Opinie o Jelenia Plast Sp. z o.o. w Jelenia Góra

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Jelenia Plast Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Jelenia Plast Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja opakowań plastikowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Jelenia Plast Sp. z o.o. w Jelenia Góra

Weronika75

Wiele osób, które pracują lub pracowały w Jelenia Plast wspominają o mobbingu na produkcji ! Czy wiecie coś o tym? A może ktoś osobiście tego doświadczył ? Zastraszanie, poniżanie, przydzielanie zbyt dużej ilości pracy, niezgodnie z wewnętrznymi przepisami, grożenie obniżeniem pensji bez uzasadnienia... tak mówiło mi wielu znajomych.... Zbyt wielu, aby to było wyssane z palca! Przoduje w tym niejaki (usunięte przez administratora). Podobno czuje się bezkarny. Miał jakieś problemy właśnie z powodu (usunięte przez administratora), ale znów pracuje... Czy ktoś zna tę sytuację?

Obserwator
@Weronika75

Narzekają tylko ci, którzy tak naprawdę traktują 8 godzin, które trzeba przepracowac jako długą przerwę w pracy. Tak takie nieroby tam się znajdują i tylko gadają bo tylko tyle potrafią

Zenon

Ja tam jestem zadowolony po 15 latach spędzonych w JP .Jedyne co mnie przeraza to pan G który próbuje zagarnąć i rządzić każdym działem w tej firmie i wprowadza niemiłą atmosferę do pracy

erty
@Zenon

iiii

Kamil
@Zenon

15 lat pracy w jednej firmie to naprawdę imponujący wynik. Fajnie, że zdecydowałeś się odwiedzić forum i uaktywnić w wątku, ponieważ jestem przekonany, że Twoja aktywność pomoże wielu osobom, które rozważają zatrudnienie w tej firmie. Mógłbyś napisać, czy w przeciągu tych wszystkich lat Twojej pracy udało Ci się zostać docenionym przez pracodawcę i awansować na wyższe stanowisko? Jak wyglądają możliwości w tym zakresie? Liczę, że przedstawisz nam, jak to wygląda.

Jeśli ktoś idzie do firmy z mysia , że trzeba pracować czasami nawet ciężko to jest wsystko ok. Ale firma jest dobrym pracodawcą i nie ma co narzekać.

erty
@Marek

ggg

nikt dla firmy

pamiętam ,kiedyś chwaliłem się że tam pracuję ,teraz wszystko zmieniło się diametralnie ,rozbudowana administracja /parking dzień roboczy a wecend/ na stanowiska kierowania i zarządzania produkcją przyjęci ludzie z łapanki /karierowicze/ bez żadnych kompetencji ,co gorsze wkręcają swoich równie nieudolnych znajomych .Z firmy odchodzą ludzie ,którzy budowali ją przez ponad 20 lat .Niestety jest coraz gorzej. Pracownicy WOJ -KAT i pracownicy z UKRAINY to osobna historia ,bez przerw na toaletę i posiłek ,pracują po 12 godzin

Pracownica
@nikt dla firmy

Oj, chyba cię poniosło. Jak się przyjmowałam 6 lat temu to nie miałam żadnej przerwy. Jedzenia nie przynosiłam, bo i tak nie miałam kiedy zjeść. Czasem udało mi się skoczyć do WC na jednej nodze po znajomości jak się ktoś zlitował. Obecnie do toalety ciężko się nieraz dopchać, chodzę do szatni, bo paniusie z Ukrainy po 15 min stoją przed lustrem i się malują. Jak się nie wepcham to rąk nie umyję. Tak samo z jedzeniem. Stołówka bardzo często okupowana przez pracowników w czarnych koszulkach . Ja przez rok ubranie na zmianę trzymałam w klappboxach, a mnie po 4 latach wyemigrowali z szafki, bo Ukraina musi dostać.Polacy zapierdzielali na 4-5 maszynach, teraz jak Ukrainki stoją na rolkach, a faceci na skrzyniach- mają więcej płacone, żeby tam stali, bo tak to nie będą i koniec. Nie są za nic odpowiedzialni, nie można ich ukarać i bardzo dobrze to wykorzystują.

