Opinie o Kes Poland Sp. z o.o. w Wodzisław Śląski

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Kes Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Kes Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja komponentów elektrycznych i elektronicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kes Poland Sp. z o.o. w Wodzisław Śląski

Była pracownica

Niestety, te negatywne opinie to wszystko prawda. Ludzie przychodzą tam do pracy, kiedy naprawdę nie mają innej pracy . Tam nie szanuje się człowieka.

@Była pracownica1

Coo.. :( A co zrobić, żeby jej się spodobać? Bo raczej orientacji nie masz na myśli?

Qwert

Witam nie polecam niema żadnych premii niema żadnego przeszkolenia przychodzisz i masz zasuwać na akord nie jest jak piszą umów niema na stałe zwalniają kogo chcą przerzucają z deski na deskę żeby nie wykonać normy.Przydzielone na stałe deski mają tylko miejscowe księżniczki które za plecami jeszcze obgadują co atmosferę w pracy robi nieciekawą.

Karolka

Hej, pracujesz tu? Niby wyżej ktoś napisał, ze przeszkolenie jak najbardziej jest. Dlatego tak się zastanawiam, że może ten brak premii też jest nieprawdą, i coś tam oferują dodatkowego? Może ktoś z pracowników również by się podzielił tym, co myśli w tej kwestii? :) Szukam pracy, ale chodzi mi o dobre i stabilne miejsce. Pozdrawiam was!

Były pracownik Nowy wpis

Omijać szerokim łukiem, żadnych premii świątecznych ( chyba, że licząc czekoladki), zarobki to najniższa krajowa, jeżeli jest jakaś przerwa to nie ma postojowego ( jak masz urlop wypisujesz urlop jak nie lecisz na bezpłatnym), atmosfera fatalna ( będąc na desce słyszysz jak jedna na drugą nadaje), niech Ci nie daj Boże wpadnie jakieś l4 z 3 dni to więcej niż 2300 nie zarobisz, tragedia

Wacek Nowy wpis

To przecież na swej stronie zachwalając warunki piszą, że 4 tyś zł dla pracownika montażu, a do tego 500 zł premii rekrutacyjnej i 100 zł premi za jakość. Fakt, że niedokońca wiadomo, czy na rękę. Jeśli więc serio na tym stanowisku podstawą jest najniższa krajowa, to co z premiowaniem za jakość, i tym bonusem na dzień dobry?

Były pracownik Nowy wpis
@Wacek

Do 4000 zł, ten bonus na dzień dobry jest tak wliczony, że go nie zobaczysz, już nie mówię o tym, że w styczniu nie wypłacili wypłaty na czas. Paski są tak zrobione, że się nie doliczysz niczego.

Zaniepokojony

Dlaczego 11.01.24 pracownicy nadal czekają na wypłaty za grudzień???????

Ewka
@Zaniepokojony

Cześć, często zdarzają się opóźnienia w wypłatach? Chyba to pierwszy tego typu wpis i zastanawiam się czy to jednorazowa sytuacja? Widziałam, ze szukali pracowników produkcyjnych i chciałam sie skontaktować z zakładem w sprawie pracy. Kobiety tez u was pracują na produkcji?

Zaniepokojony
@Ewka

Oczywiście że pracują kobiety, stanowią 95procent załogi. Jeśli interesuje Pani praca w akordzie za najniższe możliwe wynagrodzenie , a niech tak bedzie 3dniowa przerwa miedzy świetami lub pare dni opieki i wypłata max 2500. Zapraszamy

@Zaniepokojony

A to nie ma tutaj stanowisk dla kobiet, na których pracuje się na godzinówce, a nie na akord? Poza tym, ciężko jest zarobić więcej niż minimalną? Akord jest znany z tego, że jak ktoś ma wprawę, to zwykle może wyrobić więcej... Jak to jest w tym miejscu? Rozjaśnij...

Qwert

@Qwert

Nie rozumiem, jak to nie ma przeszkolenia? To skąd Ty masz wiedzieć, co masz tam robić wgl?XD Współpracownicy podpowiadają czy jak?

