dw

Byłem tam na rozmowie ładnych parę lat temu. Wtedy siedziba mieściła się w Osowie. Firma sprawiała wrażenie rodzinnej w złym tego słowa znaczeniu. Miałem wrażenie że panuje tam straszne kolesiostwo i bałagan.

Przyszły pracownik
Kandydat
 Rekomendacja

Rozmowa kwalifikacyjna odbyła się bez zarzutów, ale 1,5 - 2 miesiące ani słowa o wynikach rekrutacji ani żadnej odpowiedzi mimo zapewnień nez względu na wynik. Myślę, że nie ma sensu na tą firmę.

Gal Anonim

Jeżeli chodzi o pracę na produkcji to nie mogę powiedzieć złego słowa. Z przełożonymi można się normalnie dogadać. Współpracownicy zawsze starali się pomóc o ile byli w stanie. Wystarczy się po prostu starać.

Ewa Nowy wpis
@Gal Anonim

A czy takie starania są w jakiś sposób doceniane przez pracodawcę w Ecol-Uniconie? :) Można liczyć na premie za np. szybkość pracy/staranność lub dobrą frekwencję? Jeśli tak, to za co konkretnie są przyznawane i ile wynoszą? Czy są miesięczne czy może np. roczne?

Zenobiusz Nowy wpis
Klient

Dzień dobry, chcę zapytać o warunki pracy w tej firmie, stosunki międzyludzkie i relacje pracowników i jaki ewentualnie ma to wpływ na jakość. Jak zarząd czy dyrekcja podchodzi do kwestii szacunku dla pracowników, uczciwego wynagradzania, itp. Czy to prawda, że za czasów dyrektora Tomka, było gorzej? Pozdrawiam, Zen

Pytanie Nowy wpis

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w ECOL-UNICON Sp. z o.o.?

Przyszły pracownik
Kandydat
 Rekomendacja

Mam tę moc. Nowy wpis
@Przyszły pracownik

Witam. Jakiego miasta dotyczy wpis ? Pozdrawiam

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Blondyna

Kiedyś pracowałam Jak potrzebowali pracowników, bo był boom budowlany to nabrali handlowców A jak już nie potrzebowali to z nowym rokiem zrobili budżet do wyrobienia x3 i po kilku miesiącach mogli spokojnie wszystkich niepotrzebnych pozwalniać argumentując słabymi wynikami Ludzie niby poważni... a nawet dyrektorzy potrafili pokoje hotelowe demolować na imprezach integracyjnych i buty po ścianach odbijać... Może się teraz pozmieniało...

dw

@dw

Wrażenia bywają mysle, szczególnie te pierwsze...

Dyzio
@Pracownik

Oczywiście, jednak nie w tym przypadku. Tutaj napisał 100% prawdy. Pozdrawiam

Świeżak

Część, Jestem świeżo upieczonym absolwentem, chciałem rozpocząć pracę w dobrze rozwijającej się firmie. Czy w Ecol-Unicon mam szanse na rozwój? Jakie są perspektywy? Słyszałem dobre opinie na temat tej firmy na studiach. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Mario
@Świeżak

Jeśli w dobrze rozwijającej się firmie, to (usunięte przez administratora) Ecola.

Mario
@Mario

Dlaczego admin usunął "nie polecam" w tej wypowiedzi? Kolejny raz ktoś grzebie przy opiniach.

Falek :)

jak świat światem , ryba psuje się od głowy i póki są przyzwolenia na pewne praktyki firma będzie traktowała ludzi nieładnie

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie ECOL-UNICON Sp. z o.o.?

Rekrutacja
@Pytanie

Ile chcesz zarabiać i czemu tak dużo? :-)))))

Aneta

@Były pracownik a to jak często się zmieniają ci dyrektorzy? To nie za dobrze w sumie..

kot

Zaangażowany napisz więcej, co masz na mysli ?

