NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Wirus

Wszystkie duze fabryki sie zamykaja z powodu epidemii dlaczego ngk czeka na pierwsza zarazona osobe? Wtedy to juz bedzie za pozno. Masakra.

Ciekawski

Wiadomo czy zamkną zakład z powodu wirusa?

Opek

Baseny kina centra handlowe zamykają nie rozumiem czemu ngk fabryk nie zamknie? Czy zycie pracowników jest im aż tak obojętne..? Najgorsze jest to że idę do roboty a obok mnie są ludzie którzy nawet nie kryją się z tym że są przeziębieni kaszlą smarkaja później nawet rąk nie myją .... PORAZKA

Choroba

Ludzie pracują czy robią sobie kwarantannę w domu? Co firma na temat sytuacji mówi?

Darek

Co z ostatnimi wydarzeniami i jak firma będzie się zabezpieczać pracowników z różnych miejscowości przed panującym wirusem czy tak jak chodzą pogłoski że tylko kadra zarządzająca ma pozostać w domu i opłacana 100 procentowym wynagrodzeniem a zwykli pracownicy pozostawieni losowemu przypadkowi z możliwością utraty wszelkich profitów

P4

Wiadomo już co planuje zakład w związku z koronawirusem?

@P4

Planuje podwyżkę od kwietnia. Targetu oczywiście

TY

Powiedzmy sobie szczerze. Większość wielkich firm w branży produkcja, logistyka, handel to czyste szaleństwo. Normy wyśrubowane, częste naginanie przepisów bhp, przedmiotowe traktowanie pracownika i jego praw itp. Dla takich wielkich firm bardziej opłaca się naginać prawo niż zmniejszyć tępo. Powód jest prosty. Lepiej zapłacić karę ( o ile do niej dojdzie) niż stracić klienta . Pracownicy szczególnie na dole drabinki to tylko narzędzia. Sterowane przez kierowników niższego szczebla, którzy bardzo często zostają nimi "przypadkowo". Oni mają tylko jedno zadanie. "motywować" groźbą lub prośbą do bardziej efektywnej pracy jednostki. Niestety korporacje tak działają. Pod pięknymi bilbordami, reklamami kryje się bardziej mroczna strona ich działań. Nie jestem za tym aby płacić za nic ale jestem za graniem fair play. Przejawy wyzysku powinny być piętnowane w każdej formie. Nie wolno się godzić na to, jak niektórzy nawet tutaj to robią. Płace to inna bajka, bo co z tego jak zarobisz nawet te 4k jak nie masz życia. Żyjesz tylko pracą,która nie jest tego warta. Inną kwestią jest system wynagrodzeń w firmach gdzie lwią część wynagrodzenia stanowi tzw premia za wyniki i nadgodziny. Gdzie podstawa bardzo często to minimalna, która nie pozwala na godne życie.

Obecny

Czy patrzy ktoś na ręce czerwonym?ostatnio karierowicz z p4 odmówił opieki na dziecko żeby samemu nie latać po lini ale na kawę i papieroska to zawsze jest czas

To jo
@Obecny

Tak dalej pójdzie to będzie trzeba mieć pisemną przepustkę na pójście do kibla

Niebieski
@To jo

Tak to jest jak grupa cfaniaków z Gliwic przechodzi do DG by być czerwonymi BOGAMI

To jo
@Niebieski

Ale to brązowy BOG:)))))

Ml
@Obecny

Napisz kto to bez nazwisk z ktorej zmiany i znak charakterystyczny

Mlot

A z ktorej zmiany ?

@Ml

A co ty taki ciekawski.? Jak lubisz być z plotkami na bieżąco to zatrudnij się do biedronki te stare umy ci wszystko powiedzą

To Ja
@To jo

Jaka przepustka? Pampersa dostaniesz i tyle...

@Normalny

Jaki lekarz Cię prowadzi? Bo chyba nie ten na zakładzie?

