Opinie o ECOL-UNICON Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie ECOL-UNICON Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie ECOL-UNICON Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ECOL-UNICON Sp. z o.o. w Gdańsk

dw

Byłem tam na rozmowie ładnych parę lat temu. Wtedy siedziba mieściła się w Osowie. Firma sprawiała wrażenie rodzinnej w złym tego słowa znaczeniu. Miałem wrażenie że panuje tam straszne kolesiostwo i bałagan.

@dw

Wrażenia bywają mysle, szczególnie te pierwsze...

Dyzio

Oczywiście, jednak nie w tym przypadku. Tutaj napisał 100% prawdy. Pozdrawiam

Falek :)

jak świat światem , ryba psuje się od głowy i póki są przyzwolenia na pewne praktyki firma będzie traktowała ludzi nieładnie

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie ECOL-UNICON Sp. z o.o.?

Rekrutacja

Ile chcesz zarabiać i czemu tak dużo? :-)))))

Aneta

@Były pracownik a to jak często się zmieniają ci dyrektorzy? To nie za dobrze w sumie..

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie ECOL-UNICON Sp. z o.o.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Operator Produkcji?
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Magazynu
Logart Sp. z o.o.

kot

Zaangażowany napisz więcej, co masz na mysli ?

Firma zmierza w kierunku bycia korporacją. Częste zmiany dyrektorów powodują nieustające „usprawnienia” firmy. Firma jest mocno nastawiona na zysk co często idzie w parze z niezadowoleniem pracowników. Pracownicy mogą czuć się niewiele wartym trybikiem. Firma w większości nie potrafi docenić pracy przeciętnego pracownika, często obarczając go dodatkowymi obowiązkami. W konsekwencji wielu pracowników ma poczucie niesprawiedliwości, co powoduje frustrację. Dużym utrudnieniem jest komunikacja między działami, spowodowana sporym opóźnieniem w realizowaniu różnych zadań wynikających z niewystarczającej liczby pracowników przypisanych do zadania, bądź sposób w jaki jest zarządzana. Firmę poznaje się po tym, jak żegna się z pracownikami, a w tym przypadku pokazuje jak rozstawać się nie powinno. Nie ma znaczenia czy pracujesz kilkadziesiąt lat czy parę miesięcy Twoje stanowisko pracy nigdy nie jest bezpieczne. Jeśli firma uzna, że Twoja praca już się nie kalkuluje, bez sentymentów otrzymasz wypowiedzenie. Firma kreowana na korporację, ale zapomina o offboardingu. PR firmy po rozstaniach z pracownikami jest jaki jest, stąd mój komentarz. Jeśli jesteś młodym pracownikiem i szukasz w Ecol-Unicon zatrudnienia – nie licz na wspaniałe zarobki i możliwość szybkiego awansu. Z plusów możesz liczyć na pomoc bardziej doświadczonych pracowników (jeśli jeszcze jacyś są). Praca dobra na start, na 1-2 lata, potem dopadnie Cię frustracja. Jeśli jesteś doświadczonym pracownikiem – żeby tutaj coś zyskać musisz mieć na tyle samozaparcia, by przebić się w gąszczu starych wyjadaczy. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów firmie Ecol-Unicon, oczywiście nie kosztem „zdrowia” pracowników. :)

Popieram i popisuje się pod tym, gdyż sam zostałem nagle zwolniony i jednocześnie szkoda że firma z takim potencjałem i w takiej rozwojowej i eko branży tak traktuje swoje największe zasoby - ludzi.

