Opinie o F.S.E. Tamel S.A. w Tarnów

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy F.S.E. Tamel S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie F.S.E. Tamel S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o F.S.E. Tamel S.A. w Tarnów

Takitam pracownik

Lepiej zbierać psie odchody niż pracować dla pana(usunięte przez administratora) który wykorzystuje ludzi i zatrudnia ich przez stworzona przez siebie agencje pracy tymczasowej nawet przez kilka lat za najniższą możliwą stawkę bez jakiejkolwiek możliwości przejścia na umowę pod zakład, chyba że pogrzebowy.

Gruby

Kolejny zaklad (usunięte przez administratora)dajacy wypłatę wysokości równej tylko do wegetacji

Olo

Chiński zakład, austriacki nadzór - kojarzy się to z zapleczem taniej siły roboczej nazywanej zasobami ludzkimi. A czy TAP to nie temat dla odpowiednich służb państwowych?

Specyficzny

Ciemnogród jakich mało Wszyscy mają(usunięte przez administratora) na wszystko i wszystkich Kolowrotek się kręci a ludziom w (usunięte przez administratora) przewraca

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w F.S.E. Tamel S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
waldek

na Tamelu pracują sygnaliści ?

ciekawski
@waldek

A kto to są sygnalisci ?

Edek
@ciekawski

Sprawdź na necie

Zenek Martyniuk
@waldek

No.... Pierwszy najważniejszy Gaciarek. Zasygnalizuje Chod wszystko co mu moze sytuacje poprawić ...

Student PWSZ

Witam, jako student miałem okazję uczestniczyć w tym tygodniu w spotkaniu na PWSZ Tarnów związanym z zaprezentowaniem oferty Tamelu jako producenta silników elektrycznych. Zostały przedstawione możliwości zatrudnienia oraz rozwoju w firmie. Prezentujący przedstawili wiele aspektów stwarzających same korzyści wynikające z zatrudnienia, byłem bardzo pozytywnie nastawiony po spotkaniu... jednak czar prysł wraz z wejściem na gowork'a, przeczytawszy poprzednie opinie, stwierdzam, że ten łysawy Pan...chyba odpowiedzialny za zatrudnienie zrobił nam niezłą sieczkę w głowie podczas tej prezentacji, jeżeli to wszystko prawda, dziwię się, że potrafi tak dobitnie kłamać na temat firmy studentom. Kłamstwo ma zawsze krótkie nogi i wyjdzie na jaw, a szczególnie jeśli robi się to w żywe oczy. Przy takiej ilości negatywnych wpisów nie sadze, że ten Pan mówił prawdę. Czy ktoś może rzetelnie opisać jak wygląda sytuacja na obecną chwilę w firmie ? Czy aż tak naprawdę poprawiła się w stosunku do pojawienia się ostatnich negatywnych wpisów ? Dziękuje za odpowiedzi.

@Student PWSZ

Od mojego wpisu z 3 stycznia nic się nie zmieniło. Wciąż ludzie pracują za grosze i to nie pod tamelem tylko pod taapem. Na tamel przyjmą Cie moze po dobrych 4 latach pracy. Pensje po 2300 brutto i ZERO możliwości rozwoju. Odwal co masz odwalić i spadaj do domu bez gadania.

odp
@Student PWSZ

Tamel to fabryka . O co chodzi w fabrykach ? Chodzi o to , żeby wyprodukować jak najwięcej , jak najniższym kosztem . Co sie wtedy robi ? Zatrudnia sie ludzi za niskie pieniądze , przez agencje pracy , na krótkich umowach . W fabrykach robotnicy maja pracowac jak mrówki. Pozatym w biurze jest podobnie. Co prawda jest dział Rozwoju i Wdrozen , ale jak mozna robić prototypy z czegos co zostalo opracowane 150 lat temu ? No jak ?! Zmieniajac rozstaw otworów na łapy albo powiekszajac skrzynke zaciskowa ? haha Czy to dział Przygotowania Produkcji czy Rozwoju i Wdrozen to produkt jest ten sam . Poza tym w tej frmie nie robi sie nic bardziej twórczego niż przeliczanie silnikow proporcją z dawcy na biorce , więc nie oczkujcie kokosów po takiej pracy. Tamel to fabryka , a nie NASA , a produktem jet silnik elektryczny znany na swiecie od prawie dwóch wieków.

