Zakład Wyrobów Metalowych Carbonex

Jastrzębie-Zdrój

Zakład Wyrobów Metalowych Carbonex

Opinie o Zakład Wyrobów Metalowych Carbonex

Irena

A ja się pytam co dalej, co teraz będzie? Czy to koniec?

Grzegorz
@Irena 25.05.2018 19:03

Prezes Carboneksu nie żyje. Wie ktoś co sie stało?

Janek
@Grzegorz 27.05.2018 16:18

Tylko tyle że pogrzeb był w sobotę 26.05. Opinie na temat zgonu jest tyle ilu ludzi z którymi się gada na ten temat. Oficjalnie nikt nic nie mówił a powinni poinformować pracowników.

anonymous
@Janek 27.05.2018 22:37

Proszę o info na priv w sprawie zgonu- leszekzielinski44@poczta.fm

Gadsden

Chcesz pracować i się starasz to nie ma problemu. Nawet jeżeli coś zawalisz a przyznasz się i będziesz chciał jakoś zrekompensować pomyłkę, nie ma tragedii. Płaca jaka praca, jak ktoś porównuje z ciepłą posadką na Państwowym etacie to potem tutaj leje krokodyle łzy. Proszę się też czasem postawić po stronie pracodawcy, nie taki zły jak go malują. Jeżeli w ciągu miesiąca przychodzi do niego trzecia pani z radosną nowiną iż jest w ciąży i wybiera się na urlop macierzyński czy wam też widziałoby się płacić za pracownika, z którego nie masz przez najbliższe miesiące żadnego pożytku? Takie rzeczy tylko w budżetówce, bo tam istnieje przeświadczenie iż te pieniądze są niczyje a zysk jest sprawą dalszego planu. Jeżeli ktoś chce zarabiać leżąc, to proponuję założyć własną działalność i próbować szczęścia lub szukać pracy jako tester materaców. Volenti non fit iniuria ;)

Kwk
@Gadsden 03.02.2016 09:37

Gadsden takiego frajera w tej firmie to już dawno nie było, dobrze że sie zwolniłeś, idź lepiej pierogi toczyć

Keryś z Hass-a

Chyba czas zwijać przewartościowany interes, nakradzionych pieniędzy do grobu nie weźmie

Drift king

Ilona. Ciężko powiedzieć bo kazdy ma inne odczucia jak cie na początku polubia to raczej nikt niemily nie bedzie. Jeżeli chodzi o to czy są pomocni? Jedni tak inni nie tak jak w kazdej innej pracy sa ludzie co chętnie pomoga a sa tacy co mysla ze kazdy juz ma wszystko umiec. Ale jak na dzisiejsze czasy i drogie zycie jezeli nadal komuś proponują około 2tys przy 3zmianach to nie jest to zadowalajaca kasa przynajmniej dla mnie.

Ilona

@Drift king, a jak wyglądała atmosfera w firmie Zakład Wyrobów Metalowych Carbonex? Czy pracownicy sobie wzajmenie pomagali i stanowili zgrany zespół? Czy to praca w systemie zmianowym, czy ma się wpływ na ustalanie grafiku? Inni kandydaci na pewno będą Ci wdzięczni, za dodatkowe informacje.

Drift king

Muszę się zgodzić z kolegą poniżej również kiedyś tam pracowałem i jak ktoś już miał 2tys na wypłatę to było duzo. Może teraz jest lepiej ale na tamtą chwilę było słabo w porównaniu do konkurencji... Podwyżek dawać nie chcieli. Jestem neutralny jeżeli chodzi o to czy odradzam czy nie . Sprawdź sam i podziel się opinią :)

Cesarok :)

Nawet wam ocene o gwiazdkę podniosłem

Cesarok :)

A ja chcialem podziękować ze mnie zwolnili bo od tego czasu odnoszę same sukcesy w życiu :) było to 3 lats temu i to jedyne co pozytywne moge powiedzieć o tym zakladzie bo za te kase co tam zarabialem to teraz by mi sie nawet rano wstawać nie chciało. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję ze nie dopusciliscie zebym sobie zmarnował zycie na pracy u was :) Dlatego was dobrze pamiętam.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa bardzo ważną rolę. Czy tak samo jest w Zakład Wyrobów Metalowych Carbonex? Napiszcie, co sądzicie na ten temat.