Kacper
@Pracownica

Pracownica... Jarek to ty? Bo chyba nikt tu nie uwierzy że ktoś w tej firmie coś dobrze o kj napisze... żal, człowieku o mózgu ameby.

Pracownica
@Kacper

Hamuj się, bo nie jesteś anonimowy.

Czy rekrutacja na stanowisko POMOCNIK SZEFA ZMIANY-GONIEC w firmie Jelenia Plast Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
KERZE43

Dzień dobry.Mam pytanie-czy obecnie są przyjęcia do pracy dla kobiet???Jakie oferują warunki?Szukam pracy...

Kjha
@KERZE43

Praca nie jest ciężka , czeba się tylko z ludźmi umieć dogadywać , zarówno z Polakami i Ukraińcami

KERZE43
@Kjha

Z Polakami i Ukraińcami nie mam problemu się dogadać.W ostatniej pracy,pracowałam z Ukrainkami i Ukraińcami-mili i pracowici ludzie.Czy są przyjęcia do pracy? I jak jest z dojazdami do pracy?Szukam pracy i chcę wybrać najlepszą opcję...Gdzie złożyć CV?Za pomocne odpowiedzi-DZIĘKUJĘ.

One
@Kjha

Praca nie jest ciężka śmieszne! Cała maszyna na twojej głowie . Odpowiedzialność za jakoś produktów brak ludzi , zapiepszasz jak wół . Ciągle pretensje o byle (usunięte przez administratora) zero pochwał, traktowanie ludzi jak śmieci.

Damian
@One

Napisałeś, że brakuje ludzi do pracy. Czym to jest spowodowane? Czy w firmie panuje aż tak duża rotacja, że brakuje pracowników do obsadzania stanowisk? A może prowadzona jest rekrutacja, tylko brakuje chętnych? Poproszę o odpowiedź, jestem bardzo ciekaw.

One

Fajnie by było jak by były takie zarobki ! 2800 jak dobrze pójdzie

Seba

Zwykły pracownik produkcji zarabia ok 3600 , mechanicy około 4300 tak to wygląda.

Antonio
@Seba

Bzdury . Na produkcji to raczej 2600 może ciut więcej a po 10 latach kariery jest jakaś dodatkowa kasa 300 zł czy coś to wtedy może koło 3 tyś wyjdzie

@Seba

Słyszałem że mechanicy coś ponad 4 tyś maja ale są pod telefonem na zawołanie w każdej chwili i praca ani lekka ani przyjemna nie jest do tego czterobrygadówka

Daro

Jestem mechanikiem trzy lata i jakoś jeszcze nikt po mnie nie dzwonił.

życzliwy

pracuję w tej firmie około 5 lat w Kowarach ,i powiem tylko że jest coraz gorzej zarobki to minimalna krajowa plus premia około 700zł i kilka innych dodatków ,w sumie wychodzi około 3000 zł na rękę co miesiąc co mogło by się wydawać dobrymi pieniędzmi ale nie z pracę jaką się tam wykonuje. W tej firmie pracuje na stanowisku lidera ,czyli zwykły robol który ma na sobie odpowiedzialność pilnowania Ukraińców, w sumie to już tylko ukraina tam pracuje bo polaków się po prostu gnoi ,dzięki czemu coraz więcej się ich zwalnia . nie polecam pracy w tym zakładzie wieczne użeranie się z menadżerem bucem plus wszechobecny mobbing Moje sugestie dla Jelenia Plast Sp. z o.o.: firma ta powinna bardziej inwestować w polaków ,dbać o swoich pracowników ,podnieść minimalną krajową ,i nie straszyć utratą premii za byle co

@Gieroj Czym dokładniej objawia się ta atmosfera, o której wspomniałeś w swojej wypowiedzi? @nikt dla firmy Nie rozumiem, co miało znaczyć zdanie o pracownikach z Ukrainy. Przypominam, że wszelkie rasistowskie komentarze są według regulaminu serwisu zabronione. Niemniej, dlaczego Twoim zdaniem pracownicy odchodzą z firmy Jelenia Plast? Jak myślisz, jaki jest tego powód? Ponadto, chciałabym do wszystkich skierować pytanie o to, jakie są dodatki czy benefity w pracy tutaj. Gdyby ktoś mógł się odnieść do tego, to będę wdzięczna.

