? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
Tomasz

A ja się pytam ,dlaczego kierownik Drabik pozwala na pracę gościowi który po półtora roku po aferze wznawia obelżywe kłamstwa na temat byłej pracownicy ?!na jej prywatnym profilu?

Aaahahaha
@Tomasz

A ja się pytam jak się mają te wpisy twoje do opinii pracowników na temat firmy? Masz jakieś problemy? Napisz jak to się dawniej mówiło do przyjaciółki i oni rozwiążą twój problem.człowieku tu się dyskutuje o firmie a nie o twojej żonie.A tak wogóe to kim jest ten kierownik o którym piszesz ? Jakiego działu jest kierownikiem. Zastanów się i nie mieszaj wszystkich do swojej prywatnej wojny DAJ ŻYĆ.

@Aaahahaha

odnośnie twoich komentarzy ,sprawa była zgłoszona do kierownictwa ,mam nadzieję ,że ty doświadczysz tego samego co moja żona albo twoje dzieci ,!jak nie wiesz o sprawie to się nie udzielaj !Nie jestem pewny czy normalna osoba wchodzi po półtora roku na konto żony i pisze bzdury! nie znasz sprawy to się nie (usunięte przez administratora)!!!

@Tomek

Dobrze ze tylko wszedł na konto a nie gdzie indziej!!! Pamiętaj jak jedziesz w trasę to listonosz puka dwa razy!

Rafiki
@Tomek

Tomku takich jak ty powinno się odrazu wieszać za jaja, znam ta sprawę dokładnie.

Ciasny Wiesiek

Najlepsza firma i kierownicy

@Ciasny Wiesiek

Pewnie już nie jesteś taki ciasny!!!

Czy pracownicy w Hobas Dąbrowa Górnicza dogadują się między sobą?

Głuchy

Dogadywać się nie dogadują,ale obgadują się na każdym kroku.

Nowy rok

Witamy nowych brygadzistów... Niektórzy to stefaniątka,znają się na pracy tylko tyle.

@Nowy rok

Co masz na myśli? Rozwiń swoją wypowiedź! A może chcesz o tym porozmawiać??? Widzę zadrę w twoim sercu, cierpienie. Wypłacz się a będzie Ci lepiej! Żal przestanie ci du szę ściskać!

Czesław

Ciekawe co HR ma do powiedzenia na temat nadgodzin i wypłacania ich...jednym działom wypłacają co trzy miesiące a innym oddają w tygodniu wolne za pracę np w sobotę i niedzielę .... Hahaha to jest równe traktowanie ludzi na zakładzie!!! Ludzi ktorzy nie mają ani więcej kasy ani wolnego weekendu z tego powodu, porażka, biali murzyni istnieją! Pozdrawiam

@Czesław

Hej Czesław. Są wolne miejsca na tych działach gdzie płacą setki, idź do kierownika przenieś się będziesz miał płacone.

Czesław
@Jaś

Hej Jaś oczywiście masz rację, tylko to nie jest takie proste jak tobie się wydaję! Jak będę zmieniał to raczej zakład a nie dział. Pożyjemy zobaczymy ? Aneksy od stycznia mają być podobno, się okaże co i jak? Pozdrawiam

Bartek

Czy skład firmy często się zmienia czy jest to raczej stała firma ?

Matiiiii

A ja polecam praca nie jest monotonna zawsze się robi co innego przez co trzeba non stop myśleć a co za tym idzie szybko mija czas :)

Tak

No niestety M.M czy też jak to piszesz "pracownik kształtek", po 1 jak napisała osoba wyżej nie pasuje nikt nie trzyma Po 2 piszesz o tym że szkole trzeba mieć to chociaż napisz już poprawnie "jakiejkolwiek" razem nie osobno tego pamiętam że uczą w szkole ;)

Grabarz

Wiesz Panie M.Mucha są osoby które się starają i zostają doceniane i są też tacy jak ty...