Dawid

Jaka jest przyczyna tej ciszy na forum?

Nawetgrubysiezwolnil
@Dawid 14.02.2018 19:36

Przyczyna jest taka, że firma stoi w miejscu i nic się tam nie zmienia, więc nie ma już o czym więcej pisać.

Małgorzata

Nie polecam pracy. Osoby zarządzające są niekompetencje i utrzymują swoje przewartościowane stanowiska tylko dzięki prywatnemu układowi z właścicielem. Pretensjonalne i lekceważące traktowanie pracownika, zero poziomu merytorycznego, wszystko przestarzałe, handel bez koordynacji- nie dla ambitnych. Zarobki minimalne, oczekiwania jak u profesjonalistów.

Hieronim Pankracy

Zakład z bogatym parkiem maszynowym ale leciwym. Zarobki zależne od tego co się umie, reszta to kwestia dogadania się z dyrektorem, kokosów nie ma. Pieniądze wypłacane są na czas. Środki ochrony osobistej, ubranie i jego czyszczenie są zapewnione. Mankamentem tokarni jest mikroklimat, latem upał nie do wytrzymania + pary WWA z obróbki (zwłaszcza OSN4,5,6), podobnie na hartowni. Obróbka na CNC odbywa się na trzy zmiany, na konwencjonalnych tokarkach/ frezarkach na dwie, trzeba uważać, ochrona stanowisk pracy jest słabo zadbana. Biuro ma klimatyzowane pomieszczenia ale to inna bajka. Dyrektor zdaje się trzymać rygor w biurze, jeżeli chodzi o obróbkę to na zmianach są prowadzący zmianę. Prowadzący zmianę są różni, są co potrafią dużą i umieją wytłumaczyć innym. Jest jednak taka jedna ,,gajgadzina'' co udaje że potrafi a tak naprawdę to udaje że umie, wyżywa się na innych lecząc swoje kompleksy, trudno z facetem wytrzymać na zmianie, w dodatku jedzie od niego jakby lizolem się kropił, totalny wieśniak z bronami na plecach i tatuażem znalezionym chyba w snakach dla dzieci, aż dziw że nie robi w ,,figlolandi'' lub ,,wesołkowie'' jako operator kolorowych kulek. Ogólnie zakładu nie polecam na dłuższy staż, raczej jako alternatywę na pojawienie się czegoś lepszego lub do poduczenia, w końcu ile można pracować za 1800zł.

BoB

Ludzie opamiętajcie się.... to jest prywatny zakład - jak każdy "prywaciarz" chce zarobić tnąc koszty na wszystkim co się da - stąd stare maszyny. Jednak to jest PRACA - czyli trzeba pracować, a nie przychodzić do pracy z nadzieją, że zrobi się jedną rzeczy i będzie się opierd.... resztę zmiany. Moim zdaniem firma jest ok. Można zarobić jeśli się chce. Zdarzały się zwolnienia, ale nie są one bezpodstawne - alkohol i lenistwo nie przejdą, więc każdy ma wybór. Jednak ilu ludzi tyle opinii....ja mogę polecić firmę ludziom chcącym pracować.