@Monika

Nie wiem jak teraz jest na początku, kiedyś było tak, że trzeba było przepracować rok na umowie żeby mieć dodatki, ale tak to: 2x w roku bony na święta, nagroda za zysk w ub. roku (stawka zależy od ilości przepracowanych lat), karnety na basen lub multisport, dopłata do luxmedu i pożyczki z funduszu socjalnego. Przy pracy na produkcji dochodzi jeszcze stażowe do podstawy (pierwsze chyba jakoś po pięciu latach). Praca jak każda inna, w każdym dziale są plusy i minusy. Trzeba orać, bo nie ma ludzi do pracy, ale to tak jak w całej Polsce. Ukraińcy są różni, ale często są tacy którym robić się nie chce, albo są upierdliwi. Tak samo jak z Polakami jadącymi za granicę po kasę, oni tu nie przyjeżdżają układać sobie życia tylko przetrwać kilka miesięcy i zabrać siano do domu, więc nie ma co się spodziewać cudów. Atmosfera jest taka jaką sobie "zorganizujesz", wszędzie się trafi jakiś "dupek", ale kto Ci każe się z nim kolegować.

Gieroj
@Monika

Po prostu dział(usunięte przez administratora)za nic nie odpowiada po za dawaniem ludziom kar. Często są to niesłuszne kary na zasadzie "wyrobienia normy" i podlizywania się (usunięte przez administratora)niestety żeby opisać ten dział i ich pracę musiałbym użyć słów za które admini by mnie tu zbanowali. Jeśli (usunięte przez administratora)nie zauważy co się wyrabia wkrótce będzie chyba sam produkował bo coraz mniej ludzi pozostaje a zwalniani są często ludzie naprawdę dobrze pracujący na kaprys Pana(usunięte przez administratora) jest taki żeby kogoś wywalić i koniec. Każdy boi się odezwać słowem bo konsekwencje to zwolnienie. Niestety to niszczy atmosferę pracy która kiedyś była dużo lepsza.

Major

W soboty i niedziele tez robią?

Polo

Czy pridukcja robi na caly tufzien tzn weekendy tez?

@ja Dziękuję za Twoją odpowiedź. Wspomniałeś o tym, że kiedyś te benefity w firmie Jelenia Plast przysługiwały po roku pracy. Mogę zatem spytać, kiedy dokładniej tak było? Ponadto, chciałabym poprosić aktualnych pracowników, żeby także w tej kwestii się wypowiedzieli. Druga sprawa. Mogę jeszcze spytać o to, w jakim dziale Ty pracowałeś? Jakbyś ocenił pracę w nim? Co właśnie było plusem, a co minusem pracy tam? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Jelwnia

Niskie zarobki jak na jeleniogorskie realia. Drexelmaier ma wyższe stawki i dr Schneider ogłasza się że podstawy daje 2750 na rękę plus premia. Plastiki z zarobkami zatrzymały się 10 lat temu

Plastik
@Jelwnia

Nikt nie daje 2750 zł na rękę dla stanowiska produkcyjnego. I premia do tego jeszcze?! Żadne z zakładów nie daje takiej podstawy.

Jelenia
@Plastik

To nie wiem gdzie ty pracujesz plastic hehe he

efefefew
@Jelwnia

drex płaci bez stażowego 2300 na rękę razem z premią i dodatkami za godziny nocne

W drexie 2,600 na rękę ze stażowym

Romuald Kupajko

Praca ciężka , ludzie wredni, co drugi to wazelina i donosiciel. Jak donosisz komu trzeba, distdniesz fajna robotę np na nowej hali tak jak np pan D dron i jedyne co robisz to pozory. Pracowałem przez WK ale sie zwolniłem po 3 latach bo nie dałem rady psychicznie.

byly pracownik
@Romuald Kupajko

Potwierdzam! ogolnie sporo ludzi o typowo patologicznym pochodzeniu i zachowaniu ze nie da sie pracowac.poza tym alergia na wyziewy goracego plastiku o tym nikt nie mowi tutaj a to czysta chemia ,szkodliwa...

