Opinie o ECOL-UNICON Sp. z o.o. w Gdańsk

2.4/5
Na podstawie 127 ocen.

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie ECOL-UNICON Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie ECOL-UNICON Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ECOL-UNICON Sp. z o.o. w Gdańsk

Niezadowolony kontrahent

Firma nie płaci faktur na czas. A przy kontakcie z firmą zaczyna się nie odbieranie telefonów, nie odpisywanie na wiadomości. A pieniędzy jak nie było tak niema. Co środę mają być i tyle je widać. Po forum widzę, że należy sprawdzić firmę zanim się nawiąże współpracę...

@Niezadowolony kontrahent

Dzień dobry! Firma Ecol-Unicon istnieje nieprzerwanie na rynku od 21 lat. Oczywistym jest, iż nie byłoby to możliwe bez regulowania zobowiązań finansowych i dobrych relacji z podwykonawcami / kontrahentami. Jeżeli nie otrzymał Pan płatności za jakąś FV – proszę pilnie skontaktować się z Działem Księgowości: eu.dks@ecol-unicon.com. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej wyjaśnić sprawę. Bardzo ważna jest dla nas długofalowa, partnerska współpraca. Czekamy na kontakt. Pozdrawiamy Zespół Ecol-Unicon

ZZ
@ECOL-UNICON Sp. z o.o.

Firma jeszcze nigdy nie była w tak złej kondycji i stąd kłopoty z płynnością finansową.

Daffy Duck

co za patologia:(

hejtersgonahejt
@Daffy Duck

no widzę, że nie odpuszczają hejterzy ...

nowy

Witam, czy ktoś z kolegów/koleżanek może się coś wypowiedzieć o stanowisku przedstawiciela handlowego - czy produkty są rozpoznawalne, czy cenowo są konkurencyjne i jak z wyrabianiem planów ? Zastanawiam się nad aplikowaniem na to stanowisko, ale czytając powyższe komentarze, nie wiem czy jest sens w to pchać. Dzięki za odpowiedź.

Kodak
@nowy

Aktualnie sprzedaż w EU to newralgiczna część, ze względu na brak zamówień. Niemniej warto się zatrudnić, by przetestować swoje możliwości i popracować w ekstremalnych warunkach.

@nowy

Dzień dobry Nowy! Wiedzę najlepiej czerpać u źródła :-) Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie: rekrutacja@ecol-unicon.com. W chwili obecnej poszukujemy dwóch osób na stanowisko: Sales Manager / Przedstawiciel Techniczno-Handlowy na region: pomorskie i zachodniopomorskie lub dolnośląskie i opolskie. Zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą i aplikowania: https://ecol-unicon.com/o-nas/kariera/. Pozdrawiamy Zespół Ecol-Unicon

Obcy

Niedoborze mi się to jak czytam ten bełkot, HR wypisuje bzdury usłyszane na Balcerskiego, chwili w ktorej nie podzieli losu koleżanek, ludzie są granice !!! Firma jest skorumpowana i zakłamana jak wiele innych, wypisywanie że jest świetna to kłamstwo. Wiem że prawda boli i trudno się z nią zmierzyć zwłaszcza zarządzającym, ale cóż takie życie. Pracownicy szeregowi trzymają się razem to prawda bo muszą, ale intrygi dyrektorów mają na celu skłócenie załogi w celu pozyskania informacji, są jak dzieci we mgle. Sztucznie się integrują w ludźmi i mają się za lepszych ale dosyć tego ...

Lojalny i zaradny życiowo pracownik
@Obcy

Jak Ci się robi niedobrze to po co czytasz? Dodatkowo może również i nie pisz bo stylistyka i interpunkcja jest dla Ciebie obca.... masa błędów i to jest dopiero smutne! Ja bym Ci nie dał nawet etatu ciecia!

ktoś
@Obcy

ludzie nie narzekajcie, firma nie jest idealna, ale może być znacznie gorzej. Firma funkcjonuje, pensje na czas , a że firma ma problemy, każda ma, trzeba umieć dostrzec pozytywy.

