Opinie o F.S.E. Tamel S.A. w Tarnów

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy F.S.E. Tamel S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie F.S.E. Tamel S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o F.S.E. Tamel S.A. w Tarnów

robol

Witam czy nowy prezes będzie z PISu , bo oni wszędzie swoich upychają

Fikus

Kończy się era agencji pracy giermka byłego prezesa a nadchodzi era agencji pracy giermka nowego prezesa. Tak naprawdę nie zmieni się nic.

Przyszły emeryt
@Fikus

Masz całkowitą rację , pracuję już 40 lat i zawsze tamel źle stał jak trzeba było dać pieniądze " robolom " zawsze było źle , tylko dlaczego tamel istnieje i władza się bogaci ? Przecież dawno byto w cholerę zamknęli.

@Przyszły emeryt

Dopóki w Polsce są niskie koszty pracy w porównaniu z Europą Zachodnią to będzie funkcjonował, a później różnie może być .

Future

I co teraz z Taapowcami?

@Future

Będą pracować , do niektórych los się uśmiechnie i przejdą na Tamel, pozostali poprzez nową agencję pracy kontrolowaną przez giermka nowego prezesa.

Future
@Fikus

Hm do mnie doszły informacje, że Taapa ma w ogóle nie być, jedynie Addecco. Co do przejść na Tamel - miały być w styczniu, po czym zostało to odwołane. Pozatrudniali do wszystkich działów młode, nierozgarnięte osoby, które nie wiedzą co robią (każdy był kiedyś gdzieś nowy, ale żeby po tygodniach pracy dalrj jej nie ogarniać to już dziwne). Jeśli siłą napędową mają być takie perełki bez doświadczenia, to wróżę Tamelowi piękną przyszłość ✌ Przeniesienie produkcji ze Spielberga na wariackich papierach też odbije się im czkawką. Kto się szanuje niech ucieka, bo potem wstyd będzie wpisywać Tamel do CV!

hjgfyj
@Fikus

a będzie to tak wyglądało WIĘCEJ ROBIĆ ZA MNIEJSZE PIENIĄDZE , WIĘKSZE NORMY , WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ

A czy tak nie było jak było w CV to nie trza było kłamać jedz na zachód i pokaż tam co potrafisz a zobaczysz jak tam się pracuje

Kazek
@Tomek

Nie wiem jak było w CV ale raczej nie dali by więcej nowemu pracownikowi niż staremu co robi 20 lat, człowieku włącz myślenie , z drugiej strony miałem gościa na szkoleniu na maszynie który robił 10 lat przeszedł na inną robotę i poznawał maszynę i robotę przez miesiąc bo nie był w stanie ogarnąć tematu , roboty , materiału , sterowania ,narzędzi ,co się robi i jak , a tak po za tym to nie wiem gdzie robiłeś na zachodzie ale źle nie jest , jak masz spoko ekipę to jest zajefajnie , ale jak trafisz na hamow co za euro by sobie rękę odgryźli albo majstrowi lub kierownikowi wchodzą do (usunięte przez administratora) to nie tracisz czasu i szukasz sobie innej również ma znaczenie z ludźmi z jakiego kraju pracujesz bo są duże różnice kulturowe bo niektórzy przegryzają wódkę a niektórzy nie

A co potrafisz na maszynach numerycznych

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w F.S.E. Tamel S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
...

Witam. W jakich godzinach się tutaj pracuje? Czy jest to system czterobrygadowy ?

Kazek

Dawniej jeszcze można było tam robić mówiło się robotą do (usunięte przez administratora) ale ludzie ok , na dzień dzisiejszy wygląda to tak robota do (usunięte przez administratora) i ludzie do (usunięte przez administratora)