15 lat stażu tam

wywiesili kartki z instrukcją korzystania z palarni mozesz zapalic tylko i wyłacznie w czasie przerwy ktora ci przysługuje ktos tak powymienial paragrafy z kodeksu pracy tylko nie wspomnial ze ta 15 min przerwa nalezy ci sie po 4 godz. pracy a przerwy jak nie bylo tak nie ma

Somat
@15 lat stażu tam

Nie wiem gdzie Ty pracujesz ale chyba piszesz o innej firmie. Dalej jest palone jak było i póki co nikt tego nie rusza. Pewnie się to zmieni ale nie wiem czy jest ok jak jeden ma 10 przerw po 10 minut a drugi tylko 1 na całą zmianę.

Roman

Witam serdecznie. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca Technologa procesu wtrysku w Jelenia Plast. Zakres obowiązków, system zmianowy, zarobki. Mam 8 letnie doświadczenie w tej branży. Dziękuję

PraJelPlast

Przerwą ma się podobno zająć PIP

@PraJelPlast

obecnie zabronili palic fajki mozesz zapalic tylko w nalezace ci sie przerwie 15sto min. ale takiej przerwy nie ma wiec nie ma palenia

Ruch....

A czy wiecie ktore laski sa łatwe do wyswania?

do ruch
@Ruch....

jest taka jedna u baranowej na zmianie

Ona

Wygląda to tak: jeśli masz jakieś doświadczenie - to się tutaj nie pchaj. To jest produkcja, tutaj pracować może każdy, bo ta praca nie wymaga logicznego myślenia (zazwyczaj). Jeśli nie zależy Ci na ''wyższych'' zarobkach niż najniższa krajowa, to idź do sklepu pracować, bądź gdzieś, gdzie praca nie będzie wymagała wysiłku fizycznego. Tutaj liczy się wynik wyprodukowanych wyrobów, liczy się czas i ilość oraz jakość. Jeśli nauczony jesteś spokojnej i bezstresowej pracy - to nie jest praca dla Ciebie. Jeśli nie umiesz pracować na 3 zmiany to również tutaj się nie pchaj. Ja zatrudniłam się tutaj i moje zarobki w ciągu 3 lat wzrosły PRAWIE dwukrotnie. Zaczynałam od 1500zł. Są ludzie, którzy potrafią znaleźć czas na studia, czy też dodatkową pracę, więc MOŻNA. Jeśli komuś zależy to da radę. Praca nie wymaga od człowieka zbyt wiele. Poważnie.. Przerwy oficjalnie nie ma, ale prawda jest taka, że zdarzają się dni, że nie masz co robić i większość czasu spędza się na palarni czy jadalni. Bywa też tak, że są dni, albo maszyny czy pakowania, kiedy ciężko odejść, ale zawsze można poprosić kogoś, kto ma lżej, żeby stanął za Ciebie, albo poprosić vice o osobę - wszystko się da. Jeśli nie dajesz radę na jakiejś maszynie - zgłaszasz to a na pewno, nie będziesz zmuszany, żeby tam robić. Jeśli się nie wyrabiasz - dostaniesz kogoś do pomocy. (nie dotyczy to oczywiście sytuacji w których w perfidny sposób 'nic' nie robisz, albo robisz jak najmniej). Jeśli uważasz, że zarabiasz za mało - nadgodziny. Nie zawsze są, ale zazwyczaj można je robić i można ładnie dorobić. Są trzynastki (trzynasta wypłata na wakacje), bony na święta, multisport, benefit. Tak jak wszędzie raz jest lepiej, raz gorzej, ale uważam, że jeśli ktoś chce pracować to da sobie radę.. Jest jeszcze jedna rzecz, której się tutaj nauczysz - przeklinać! pozdrawiam najlepszą zmianę MB :)

Zostaw merytoryczną opinię o Jelenia Plast Sp. z o.o. - Jelenia Góra

• Jak się pracuje w Jelenia Plast Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Jelenia Plast Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jelenia Plast Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 41, z czego 11 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Jelenia Plast Sp. z o.o.
3.4/5 Na podstawie 36 ocen.
  • Spółdzielcza 47
    58-500 Jelenia Góra