Firma zmierza w kierunku bycia korporacją. Częste zmiany dyrektorów powodują nieustające „usprawnienia” firmy. Firma jest mocno nastawiona na zysk co często idzie w parze z niezadowoleniem pracowników. Pracownicy mogą czuć się niewiele wartym trybikiem. Firma w większości nie potrafi docenić pracy przeciętnego pracownika, często obarczając go dodatkowymi obowiązkami. W konsekwencji wielu pracowników ma poczucie niesprawiedliwości, co powoduje frustrację. Dużym utrudnieniem jest komunikacja między działami, spowodowana sporym opóźnieniem w realizowaniu różnych zadań wynikających z niewystarczającej liczby pracowników przypisanych do zadania, bądź sposób w jaki jest zarządzana. Firmę poznaje się po tym, jak żegna się z pracownikami, a w tym przypadku pokazuje jak rozstawać się nie powinno. Nie ma znaczenia czy pracujesz kilkadziesiąt lat czy parę miesięcy Twoje stanowisko pracy nigdy nie jest bezpieczne. Jeśli firma uzna, że Twoja praca już się nie kalkuluje, bez sentymentów otrzymasz wypowiedzenie. Firma kreowana na korporację, ale zapomina o offboardingu. PR firmy po rozstaniach z pracownikami jest jaki jest, stąd mój komentarz. Jeśli jesteś młodym pracownikiem i szukasz w Ecol-Unicon zatrudnienia – nie licz na wspaniałe zarobki i możliwość szybkiego awansu. Z plusów możesz liczyć na pomoc bardziej doświadczonych pracowników (jeśli jeszcze jacyś są). Praca dobra na start, na 1-2 lata, potem dopadnie Cię frustracja. Jeśli jesteś doświadczonym pracownikiem – żeby tutaj coś zyskać musisz mieć na tyle samozaparcia, by przebić się w gąszczu starych wyjadaczy. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów firmie Ecol-Unicon, oczywiście nie kosztem „zdrowia” pracowników. :)

@Były pracownik

Popieram i popisuje się pod tym, gdyż sam zostałem nagle zwolniony i jednocześnie szkoda że firma z takim potencjałem i w takiej rozwojowej i eko branży tak traktuje swoje największe zasoby - ludzi.

dawny pracownik korporacji
@Były pracownik

Firmie do korporacji bardzo ale to bardzo wiele brakuje. Przede wszystkim nie ma wielu podstawowych standardów bycia korporacją. Odpowiedzi między działami w 24 godziny etc. Standardy komunikacji z klientem etc. Ale ryba psuje się od głowy. Kierownik jest tak mocny jak jego dział i jego załoga - i tego przede wszystkim brakuje. Zgrana ekipa i stała jest postrzegana w standardowej korporacji i konkurencji jako wartość dodana. W Ecol - Unicon nigdy tego nie pojęli. Tracą pieniądze i czas na naukę nowych pracowników - naukę obsługi programów etc. Dyrektor nie może być z namaszczenia ale doświadczenia. Firma nie proceduje przejścia od pracownika szeregowego do dyrektora ale to wielki błąd. Bo dyrektor powinien swoim działaniem pomagać a nie przeszkadzać i znać realia pracownika szeregowego. Co dziwne 70% pracowników nie pojęło w tej firmie że lepiej "dokształcony" - nowy pracownik pomoże każdemu. Lepiej dać podwyżkę niż stracić 30% czasu na naukę nowego pracownika - ale to wymaga myślenia.

NICK

Pracowałem tam przez kilka lat. Ludzie niekompetentni, bez wiedzy i doświadczenia sprzedają produktu, o których nie maja pojęcia. Dział realizujący umowy -- porażka.

Handel

Cześć! mam pytanie o stanowisko Area Sales Representative - jaka kasa (podstawa) i ile można wyciągnąć z premią?, jaki samochód i czy do użytku prywatnego, czy mają gps, jak atomsfera? jak wygląda rekrutacja? Może jest na sali jakiś handlowiec?:-)

@Handel

Zadzwoń sobie do któregoś z pracowników i zadaj te pytania. Numery telefonów na stronie firmy.

@Ja

Ta jasne, na pewno Jan Kowalski chętnie odpowie ile zarabia i pożali się gdzie są minusy obcej osobie. Od razu zrobimy taśmy do TVN ;)

@Handel

Ale tu na forum napisze na 100%. Wysil się i spróbuj...