Krzych

Nie polecam miejsca do pracy. Oferują dobre zarobki na poziomie 4500 brutto a po 2 miesiącach nawet 6000zl. Ale to ładnie wygląda dopóki zaczniesz pracować. Pan Dyrektor to jakiś nerwowy człowiek i strasznie niewyrozumiały( tak przy okazji jesli Pan czyta ten komentarz to prosze zakupić jakieś kropelki typu "nervosol") majstry wystraszone i kompletnie niepomocne. Po 2-3 dniach szkolenia masz sam pracować na maszynach (zazwyczaj dwie do obsługi) albo zwolnienie a jak nie to prosić o etat za najniższą krajową. Rekrutacja odbywa się przez firmy takie jak Work service, Michael Page i może jeszcze jakieś inne. Wydaje mi się, że nie wiedzą jakie warunki tam panują i czego firma wymaga od kandydata. Piszą w ofercie, że szkolenie wdrożeniowe którego wogóle nie ma, bo za taką kasę musisz umieć pracować od razu. Firma Tamel to wielka jedna duża porażka, więc dobrze zastanówcie się jak planujecie podjąć tam prace. Jeżeli już podejmiecie i macie wysokie wynagrodzenie to musicie pamiętać że z dnia na dzień możecie dostać wypowiedzenie.

brygadzista
@Krzych

komentarz powyzszy na zalecenie pewnej firmy z powiatu rzeszowskiego

@brygadzista

Można wiedzieć jaka firma? Przynajmniej pierwsza litera

Fred
@brygadzista

Jakieś informacje jaka to firma zleca takie komentarze ?

ByłyPracownik
@brygadzista

To ja stwierdzam że twój komentarz jest na zlecenie Dyrektora produkcji albo kogoś z działu kadr bo pewnie ludzie nie chcą przychodzić pracować do takiego miejsca. To co napisał @Krzych to 100% prawdy bo bylem postawiony w takiej samej sytuacji. Jeśli ktoś ma trochę czasu do zmarnowania i chce się przekonać jak traktują tam pracowników to Tamel jest odpowiednim miejscem dla niego. @brygadzista nie pozdrawiam, jeśli piszesz takie glupoty

ByłyPracownik
@Fred

Jak chcesz to mogę Ci udowodnić że ten człowiek @brygadzista pisze głupoty że niby jakas firma z Rzeszowa pisze te komentarze. Po 4 dniach zostałem zwolniony i jeszcze paru innych gości. Dyrektor tłumaczył się że klamalismy w CV i mieliśmy zacząć pracę od razu bez żadnego przeszkolenia, gdzie na rozmowie kwalifikacyjnej pytali nas o doświadczenie i zapewniali przeszkolenie na maszynach. Ja miałem dwa dni na opanowanie maszyny na której nie miałem żadnego doświadczenia. Te lulki brygadziści nie ogarniają pracy i pracownikow dlatego jest takie zamieszanie. A nowych to mają całkiem daleko gdzieś, a na koniec Ci powiedzą że się nie nadajesz

brygadzista
@brygadzista

to byl tylko żart. Kto jest az taki naiwny ze chciałby isc do tej firmy widząc same negatywne komentarze tutaj i czytając w nich ze tam sie zarabia przeważnie najniższą krajową? I nagle nowym będą placic po 5tys zl? :D

Egon Olsen
@ByłyPracownik

człowieku jak po zakładzie poszła fama że jesteście zatrudnieni za 4500 a macie mieć 6000 a większość tu ma po 3500 to czego oczekiwaliście?? To nie wasza wina ale takiego wq..nia dawno nic tu nie wywołało

Zuzka

@Zola czyli wszystko spoko oprócz tego kierownika ?

Zola
@Zuzka

Tak !

Zola

Ja pracowałam na produkcji z kobietami na tasmie !Praca nawet ciekawa zarobki jak wszedzie ,aleza to kierownik produkcji nie umie zarzadzac nie ma podejscia do zespołu ! Złosci sie i czerwieni manipuluje i sie msci , bo widocznie inaczej nie potrafi .

Jak szefostwo w F.S.E. Tamel S.A.? Spoko traktują ludzi?

Heniu

Pracownicy po wielu latach pracy zarabiają 3000 brutto, a teraz nowi gdy zaczęła się im palić tylnia część ciała dają większe zarobki i nowi pracownicy którzy dopiero co założą koszulę i buty mają wyższą pensję niż starsi pracownicy. To jest patologia a nie zakład. Zero szacunku, na podwyżkę czeka się po dwa lata nędzne 200 brutto. Nie polecam.

Rafal

Witam , jest duże zapotrzebowanie na operatorów CNC , czy na tamel kupują nowe maszyny

marcin
@Rafal

jest b duże zapotrzebowanie na takich specjalistów maszyny stoją bo nie ma kto na nich pracować lub są popsute

W jakich godzinach pracują pracownicy z taap ?i ile zmian

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w F.S.E. Tamel S.A.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Kadry K.N.