@Qwert

Prosze nie opowiadać glupot. Normalnie jest przeszkolenie, jest pani szkoląca która pokazuje krok po kroku jak wykonać wiązke, tłumaczy co jak wykonać, stoi tak długo ile potrzeba i zawsze można do niej podejść z pytaniem.

Karolka

Na stronie firmy jest info że szukają pracownika montażu. Nie wymagają za dużo bo głównie zdolności manualnych i gotowości do pracy trzyzmianowej. Chciałbym się dowiedzieć o co chodzi z premią rekrutacyjną 2 tys o której piszą. To za polecenie nowego pracownika czy każdy nowo zrekrutowany ją dostaje?

Rozmowę kwalifikacyjną w Kes Poland Sp. z o.o. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Pracownik produkcji?
nihasa

...z tego co widzę to odpowiedzi padają głównie od "zadowolonych" pracowników, każdy inny jest od razu komentowany,że ktoś opowiada pierdół etc wygląda to tak jakby odpowiedzi udzielała kadra a nie pracownicy, reasumując samemu trza sprawdzić co proponują, negocjować stawkę etc Tam gdzie kiedyś pracowałem 2pracowników kadry było "odpowiedzialnych" między innymi za czytanie i odpowiedzi nie zawsze zgodne z rzeczywistością na tym portalu, sprawa wyszła na jaw i kilku pracowników założyło sprawę którą nomen omen wygrali, niestety po 1,5 rocznej batalii, 2 do dnia dzisiejszego pracuje 3 zmieniło zakład, panowie udowodnili, że podawane informacje były fałszywe. Finalnie takich firm jest niestety bardzo dużo piszą jak to pięknie a rzeczywistość wygląda zgoła inaczej

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Kes Poland Sp. z o.o.?

Tomasz

Siema. Pracownika na montaż szukają. Aktualnie jest prowadzona rekrutacja i chcę wziąć w niej udział. Kilka pytań mam tylko. Pierwsza sprawa to, co to oznacza premia rekrutacyjna? Bo napisali w ogłoszeniu, że wynosi, aż 2000 zł. To za polecenie pracownika, czy jak? Premia frekwencyjna i za jakość też jest umieszczona. Ile one wynoszą i czy każdego miesiąca są podobne? Widzę, że poza kasą podstawową to i można zarobić nawet za regularne stawianie się w pracy, więc brzmi to interesująco :D

@Tomasz

Tomasz czy podjąłeś pracę w Kes? Zastanawiam się nad złożeniem tam CV ale szukam opinii jak tam jest.

Onaa

Dzień dobry czy opłaca się przyjać do Kes Poland w Wodzisławiu

Czy jest możliwość w tej firmie zaczynać pracę o 8:00 kończyć o 16:00 ?

Zxx
@Anna

Nie 6 14 14 22 Dwie zmiany

@Zxx

Zxx czy są tylko dwie zmiany? A jakie zarobki na produkcji ?

@Zxx

zaprzeczenie dotyczyło godzin czy możliwości wyboru jednego z systemów? pytam, bo zastanawiam się czy poszliby na rękę przez jakiś czas dla matki z dzieckiem. ktoś się orientował jak je traktują?

eko dzik

Ja tam dwa koła samej nagrody świątecznej dostałem a co dopiero premia. A wy konkurencja co, znowu rybka w gazecie ?

@eko dzik

Eko dzik a na produkcji ile dostają po przepracowaniu pełnego miesiąca ? Czy są doliczane jakieś premie czy dodatki tak jak pisze na ich stronie?

Maria

Hej widziałam że szukają obecnie Pracownika Montażu. Podają wynagrodzenie 4000zł ,ale czy brutto czy netto? I czy to z czasem i ze stażem jakoś rośnie?

Justyna

Dzień dobry mam pytanie czy przyjmując się w tej firmie na produkcję na jakie wynagrodzenie mozna liczyć? Na stronie pisze że zarobek do 4000 i czy są doliczane dodatki jak 13, 14 , dodatek za przejście z innej firmy?

