counter
1 223 724 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 83 dni.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w sp.j. Ład-Komplex Mariola i Piotr Kopocz?

TakNie
Frela Nowy wpis

A jo to srom nie przyda po niedzieli do roboty . Ni mom zamiaru za te grosze robić . Umowa śmieciowo nikaj nie pisze że mom od 6 do 12 siedzieć . Mogom mie pocałować . Jak chcecie pilnować nom godzin to umowa o pracę prosza i wtedy inaczyj pogodzony. A nie zlecenie a tibia dzynnie tyla samo godzin .

Tak1Nie1
Cebulak Nowy wpis
@Frela

To nie przychodzi !!! Skoro nie doceniasz pracy a teraz tym bardziej kiedy tyle pracodawcow musialo zamknąć interesy ,ludzie zostali bez dochodu ty (usunięte przez administratora) narzekasz , krzyżyk na drogę . Ja dziękuję szefom że mam pracę że mam za co kupić chleb. Jak można być takim człowiekiem i teraz pisać takie zeczy ,wiedząc że tyle ludzi straciło pracę !!! Ty wogole wiesz co się dzieje teraz , wątpię . Ważne że się interes kręci . Oby nasza firma nie odczula tych tragicznych dla niektórych przedsiębiorców wydarzeń które się teraz dzieją . Dziękujemy za po prace !!!! Żory .A.W.

Tak2Nie1
Ronia Nowy wpis

Tu nie chodzi o pracę bi jest fajna . Naprawdę lubię sprzątac , grabic itp. . Chodzi o warunki pracy . Umowy ,wypłaty . Nie są adekwatne do tego co i jak robimy . Teraz w dobie kryzysu dopiero nas powinni docenić . Bo nie ma opcji żeby ktoś nie przyszedł bloków posprzątać . Oni się zamkną w biurach , inne firmy zamkną na jakiś czas produkcję itp. A tu robota jest dzięki nam szef ma kasę . A Nowa może od ludzi z czynszów brać . Chidz tak naprawdę to w tej całej spółdzielni robimy tylko my . Reszta pozamykana ,okrojona z pracowników . Ale kasę od lokatorów biora tę samą . My doceniamy że praca jest ale niech się do cholery doceni nas . Zero twkawic zero masek zero płynie do dezynfekcji rąk w kantorkach . Wiecznie się na nas oszczędza . A nasze zdrowie jest dla nich niczym .

Tak3Nie1
Ludzie

Nie narzekajcie !!! Nie oczerniajcie . W tym tak trudnym okresie dla każdego ,nie czas na to . Cieszmy się że mamy pracę ,że nie ma postoju, że będzie płynność finansowa. Wielu ludzi straciło pracę ,lub musiało wziasc przymusowe wolne ze względu na nakaz zamknięcia niektórych przedsiębiorstw . Niektóre firmy mogą zbankrutować lub będą musiały zamknąć swoją działalność . A tu jak na razie praca jest więc i pieniążki będą . Oby zdrowie było . Może właśnie w tym czasie warto docenić że cię te pracę ma że względu na wszystko właśnie nasza praca jest potrzebna . I tak myśleć a nie znowu szukać złego . Przecież można się dogadać z koleżankami jak się jest chorym na pewno pomogą zastąpią. Miejcie dla siebie serce i bądźcie dobre Zdrówka koleżanki i koledzy oraz szefowie . Aneta W .

My
@Ludzie

My się cieszymy ,bo lubimy te pracę wiele razy już tu pisaliśmy . Ale chodzi nam o warunki pracy . Umowy i przynajmniej tak pensja minimalna . Właśnie teraz w tym okresie trzeba może docenić pracownika ,jego zdrowie . Pomyśleć jak by nas nie było , jak by zachorowały koleżanki co by się stało i pójść po rozum do głowy . Czy nasze stanowisko faktycznie jest najmniej opłacalne ???? Chyba właśnie nie ,bo teraz widać jak by nas zabrakło jak by wyglądały osiedla . A pani w biurze zrobi robotę w domu ,zamknie się w biurze albo nie przyjdzie kilka dni też robota nie ucieknie . O to chodzi . Też chcemy mieć płatne normalnie L4 i inne .

Tak2Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Kto będzie robił za koleżanki jak będą chore te zastępstwa .. skoro uważają że nasza praca jest nic nie warta że tak nisko nas cenią i uważają że te wypłaty i umowy to wszystko co się nam należy . Czy zastanawiali się kiedyś nad tym jak będą wyglądać osiedla jak by nas zabrakło . To jest pytanie .