Obecnie po przejęciu fabryki ze Spielberga i zwiezieniu całego taboru produkcyjnego do naszego folwarku potrzebujemy nowych pracowników. Etap jest jeden, telefon i pytanie czy przychodzisz za najniższą krajową, zgadzasz się, więc ostateczna decyzja zapada. Ostatnio zatrudniliśmy tak 27 osób na halę produkcyjne oraz 13 do spraw biurowych. Do tego jeszcze doszło 33 więźniów. Potrzebujemy ludzi, którzy dają się wykorzystywać. Jeśli czujesz, że taki jesteś zapraszamy od każdego poniedziałku.

Olo

Witam jak wygląda praca w Tamelu na obrabiarkach numerycznych

milena

Pracuje w tej firmie od ok. 5ciu lat,pieniadze marne,ale i praca.....obijanie!..... mam na myśli pracę w biurowcu!Zachęcam więc do aplikowania,podstawa to ...dobry j.angielski!!!

Zaintersowany

Może ktoś napisać jak wygląda praca na stanowisku Konstruktor Mechanik bo właśnie pojawiła się w sieci . Jakie warunki pracy, wynagrodzenie itp.

Krystyna
@Zaintersowany

Ja nadal czekam na odpowiedź na moje pytanie. Mam nadzieję, że Tobie ktoś szybciej pomoże i odpowie. Jeśli uda Ci się dowiedzieć czegoś więcej o pracy w F.S.E. Tamel to proszę, abyś podzielił się swoją wiedzą z innymi na tym forum.

Nikt
@Zaintersowany

Praca polega na rysowaniu w solid edge rysunków, dodawaniem do silnika osprzętu jaki zażyczył sobie klient w postaci dopisania go w zamówieniu na produkcję, a dokładnie odnośnie łożysk, wiatraka itp. wiele silników ma powielane podzespoły więc kopiuj/wklej. Teraz co najważniejsze czyli pieniądze, tutaj sprawa jest masakryczna ponieważ w brew temu co pisze tutaj czyli opinie na temat TAMEL to tak naprawdę kazdy nowy pracownik od wielu lat (co najmniej od 6) jest zatrudniany nie przez TAMEL ale przez agencje pośrednictwa pracy TAAP. Jest to wytwór pana kadrowego, który jest jednocześnie członkiem zarządu wymyślił sobie super dodatkowe źródło dochodów. Twoja pensja będzie przelewana oczywiście z konta TAMEL , baa nawet kwitki będziesz miał TAMEL'owskie ale całe zaplecze socjalne nie będzie się ciebie dotyczyć. Czyli podwyżki zbiorowe wynikające z kodeksu zakładowego, bony i paczki świąteczne, karta multisport czy kurs j.angielskiego. Z językiem angielskim dodatkowo jest taki mykes, że mają go pracownicy (oczywiście biurowi) w godzinach pracy. Pensja minimalna lub 300-400zł więcej max. Teraz kolejna sprawa ponieważ z prawa pracy wynika, że przez agencję nie możesz być zatrudniony dłużej jak parę lat, i nie ważne jest czy na 1 umowie po prostu jest taki bezpiecznik aby tacy cwaniacy nie przedlużali w nieskończoność ale tam robi się tak, że po prostu jak minie Ci czas pracy w TAAP jako pracownika pracy tymczasowej to podpisują z Tobą umowę na czas nieokreślony i dalej jesteś w TAAP. Bardzo boli wierz mi to, że siedzisz w jednym pokoju z ludźmi którzy akurat pracują od lat , sprzed TAAP i sa na umowie w TAMEL i słyszysz jak rozmawiają o tym, ze w tym roku wypada im podwyżka, a tobie nic albo, że jest organizowana wycieczka dla pracowników albo jak przychodzi pani z Tamelowych kadr z zeszytem gdzie się podpisują pracownicy, że potwierdzają przyjęcie bonów czy paczek i tak chodzi po wszystkich oprócz ciebie. Potem zapada cisza i po chwili padają komentarze, że wiedzą, że to chamsko nic nie dostać ale tak własnie działa wspaniała agencja i, że się cieszą , że oni nie są tam zatrudnieni. Doszło nawet do takiej sytuacji, że pomimo zarobków na TAMELu też bez szału, każdy mający tam umowę uważa się za mega farciarza. Dlatego dowiedz się na wstępie czy umowa będzie na TAMEL czy TAAP, jak na TAAP to naprawdę odradzam. Praca sama w sobie ok, jest cisza, spokój. Jak nie masz konkretnych umiejętności i nie jesteś osoba ambitną to można iść i posiedzieć jakiś czas. Tam cię nauczą wszystkiego co ci będzie potrzebne do wykonania twoich obowiązków, dlatego to stosunkowo dobre miejsce dla stażystów lub ludzi zaraz po szkole bez żadnego doświadczenia, coś się nauczyć i móc coś wpisać w CV i uciekać.