Troliczki

Niestety, pensje tragiczne, brak premii, rozwoju, nic, kierownik ma swoich pupilków, którzy mają przywileje typu częstsze podwyżki. Ludzie są w porządku, ale praca na wymagających stanowiskach typu operator cnc za 2300 brutto to rozbój w biały dzień. Obiecują miesiącami podwyzki a i tak zawsze wymówki są. Dobrze ze juz tu nie pracuje od jakiegoś czasu. Nie polecam nikomu przez wzgląd na wyzysk. Tylko ludzi szkoda, bo kadra pracownicza na produkcji to super osoby (poza kilkoma wyjątkami i sprzedawczykami lizacymi tylną część ciała kierownikowi i dyrektorowi produkcji).

Hanna
@Troliczki

Wymieniasz same negatywne aspekty związane ze specyfiką pracy w F.S.E. Tamel. Jasne jest, że masz do tego prawo, jednak bylibyśmy Ci bardzo wdzięczni, jakby postarał się znaleźć atuty wymienionego powyżej pracodawcy. Dasz radę? Już nie pracujesz w tej firmie, ale i tak w dalszym ciągu liczymy na Twoją merytoryczną odpowiedź.

@Hanna

Przecież napisałem. Jedynym plusem są ludzie, szeregowi pracownicy, którzy są pomocni i przyjaźni z kilkoma wyjątkami. Więcej plusów brak.

Były

Czy Pan Neuma_nn dalej rządzi?)) Czy już zmienili kierownika zakładu?

Hanna
@Były

Muszę Ci na początek uświadomić kilka rzeczy. Po pierwsze - nie używamy na forum publicznym żadnych danych personalnych, bowiem nie jest to zgodne z regulaminem serwisu Gowork: https://www.gowork.pl/regulamin Po drugie - takie kwestie, jak właśnie ta, o którą pytasz, akurat tu nie powinny Cię interesować. Jesteś może pracownikiem firmy F.S.E. Tamel, czy dopiero rozważasz aplikowanie do niej?

Klapek

Ludzie z szatni nawet klapki ukradna jak nie schowasz... nie polecam!

GROM OSŁAW

Dodając jeszcze to jak nasz ten kolega i przyjaciel z okolic Tarnowa odchodził z pracy w tej Fabryce Tamel to ten łysy jego kierownik mu powiedział że zawsze może przyjść do tej Fabryki że ochrona przymknie na to oko i ktoś jeszcze, mało ważne to teraz, więc świetnie się składa wejdzie tam a my razem z nim i pokaże nam wszystko co i jak . Więc skoro tak to my w tej chwili nie widzimy innej opcji żebyśmy nie mogli z nim wejść na teren tej Fabryki i do poszczególnych budynków. Znaczy widzimy inna opcję ale mamy nadzieję że nie będzie musiała ona być brana pod uwagę. Bo to nie będzie zbyt przyjemne dla wszystkich osób znajdujących się aktualnie na terenie tej Fabryki i poszczególnych jej budynków. Cofam pytanie ze wcześniejszego mojego wpisu odnośnie ilości wolnych miejsc pracy w tej Fabryce. Zapytamy osobiście w biurze tej Agencji Taap. Do zobaczenia

Pracy teraz wszędzie jest od ch... to każdy z tej fabryki coś tam sobie znajdzie gdzieś. Jak dla mnie to ta fabryka może wylecieć nawet w powietrze, no może nie aż tak. Mogą np. te budynki posłużyć komuś na jakieś magazyny, może ktoś wykupić je za grosze,cały ten teren po jednej i drugiej stronie ulicy Elektrycznej i odpowiednio te tereny zagospodarować. Przecież tych właścicieli chinoli na to stać, żadna strata dla nich. Wiem, nigdy pewnie nie dojdzie do czegoś takiego...chociaż...miał bym wtedy z tego wielką satysfakcje którą i tak już mam z tych dzisiejszych wpisów i tego swojego który teraz napisałem :-)