Tedy
@Lojalny i zaradny życiowo pracownik

Mam uczulenie na takie zakłamane twarze, zwłaszcza twoja. Błędy są, to nie szkoła, skutek uboczny urządzenia. Nie miał bym odwagi przejąć twojego stanowiska firmowego głupka i ciecia. Skoro to stanowisko już obsadzone, nie mam szans. Żyj, pracuj w swoim zakłamaniu, ale nie nakłaniaj do tego innych. Pamiętaj, że krytyka również jest budująca !!!

Oni
@ktoś

Buzia na kłódkę i ochoczo do pracy, te czasy przeminęły ...

Lojalny i zaradny życiowo pracownik
@Tedy

No a ten na Go Worku dostał uczulenia! Jakaś epidemia!Skoro podbudowałem Cię krytyką to mam nadzieję że przestaniesz się mazać. Ps Ja nikogo nie nakłaniałem do życia w zakłamaniu-pomyliłeś mnie z kimś.

Jack
@Lojalny i zaradny życiowo pracownik

Wam już wszystko się pomyliło ludzie ...

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie ECOL-UNICON Sp. z o.o.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Operator Produkcji?
logo firmy Samodzielny księgowy / Samodzielna księgowa
Księgowość MTR Sp. z o.o.
logo firmy Opiekunka osoby starszej w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista ds. Rekrutacji
Sunreef Venture S.A. - Stocznia Tarcice
logo firmy Kosztorysant w branży elektrycznej
Doraco Sp. z o.o. Korporacja Budowlana
Pozytywny

Dokładnie! Jak ktoś robi Swoje, umie współpracowac a nie szukać problemów to mu sie pracuje dobrze u nas. Milion postów, fala negatywnych emocji, a ja dalej pracuje i sie w tej firmie rozwijam :)

Pani W

Fajna praca, miła atmosfera, sympatyczni ludzie... W naszym zespole pracujemy, a nie narzekamy, spotykamy sie po pracy, a nie wbijamy nóż w plecy koledze. Można? Można! Polecam Ecol-Unicon jako swietnego pracodawcę, szczególnie na start!

@Pani W

Dzień dobry Pani W! Dziękujemy za komentarz. Cieszy nas Twoje spojrzenie na pracę w Ecol-Unicon. Staramy się tak dobierać zespoły, aby tworzyły otwartą i przyjacielską kulturę organizacyjną. Miło nam słyszeć, że chcecie spędzać czas ze sobą również po pracy. Dzisiaj Światowy Dzień Uśmiechu i z tej okazji życzymy wszystkim radosnej i dobrej atmosfery z zespole :-)! Pozdrawiamy Zespół Ecol-Unicon

Aż mnie zemdliło...
@ECOL-UNICON Sp. z o.o.

Takiego bełkotu już dawno nie słyszałam. Nawet na spotkaniach zarządu i kadry menedżerskiej, gdzie wszyscy tylko kadzą, przyklaskują prezesowi i ściemniają. "Staramy się tak dobierać zespoły, aby tworzyły otwartą i przyjacielską kulturę organizacyjną." - żart 20-lecia w wykonaniu działu HR (który na zarządzaniu zasobami ludzkimi firmy zna się najwyraźniej tak samo jak na produkcji prefabrykatów). Brawo wy!

@Aż mnie zemdliło...

Dzień dobry, Dziękujemy za Twoją opinię. W Ecol-Unicon pracuje wiele otwartych, młodych ludzi, których serdeczność i zaangażowanie tworzy wyjątkowego ducha tej organizacji. Zarząd jest otwarty na komunikację z każdym Pracownikiem, mimo iż jesteśmy dużą firmą. Nigdy nie tworzyliśmy sztucznych barier stanowiskowych i nadmiernej biurokracji - drzwi Kadry Zarządzającej są otwarte i możesz o wszystkim porozmawiać. Długoletni stażem Pracownicy chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniami z nowymi. Wystarczy przyjść, by się przekonać :-) Przykro nam, że tak oceniasz naszą organizację. Piszesz anonimowo, a chętnie dowiedzielibyśmy się jakie masz pomysły na usprawnienia. Zapraszamy do indywidualnego kontaktu: opinie@ecol-unicon.com. Pozdrawiamy Zespół Ecol-Unicon

On
@ECOL-UNICON Sp. z o.o.