Tak4Nie2
Aneta
@Pytanie

Nie martw się na zapas . Na razie jakiś dajemy radę ja też jestem świeżo po chorobie koleżanki zrobiły za mnie zastępstwo teraz zrobię ja . Idzie się dogadać . Tylko trochę więcej wyrozumiałości i serca do innych .

Tak5Nie
Kasia

Wszedzie mówią o lekarzach ,pielęgniarkach , ekspedientkach ,kasjerkach, a zapomina się o nas sprzataczkach . Tym bardziej że zawody wymienione wyżej zazwyczaj mają umowy ,są pod ochroną kodeksu pracy a my . Najniższy szczebel społeczny brak umowy albo umowa śmieciowa . Ale pracować każą jak wszedzie . I zero zabezpieczenia . Wstydź się SM Nowa i prezesie tej firmy . Co my nie ludzie . Nam się nie należy ochrona zabezpieczenie . Wstyd i hańba . Oby się za was wzięli . Baby same rękawiczki jednorazowe sobie kupują każecie dezynfekować a przeszkolenia faktycznie nie ma . Zapominacie że my są w grupie ryzyka tu są same kobiety po 50 ce schorowane ja z astma gdzie maski i rękawice !!! Administracja się zamknęła ,mądrale szef siedzi w Rybniku a my ?dziolchy czas się wszystkie zebrać w kupę i przestać robić .

Tak3Nie
???? virus

Ja jestem ciekawa co zrobi szef jeden i drugi i brygadziści jak się rozchoruja pracownicy albo będą na kwarantannie bo wykryją u nas wirusa. Kto za nich będzie robił i jak ich finansowo zabezpieczycie jeśli dajecie takie umowy w nie inne . Może w końcu coś się zmieni ,docenia się pracowników, ktoś się tym zajmie na co słynna nowa pozwala ,która się tak chlubi swoimi osiągnięciami . Oby brygadziści i szef nie musieli założyć rękawiczek których my nie mamy do teraz !!! I robić za nas .

Tak2Nie1
K.
@???? virus

A ja mam prośbę do pracowników i koleżanek po fachu ,otwórzcie oczy i zacznijcie się domagać tego co się wam należy . Może ta sytuacja wam teraz otworzy oczy i uświadomi na co pozwalają i się godzą te co tak bronią dobrego imienia firmy . Zastanówcie się jak zachorujecie co was czeka . Jaką macie pewność otrzymania pieniędzy . Jak wam szef pomoże w razie kwarantanny czy poważnej choroby . Z tą umową to se możecie ... Szef jest zabezpieczony on się nie ma o co bać ma na przeżycie powiedzmy w razie W . A wy ? Święty czas żeby w tej spółdzielni powróciły poprzednie zasady . Bo umowa o pracę jest i tak minimum w tym kraju by zwykły szarak był w najmniejszy sposób zabezpieczony . A te 1900 pensji minimalnej to i tak jak dobrze wiem bardzo mało na spokojne życie a my za pracę jak na etacie faktycznie jak to mówicie mamy jeszcze mniej . Nawet teraz nami się nikt nie przejmuje . Dali środki bez rękawiczek i masek i kazali dezynfekować bez przeszkolenia PHP czy szkolenia jak to robić . Brak słów .

Nie ladnie

Teraz w dobie epidemia nawet do nas nie mają litości i nie żałują nas . Za te marne grosze i te śmieciowa cholerna umowę każą siedzieć w pracy . Niewdzięczna robota a szef nie wporzadku . Człowiek dziennie siedzi od 6 do 12 chodź w umowie tego nie ma to nawet teraz nie umieją sie nad nami pochylić . Dobrze wiecie że nie mamy nawet L4 nic a baby co druga chora . Zadzicie nami jak wam się podoba a najbardziej nowa która niby z nas zrezygnowała a teraz się do nas wtrąca . Wszystko jest nie tak a teraz w dobie pandemii człowiek zaczyna się zastanawiać co ta robota jest warta .

Stenia

Ja nie mam emerytury utrzymuje się jakiś z tego ciężko nie powiem ale co zrobić. Też nie mam umowy ,a nie pobieram ani 500 plus ani nic bo dzieci już dorosłe . Nie mam bo ta umową i tak do emerytury się nie liczy ,poza tym z tego co wiem te co mają i co pokazywały i tak nie mają jej z całym wynagrodzeniem . Więc na co ona komu potrzebna . Nie warto zajmować się pierdolami nic nie zmienimy ,ma maluczcy jesteśmy takie życie .