On.A

Witam, czy ktoś zrezygnował z pracy w Kesie? Jeśli tak to po jakim czasie?

Dariusz
@On.A

Zastanawiasz się nad pracą tam, czy myślisz o zwolnieniu się z firmy? Czytałeś poniższe wpisy? Ja się rozglądam za pracą, ale z tego, co napisano nie jest to praca na stałe. Zgłaszano na forum, że jest problem z organizacją pracy, masowa rekrutacja nowych osób, by za niedługi czas zwolnić, bo brakuje pracy :/ Nadal, tak to wygląda, kto się orientuje?

Ona
@On.A

Wszystko prawda jak masz hody i stoisz na jednym i tym samym to super bo masz wysoko norma i zarobiony hajs ale jak jesteś rzucany raz tu raz tam i nie wyrabiasz normy masz marne wypłaty

@Ona

A to jakie tu obecnie są normy i czemu ktoś miałby być tak rzucany? Jaki powód?

Laura

Hej , czy w firmie Kes są obecnie przyjmowani nowi pracownicy? Myśle nad złożeniem CV , ale czy ktoś może z pracujących napisać jaka panuje atmosfera , czy zarobki dobre? Czy jest szansa na umowę na stałe czy raczej nie. Wiem jedynie , że praca na akord i 3 zmiany .

Izabela
@Laura

A na jakie stanowisko chcesz aplikować?

Anon
@Laura

Pewnie przyjmą, raczej na cuda bym nie liczyła bo albo majstrowa Cię rzuca codziennie na co innego jeśli jej się nie spodobasz albo skończy się materiał i idziesz na inne co tylko jest pretekstem do zwolnienia, opinie o firmie tu to sama prawda.

@Anon

No tak... To przy tym co tu piszesz jaka aktualnie jest rotacja? I które czynności uważasz za najtrudniejsze skoro podobno tak rzucają tu i tam

Anonimowa

Ogólnie praca mi sie podobała, prosta ale ciężka, panie bardzo miłe i pomocne, atmosfera w mojej opinii też bardzo fajna, im (dziewczynom) nie mam nic do zarzucenia, ale pracodawca to kpina. Najpierw pozatrudniał mnóstwo dziewczyn, a teraz jak jest "trudna sytuacja" to połowe pozwalniał :). Raklamuja sie hasłem "przyjdź i spróbuj" ale nie dadzą Ci czasu, na wyrobienie sobie tępa, do tego bardzo często jest skakanie od stanowiska do stanowiska na deski o różnym poziomie, wtedy nie ma mowy o wyrobieniu normy, zwlaszcza dla nowego pracownika :). Jeśli tam idziesz rób byle jak, byle szybko, bo za błędy najwyżej dostaniesz ochrzan albo Ci utną 100 z premii, a za nie wyrabianie przynajmniej 60-70% po miesiącu pracy wywalają :)

Natalia
@Anonimowa

Praca prosta, ale ciężka? A co ciężkiego dla Ciebie było?

anon
@Anonimowa

Tak zgadzam sie sama prawda. Nie ma mowy o wyrobieniu akordu no chyba ze się pracuje dosc długo ale dla nowo zatrudnionych to graniczy z cudem. Nie wspominajac o ciaglych podwyzszajacych sie akordach. Gadać tez nie mozna ... tylko stac przy desce i robic

@anon

Aha, to słabo. :( A akordy z takiej paki podwyższają? Jak to uzasadnione jest?

Xxxx

A ja proponuję przekonać się na własnej skórze. Są tacy którzy pracują długo i nie narzekają i są tacy, którym po prostu praca nie odpowiada. Przyjdź, sprawdź i zobacz sama.

@Xxxx

Jeśli faktycznie tak jest to może dobrze by było, gdyby ci którzy nie narzekają i długo pracują podzieliliby się własnymi opiniami tutaj? To by była dobra przeciwwaga dla decyzji kandydatek, które tu przychodzą

@Małgorzata

No moim zdaniem atmosfera i praca nie była zła. Mi sie osobiście podobało, ale ja lubie monotonną pracę gdzie jest dużo ludzi.