ho ho ho :)
@były pracownik

Jasne że teraz nie brakuje nigdzie pracy za najniższą krajową, zawsze sobie oni mogę też popracować w godzinach nadliczbowych tzw. setkach czy pięćdziesiątkach i nawet w niedziele , do Kościoła zawsze zdążą ci co chodzą jak nie z samego rana to wieczorem. A jak nie to sezonowo do niemiec niech jeżdżą do pracy np. na zbiory. SZNELA SZNELA !!! ARBAJT ARBAJT !!! Niech poczują ten klimat jak inni muszą zapie_pszać na innych za najniższą krajową !!! Albo jak muszą zapie_pszać dla jakiegoś niemca czy niemców w pocie czoła niejednokrotnie może nawet do utraty tchu za euro ,żeby mieć za co żyć, przeżyć już nie będę wymieniał może osobistych tragedii co niektórych tych osób. Możecie się sami po domyślać co by to np. mogło być. HA HA HA HA :)

GROM OSŁAW

Czy ktoś zechciał by udzielić mnie informacji i kilku moim kolegom czy łatwo dostać się do pracy w tej Fabryce Silników Elektrycznych Tamel w Tarnowie za pośrednictwem, przez pośrednictwo ta Agencje Pracy Tymczasowej Taap? Nawet za to najniższe obowiązujące wynagrodzenie miesięczne 2100 zł brutto ? Od 1 stycznia przecież wzrośnie. Dużo jest wolnych wakatów, etatów na tą chwilę ? Wszystko jedno w jakich działach. Jesteśmy bardzo pracowici. Szukamy pracy w Tarnowie bo to akurat takie największe miasto w tym terenie. My jesteśmy z województwa świętokrzyskiego Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski i okolice. Chcemy też zrobić rozpoznanie terenu tej Fabryki, takie małe rozeznanie. A dlaczego akurat w Tarnowie i w tej Fabryce ? Mamy swojego bardzo dobrego kolegę i przyjaciela z rejonów Tarnowa, mieszkającego w okolicach Tarnowa który kiedyś pracował w tej Fabryce , bardzo sobie chwalił pracę w niej , był bardzo z niej zadowolony i nam bardzo poleca tam pracę. A my wszyscy bardzo liczymy się z jego zdaniem , dla nas co on powie jest święte. Lubimy się nawzajem i szanujemy. On nam zapewni nocleg w pobliżu tej Fabryki Tamel. A dlaczego on już nie pracuje w tej Fabryce ?Z tego co mówił znalazł lepszą pracę za lepsze wynagrodzenie i przez to musiał odejść od Was ale miło teraz wspomina tamten okres .Nam wystarczy takie wynagrodzenie jakie ta Agencja Pracy Taap oferuje. U nas w województwie świętokrzyskim ciężko nawet o pracę za takie wynagrodzenie. Brak Fabryk, Zakładów Produkcyjnych, z reguły same sklepy . Taka praca to dla kobiet bardziej a nie dla nas mężczyzn bardzo pracowitych , bardzo silnych, dzielnych i odważnych. Dziękuję i pozdrawiam.