dawny pracownik korporacji

Firmie do korporacji bardzo ale to bardzo wiele brakuje. Przede wszystkim nie ma wielu podstawowych standardów bycia korporacją. Odpowiedzi między działami w 24 godziny etc. Standardy komunikacji z klientem etc. Ale ryba psuje się od głowy. Kierownik jest tak mocny jak jego dział i jego załoga - i tego przede wszystkim brakuje. Zgrana ekipa i stała jest postrzegana w standardowej korporacji i konkurencji jako wartość dodana. W Ecol - Unicon nigdy tego nie pojęli. Tracą pieniądze i czas na naukę nowych pracowników - naukę obsługi programów etc. Dyrektor nie może być z namaszczenia ale doświadczenia. Firma nie proceduje przejścia od pracownika szeregowego do dyrektora ale to wielki błąd. Bo dyrektor powinien swoim działaniem pomagać a nie przeszkadzać i znać realia pracownika szeregowego. Co dziwne 70% pracowników nie pojęło w tej firmie że lepiej "dokształcony" - nowy pracownik pomoże każdemu. Lepiej dać podwyżkę niż stracić 30% czasu na naukę nowego pracownika - ale to wymaga myślenia.

NICK

Pracowałem tam przez kilka lat. Ludzie niekompetentni, bez wiedzy i doświadczenia sprzedają produktu, o których nie maja pojęcia. Dział realizujący umowy -- porażka.

Handel

Cześć! mam pytanie o stanowisko Area Sales Representative - jaka kasa (podstawa) i ile można wyciągnąć z premią?, jaki samochód i czy do użytku prywatnego, czy mają gps, jak atomsfera? jak wygląda rekrutacja? Może jest na sali jakiś handlowiec?:-)

@Handel

Zadzwoń sobie do któregoś z pracowników i zadaj te pytania. Numery telefonów na stronie firmy.

Handel

Ta jasne, na pewno Jan Kowalski chętnie odpowie ile zarabia i pożali się gdzie są minusy obcej osobie. Od razu zrobimy taśmy do TVN ;)

@Handel

Ale tu na forum napisze na 100%. Wysil się i spróbuj...

@Handel

Hahaha, najważniejsze pytania: jaki samochód, czy do użytku prywatnego, czy jest GPS.

Handel

Czy to jakiś sfrustrowany normalnym pytaniem Pan Kierownik? Nie heheszkuj tylko zamiast siedzieć na gowork wejdź na jakieś ogłoszenie o pracę. Firmy podają samochód i do jakiego użytku w ogłoszeniach. Nikt nie napisał, że to najważniejsze.

@Handel

Początkujący myślę na rękę 4 koła to max. Premia to zależy jak wyrobisz lub nie. Fury przechodzone, można do prv. Tylko elita się wozi. Ogólny wielki chaos, bo ciągłe zmiany kierownictwa, decyzji, wszystkiego. Ci co są parę lat zaliczają już 10 szefa. Zależy czy jesteś zdesperowany, czy chcesz zmienić na lepsze. Zapomnij o rozwoju i szkoleniach to ściema

xyz

heh zaczynamy zabawę ;)

@Handel

Podstawa 3000 - 4000 netto, zależy jak wynegocjujesz. Samochód Skoda Octavia lub Fabia w zależności od stanowiska. Przedstawiciel jeździ Fabią dobrze wyposażoną, wszyscy powyżej Octavia, im wyższe stanowisko: Doradca Techniczno - Handlowy, Manager, Starszy Manager tym lepiej wyposażony samochód. Subtelnie oklejony. Srebrny. GPS jest. Auto do użytku prywatnego - tak - dodatkowa opłata ściągana z pensji 250 lub 400 w zależności od pojemności auta 1600 - 2000 ( wymogi US ). Premia kwartalna liczona"sufit razy podłoga". Premie płacone niejednokrotnie z opóźnieniem ponieważ... ( i tutaj jest wiele myków, bo produkcji trzeba zapłacić, bo słaby wynik finansowy itp...). Pracuję, wiem...

A

Ale premie są wypłacane ? Z opóźnieniem ale są?