@Nikt

No już biegnę tam pracować w takim układzie !!!!

konstruktor
@Krystyna

Co do wymagań to na pewno są niskie . Na Tamelu rysunki techniczne to są gotowe rysunki , które przyszły razem z licencją . Za moich czasów na Tamelu nie konstruowało się nowych silników pod względem mechanicznym czy nawet elektrycznym . Wszystko to jest na zasadzie dawca biorca. Z mechanicznej strony to bierzesz rysunek na przykład wałka i masz go wydłużyć albo skrócić . Bierzesz starą skrzynkę zaciskową i masz ją poszerzyć albo zwęzić czy przenieść otwory w inne miejsce. Jeżeli chodzi o część elektryczną to z bazy danych wybierasz sobie silnik dawcę i przeliczasz liczbę zwojów proporcją albo w prostym programiku wpisujesz dane wejściowe , kilka parametrów i on sam ci wylicza dane wyjściowe . Tyle. Więcej czasu zajmuje wyuczenie się jak to wszystko podrukować , opisać na data shit-ie niż , żeby coś przeliczyć czy przerysować. To jest fabryka , tu się powiela stare rzeczy , a nie traci czasu na tworzenie nowych. Pozatym jak przyjdziesz jako świeżak to na początku będziesz pracował jako referent od wklepywania danych do bazy danych w SAPie , później w dziale elektrycznym zrobią cie gościem od typowania , czyli wyciągania z bazy danych starych zamówień. W mechanicznym dziale dadzą ci Solid Edge , żebyś sobie pare miesięcy coś porysował . Tam się o ciebie nie będą troszczyli , jeżeli sam nie będziesz chodził i pytał się o co masz robić. Dopiero po jakimś czasie dadzą ci cokolwiek do roboty o ile będzie jeszcze co robić . Albo po roku przerzucą cię do działu RD i powiedzą , że masz zrobić innowacyjną serię FUMEXów , tylko nie możesz zmienić wielkości mechanicznej , dać dłuższych pakietów blach , bo będzie za drogo . Ty będziesz musiał poprostu wyrzucić pare procent miedzi ze żłobów i napisać czy dodatkowa izolacja zmiści sie do żłobka. Tyle. Nie ma się co przejmować. To tylko fabryka .

konstruktor
@Zaintersowany

Za moich czasów , parę lat temu młody konstruktor mechanik otrzymywał przez kilka miesięcy lekkie rpace biurowe typu porządkowanie papierów , grzebanie w Solid Egde w samouczkach , poznawanie tajników związanych z typowaniem zamówień (te ktore były do zrobienia na nowo badz wybranie tych ktore zostaly zrobione lata wczesniej i nalezy je jedynie wyszukać) . Kolejno był moment zapoznania sie z SAP-em . Wklepywanie danych z kartek do SAP-a. Później mogą cię zaangażować w tabliczki znamionowe , żebyś edytował wybicia na tabliczkach . Po jakimś pół roku może dostaniesz coś łatwego do roboty . Z konstrukcji to nie ma tam rzeczy wyszukanych . Raz musisz wydłużyć wałek bądź skrócić z innego gotowca. Albo poszerzyć czy zmniejszyc rozstaw łap czy otworów w korpusie . Wszystko z gotowych plików , czyli edytowanie istniejących . To jest fabryka , tam się nie robi innowacji tylko klepie się masowo gotowy produkt. NIe napracujesz się tam , bo to w tej firmie w biurze jest mało realne . Jak trafisz do działu RD to bedą ci sugerowali , że obicie epokowe przedsięwzięcia , ale nie ma sie co stresować , bo przecież nie da się do końca świata rozwijać kupki żelastwa , ktorej technologie opracowano 200 lat temu . Ludzie w działach ogólnie są spoko . W dziale konstrukcyjnym ok . W innych działach moze byc inaczej . bo niektorzy ludzie tam na stanowiskach kierowniczych mogą miec bardzo niska wiedze , ale bardzo przerosniete ego. Jak chcesz sie czegos konkretnego dowiedziec to najlepiej isc do technologów po informacje. Oni sie na robocie znają . W dziale projektowym droga kariery wygląda tak : Najpierw cię głaskają , potem sie przekiwasz pare miesięcy , poźniej dadzą ci pare rzeczy do roboty , 3 miesiace sie przyuczysz , kolejno będziesz się nudzić , przez pare lat będziesz myślal ze cie przeniosą z agencji na Tamel . na koncu uznasz ze się tam nie rozwiniesz , , przeje ci sie chodzenie po podwyzke bez rezultatow i odejdziesz po 2 latach .