daff

Gadsden jesteś kwintesencją ludzkiego upodlenia - żałujesz kobietom, że zachodzą w ciążę (jesteś pewnie zgrzybiałym kawalerem) ponadto sam się nie szanujesz - błędy (które chcesz tak wielkodusznie rekompensować) - są naturalnym elementem każdej pracy (chyba, że coś umyślnie zepsujesz lub jesteś idiotą). Żal

daff

odradzam. na pierwszej rozmowie powiedziałem jakie są moje oczekiwania finansowe (2500 netto na umowie albo działalność - bo prowadzę). tydzień poźniej robiłem próbki. gadałem z miejscowymi starymi wyjadaczami, mówią że 1700 rzadko widzą! myślałem, że chcą mnie zniechęcić. po próbkach rozmowa o kasie i... 2000 brutto proponują plus "jakaś" premia! to ja o jednym a oni o drugim! myśleli, że o tysiąc złoty zejdę? powiedziałem, że niepotrzebnie mi czas zajmowali. ponadto sam zakład to syf - stare maszyny, hałas, syf i brud. Kto tam pracuje za te 1700 psuje rynek spawaczy

maks

beznadzieja wykorzystac czlowieka i kopa i to jeszcze za grosze dobrze ze grubyma cieplo i dobra wyplate jedna wielka banda kapusi

ona

zwalniaja nie mysla ze ktos ma rodzine i dzieci szkolne po 3.5 roku podziekowali nnie polecam

gosc 1233

beznadziejna firma, zwalniaja pracownika jak smiecia z dnia na dzien.... nie polecam nikomu... jak sa zlecenia urobisz sie jak wol a jak przychodzi listopad, grudzien wywala czlowieka.

Bogdan

Firma w moim odczuciu bardzo pozytywna. Zarobki adekwatne do starań. Starasz się dostajesz więcej, odbębniasz 8 godzin - standardowa wypłata. Więc każdy ma wybór! Wynagrodzenia zawsze płatne na czas. Kierownictwo pełen pozytyw - reagują na problemy i uwagi pracowników. Rotacja owszem jest duża spowodowana leberstwem ludzi którzy przychodzą do pracy i myślą, że będą odpoczywać! Firma godna polecenia dla ludzi chcących pracować i pragnących otrzymywać godziwe wynagrodzenia za wykonana pracę. JAKA PRACA TAKA PŁACA !

Marcin

5 lat ? i co ile zarabiałaś 1280 ? hahaha

Marcin

Najgorsza firma w jakiej było dane mi pracować stanowczo odlecam! Rotacja pracowników jest bardzo duża ludzie systematycznie są zwalniani po tygodniu pracy a zatrudnani są nowi i tak sie kółko zamyka. Waszym brygadzistą będzie jebany grubas, który do wszystkiego potrafi sie tylko dopierdalać, gosciu jest tak gruby że ledwo się porusza żenada.

ZWM

Atmosfera w firmie jest fatalna. Liczą się układy. Jeśli liżesz cztery litery Dyrektorowi i Brygadziście to jesteś fajny - ale do pierwszej wpadki. Wykorzystają cię na każdym kroku. Brygadzista tylko żre i nic nie robi a później wymaga cudów od załogi, przypisuje sobie ich osiągnięcia. Kierownik jest dwulicowy i fałszywy. Stanowczo odradzam podjęcia pracy w tej firmie. Obiecają Ci kokosy a dostajesz miskę ryżu.

henju

Witam. Pracowałam w Carbonexie przez prawie 5 lat i mam jak najlepsze zdanie o tej firmie. Wszystko było płacone na czas, kierownictwo i pracownicy mieli pozytywne i przyjacielskie podejście do pracownika. Z wszystkimi można było o wszystkim otwarcie porozmawiać i powiedzieć "Prezesie mam problem". Każdemu, kto by mnie spytał czy warto zatrudnić się w Carbonexie odpowiedziałabym, że tak.

mix

Chcesz zatrudnic się na umowę śmieciową? No to polecam. Na rozmowie w sprawie pracy jest mowa o wynagrodzeniu, a na konto wędruje inna kwota niż była obiecana. Odradzam.

Skąd Alicjo masz takie informacje?

Zostaw opinię o Zakład Wyrobów Metalowych Carbonex - Jastrzębie-Zdrój

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Zakład Wyrobów Metalowych Carbonex