Jan

Wielkieś mi uczynił pustki w pracy mojej, Mój drogi Stefanku tym zniknieniem swoim! Pełno nas, a jakoby nikogo nie było: Jedną maluczką duszą tak wiele ubyło. Tyś za wszytki mówił za wszytki śpiewał lecz już nie zakwilisz mój drogi!!

Tak

Dobra przyjmuje zakłady na ile teraz przyjdzie jeden z brygadzstow Ja stawiam 5 dni w maxie bo pisak jest ciężki i zapalenie mięśnia dłoni gwarantowane

Bee
@Tak

Pracuje chyba rok a miał jakiś miesiąc bez l 4 ? Współczuję zastępcy.

Janusz
@Bee

Ten brygadzista to pozorant tylko!!! Zastępca ogarnia robotę. A Pan ST..... Kaskę bierze!

Stefan
@Janusz

Marek... I tak nie będziesz brygadzistą, weź się lepiej za robotę...

qwerty

Mamy (mieliśmy ) parę pozytywnych i była cisza! Brawo WY

Stef

A kto narysował Stefana na tablicy reklamacji :D piątka za to!!!!!!!!

Francja
@Stef

Jest jeszcze jeden świetny brygadzista który wszytsko klepie, jak reklamacja przyjdzie nie trzeba pytać kto ją odebrał i podpisał bo to jest wiadomo, popełnia non stop błędy i nie są wyciągane z tego żadne konsekwencje a wydawać by się mogło że brygadzista ma być osoba wyłapująca większość błędów a nie popełniająca je notorycznie sam przydały by się jakieś zmiany bo nic dobrego to nie wrozy a co niektórzy powinni wrócić niestety do walka bo koleżeństwo (usunięte przez administratora)

Kwarantamma

Wczoraj na popołudniowej zmianie, osoba została zwolniona, z powodu choroby wykrytej u dziecka, na kwarantannę 2tygodnioą, jak wierzyć w to jak się rozprzestrzenia wirus, to wszyscy jesteśmy zarażeni. Dlaczego nikt nie wezwał sanepidu???

kwarantamma
@Kwarantamma

i dlaczego ? nie ma już dyzurów od wycierania klamek płynem dezynfekującym

Xyz
@Kwarantamma

A co by Ci dał sanepid pracownik nie ma potwierdzonego korona wirusa a jedynie jest na kwarantannie bo miał z kimś kontakt!!! Gdyby za każdym razem była konieczność wykonywania testów myślę że wszystkie zakłady musiały by być pozamykane a u nas w firmie każdy z pracowników miał by już testy z 4 razy a to bez sensu i wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Praca

Witam czy są U Państwa oferty pracy? Słyszałem że można kompletnie nic nie umieć, nieznać się na specyfikacji zakładu i zacząć od stanowiska brygadzisty który swoimi obowiązkami obarcza swoich podwładnych a swoje obowiązki ogranicza do wesołych pogadanek i prac biurowych ? Czy takie oferty jeszcze są dostępne?

Xyz
@Praca

W tym firmie nie chodzi o wykonywana pracę a o dobre gadanie i przysłowiowe "wchodzenie w tylek" osoby które dużo mówią awansują lub dostają podwyżki, a osoby które solidnie wykanuja swoją pracę i siedzą cicho nic nie osiągną a raczej wynagrodzenie powinno być adekwatne do wykonywanej pracy a nie dobrego gadania i strzelania z ucha nie wspominając o brygadzistach bo co niektórzy powinni wrócić do wałeczka jak to było kiedyś przez błędy które notorycznie popełniają i w tym wypadku też znajomości biorą górę...

@Praca

Ciekawe co dział HR ma do powiedzenia na temat zatrudniania na stanowisko brygadzisty kogoś kto kompletnie nic nie umie nigdy nie miał walka w ręce nie jest w stanie podjąć samodzielnie jakiejkolwiek decyzji. Może się ktoś wypowie

Jaki dress code obowiązuje w Hobas Dąbrowa Górnicza?