Żenujący sposób rozstania z pracownikami którzy przepracowali w firmie lata. Znowu zabrakło klasy (usunięte przez administratora) trzymajcie się chłopaki

TB

Smutne ale prawdziwe

Dzień dobry Anonim! Dziękujemy za Twój wpis. Podobnie jak większość organizacji, tak również firma Ecol-Unicon musi sprostać oczekiwaniom stawianym przez zmieniający się rynek i konkurencję. Czasami tego typu działania wymagają zmian, które często są trudne i mogą wywoływać niepewność. Rozumiemy Twoje emocje i jednocześnie zapewniamy, że zawsze dokładamy wszelkich starań, aby rozstania z pracownikami odbywały się w sposób zgodny z etyką zawodową. Natomiast, jeśli jest coś, co według Ciebie należałoby zmienić w tym procesie - jesteśmy otwarci na sugestie, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z działem personalnym. pozdrawiamy, Zespół Ecol-Unicon

kłamcy
@ECOL-UNICON Sp. z o.o.

etyka zawodowa podczas rozstawania sie z pracownikami? dawanie do podpisu dyscyplinarki albo za porozumieniem stron to jest etyka....

Posejdon
@kłamcy

To trzeba było brać tę dyscyplinarkę i pomaszerować do odpowiednich służb. One wiedziałyby co z nią zrobić. Nie należy nigdy ulegać szantażom z zasady nic dobrego nie dają. Powodzenia na rynku pracy!

Posejdon
@kłamcy

To trzeba było brać tę dyscyplinarkę i zanieść do odpowiednich służb oni wiedzieliby co z tym zrobić.

Myśliwy
@ECOL-UNICON Sp. z o.o.

Gdyby firma szanowała etykę to nie miałaby tyłu negatywnych komentarzy od pracowników. Można rozstać się z klasą i szacunkiem do drugiego człowieka. Można dać czas na przekazanie obowiązków, a nawet zapłacić odprawę. Jeśli się kogoś szantażuje i zmusza do podpisania kwitów to łamie się godność. Gdy dosłownie wyrzuca się pracownika z wieloletnim stażem z dnia na dzień to traktuje się go nie jak człowieka, ale jak (usunięte przez administratora). Opinie wraz z pracownikami idą za wami w rynek. Trzymajcie się chłopaki, a dział redagujacy powinien się wstydzić za ten bełkot. Czy naprawdę aż tak trudno o podstawowy szacunek i wypłatę za wypowiedzenie. Jakoś innym się to udaje. Wilk niech się zastanowi, czy to dobra strategia, a nóż nosił wilk razy kilka, poniosą i wilka!

Wykopany z dnia na dzien
@kłamcy

A to ciekawe. Patrząc po dacie byłem w firmie chyba zaraz po Tobie i właśnie też tak samo mnie ostatnio potraktowano.

Ciekawy
@kłamcy

Skąd ta rotacja w firmie ciągle się słyszy że ktoś odchodzi stamtąd??? Ktoś wyjaśni ?

Utopia

Takiej rotacji pracowników jak tam to ja nigdzie nie widziałem. Co chwila nowy dyrektor i nowe plany na przyszłość hahahaha

Pracuś
@Utopia

Rotacji? No właśnie chyba odwrotnie, sytuacja się bardzo ustabilizowała. W końcu jest jakaś konsekwencja działań, tylko nie wszyscy z pracowników chcą w to wejść :) no i wtedy jest problem...... wcześniej wiele rzeczy można było pozamiatać, a teraz coraz więcej widać, kto i czy pracuje i jak pracuje :))))). Nowi Dyrektorzy? Jacy? Tutaj też nie ma żadnych zmian. Chyba Utopio masz złe obswerwacje albo informacje..... Powodzenia

@Utopia

Lean Manufacturing (wybrane narzędzia )

Jak szefostwo w ECOL-UNICON Sp. z o.o.? Spoko traktują ludzi?

EPS

Chciałem napisać, że zależy gdzie, ale po dłuższym zastanowieniu to w całej firmie panuje idea... Licz na siebie. Na rade czy pomoc ze strony dyrektorów nie masz co liczyć, ale jak coś idzie nie tak, nawet nie z twojej winy to i tak twoja wina i to ty masz pracować więcej i mieć lepsze efekty, co z tego że nie masz odpowiednich narzędzi, masz zrobić i już xD więc presja jest, a współpracy raczej nie...

@EPS

Pozwolę się nie zgodzić. Co prawda przed nami jeszcze długie kilometry drogi, ale cel słuszny a intencje pozytywne, nastawione na pomoc. Po prostu zmiany wymagają czasu. To jak z treningami, aby zdobywać złoto trzeba wiele razy przegrać.