Małgorzata

Nie wszyscy robią bez umowy bo chcą kogoś oszukać lub dostać pieniądze które im się nie należą ,mów za siebie. Po pierwsze tu jest taki dochód ze wątpię że komuś do czegoś przewyższa . Po drugie mając umowę też ma się ja bardzo niska więc też nie ma możliwości na po rzekroczenie dochodu do róznych zasiłków z tego co wiem . Nie pisz więc i nie rób z nas (usunięte przez administratora) . Ja pracuje bez umowy bo nie jest ona mi do niczego po prostu potrzebna . Mam emaryture a tu dorabiam . Pisząc takie zeczy obrażasz ludzi którzy pracują i robotę szanują .

Umowa śmieciowa

Jeśli bedzie gorzej i będzie zakaz pracy jesteśmy w ciemnej du..... ie. Ta umową nic wam nie gwarantuje ,zostajecie bez pieniędzy ,a nawet jeśli by wam dali coś to te pokombinowane umowy dadzą tylko parę groszy . Ja nie mam wogole umowy więc jestem w najgorszej sytuacji . Teraz mnie nachodzi myśl na co się godziłam i ile se problenow narobiłam . Mam prośbę do prezesa nowej i szefa zastanówcie się czy dalej nam się faktycznie należą śmieciowki za te pracę ,dobrze wiecie że za to co robimy i jak robimy powinnyśmy mieć przynajmniej 3/4 etatu . Wy na pewno jesteście zabezpieczeni a co z nami ???

Sanepid

Pracodawca ma nam niezwlicznie zapewnić maski oraz rękawiczki jednorazowe które trzeba zmieniać nazwy co godzinę !!!!

Ja

Pracuje bez umowy ,mnie tu nie ma i nie było więc mi mogą ...a te co podpisują niech się martwią o siebie każdego szkoda . Nie czas na dyskusję korona wirus atakuje .

Ludzie

Ci co mają zmienione umowy albo pracują bez mają to na własne życzenie nikt ich do tego nie zmusza . A teraz robi się z szefów najgorszych chodź idą na rękę . Macie komorników i chcecie dostawać 500 plus to kombinujcie a potem pretensje do Rybnika . Ile jest takich co cygania bo ma zajęcie i by nic nie dostalo bo komornik by zabrał ,a tak ma . Oj ludzie .

TakNie1
Źle się dzieje

Żart, kilkanaście lat temu za te pracę sprzątaczki miały umowę i najniższa na te czasy, teraz kiedy tyle razy była podwyzka od tych lat i tyle się mówi o umowach śmieciowych i każdy wie jakie są zasady pracując na ich zasadzie , oni za te same robote dają nam właśnie zleceniowki i teraz już niecałe półtora tysiąca ..to.kpina . Prośba do tych co to wymyślili, jeśli już zabieracie nam godne umowy ,przyzwoite według państwa wynagrodzenie ujmijcie obowiązków . Bo to ze jest ich tyle samo co lata temu tyle ze teraz trzeba je zrobić w 6 godzin jest nie w porządku . To że kiedyś dziewczyny się nie buntowały przeciwko zmianom ,to wynik niewiedzy ,zastraszenia ,braku informacji co im wolno co nie cio się należy co nie,były inne czasy ,wieksza bezkarność mniej się mówiło jakie pracownik ma prawa . Czasy się zmieniły ,zmieniły się zasady a wy dalej tym samym systemem dzialacie ,tylko na waszą korzyść . Jeśli mamy dalej robić to samo co koleżanki kiedyś proszę nam płacić za niektore rzeczy mycie okien grabienie mycie lamperi sprzątanie korytarzy piwnicznych ,plewienie ogrudkow ,sadzenie czy grabienie trawy czy roznoszenie korespondencji za podpisem ! To masa roboty która robimy na zasadach nie to etatu mi to zlecenia . Nie wspomnę o myciu bloków ,sprzątaniu kontynentów ,opróżnianie koszy ,sprzątanie gowien i szczynow . Według kogo się pytam to mało roboty za.ktora ktoś uważa nam się nic nie należy . Zakres obowiązków to niekończąca się lista z obowiązkami do wykonania które w żadnym razie nie są do.zrobieniq w 6 godzin . Druga sprawa niech mi ktos powie ,gdzie na umowę zlecenie pracownik przyjaźni do pracy cały boży tydzień i pracuje od do.

Tak3Nie2
Szkolna Jastrzębie

Witam, Chciał bym się dowiedzieć czy kolportaż ulotek wyborczych p. Gadowskiego przez sprzątaczki jest w zakresie obowiązków tych Pań. Czy mieszkańcy wyrażają na to zgodę? W końcu płacą za pracę, a nie za pomoc w wyborach.