Magdalena
@Była pracownica

Co takiego robią, że nie szanuje się człowieka? Ciężka praca, czy moze ucinają na wypłatach? Myślałam o podesłaniu cv, ale trochę się zmartwiłam czytając opinię.,

@Magdalena

Tzn. Że jak na wstępnie nie spodobasz się SZANOWNEJ PANI MAJSTROWEJ, to choć byś sie starala , to i tak po Tobie..... Będziesz chodziła codziennie na inne stanowiska, wszystko po to żeby był argument, że nie możesz się wyrobić i wtedy do zwolnienia...., było wiele takich przypadków. Ale to tylko jedna majstrowa jest taka, może będziesz miała szczęście

Była pracownica1
@Była pracownica

Jak sie nie spodobasz majstrowej to mie licz na fajną prace ! Bedziesz skakać po stanowiskach jak małpa w zoo

@Była pracownica1

Byly operator montażu

Bardzo nie polecam. Jeśli nie ma sie kolezanek na wyzszym stanowisku, to mozna zapomniec o milej pracy i stabilnym stanowisku. Kazda "gorsza sytuacja w firmie"odbija sie na pracownikach i oczywiscie wyplatach, a te gorsze sytuacje zdarzaja sie bardzo czesto. Firma w ktore pracuje sie na akord, a ciagle jest sie rzucanym na inna prace, aby tylko nie wyrobic normy i nie zarobic zbyt duzo. Ciagle obiecywane jedno, a robione calkiem co innego. Nie powiem, jesli jest pelny miesiac, to mozna calkiem dobrze zarobic, ale wyglada to w praktyce tak, ze jednego miesiaca kiedy maja zapotrzebowanie dostaje sie pelna wyplate, a nastepne dwa miesiace wyplata mniejsza o np 600 zl bo "NIE MA PRACY". ŻENADA. Aha i norma w tej firmie jest to, ze jednego razu zatrudniaja mnostwo nowych pracownikow, a za 2 tyg nagle brakuje pracy i wywalaja ich wszystkich+kilka starych pracownic, bo "jest trudna sytuacja". Polecam pracodawcy zaczac szanowac operatorow montazu.

@Byly operator montażu

Im się serio tak opłaca zapychać na chwilę lukę i potem zwalniać? Przecież to ekonomicznie bez sensu jest! A jak to wygląda gdy się kumpluje, z którąś z tym koleżanek? Serio totalnie chroniony jesteś? Ktoś z Twoich znajomych się z nimi skumał i miał wygonie?

W.24
@Byly operator montażu

Dokładnie tak jest porażka ludzi traktują gorzej niz małpy !!!

Ela

Jak wyglada wynagrodzenie za pełny miesiąc przepracowany bez weekendów i na ile dawają umowy?

Ona
@Ela

Umowa na okres próbny 3 miesiące a zarobi akordowe

Iwona
@Ela

Za 3 tygodnie bez weekendów 1400 zl Wiec 11,66 zl na godzine jak sobie policzylam i nie polecam

@Iwona

Ale zarobki akordowe tak? Więc to zależy od człowieka to co piszesz to Twoja średnia po prostu? Da radę na spokojnie wyrobić więcej?

onaaa
@Małgorzata

akordy są takie ze każda minuta się liczy, więc zapomnij o wizycie w łazience czy wysmarkaniu się

@onaaa

Ajjj, nie lubię czegoś takiego, bo to stres tylko. Generalnie akord jest fajny ale na dobrych warunkach, ale tu widzę, że chyba takich nie ma skoro problemy z kibelkiem są. Macie tu jakieś triki jak dobrze temat ogarniać z tym całym akordem właśnie?

Zostaw merytoryczną opinię o Kes Poland Sp. z o.o. - Wodzisław Śląski

• Jak się pracuje w Kes Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Kes Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kes Poland Sp. z o.o.?

Kes Poland Sp. z o.o.
  • Pszowska 92