Tomasz

Wiele się dzieje i wszystko pięknie w słowa ubierane, tylko aby mój dyrektor dotrzymywał swych obietnic i deklaracji.

@Tomasz

@Tomasz - dotrzyma, nie martw się

Prawda

Bardzo słaba firma. Serwis poniżej krytyki. Ciągłe skargi klientów i problemy. Rotacja pracowników jak na dworcu lotniczym w Amsterdamie. Nikt w firmie nie akceptuje konstruktywnej krytyki ponieważ jest zarządzana jak za komuny. Ten kto się wychyla jest niszczony stąd firma dalej podąża swoim zarządzaniem z czasów poprzednich jak koń w galopie - na oślep. Ciekawe na jak długo jeszcze?

Prostownik

Nareszcie! Jest plan stabilizacji, prostowania i regulacji zmian. Idzie nowe, będzie lepiej. Mamy wspaniały zespół.

Wiktoria
@Prostownik

Dobry zespół to ważny aspekt każdej pracy. Cieszę się, że sytuacja w ECOL-UNICON Sp. z o.o. ma się zmienić na lepsze. Jakich konkretnie zmian oczekujesz?

Bartek

Czy szukanie na siłę czegoś niepoprawnego w firmie to jest przyjemność? Idealnie nigdzie nie jest!!

Janek

Witam, od pewnego czasu zastanawiam się nad złożeniem dokumentów do firmy Ecol-Unicon. Głównie zależy mi na dziale projektowym bądź wycen (jeśli takowe tam są). Czy ktoś mógłby opowiedzieć jak wygląda praca w tych działach, jakie są możliwości rozwoju i finansowe oraz atmosfera?

wiem bo pracuję
@Janek

Praca w dziale doborów/wycen jest łatwa, prosta i przyjemna. Presji nie ma najmniejszej bo nie odpowiadasz za kontakt z klientem. Bazujesz na pełnych danych od pracowników terenowych. Rozwój zależy od Ciebie bo wyceny docierają do klientów po miesiącu bądź dwóch od zapytania zatem jak zrobisz jedną wycenę na dzień to się mało nauczysz. Jak zrobisz błąd to też nie Twój problem a tego co obsługuje klienta zatem - lepiej trafić nie można. Gorąco polecam jeśli planujesz swobodną atmosferę w pracy i doborowe towarzystwo. Co do rozwoju to tak jak napisałem możesz robić błędy zatem na pewno dużo się nauczysz - " jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz". Ostatnio duża rotacja w ekipie.

Pracujący już trochę
@wiem bo pracuję

Widzę chłopaku że twój opis tego "działu technicznego do wycen" idealnie oddaje atmosferę milenialsów i bananowych dzieci które tam pracują, bez odpowiedzialności, z luzackim podejściem, pijących late na plotuchach w kuchni lub przy 2 godzinnym śmichy-chichy przy biurku.błąd w wycenie to nie twój problem?!? Jeżeli ten z terenu sknoci to ok, ale jak ty się pomyślisz to niby luz ?.......i tylko cieszyć się że nie moja wina? Proponuję pomyśleć skąd się twoja pensja bierze....aaa, jeszcze premię byś chciał pewnie? powodzenia w życiu.

TR

koledzy z Gdanska - jak wyglądają z Waszej perspektywy wdrożone zmiany na produkcji ? czy w RŚ lub Łodzi szykuje się coś podobnego ?

kos

Hej koleżanki koledzy cóż się w Łodzi wydarzyło ?

@kos

O czym dokładnie mówisz? Zwróć proszę uwagę na to, że w tym wątku wypowiadamy się o pracy w ECOL-UNICON w Gdańsku. Pracowałeś, bądź też pracujesz obecnie w tym miejscu? Jeśli tak, to zachęcam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i oceną tego pracodawcy z innymi użytkownikami forum.

Szarak
@kos

Podbijam pytanie. Chyba coraz gorzej się dzieje...Akcja rodem z CBA i zero informacji.