Normalny

Ten sam co uczestniczył w twoich narodzinach

Upierdliwy

Nie rozumiem pracujesz na tej zmianie mało tego na tej samej hali i wciąż ci nie pasuje trochę mnie to dziwi przy takim zapotrzebowaniu pracy na rynku. Nie lepiej się zwolnić i być Panem wlanego losu? Albo na zasiłek buraku hahhahah

@Normalny

To wiele tłumaczy - jako ginekolog jest świetny, jednak jako lekarz rodzinny widać się nie sprawdza - widać to na Twoim przykładzie

Biały
@Upierdliwy

A po co mam się zwalniać skoro jestem biały i to ja Ci wydaje polecenia?

Andrej
@Upierdliwy

Ja też do niego chodzę, i jest bardzo dobrym specjalistą. Ostatnio przepisał mi jedzenie mięsnego jeża i rzeczywiście działa!! POLECAM z czystym sumieniem.

Normalny

Skoro tak twierdzisz widocznie taki jestem i nie nadaje się aby pisac na forum. Przepraszam

Nienormalny
@Normalny

Sądzę, że jesteś prawdziwym merotrykiem i takich osób nam trzeba/brakuje, szacunek i uznanie dla Ciebie ziomuś

@Biały

Hahahah i nosisz zielone ogroniczki a na umowie masz MEGAN

Prawie OK
@Upierdliwy

Ogrodniczek nie lubię, a MEGANE jeżdzę podpowiem ze to RENAULT, za to w poniedziałek mam specjalne zadanie dla Ciebie. Mój ty podwładny sługo

@Prawie OK

Hahah chciałbyś a nawet nie wiesz jaka jest Twoja firma na umowie. Ale to nie znaczy że jesteś gorszy czy lepszy to znaczy że potrafisz rozróżnić strony pozytywneod negatywnych

Ała
@Upierdliwy

Ale mi dojechałeś, serio czuje się teraz taki mały :( nie wiem co powiedzieć zatkałeś mnie na amen. Od teraz moje życie zmieni się nie do poznania, szczególnie ze od Kwietnia super podwyżka, i dalsze plany jak tu nic nie robić aby srogo zarobić. Biali GÓRĄ!!!!!

Nonsens

Czy ktoś kontroluje co wyprawiają czerwoni?to juz taka elita że ostatnio to nawet jeden karierowicz z p4 nie chce dawać opieki na dziecko bo mu się nie chce latać na linii za operatora.

Anonymous

Pamiętaj tylko by na koniec powiedzieć "Dziękuję panie czerwony dzięki Tobie dziś będę miał na ŻUBRA po pracy". Pocałunek w stopy by nie zaszkodził a na pewno twoja pizzeria byłaby popularna.

Janusz

Znów zakompleksiony operator marzący o swoim biznesie ale matka u której mieszka wybija mu to z głowy, musi się dowartościować tematem „źli czerwoni”.

Hehehe

Ale strasznie piecze co? Hahaha

a kiera moiżna w (usunięte przez administratora) ruchać??

Jasiek
@Janusz

Uwielbiam to ujadanie czerwonych nierobów. Jak widać oni nie potrafią sobie wyobrazić życia bez siedzenia w ngk. To Ci wytłumaczę, że ten zakład to nie jedyna firma w której możesz za swoją pracę otrzymać pieniądze. Wyobraź sobie, że w tym kraju, jest wiele innych zakładów prywatnych czy państwowych , gdzie warunki są o niebo lepsze aniżeli w waszym ukochanym NGK i są osoby, które oprócz srania w stołek w rogu potrafią się rozwijać poprzez naukę a co za tym idzie szukać zupełnie nowych wyzwań. Gdyby ten zakład się zawalił to wy nie będziecie potrafili niczego innego zrobić niż wypisywanie tabelki gdzie znajdują się 4 punkty do uzupełnienia. I tak dobrze, że na samym dole musicie się wysilić i podpisać, bo nawet tego byście nie potrafili. I myślałeś co wtedy będziecie robić ?!

Janusz
@Jasiek

Moja teoria jest taka: jestes bylym pracownikiem bo przecież wszedzie jest lepiej niz ngk - wiec nie wiem po co trolujesz na forum ngk albo jestes czerwonym ktorego inni czerwoni nie toleruja, nie zabieraja jak ida fajke czy zamawiaja, pizze bo po prostu zadawanie sie z Toba to obciach - stad twoja frustracja, i fantazja o wlasnej pizzerii dla czerwonych. Szukasz w ten sposob akceptacji u kolegow czerwonych, ktorzy Cie maja teraz gleboko w (usunięte przez administratora) i.