Tak14Nie
Wypijmy za błędy
@Szkolna Jastrzębie

Nie należą ale jak ci dadzą w adms to bierzesz i się nie odzywasz a co masz zrobić jak szefy karzą my są yno sprzątaczki robić ,nie odzywać się i cieszyć z tego co jest przeca było gorzej teraz to już luksusy momy chlup

Tak8Nie
Drodzy pracownicy

Pretensje do Nowej nie do firmy !! Oni jak każdy staje do przetargu . Każdy ma prawo to zrobić i zasada jest że wygrywa ten który zaproponuje najbardziej korzystna stawkę . Prośby i pretensje kierujcie do prezesa spółdzielni . To on sobie wymyślił ten kabaret . Żeby zaoszczędzić ,bi kknu zabrać jak nie najgorszemu robolowi w firmie sprzątaczce . Przecież pensja minimalna to dziś luksus i nam się nie należy . Lepiej było płacić tyle lat niżej wymienione kwoty za 7 godzin pracy 5 razy w tygodniu w tych samych godzinach ,bez urlopu pracując na takich samych zasadach jak babeczki lata temu na umowę . To jest Polska. !

Tak6Nie1
Zofiówka GÓRĄ

My pracujące w tej firmie nie narzekamy i robimy co do nas należy Pani W... nie jest brygadzista tylko nasza przełożona która można wszystko załatwić w sensie pracy.Kierownictwo administracyjne jest bardzo w porządku A my jako pracownicę jesteśmy różni (wszystkie mamy jakieś potknięcia)chcieli byśmy dalej w tej firmie pracować bo z praca na rynku jest różnie w tej firmie pracują ludzie w różnym wieku które potrzebują tej pracy ponieważ nie każdy ma męża emeryta .Bądźmy ludźmi że sercem nie kluczy się nie opisujemy zobaczcie co się teraz dzieje !!!!.Jeżeli komuś nie pasuje taką praca to niech znajdzie sobie inną. A co będzie z ludźmi po 50-ce z wielkim szacunkiem dla wszystkich pozdrowienia ZOFIÓWKA

Tak3Nie13
Kolezanko !
@Zofiówka GÓRĄ

Owszem masz rację robimy nie narzekamy .ale to tylko tyle cała reszta z prawdą nie ma nic wspólnego !Pani Wanda jest brygadzistka tak kazała do siebie mówić i tak się nazywa sama .teraz widzę zmiana bo pracownik na śmieciowej nie podlega kontroli więc teraz niby nie ma brygadzisty ???acha. Tylko czemu tak się zachowuje i takie sobie rości prawa .Mniejsza o to opisałeś ja w taki sposób że wyszło że nią jest .Co do kierownictwa bardzo dziwne bo znajome mówiły że czasem macie takie akcje lub mieliście że niektóre odeszły nie wytrzymały .Ludźmi z sercem niech oni są o pokyslamze jak oni będą sobie na emeryturce zbijać bąki my będziemy pracować dalej .Jeśli dalej będziemy się godzić na takie coś to się nic nie zmieni i takich firm będzie więcej .Skończcie się bać ...nie można na bezprawie pozwalać bo się boicie !!!oni żyją w luksusie drudzy w miarę przyzwoitym wynagrodzeniem i umowa a my ???jak te sieroty zarabiamy grosze a obowiązków i zasad jak na etacie .Gdzie sprawiedliwość . Ile jeszcze będziemy dostawać te grosze gdzie pensja minimalna to dziś już bieda .

Tak9Nie1
Bożena
@Zofiówka GÓRĄ

No popatrz a to ciekawe ,a ile odeszło babek co niby tak fajnie z Wanda trzymało i tak ja chwaliło do innej spółdzielni gdzie dają umowy .Piszesz (usunięte przez administratora) sama byś poszła jak byś miała szansę się dostajac umowę i najniższa krajowa robiąc to co robisz teraz albo i mniej a masz teraz ile 1300 ,1500 .Teraz na jej temat na temat firmy i adms i traktowania opowiadają nie za dobre opinie . Dzięki takim ludziom Polak nigdy nic nie będzie miał rząd nic nie da bo jak się widzi że ktoś się cieszy że wykonując tak ciężka pracę dostaje tyle że nie jest się w stanie z tego utrzymać bez małżonka .