@Handel

Hahaha, najważniejsze pytania: jaki samochód, czy do użytku prywatnego, czy jest GPS.

@Ja

Czy to jakiś sfrustrowany normalnym pytaniem Pan Kierownik? Nie heheszkuj tylko zamiast siedzieć na gowork wejdź na jakieś ogłoszenie o pracę. Firmy podają samochód i do jakiego użytku w ogłoszeniach. Nikt nie napisał, że to najważniejsze.

Nick
@Handel

Początkujący myślę na rękę 4 koła to max. Premia to zależy jak wyrobisz lub nie. Fury przechodzone, można do prv. Tylko elita się wozi. Ogólny wielki chaos, bo ciągłe zmiany kierownictwa, decyzji, wszystkiego. Ci co są parę lat zaliczają już 10 szefa. Zależy czy jesteś zdesperowany, czy chcesz zmienić na lepsze. Zapomnij o rozwoju i szkoleniach to ściema

xyz

heh zaczynamy zabawę ;)

@Handel

Podstawa 3000 - 4000 netto, zależy jak wynegocjujesz. Samochód Skoda Octavia lub Fabia w zależności od stanowiska. Przedstawiciel jeździ Fabią dobrze wyposażoną, wszyscy powyżej Octavia, im wyższe stanowisko: Doradca Techniczno - Handlowy, Manager, Starszy Manager tym lepiej wyposażony samochód. Subtelnie oklejony. Srebrny. GPS jest. Auto do użytku prywatnego - tak - dodatkowa opłata ściągana z pensji 250 lub 400 w zależności od pojemności auta 1600 - 2000 ( wymogi US ). Premia kwartalna liczona"sufit razy podłoga". Premie płacone niejednokrotnie z opóźnieniem ponieważ... ( i tutaj jest wiele myków, bo produkcji trzeba zapłacić, bo słaby wynik finansowy itp...). Pracuję, wiem...

A
@Pracownik

Ale premie są wypłacane ? Z opóźnieniem ale są?

Żenujący sposób rozstania z pracownikami którzy przepracowali w firmie lata. Znowu zabrakło klasy (usunięte przez administratora) trzymajcie się chłopaki

TB
@anonim

Smutne ale prawdziwe

Pracodawca

@anonim

Dzień dobry Anonim! Dziękujemy za Twój wpis. Podobnie jak większość organizacji, tak również firma Ecol-Unicon musi sprostać oczekiwaniom stawianym przez zmieniający się rynek i konkurencję. Czasami tego typu działania wymagają zmian, które często są trudne i mogą wywoływać niepewność. Rozumiemy Twoje emocje i jednocześnie zapewniamy, że zawsze dokładamy wszelkich starań, aby rozstania z pracownikami odbywały się w sposób zgodny z etyką zawodową. Natomiast, jeśli jest coś, co według Ciebie należałoby zmienić w tym procesie - jesteśmy otwarci na sugestie, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z działem personalnym. pozdrawiamy, Zespół Ecol-Unicon

kłamcy
@ECOL-UNICON Sp. z o.o.

etyka zawodowa podczas rozstawania sie z pracownikami? dawanie do podpisu dyscyplinarki albo za porozumieniem stron to jest etyka....

Posejdon
@kłamcy

To trzeba było brać tę dyscyplinarkę i pomaszerować do odpowiednich służb. One wiedziałyby co z nią zrobić. Nie należy nigdy ulegać szantażom z zasady nic dobrego nie dają. Powodzenia na rynku pracy!

Posejdon
@kłamcy

To trzeba było brać tę dyscyplinarkę i zanieść do odpowiednich służb oni wiedzieliby co z tym zrobić.

Myśliwy
@ECOL-UNICON Sp. z o.o.