Śmiesznie
@Jasiek

Śmiesznie generalizujesz. Lwia część czerwonych to ludzie po studiach, z przeróżnymi specjalizacjami. Niektórzy maja nawet biznesy poza praca. Zwyczajnie was boli, ze ktoś zapracował na to, ze ma inny charakter pracy. Nie stricte fizyczny. Większość z Was nie ma pojęcia nawet co jest w zakresie obowiązków liniowych czy zmianowych, ale macie najwiecej do powiedzenia. Rob tam gdzie jesteś, a pluć to sobie możesz w brodę sam, ze jesteś tam gdzie jesteś, bo każdy z Was mając tylko możliwość zmiany koszulki by ją zmienił.

@Śmiesznie

Rozweselasz mnie mówiąc że większa część czerwonych ma studia w NGK.... chyba zbyt krótko pracujesz tam. Ja pracowałem jeszcze w Gliwicach i tam jeden z pracowników był awansowany do poziomu kierownika działu ( białą koszulka) i dopiero studia jakieś tam robił... a w DG był zamysł zatrudniać tylko osoby z średnim i wyższym wykształceniem, ale jak do nowego zakładu przyszło kilka osób na rozmowę to zmieniono taktykę i zaczęto el clasico zatrudniając kogo popadnie... Ja pracując na jednym z działów na 4 ówcześnie czerwonych to niby każdy miał średnie wykształcenie, z czego dwóch robiąc raporty choćby z awarii "który" słowo pisali przez ó otwarte... przestań wyciągać aż nad podziw ich... bo doskonale wszyscy wiemy że w tej firmie każdy czeka na koszulkę czerwoną bo nawet nie ważne jak byś był złym pracownikiem wtedy ktoś wyżej nad Tobą będzie stał w Twojej obronie i pozamiatane wsród operatorów.... każdy kto chce sam od siebie oczekiwać więcej niż bycie operatorem to odejdzie po pewnym czasie... a firma miała sporo okazji aby z ogarniętych ludzi robić brygadzistów... tacy co sobie w kaszę nie pozwolą napluć, i potrafią o coś zawalczyć mają do tego charakter... a jaka jest rzeczywistość jak ja pracowałem i byłą teoria prosta... czerwony zawsze ma rację bo jest Twoim przełożonym..... nie w dzisiejszych czasach gdzie zaczynają się walki o pracowników bo ich po prostu brakuje... popracuj tam dłużej zmienisz zdanie. Pozdrawiam

Szczyt marzeń to czerwień
@były pracownik

Liniowy w Gliwicach a w DG to niebo a ziemia . Na DG jak ktoś myśli, ze to „awans” to się ostro myli. Sami nowi operatorzy, (usunięte przez administratora) na kółkach, niedopracowany proces i przypieprzanie się z góry o wszystko. Ci co z gliwic przyszli to w szoku są, a dużo z nowo mianowanych się zastanawia czy po PO będzie chciało dalej ten kabaret ciągnąć i się denerwować jak na linii zrobisz swoje i wszystko w (usunięte przez administratora) a kasa podobna.

Krystian
@Janusz

A ja myślę że jesteś czerwonym siedzący na l4 bo nie chce ci się pracować nie masz żony ani chłopaka i siedzisz 24h na go worku.

Wesolek
@Krystian

Patrzac po twojej aktywnosci to chyba piszesz o sobie

Bladius
@Jasiek

Ja już dawno rozstałem się z tą firmą, zanim wprowadzili system 12 godzinny. Poszedłem po rozum do głowy, podniosłem swoje kwalifikacje zawodowe. Teraz zarabiam więcej, mam lepsze warunki pracy i wygodną pracę przy obsłudze wózka widłowego

@Janusz

Każdy czerwony jest dobry przecież A szczególnie na nockach p6 bo przeważnie już o 20 znikają wracają o 22 do może 24 A później idą spać żeby rano miał siłę biegać kilometrów to tyczy się plusa tak się interesują produkcją plusowy i drugi plusowy bo my mamy dwóch ważniejszy jest Mirek on ma konicowe zdanie więc dwóch plusowych to przesada pozdrawiam zmianę A P6

Nico
@Myyyyy

Eh... A Ty nie miałeś działalności otworzyć ? dachy naprawiaći rozstać się z naszą códowną fabryką. Czy mama cie blokuje....?