HR

@Pytanie Dzień dobry, na to pytanie udzielona została już odpowiedź. Poniżej przesyłamy ją dla przypomnienia: "Jeżeli chodzi o ubiór w miejscu pracy to na stanowiskach biurowych nie mamy mundurków - jeżeli to miałeś/miałaś na myśli. Jednakże nasza codzienna odzież w pracy powinna być adekwatna do zajmowanego stanowiska oraz wykonywanych obowiązków. Na stanowiskach produkcyjnych wszyscy Pracownicy stosują odzież roboczą oraz środki ochrony indywidualnej." Pozdrawiamy, HR

@HR

jeśli te rzeczy wogóle wrócą z pralni :) albo nie zostaną wymienione bo niektóre rzeczy nie zdają sie do użytku prędzej do wyrzucenia ale czy firma zwróci uwagę na to w przyszłym czasie ?

Odpowiedź

W biurze jedyne wymaganie to długie spodnie(dot. mężczyzn).

tani armani

Strój pracownika amiblu odznacza się dostojeństwem i pięknymi barwami, a jego dobór przyporządkowany jest według zajmowanego stanowiska. Najwyżej postawieni pracownicy ubierają się w odcienie karmazynu i szkarłatu. Męski strój składa się z kilku podstawowych elementów. Zaczynając od dołu, na nogach nosi się buty z miękkiej skóry z niezbyt długą cholewą, spodnie, zazwyczaj też skórzane, wzorowane na azjatyckich szarawarach, czyli z dosyć szerokimi nogawkami, tak by wygodne były podczas jazdy konnej. Kolejny element to żupan, czyli coś na kształt noszonej współcześnie przez księży sutanny. Jest to długi kolorowy płaszcz zapinany na guziki na całej jego długości. Szyje się je z jedwabiu i ozdabia haftami, zimowe wersje podszywane są futrem. Całość dopełnia szeroki pas okręcany kilkukrotnie powyżej bioder. Wykonywany jest zazwyczaj z wzorzystego jedwabiu. W razie potrzeby na żupan zakładany jest kontusz, który jest rodzajem płaszcza. Charakteryzuje się tym, że ma szerokie i rozcinane rękawy, które zwisają, można je też zarzucić na plecy i zamiast płaszcza powstawała jakby długa kamizelka. Kontusz też jest przepasany pasem szerokim na jakieś czterdzieści centymetrów i długości trzech, czterech metrów. Jest bardzo bogato haftowany, a jego wykonanie i długość świadczy o majętności właściciela. Za takim pasem można też było schować różne potrzebne rzeczy np. szlifierkę, młotek, przecinak czy punktak. Zimą zakładamy delię, czyli zazwyczaj wełniany płaszcz wykończony futrem, albo po prostu kożuchy. Kolejnym elementem stroju, bez, którego pracownik amiblu nie może się obejść to czapka. Nakrycie głowy wzorowane jest na turecki kołpak wykończony futrem i piórami czaplimi lub konfederatkę.