Gdyby firma szanowała etykę to nie miałaby tyłu negatywnych komentarzy od pracowników. Można rozstać się z klasą i szacunkiem do drugiego człowieka. Można dać czas na przekazanie obowiązków, a nawet zapłacić odprawę. Jeśli się kogoś szantażuje i zmusza do podpisania kwitów to łamie się godność. Gdy dosłownie wyrzuca się pracownika z wieloletnim stażem z dnia na dzień to traktuje się go nie jak człowieka, ale jak (usunięte przez administratora). Opinie wraz z pracownikami idą za wami w rynek. Trzymajcie się chłopaki, a dział redagujacy powinien się wstydzić za ten bełkot. Czy naprawdę aż tak trudno o podstawowy szacunek i wypłatę za wypowiedzenie. Jakoś innym się to udaje. Wilk niech się zastanowi, czy to dobra strategia, a nóż nosił wilk razy kilka, poniosą i wilka!

Wykopany z dnia na dzien
@kłamcy

A to ciekawe. Patrząc po dacie byłem w firmie chyba zaraz po Tobie i właśnie też tak samo mnie ostatnio potraktowano.

Ciekawy
@kłamcy

Skąd ta rotacja w firmie ciągle się słyszy że ktoś odchodzi stamtąd??? Ktoś wyjaśni ?

Utopia

Takiej rotacji pracowników jak tam to ja nigdzie nie widziałem. Co chwila nowy dyrektor i nowe plany na przyszłość hahahaha

Pracuś
@Utopia

Rotacji? No właśnie chyba odwrotnie, sytuacja się bardzo ustabilizowała. W końcu jest jakaś konsekwencja działań, tylko nie wszyscy z pracowników chcą w to wejść :) no i wtedy jest problem...... wcześniej wiele rzeczy można było pozamiatać, a teraz coraz więcej widać, kto i czy pracuje i jak pracuje :))))). Nowi Dyrektorzy? Jacy? Tutaj też nie ma żadnych zmian. Chyba Utopio masz złe obswerwacje albo informacje..... Powodzenia

@Utopia

Lean Manufacturing (wybrane narzędzia )

Jak szefostwo w ECOL-UNICON Sp. z o.o.? Spoko traktują ludzi?

EPS
@Pytanie

Chciałem napisać, że zależy gdzie, ale po dłuższym zastanowieniu to w całej firmie panuje idea... Licz na siebie. Na rade czy pomoc ze strony dyrektorów nie masz co liczyć, ale jak coś idzie nie tak, nawet nie z twojej winy to i tak twoja wina i to ty masz pracować więcej i mieć lepsze efekty, co z tego że nie masz odpowiednich narzędzi, masz zrobić i już xD więc presja jest, a współpracy raczej nie...

@EPS

Pozwolę się nie zgodzić. Co prawda przed nami jeszcze długie kilometry drogi, ale cel słuszny a intencje pozytywne, nastawione na pomoc. Po prostu zmiany wymagają czasu. To jak z treningami, aby zdobywać złoto trzeba wiele razy przegrać.

Tomasz

Wiele się dzieje i wszystko pięknie w słowa ubierane, tylko aby mój dyrektor dotrzymywał swych obietnic i deklaracji.

@Tomasz

@Tomasz - dotrzyma, nie martw się

Prawda

Bardzo słaba firma. Serwis poniżej krytyki. Ciągłe skargi klientów i problemy. Rotacja pracowników jak na dworcu lotniczym w Amsterdamie. Nikt w firmie nie akceptuje konstruktywnej krytyki ponieważ jest zarządzana jak za komuny. Ten kto się wychyla jest niszczony stąd firma dalej podąża swoim zarządzaniem z czasów poprzednich jak koń w galopie - na oślep. Ciekawe na jak długo jeszcze?

Prostownik

Nareszcie! Jest plan stabilizacji, prostowania i regulacji zmian. Idzie nowe, będzie lepiej. Mamy wspaniały zespół.

Wiktoria
@Prostownik

Dobry zespół to ważny aspekt każdej pracy. Cieszę się, że sytuacja w ECOL-UNICON Sp. z o.o. ma się zmienić na lepsze. Jakich konkretnie zmian oczekujesz?

Zostaw merytoryczną opinię o ECOL-UNICON Sp. z o.o. - Gdańsk

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

ECOL-UNICON Sp. z o.o.