Małpka

Czy są przyjęcia dla kobiet? Myślę nad podjęciem pracy w ngk w Dąbrowie Górniczej.

Edyta
@Małpka

Wejdź na stronę Ngk i tam znajdziesz w zakładce kariera oferty pracy. Przyjmują teraz w Dąbrowie na stanowiska produkcyjne i nie. Też rozważam aplikowanie. Jak się zdecydujesz, to daj znać, jak pierwsze wrażenia.

Małpka

Myślę nad podjęciem pracy w ngk w Dąbrowie Górniczej i chciałam się zapytać czy przyjmują kobiety.

Rafik

o co chodzi z tym nagrywaniem pracowników? gość z kamerą chodzi przez 12h za innym pracownikiem i go nagrywa, bardzo dziwnie to wygląda...

Nie wiesz?
@Rafik

Ukryta kamera - będziesz mógł się obejrzeć w nowym sezonie ukrytej prawdy.

@Rafik

Gdzie tak było na jakim dziale

czerw
@Rafik

Oficjalnie bo przezbrojenie trwalo za dlugo, nieoficjalnie przypomnij sobie mail sprzed kilku dni o 'gongu' ; )

@Nie wiesz?

Co się tam już wyprawia . Ale na kamerach nie zobaczą jak czerwoni w gromadzie idą na papierosa lub na ciepły posiłek bo przecież oni potrzebują bo pracują 12h A na wystarczy przerwa 15 minutowa na zjedzenie kawę i papierosa tak traktują tam pracownika

Podczerwień
@Myyyyy

Niestety te kamery nie wyłapują koloru czerwonego i białego, przez co ich najzwyczajniej w świecie nie widać. Tym samym mogą robić co im się podoba. Oczywiście usłyszałbyś, że to nie Twoja sprawa i sie masz zająć robotą, jednak prawda jest taka o jakiej mówisz. Wniosek prosty, albo akceptujesz obecny stan rzeczy, albo idziesz w górę na czerwonego, lub zmieniasz zakład pracy. Bolesne ale prawdziwe.

Aśka30

Witam jak to wygląda w rzeczywistości po procesie rekrutacji tzn dzwonią z odpowiedzią pozytywną jak i negatywną czy tylko z pozytywną ? Dzień po rekrutacji czy dwa dni po ?

Ccc
@Aśka30

W tym samym dniu

Młody

Wie może ktoś kiedy będą przyjęcia na produkcję ??? Złożyłem CV jako operator linii ,byłem na rozmowie kwalfikacyjnej u pani w agencji -powiedziała żeby czekać ( połowa grudnia) ,no i się niecierpliwie .Ma ktoś może jakieś informacje o przyjęciach ??? Bardzo byłbym wdzięczny .Pozdrawiam

stoper
@Młody

Spokojnie swieta byly : ) poza tym blondi miala teraz urlop, w przyszlym tygodniu, pewnie w czwartek bedzie spotkanie juz w ngk...

Młody
@stoper

Ok dzięki

Vandalek
@Młody

Conajmniej kwiecień są wstrzymane przyjęcia

Hhh
@Vandalek

co tydzień ktos nowy przychodzi... ludzi brakuje caly czas p2 swieci pustkami, p1 hala b brakuje obsady na całą linie... na innych dzialach nie lepiej...

Zmartwiony
@Hhh

Piszesz ze brakuje wszędzie ludzi tylko szkoda ze nie chcą zaakceptować mojej aplikacji jako powrót pracownika :( Jakieś dziwne reguł mają.