Wiktoria
@Szarak

Niestety, ale póki co jeszcze nikt nie doprecyzował, o co chodziło użytkownikowi @kos. Może znajdzie się jeszcze chętna osoba, aby doprecyzować tę kwestię? Zastanawiam się też, z jakiej perspektywy Ty wypowiadasz się na forum - pracowałeś w ECOL-UNICON?

Szary
@Wiktoria

Ja też mam do Ciebie pytanie, jak myślisz Wiktorio jeśli czytam firmowe maile to pracuję, czy nie? Chętnie doprecyzować kwestię to powinna firma a nie kolega Kos, oczywiście Wiktorio z mojej perspektywy. Chyba, że kolega Kos zechce nam wyjawić swoje rozterki.

@kos

Potwierdzam, że opinie napisane na gowork.pl są zakłamane i nie powinno się na ich podstawie oceniać żadnego pracodawcy

TzO

Pracuję w Ecol-Unicon w dziale technicznym. Paca jest bardzo ciekawa, firma się rozwija, atmosfera super. Jeżeli ktoś wykazuje inicjatywę to naprawdę może się zajmować tym, czym by chciał. Nie wypowiadam się oczywiście, jak wygląda praca na produkcji ale jeżeli chodzi o działy techniczne i ogólnie "biurowe" to wydaje mi się, że naprawdę nie ma co narzekać. Szerzone tutaj plotki, że firma chyli się ku upadkowi są nieprawdziwe. Podejmowane są cały czas działania usprawniające pracę firmy, organizowane kolejne rekrutacje na kolejne, nowo tworzone stanowiska, wyniki finansowe firmy są ok więc naprawdę trudno mówić o upadku. Dodatkowo pakiet benefitów pracowniczych wg mnie ok - karty sportowe, pakiet medyczny, ubezpieczenie na życie, fundusz socjalny.

to ciekawe Kolego
@TzO

Kolego, czy ktoś jeszcze został w dziale technicznym ;-)? z tego co wiem masowo uciekają do innych firm - słaba płaca, słaby szef, kiepska atmosfera i lokalizacja na końcu świata. Chyba poniosła Cię fantazja z tymi działaniami usprawniającymi hahah. Wymiana dyrektorów na nowych znajomych raz do roku i nowe porządki to nazywasz systemowym usprawnieniem. Jedno na co można popatrzeć to fajne koleżanki, bo wyników i premii nie zobaczysz. Benefity to jest standard każdej firmy na rynku. Rekrutacje? ja żadnych nie widzę?? Ludzi się wywala, a reszta dostaje w spadku ich pracę.

@to ciekawe Kolego

Dzień dobry, @TzO dziękujemy za miłą opinię i docenienie starań Pracodawcy! :-) W firmie dużo się dzieje, w związku z planami rozwojowymi Spółki: tworzymy nowe stanowiska, wyznaczamy nowe ścieżki rozwoju i dokładamy wszelkich starań, żeby pakiet benefitów był atrakcyjny dla naszych Pracowników! @to Ciekawe Kolego dziękujemy za Twoją opinię. W każdej firmie, tak samo w Ecol – Unicon, z czasem zachodzą zmiany, które obejmują również odejścia Pracowników i przywitanie nowych. W tym momencie prowadzimy kilka projektów rekrutacyjnych – oferty możesz znaleźć na naszej stronie www oraz na portalach z ogłoszeniami. Serdecznie pozdrawiamy, Zespół Ecol - Unicon

abs

Donatan RÓWNONOC feat. Sokół - Z Samym Sobą [Official Video]

@abs

Co ma na celu Twój komentarz? Nie wnosi on nic do dyskusji na temat pracy w ECOL-UNICON. Skoro wypowiadasz się w wątku poświęconym temu pracodawcy to wnoszę, że w jakiś sposób byłeś lub jesteś z nim związany - może w takim razie napiszesz coś więcej na ten temat?

Zostaw merytoryczną opinię o ECOL-UNICON Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w ECOL-UNICON Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ECOL-UNICON Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ECOL-UNICON Sp. z o.o.?

ECOL-UNICON Sp. z o.o.