Xyz

Ciężko znaleźć drugie takie miejsce jak Tamel, w którym panuje tak wielkie nie poszanowanie godności pracownika. Ciężka praca za marne grosze bez większej perspektywy rozwoju, oraz demotywujuace postawy kierownictwa, które traktuje pracowników jak tania siłę roboczą. Z relacji z osobami zarządzającymi w tej firmie można dojść do wniosku, że według ich pracownik nie ma nic do gadania i powinien cieszyć się i być wdzięczny za to, że łaskawie pozwala mu się pracować w zakładzie. Wspominana wcześniej niska pensja nie przeszkadza oczywiście górze mieć surrealistyczne i skomplikowane wymagania wobec załogi. Czarę goryczy przelawa fakt bezzasadnego oraz sprzecznego z kodeksem pracy nagle podniesienie norm przez kierowników oraz dyrektora produkcji Dawida Chodowskiego.

Do xyz
@Xyz

Takie podnoszenie norm to żadna nowość na tym zakładzie. Mimo tego, że normy niesamowicie wyśrubowane to dodatkowo co jakiś czas po parę sztuk dorzucone więcej według widzi mi się rządzących, bez niczego w zamian. Byle tylko więcej było, a fakt, że wyzyskuje się w ten sposób pracownika to już nikogo nie obchodzi. W ogóle to szkoda gadać o tej firmie oraz zasadach tam panujących.

alh

Nie Polecam tam pracy ban.. Wyzyskiwacze na czele z Prezesem Martinem N.i Kszysztof N. Ich kompetencje nadajom się do zbierania smieci Z ulicy a I to za duzo ,kierownicy bojom się własnego cienia nic nie potrafią załatwic.Dobrze że pracownikom fizycznym zalezy na tym zakładzie bo by to już dawno padło. A Tamelowskie zwionzki to jedna wielka kpina

Stefan

A ja uważam, że trzeba dobrze pracować i będzie powodu do narzekania bo firma jest ok.

Krystyna
@Stefan

A podpowiesz, w jaki sposób dostałeś się do tej firmy? Lepiej jest złożyć CV osobiście, na e-mail, czy też przedzwonić? Ile godzin tygodniowo wyrabiasz?

Co tak wszyscy narzekają ja też tam pracowałem nie całe 3 lata na CNC może kasy nie było ale zabawa była przednia :) no i ludzie których poznałem "extra koledzy" do dziś ich wspominam, czasem spotykam i żaden już tam nie pracuję-przykre tacy dobrzy technolodzy :( umowę miałem na czas nieokreślony i tak się zwolniłem :) nie żałuje -bo dziś jeśli bym tam został nie maiłbym NIC. Robota dla kawalera!!!

Zostaw merytoryczną opinię o F.S.E. Tamel S.A. - Tarnów

• Jak się pracuje w F.S.E. Tamel S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy F.S.E. Tamel S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 176.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w F.S.E. Tamel S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 165, z czego 11 to opinie pozytywne, 74 to opinie negatywne, a 80 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

F.S.E. Tamel S.A.
1.7/5 Na podstawie 85 ocen.
  • Elektryczna 6
    33-100 Tarnów