...
@Zmartwiony

co w tym dziwnego? odchodząc zrobiłeś tylko problem liniowemu - musial szkolic nowego pracownika, oficjalnie powroty sa, ale SL musi wystawic pozytywną opinię! A jak odszedles raz to mozesz odejsc znowu... ja doskonale rozumiem taką polityke, lepiej wyszkolic nowego ktory moze zostać na lata, niż doswiadczonego ktory moze znowu odejsc po kilku miesiacach...

Czer
@...

W ostatnim newsleterze bylo na ten temat na ponad 50 osob chcących wrocic przyjeto tylko kilka osob, jakos tak, wiec jezeli nie zyles w super dobrych stosunkach z SLem to zapomni o powrocie

Dawid
@Czer

Ci co wrocili i tak musieli czekac ten rok?

Poważnie?
@...

Gdyby ten SL dbał o swoich pracowników i ich doceniał, to by nie musiał szukać nowego. Mój akurat tylko się zasłaniał pupilkami i ich wynagradzał, a resztę miał w D-pozycie. Tym samym ja mu zrobiłem problem? NIE - on jest od tego by takie problemy sobie rozwiązywać (za to bierze ten gruby hajs, o którym niebieski może pomarzyć).

greg
@Poważnie?

Jak bylo tak źle to czemu chcesz wrócić?

ktb
@...

>>>odchodząc zrobiłeś tylko problem liniowemu - musial szkolic nowego pracownika To chyba należy do jego podstawowych obowiązków, co nie? Za to mu płacą... >>>A jak odszedles raz to mozesz odejsc znowu... A jak nie odszedłeś ani razu, to możesz odejść pierwszy raz :) Nie wchodzi się 2x do tej samej rzeki, lepiej iść gdzie indziej, np Amazon - zmiany po 10h, darmowe przewozy, obiady po 1zł, praca w czystych warunkach we własnych ubraniach, bez masek, okularów itd.

Zainteresowanaaa

Zainteresowana

W czasach ciemnogrodu choć nie tak dawno... Lekarz pytał: pije? Odp: czasem ale nie dużo. Lekarz: to od picia! Pali? Odp: około paczki. Lekarz: to od palenia! Zadam pytanie pracodawcy. Dlaczego ludzie kaszlą z krwią i się z tym ukrywają, jaki jest wpływ węglika krzemu i pochodnych? Odpowiedz u góry zabrzmi chyba tak... No tak, nie siedzi 12h w masce to jego wina, aromatu dodają jeszcze cementy od krzaczków. Tak to spoko tylko ludzie szczury... ...jak i na dole tak i u góry

Kaszel
@Gość

Kaszle od tygodnia nonstop.. Cement chyba się zmienił bo nie miałem wcześniej tego problemu..

Zainteresowana 000

Hej. Jestem zainteresowana pracąw firmie. Czy ktoś może mi udzielić informacji jak wygląda rekrutacja? Odbywa się przez agencje czy bezpośrednio? Jak jest z wynagrodzenie? Kwota netto oscyluje w granicach 2500 zł? Czy jest to praca również w weenkdy? Z góry dzięki za wszelkie informacje.

@Zainteresowana 000

Rekrutacja poprzez agencje na reke ok 3000

funky

czy będzie jakaś podwyżka podstawy? konkurencja podnosi np sango 7% stawke godzinową, brembo podobno 200zl brutto... a co zrobia japonczyki?

TRR
@funky

Sant Gobain 4100zl , NGK 3940zl - obie stawki brutto z premiami/dodatkami, bez nadgodzin i nocnych...

Majzel
@TRR

Ja cię, normalnie jak w Formula 1, Szał hu...:D

HAHA
@TRR

SAINT GOBAIN ? 3100 brutto jest teraz po podwyżce . Nie pisz bzdur . Chyba ,ze podajesz stawkę operatora z 10 letnim stażem .

Muminn
@HAHA

4100 brutto, minimum za miesiac pracy, tyle powiedzieli mi z agencji axel przez telefon, we wtorek ide na spotkanie to dopytam o szczegoly

HAHA
@Muminn

Aktualnie jest 3400 bruttoo na lini .

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 225.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 163, z czego 20 to opinie pozytywne, 67 to opinie negatywne, a 76 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.