Wyjadacz

Witam. Jakby tu zacząć. Temat wydajności to nie ma o czym gadać, jak się tz. piece wygasza, znana sztuczka tylko na waszym miejscu popatrzył bym w prawo od bram, pare miesiecy i nowa praca nowa hala, nie ma sie czym szczycić, że zaklad pracował w tych "ciężkich czasach" bo to zasługa pracowników, a nie wylosowanych kalkulatorów i wykresów, towrzenie czasów produkcyjnych z wyssanego stopera ktory przyjdzie popatrzy raz na pół roku dodatkowo nie stosując się do zasar bhp (czyt. Jak chcesz:)) i takie opowieści że zakłady do okoła pozamykane były ,że ludzie prace traco to zwykly farmazon jest.. Widocznie gdzieś w innych zakladach mieli teraz okazje. Dużo rozmów o bhp ( nie czytaj BHP) każdy ma świadomość utraty zdrowia czy życia, osoby nazwane SAFETY TEAM mają wiecej wypłaty i ssssą własny kciuk żeby im bie uleciało, wyobraźnia level master a no i parę € do wypłaty, a gdzie wyuczony i wyszkolony INSPEKTOR BHP a to troche po złości bo napis na plecach nieświadczy o doświadczeniu, a szkolenia bhp tylko do podpisu. Ok kończę na tym co boli najbardziej, juz kiedyś było o brygadzista "czyt. Jak chcesz" a tu dziś taka niesposzianka. Kto wymyślił ten system rozliczania pracy?? Sap i te karty pracy i smieszne rubryki w zleceniach, nie wiem kto i ile za to € wzioł, trzeba do zleceń dopisać cz y byla dwójka, a może sisi miedzy czasie. A może myjo myjo....dziwicie się tam u góry jak nam bzdury karzecie pisac!!!!! I dlaczgo wszyscy wiedzą kto pracował nad zleceniem wcześniej.ta infirmacja powinna być tylko dla brygadzistów, chyba, że właśnie można komuś dopisać 0 Bo Nie lubię go i z 10 robię mu sto. Mamy 21 wiek nawet w biedrące wiedzą co to czytnik kodów kreakowych cały system jest do wmiany. Po co my mamy tracić czas na wpisywanie do komputera jak to jest praca dla brygadzistów. I magazynierów. Brygadzista ma wiedzieć co wydaje a magazanier co z placu wyjeżdża i tyle. A kartki nie ma typu. Wpisywanie do konputera 21 rur i 15 łączników. I 20 minut w plecy. I gdzie to se mam wpisać. Może jak będę robil dwójkę to na ścianie jak papieru braknie. Ten cały płacz kierowników jest tylko z powodu ich lenistwa i braku zaangażowania i bardziej niż jestem pewny ich nie ufnośc do ludzi, a ludzi w zakładzie są naprawdę ok.... Po za no dwoma k9konkretnymi odchyłami no może trio "tytus, romek i atomek" :D Dobra bo sam siebię teraz przeszedłem... Dla fanu uporządkuj według uznania. I na koniec jak mamy pracować 4 dni i macie wypłacać 80% wypłaty to będziemy czaskać za 1650 zl i poprawiać po nowych nie wyszkolonych pracownikach bo tytus ma wolne "UPS" a na poprawę nie ma karteczki... Ludzie nie da się zawsze mieć100% produkcyjości i jakości to jest naturalnie niemożliwe chyba że ma się 7 dni i nazywa sie Bóg, ale nie widziałem gościa i mogą mi wmawiać że świat jest idealny, ja swoje wiem. A wasza kontrola wzmaga naprawę ucisk, bogami nie będziecie może widzicie, ale jesteście głusi.

ehe ehee eheee no dobra
@Wyjadacz

Wszystko pięknie, ładnie, ale gdzie w tym wszystkim był słownik ortograficzny, którego ewidentnie zabrakło ????. Pozdrawiam.

@Wyjadacz

Odwieczny problem dział "kształtek" nikt nie narzeka tylko wy ;) ale osobiście z problemem w twarz powiedzieć do dyrektora się boicie bo lepiej tutaj napisać anonimowo ;) kierownika niech zmienia bo macie największego gbura na zakładzie niestety a podskoczyć się mu boicie.

wyjadacze

przy tym kierowniku tak naprawde szansa awansu na stanowiska cnc mają osoby które kierownik lubi albo które mu podlizuja sie lub są poprostu według nich osobami nadającymi sie a ptm narzekają ze ludzi nie ma do roboty po drugiej części hali . nic nie zrobisz trzeba jak pracownik głowe spuścić w dół i olać sprawe moze kiedyś sie to zmieni nie wiadomo ..... Przykre ale prawdziwe . problemy czy o stanowiska czy o zachowanie bd zawsze ;) widza problemy widza wszystko co trzeba ale dalej trzymają pracowników i mają wyrąbane pozdro juz i tak tam nie robie dłuższy czas i mam nadzieje że przyjdzie czas na zmiany :)

Zostaw merytoryczną opinię o Hobas Dąbrowa Górnicza - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w Hobas Dąbrowa Górnicza?

Zobacz opinie na temat firmy Hobas Dąbrowa Górnicza tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hobas Dąbrowa Górnicza?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 57, z czego 8 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Hobas Dąbrowa Górnicza