uprzejmy

Rozumiem...Jak to jest z tą polityką kadrową właściciela to może się dowiem kiedyś a może nie.W każdym razie postaram się opisać całą sytuację,to co do Pana pisałem,to co tam na forum ludzie piszą,może jeszcze ktoś z Tamelu mi podpowie co napisać,będący blisko pewnych osób,wiedzący coś...Ktoś kiedyś juz jakis czas temu podał na forum adresy e-mail do Wolong w Chinach i ATB w Austrii.Ktoś inny zasugerował żeby napisać i dowiedzieć się jakie jest stanowisko właścicieli w tej sprawie.Troche czasu juz minęło.Nie wiem czy ktoś pisał czy nie w każdym razie ja napiszę w języku angielskim i do Wolong i do ATB.Wyślę też listy Pocztą Polską,to już tak trochę mniej anonimowo wydaję się być.Adresy znajdę w sieci albo uzyskam w inny sposób.Nie liczę że ktoś mi odpisze potem ale liczę że przeczyta na pewno.I się zainteresuje moze tą całą sytuacją skoro brakuje cały czas ludzi do pracy,za takie wynagrodzenie.I to zjawisko będzie się nasilać,kolejne osoby będą odchodzić na emerytury,nie będzie miał kto ich zastąpić. Przecież mozna czasem zrobić coś bezinteresownie prawda,działając w dobrej wierze,nikomu nie grożąc,nikomu nie szkodząc nawet jak końcowy efekt tych działań okaże się żaden.Można mieć potem ogromną satysfakcję,że zrobiło się coś pożytecznego dla ludzi,całkiem bezinteresownie,w jakiś sposób im pomogło...Mam na myśli tych ludzi pracujących w Tamelu przez pośrednika-Agencję pracy Taap.No bo skoro pracują rok,dwa i dłużej to znaczy że są przydatni dla zakładu,inaczej to by nie pracowali,nie przedłużało by się umów o pracę z takimi osobami. Później poczekam jakiś czas,jak nic się nie zmieni to sie znajdzie jakieś inne rozwiązanie może ,działając cały czas w dobrej wierze.

@uprzejmy

Uprzejmy o czym ty nawijasz

@uprzejmy

Szkolac ludzi z taap pracownicy sami pod sobą dolki kopią

@uprzejmy

Uprzejmy żeby cię uświadomić Chiny i Austria mają w (usunięte przez administratora) ciebie i wszystkich na tamelu dla nich liczy się żeby słupki produkcji wspaniały się coraz wyżej jak najmniejszym nakładem finansowym , to się nazywa tania siła robocza

Okay masz rację

leo

Ostatnio nie widze tej blondyneczki gdzie ona .

PAN UZDROWICIEL

salamalejkum dobrzy ludzie !!! to ja , tak to ja , ten za ktorego pensje z 30 tapowców robi w pocie czoła słyszałem ze nie spodobała wam sie moja tablica i szybko wyciągalne pisaki i nawet to że zalatwiłem wam dodatkową przerwę kiedy czekacie na moje rutynowe pokazówki .swoja drogą paradoks , macie niezły ubaw z tego a dalej sie wam nie podoba nawet was polubiłem , fajnie tak sobie hasac w tym mrowisku , wszyscy sie mnie cykają ale ukłony do ziemi , to lubie tak jak wy , dziwie sie waszym szefom po co mnie zatrudnili ale to szczebel ktorego sam nie sięgam i sie nie wtrącam , nie bede ryzykował takiej pensji ubolewam jednak bo idylla sie skonczyła i nadciagneła burza z chin , pieprzone zwiazki zawodowe , za komuny bylo lepiej Towarzysze! musicie wiedziec jedno , ze trzeba szanowac uzdrowiciela swego bo mozecie miec gorszego !!!! niedlugo wprowadzam w zycie rewolucyjny projekt tablic kolo muszli klozetowych aby ulotne refleksje nie umknely wam zanim wrocicie na linie jesli macie jakies pomysły jak pomóc mi w mydleniu oczu górze piszcie śmiało , mozecie sie też zwracać bezposrednio , jednak pamietajcie o pozorach , mam jeszcze pare vacat'ów ale spalony szmalcownik to żaden szmalcownik na koniec jakis mily akcent by pasowalo zrobic..hmmm plusem jest to ze....a nie , , właśnie przeliczylem ile godzin musisz przerobić zeby rownalo sie mojej stawce hehe , wiem to było wredne , no ale coście myśleli każdy jest panem swojego losu i nie wazne czyś stary czy młody , nie musisz sie godzić na taki los jesli uwarzasz ze zasługujesz na cos lepszego no chyba ze jestes jednym z tych skazańców hehe ooo juz mam zart na koniec , wlasciwie anegdote z zycia wzieta ostatnio dyrektor wezwał mnie na dywanik , powiedzial ze jedna z was skarżyła sie na moje seksistowskie komentarze na jej temat no ale dodał ze narazie to tylko ostrzezenie dostaje i to nieoficjalne .zapytalem ktora to powiedziala , to odparł: ta niska blondyneczka z wielkimi cyckami :) swoj chłop trzymajcie sie i niech moc bedzie z wami