Co to za bzdury, O Boże ...

Ona
@ECOL-UNICON Sp. z o.o.

Popieram przedmówcę, bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury!!! Szkoda czasu i energii na pracę w takim miejscu.

Pani W

Radosław Brzeziński

Witam, Po ponad 10 latach kariery która zaczęła się gdy jako zakompleksiony chłopak wychowany na ulicy przyszedłem do firmy na stanowisko Logistyka, a zakończyłem współpracę z własnej i nieprzymuszonej woli jako pewny siebie Kierownik Zakładu z olbrzymim bagażem doświadczeń, chciałabym podziękować wszystkim pracownikom firmy Ecol Unicon. Dziękuję również wszystkim byłym i obecnym Dyrektorom, Technologowi, Kadrom, Księgowości, KJ-om, Sekretariatom, itd. Dziękuję Prezesowi za akceptację moich wszystkich cyklicznych awansów jak i mojej ekipie pracowników fizycznych z którymi mógłbym iść na każdą wojnę. Wszystko co zdobyłem w firmie będzie niezbędne w mojej nowej drodze na własnej działalności za co jestem ogromnie wszystkim wdzięczny. Pozdrawiam. Radosław Brzeziński

JAN
@Radosław Brzeziński

Hej, a co się w takim razie zadziało, że postanowiłeś odejść z firmy?

spoko
@Radosław Brzeziński

ej fajnie, że się ktoś się tak żegna normalne że pewnie przez te 10 lat miał mnóstwo chorych sytuacji ale to jak w każdej firmie, generalnie to pozdrawiam :) i powodzenia !

@Radosław Brzeziński

Dzień dobry Radku! Dziękujemy Ci za miłe słowa na forum oraz cieszymy się z wczorajszego spotkania i przyszłej współpracy naszych firm. Przez ostatnie 10 lat dużo razem przeżyliśmy, wspólnie zjedliśmy beczkę soli i nawiązaliśmy przyjaźnie na lata. W tak długiej relacji zawsze są wzloty i upadki, dlatego też te ciepłe słowa są dla nas wyjątkowo budujące :-) Dużą radość sprawia nam fakt, że dobrze wspominasz czas spędzony w Ecol-Uniocn. Również nam świetnie się z Tobą pracowało. Kibicujemy i trzymamy kciuki za rozwój Twojego biznesu. Pozdrawiamy Koleżanki i Koledzy Ecol-Unicon

Simon S

Firma jaka jest , wiedzą to ci którzy tu pracują, jak masz buzię na kłódkę i się nie odzywasz to jest ok. Jeżeli doprowadzisz do konstruktywnej dyskusji i masz rację w oczach zarządzających jesteś wrogiem. Ale to świadczy tylko o ich słabości, strachu i lenistwie. Wysługują się innymi a zasługi przypisują własnej osobie. Firma się nie rozwija i sprzedaż nie wzrasta jak opisują co poniektórzy, pocieszaci się na siłę, fakty na stół Panowie, Gardens nie kłamie a wy już wielokrotnie !!!

Janosik

W firmie jest nerwowo, bo Ecol ma gorszy okres i próbuje się przystosować do tej sytuacji. Jest rzeczą naturalną, że część ludzi narzeka - kiedyś nikt niczym się nie przejmował, teraz zmiany i zwolnienia budzą niepokój. Podobnie jest w każdej firmie, nie ma pracy łatwej i przyjemnej do emerytury, te czasy dawno minęły. Trzeba się przystosować, dokształcać, śledzić rynek pracy na bieżąco i być przygotowanym na zmianę pracodawcy.

Zadowolony
@Janosik

Tak Janosik to wszystko prawda..., ale ważny w tym wszystkim jest fakt w jaki sposób firma rozstaje się z pracownikami min tymi, którzy tą firmę budowali przez 10,15, 20 lat. A jak sam wiesz, sposób i forma pozostawia wiele do życzenia. Faktycznie może czas się dokształcić w tym temacie?