Kochana
@Zofiówka GÓRĄ

A co zrobisz jak cię nagle wywala na zbity pysk ,bez ochrony bo takiej na śmieciowe nie masz . Co zrobisz jak nagle szef zrezygnuje z jakiś powodów a dwutygodniowy okres wypowiedzenia bez możliwości zasiłku to zbyt krótki okres by coś znaleźć . Wątpię że wtedy twoja szefowa która kolwiek się tobą przejmie . Czy w czasie choroby ,L4 , ktoś dba o ciebie ,otrzymujesz wynagrodzenie które powinieneś dostać mając umowę na przykład. W tej firmie pracownik jest i zostaje z niczym . Jeśli masz siłę i zdrowie robisz dostajesz grosze . Zachorujesz jesteś bez pieniędzy . Taką fajna jest ta firma i kierowniczka czytam która . Masz 50 i robisz tak ciężko tym bardziej powinieneś być zabezpieczona . Pytanie czemu w tym wieku 50 lat pozwalaszz sobie na zleceniowke . Jeśli ci taką pasuje to sobie ją miej ale co z osobami które chciały by umowę dlaczego nie możemy jej mieć bo ? Może odpowie prezes nowej który wymyślił caly ten cyrk . Dlaczego można pracować bez umowy ,można mieć ją zmieniana na prośbę bądź też z decyzji wystawiającego bo pełnej nie daje nikomu ,a dlaczego nie można pracować godnie i być na wszelki wypadek zabezpieczonym . Dlaczego dostaje smieciwke q pracuje jak na etacie tyle że 6 godzin bo ujęli godzinę ? Ktoś odpowie tu chociaż bo szef nie ma.odwago przyjechać do Jastrzębia .

Tak7Nie
@Zofiówka GÓRĄ

Właśnie bi w tej firmie pracują tylko stare schorowane panie albo panie po 50-ce bo te nie wymagają za dużo ,nie odzywają się ,szorują na kolanach cokoliki i wiele innych rzeczy bez konkretnego sprzęty tyle lat . Tylko takie baby się nie odzywają milczą i spuszczają głowę ,nie walcza o to co się należy . A prezesi się cieszą mają spokój i doja wykorzystując nas do maximum . Tylko że ja mimo 50pare lat też mam swoją dumę i tej już mam dość . Przy każdym myciu okien brak szmat brak podestów drabinek starsze panie stoją na taboretach i kawdy ma to gdzieś . Starsze panie grania hektary i mają to gdzieś. Starsze panie okewia ogródki i szorują posadzki lamperie poręcze drzwi czasem windy jak któraś robi na wysokim wszystko to w pakiecie za 800 ,1000,1300 ,a teraz 1500 zł przyjmując się do pracy w 2017 ostrzrmqkqm 800 zł pracując 7 godzin codziennie pod kierownictwem brygadzisty i adms . Poroniłam chwilę ale dość się napatrzalam i jak rozmawiam z tymi które dalej robią to mi się śmiać chce . Szeroka góra !!!

Bronia

https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,21904087 dajcie spokój firmie podziękujcie byłemu pracodawcy ,a teraz odbiorcy waszej pracy .

Tak2Nie
K

Kiedyś ktoś tu wspomniał że ta firma jest 100 lat za murzynami i tak jest. Wypłaty w kopertach zamiast na konto. Kto to widział ludzie nas obserwują widzą wracamy potem z taką kwota do domu czasem dojeżdzajac a jak ktoś mnie okradnie lub jak szefowa pojedzie z daleka z taką kupa kasy i stanie się po drodze wypadek czy ktoś mi zagwarantuje że otrzymam swoje pieniądze ze są one ubezpieczone. Umowy pic na wodę z prawdą nie mają nic wspólnego. Zakres obowiązków nie ma czegos takiego. Jakieś aneksy do umowy brak wpisy że pracujemy od 6 do 12 codziennie nie ma. Higiena w pracy brak. Jeśli zachorujesz jesteś w ciemnej.... e. Nie potrafię zrozumieć dlaczego mymusimy trzymać się zasad jakie sobie gdzieś tam ustalili z adms czasem robić rzeczy które po prostu nie za naszymi obowiązkami. Natomiast szefostwo ma wszystkie przepisy w głębokim powiązaniu. Ja pracowałam kilka lat temu w tej firmie i widzę że nic się nie zmieniło. A to co za czasow kariery w tej firmie widziałam i przeżyłam nadaje się na odrębny temat. Kobitki walcz ie o godność skoro inne profesje i zawody potrafią.

Tak20Nie1

Walczcie
@K

O to co się wam należy bo pensja minimalna to dziś już ledwo wiązanie końca z końcem .

Tak3Nie

Zostaw merytoryczną opinię o sp.j. Ład-Komplex Mariola i Piotr Kopocz - Rybnik

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

sp.j. Ład-Komplex Mariola i Piotr Kopocz
1/5 Na podstawie 223 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Energetyków 5