@PAN UZDROWICIEL

ch ci w d.tamel to nie pieniądze.to styl życia

zyx

Czy dajecie sobie rade ztymi dwoma lysym kurdoplem kturemu to wydaje sie ze wszystko morze i drugim troche wyzszym wyliniałym z zaczesem na tył glowy czy sobie nie dajecie rady to dajcie znac kiedy ci dwaj beda razem w tym biurowcu tamelu to ten z tap - kiedys pofatyguje sie do nich tam i im da rade napewno

Treser
@zyx

Jeśli jesteś choć w połowie tak zły jak twoja ortografia, to jesteś baaaardzo zły i radzę wszystkim adresatom (łysym, wyliniałym, kurpulentnym, badylastym, rozchełstanym i schludnym) twojego przekazu mieć się na baczności, bo nie znacie dnia ani godziny, kiedy spadną na was "xyz"wypociny!!! Uwaga jest groźny- nie dokarmiać!!

cba
@Treser

I co p*a*l*a*n*t*y z Tamelu ? Łyso wam teraz ?

abc
@cba

No! (tłumacz sobie jak chcesz)

major kapusta
@zyx

Ten z taapu kiedyś nie wejdzie do tego budynku do tych dwóch wielkich z tamelu , jednego łysego a drugiego wyliniałego ,ochrona na to nie pozwoli .Jest zmuszona powierzycie wykonywać swoje obowiązki a z tego co ja wiem on ma z nimi układ. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło , dopadnie ich na innym terenie czy dwóch naraz czy każdego z osobna , jemu wszystko jedno .Kolejność dla niego też bez znaczenia , który pierwszy a który drugi .

ZWIĄZKOWIEC Z FABRYKI TAMEL
@major kapusta

" major " kapusta twoja głowa jest pusta !!!!!!!!

Taap
@ZWIĄZKOWIEC Z FABRYKI TAMEL

Jak o nas dbacie związkowcy?Wszystko dla siebie i pod siebie a dla nas to nic!Niebawem się zwalniam,idę w pi_zdu z tej fabryki.Pójdę do niemca i pier_dolne drzwiami aż futryna zatrzeszczy tak jak on to zrobił,Ten z Agencji Pracy Taap-kiedyś moze też roz_pierdole tą tablice Taap jak on to zrobił i szkło porozrzucam po całym budynku.A jak niemiec nie bedzie chciał mi podać ręki na pożegnanie to ja podam mu swoją nogę tak jak ten z Taap-kiedyś.A jak juz mnie tam nie bedzie to zostanę "ucholem" tego z Agencji Taap-kiedyś.