Myśl pozytywnie

Ale o jakich faktach Żbik pisze? Pamiętajcie każdy fakt można tez oceniać z innej perspektywy i z różnych pobudek. Spróbujcie konstruktywną krytykę i swoje pomysły przekazywać wewnątrz organizacji, przekonajcie do swoich pomysłów i wdrażajcie je. Pracuję w Ecol-Unicon od dawna i wiem, że jeżeli tak się działa, to można dużo, a praca daje satysfakcję. Najgorzej jest z tymi, którzy przyjęli, że STATUS QUO lub powrót do przeszłości to najlepsze rozwiązanie dla Ecola - zmienia się rynek, klienci, technologia - my też musimy się zmieniać!!!

pozdrowienia dla HR

Nasze miłe koleżanki z Działu Personalnego starają się odpowiednio ukierunkować tę dyskusję - taka ich rola. Pracuje w EU od kilku lat. Z mojej perspektywy "naprawa" polega na wymianie droższych doświadczonych pracowników na "tańszych". Innych działań nie widzę. Pytanie jakie się nasuwa to czekać aż przyjdzie moja kolej czy samemu zacząć coś szukać.

Zadowolony
@pozdrowienia dla HR

Cześć, podpowiem: ja zmieniłem firmę i zaczynam funkcjonować normalnie. Ecol to w tej chwili jakaś masakra. Bałagan, brak koncepcji wyjścia z kryzysu, ogólnie panujący mobbing i zwolnienia "grupowe". Nikt nie wie kiedy i dlaczego na niego padnie. Widać na forum desperackie działania HR ratowania wizerunku...

Żbik pisze prawdę a wasze komentarze zawierają tylko oceny bez podawania jakichkolwiek faktów. Poczytajcie sobie inne negatywne opinie.

proszę Cię
@pracownik

a od kiedy domniemamy że negatywne komentarze są prawdziwe co ?

Kapitan Żbik

Co za kanał, Ecol zaczął wycinać posty z tego forum. Moje znikają z szybkością światła, chociaż nie łamią regulaminu. Brawo Wy.

Tom123
@Kapitan Żbik

Chyba nie wycina, skoro widzę co piszesz....?:)

proszę Cię
@Kapitan Żbik

ale ferment można zacząć siać co ?? weź się opanuj... jeszcze Ci odpowiadają na twoje wpisy

Pracownik (jeszcze zadowolony)
@Kapitan Żbik

Poziom Twoich wpisów jest na maxa żenujący, a poziom wypowiedzi godny zgromadzenia na jarmarku! Szanuj Żbiku innych, a i Ciebie będą szanować... Na razie wywołujesz w ludziach wyłącznie uśmiech politowania...

rozsądny
@Kapitan Żbik

Mam wrażenie, że nudzisz się kolego i do tego nie znając się na social mediach siejesz błedne opinie. Jak widzisz Ecol nie usunął twoich postów... odpowiadają rzetelnie ale nie wdają się w durne dyskusje, których m.in Ty jesteś prowokatorem... powtórze to co ktos wcześniej WSZĘDZIE DOBRZE GDZIE NAS NIE MA!!! Załóż swoją firmę i doprowadź ją do takich rozmiarów - wtedy wypowiadaj się i podejmuj dyskusję... na chwilę obecną - Proponuje zakasać rękawy i do pracy! Dobrego dnia!

Marco Polo

Te 6 procesów to tylko wyłącznie dlatego, że ludzie sami się zwalniają. Już od dawna krąży opinia, że w Ecolu, co chwila wymienia się tylko dyrektorów i problemy zamiata pod dywan. Ale co tam, ważne że jeszcze produkcji nie zamkneli, prawda? Widać było te pozytywne zmiany jak obecnie w HR nie ma polityki rozwojowej dla pracowników, szkolenia (a co to? w Ecolu o tym nie słyszeli). Ważne, żeby tylko dyrektorek jeden z drugim mógł wybić się na pracy swojego zespołu. Mistrzowie Zarządzania. Managerzy przez wielkie M. Po co przekazywać rzetelną wiedzę o prawdziwym stanie firmy? Po co wspólnie rozwiązywać problem? Jakoś to będzie. Byle do następnego roku. :)