Oburzony

W ogłoszeniach pracę na znanym tarnowskim portalu z ogłoszeniami czytamy: "Agencja Pracy Tymczasowej TAAP poszukuje osoby do pracy w firmie ATB Tamel S.A. na stanowisku Referent ds. zakupów"... po czym wynagrodzenie 2100 zł - oczywiście chodzi o brutto. chyba się ktoś pomylił, bo zamiast "2" powinna być w tym miejscu co najmniej "3" a przynajmniej "4"... jedno z kluczowych stanowisk w jakiejkolwiek firmie jakim jest zakupowiec i niecałe 1700 na rękę? Nie pracowałem w tej firmie i nie wiem jak tam jest od wewnątrz, ale gdy to zobaczyłem to ogłoszenie aż mnie za grdło ścisnęło i nie chcę siedzieć obojętnie. W innych firmach (także w Tarnowie!!!!), takich które same siebie szanują na kluczowych stanowiskach zarabia się co najmniej dwa razy więcej. Zarobki na stanowisku zakupowca w Tamelu pokazują jak firma sama siebie "szmaci" i z drugiej storny jak traktuje tych ludzi, którzy na to stanowisko przyjdą - podejrzewam, że zakupy w tak dużej firmie produkcyjnej to nie tylko stal, drut i jakieś tam części do silników, ale cała masa różnch towarów, części... trzeba pracowników ubrać, trzeba remontować maszyny itd... więc raczej nie jest to siedzenie w pracy (no cyba, że sie mylę), ale ciągłe poganianie i nieustanne "pompowanie ciśnienia" w zakupowców, bo to czy tamto jest pilne... i tutaj pytam się Drogiego Zarządu Firmy Tamel: "Ludzie, czy wy macie głowy na karku?" - Upadniecie przez to!!! tzn. Tamel upadnie. A tak nawiasem mówiąc: "ile wy prezesi, dyrektorzy, kierownicy zarabiace?"... OBUDŹCIE się Drogi Zarządzie, bo niebawem na Wasze wypłaty nie bedzie miał kto zarabiać... co z tego, że macie powiedzmy 7 czy 10 czy nawet 40 tysiecy na miesiąc, jak za kilka tal bedziecie siedzieć na kasie w supermarkecie lub warzywniaku, bo Tamel zostanie sprzedany przez Chińczyków... Kilka słów kieruję też do tych, którzy rozważają pracę w Tamelu... praca jako operator maszyny CNC, monter czy zakupowiec... można dodać sprzątaczka i konstruktor, gość od planowania i chłopiec na posyłki to dla Tamelu jedno i to samo stanowisko za 2100 zł brutto... Drodzi koledzy poszukujacy pracy szanujcie się i nie bierzcie pod uwagę pracy w Tamelu... moim zdaniem nie warto!!! bo - jak piszą ludzie tutaj na forum (biorę pod uwagę tylko te sensowne wpisy, bo niektóre są po prostu głupie i nie ma miejscu) - Tamel nie będzie się w Wami liczył, tylko po Was "jeździł". Znam Tamel i ludzi, którzy tam pracują (w sumie to w Tarnowie i okolicach każdy zna). Firma wielka, z tradycjami... tzn. wg mnie MIAŁA tradycje - teraz już ich nie ma. Anglicy, Chińczycy... Wolong próbuje przejmować firmy w Europie, żeby je zniszczyć... Niektóre niemieckie firmy im odmówiły - my nie jesteśmy na sprzedaż i tak też Tamel powinien zrobić. Czytając wpis "Byłego pracownika"... skoro wyświetleń jest 227 to chociaż 10 albo 5 osób powinno złożyć tam CV, to ciekawy jestem ilu chetych jest na stanowisko zakupowca jest faktycznie, czy w ogóle ktoś przychodzi na Tamel???

preehistoria
@Oburzony

referent d spraw zakupów - to ma byc kluczowe stanowisko ? bez jaj , masz przerośniete ego . Ty myślisz ze zamawianie piasku na odlewnie i blach namontownie to jest kluczowe zadanie ? Chyba nie widziałeś odpowiedzialnej pracy , a na pewno nie miałeś styczności z ciężką pracą. Zachowaj troche pokory . Ludzie na produkcji powinni zarabiać więcej , tutaj sie zgodzę , konstruktorzy , technolodzy również. Kierownikom obciałbym pensje , bo widziałem tam wielu którzy głównie świecą oczami . W tej firmie niesprawiedliwa jest dysproporcja między zarobkami Tamelowców a pracownikami zatrudnionymi przez agencję. Nie mniej uważam ze referent powinien najpierw troche popracować , a dopiero później wymagać. Poza tym ta firma to nie jest Bóg wie co tylko fabryka do klepania silniczków. W fabrykach robi się masówke za niskie stawki . Tak jest i tak było. Tym bardziej nie powinno się mieć wygórowanych oczekiwań za klikanie w excelu formułek , bo ludzie na produkcji w ciężkiej pracy nie zarabiają więcej , a przynajmniej muszą troche się pomęczyć , żeby zarobić na życie . Technologom należą się stawki , bo mają wiedze bez której ten zakład nie funkcjonowałby . A kierownikom zrobiłbym egzamin z wiedzy , bo widziałem tam wielu leniuchów , którzy przerzucali odpowiedzialność na inne osoby , a wypłate zgarniali za trzech. Przydałaby się weryfikacja ich umiejętności. Dział RD i PP to tez kwestia sporna, dziwne jest nazywanie masówki prototypami , rozszerzając jedynie zakresy napięcia i wydlużając pakiety. PP i RD to powinien być tam jeden dział.