Witamy ponownie Kapitanie Żbiku i dziękujemy za Pana odpowiedź. Na wstępie zapewniamy Pana, że żaden komentarz nie został usunięty z ramienia firmy Ecol-Unicon. Równocześnie chcielibyśmy przypomnieć, iż administrator portalu ma prawo do usunięcia, bądź moderacji treści, które uzna za bezprawne lub niezgodne z Regulaminem i Polityką Prywatności GoWork.pl. Tutaj może Pan zapoznać się z dokumentem: http://www.gowork.pl/regulamin. Decyzje kadrowe są odpowiedzią na strategię biznesową firmy. Ludzie są fundamentalnym zasobem naszej organizacji. Jesteśmy w pełni świadomi ich wartości oraz jej wpływu na konkurencyjność firmy na rynku. Niemniej jednak zawsze znajdą się Pracownicy, którzy są niezadowoleni. W naszym odczuciu nie jest to opinia reprezentatywna dla całości otwartej kultury organizacyjnej Ecol-Unicon. Biznes się zmienia, a nie kurczy. Wciąż poszukujemy i zatrudniamy specjalistów. W chwili obecnej mamy uruchomionych sześć procesów rekrutacyjnych, w tym roku dołączyło do nas kilkudziesięciu pracowników. Jesteśmy otwarci na wszystkie komentarze na tym forum – również te nieprzychylne, które jeżeli są nieprawdziwe, prostujemy. W sieci każdy pozostaje anonimowy i może zamieścić dowolne informacje. Jeżeli ma Pan jakieś sugestie, co moglibyśmy zrobić, aby zmienił Pan o nas zdanie – serdecznie zapraszamy do kontaktu: opinie@ecol-unicon.com. Jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę. Pozdrawiamy Zespół Ecol-Unicon

Kapitan Żbik

Fakty są takie, że firma w przeciągu dwóch lat pozbyła się ponad 50 pracowników. Poza tym "zmiany" dosięgnęły również dyrektorów" Operacyjnego, Finansów, Sprzedaży. Nie wygląda to, skala na "Fluktuację personelu" tylko kurczenie się biznesu - na rynku, w branży jest informacja, że Ecol-Unicon ma kłopoty od dłuższego czasu. Poza tym pracownicy są źle informowani, stąd te wszystkie żale na tym forum. Nie sztuką jest pisać teraz ładne teksty na forum czy wycinać niewygodne komentarze (mojego poprzedniego postu nie ma), tylko prowadzić otwartą politykę personalną i nie zwalniać bez głowy i tym samym zastraszać załogę.

Dzień dobry, Dziękujemy za Twój komentarz. Fluktuacja personelu jest powszechnym zjawiskiem i występuje w każdej organizacji. Zmiany kadrowe, jakie mają miejsce w naszej firmie, są zjawiskiem korzystnym z punktu widzenia organizacji elastycznie reagującej na zmieniający się rynek oraz specyfikę branży. Staramy się motywować naszych Pracowników do pozostania w firmie i dalszego rozwoju w organizacji – poprzez nowe zadania i perspektywy progresu na stanowisku. Nie mamy problemu z kandydatami chętnymi do pracy. Jesteśmy obecni na GoWork.pl oraz innych social mediach, ponieważ tutaj zadajecie pytania. Chcemy budować przyjazną kulturę organizacyjną i docierać do ludzi każdym kanałem informacyjnym, również poprzez interaktywny dialog. Pozdrawiamy Zespół Ecol-Unicon

Dzień Dobry, Dziękujemy za zainteresowanie. Kto pyta nie błądzi :-) Zależy nam na budowaniu dobrych relacji z obecnymi i przyszłymi Pracownikami, dlatego też zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Zapraszamy do kierowania pytań na adres: opinie@ecol-unicon.com. Nasi eksperci chętnie rozjaśnią wątpliwości i udzielą niezbędnych informacji. Pozdrawiamy Zespół Ecol-Unicon

Kapitan Żbik

Tak, składajcie swoje CV do tego bagna, gdzie są wieczne zmiany struktury i zwalnianie bez głowy. Jak widać, firma ma problem z kandydatami, skoro ogłasza się na tego rodzaju forach, już się rozniosło po rynku co tu się dzieje.

Zostaw merytoryczną opinię o ECOL-UNICON Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w ECOL-UNICON Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ECOL-UNICON Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ECOL-UNICON Sp. z o.o.?