M.
@preehistoria

No cóż dział R&D i PP był kiedyś jednym działem i z niewiadomych przyczyn uległ rozpadowi na dwa działy. Faktycznie jest tak, że nazwa działu R&D jest użyta nie tyle nad wyraz co po prostu błędnie. Żadne prototypy silników tam nie powstają, nie ma żadnych innowacji po prostu wykonuje się to samo co w PP. Co ciekawe w R&D i w PP pracują ludzie zatrudnieni w TAAP. Faktycznie spotkałem się z opiniami (to pewnie konsekwencja skrzywienia panującej polityki zakładu), że najpierw trzeba się wykazać żeby móc w ogóle ubiegać się o możliwość zatrudnienia przez TAMEL. Odniosłem wrażenie, że to jakiś rodzaj zaszczytu, to chore ale tak właśnie jest. Niestety ludzie pracują w TAAP długimi latami bez opcji zatrudnienia przez tak naprawdę właściwego pracodawcę. Ciekawe jak wygląda sprawa z socjalem w TAAP skoro prawo pracy mówi, że fundusz socjalny pracodawca ma obowiązek założyć jeżeli liczba pracowników jest większa jak 25 osób (albo coś koło tego) a TAAP zatrudnia ponad 100 i są ludzie tam pracujący, którzy już mają umowy na czas nieokreślony. Chyba, że ta liczba 25 osób tyczy się tylko i wyłącznie ludzi którzy maja umowy na czas nieokreślony a takowych możliwe, że nie ma jeszcze tylu i pewnie nie będzie bo to byłby dodatkowy koszt. Nie mniej pracownicy TAMEL dostaną teraz w ramach wczasów pod gruszą 900zł a TAAPowcy nic. To przykre bo ludzie siedzą razem w jednym biurze czy pracują razem na produkcji na jednym stanowisku wykonując te same czynności. Idealny przepis na stracenie pracownika i zniechęcenie potencjalnych kandydatów.

@M.

W tapie nie ma socjala, mozliwości ubezpieczenia w PZU,.... nawet (jak pisze Były Pracownik) nie dostaniesz czekoladki na Mikołajka czy Święta, ... nie możesz "oficjalnie" pojechać do Zakopanego, nie masz nic... biletów do kina za grosze, dofinansowania do siłowni, basenu... nie masz możliwości wzięcia udziału w losowaniu nagród za nie pójście na chorobowe... nie masz nic a nic dodatkowego... nawet nie masz OBIECANEJ za kilka miesięcy premii uznaniowej... jedyne co masz to od 2100 do 2500 brutto i darcie jeśli coś pójdzie nie tak. Tak zgadza się, to przykre, bo widać tą różnicę nawet w relacjach między Tamelowcami a Tapowcami (nie wszystkimi oczywiście, bo są też ludzie życzliwi z Tamelu, którzy pomagają Tapowcom).

ZZZ...
@preehistoria

Masz rację nie kluczowe stanowisko, ale dość ważne... w sumie każdy może zamawiać piasek czy stal, ale w tym dziale nie tylko zamawia się piasek, stal.... tylko wszystko, i wiem, że ciśnienie jest na tych ludzi potężne, a nerwy jakie temu towarzyszą niewspółmierne do tego co piszesz, że Tamel "to nie jest Bóg wie co tylko fabryka do klepania silniczków"... pracowałem na Tamelu, nie w zakupach, ale znam ludzi z Zakupów - nierzadko dziewczyny płaczą, bo coś małego się wysypało, ktoś coś nie dostarczył na czas, dostawca zawiódł... łożysko, czy śrubka dotarła we środę zamiast we wtorek itd... Wiadomo to są ważne rzeczy, bo produkcja, ale bądźmy ludźmi... na tym stanowisku nieorobisz się fizycznie, ale psychicznie potrafią z ciebie wyssać trochę sił... jak się pomylisz to są nerwy, a jak kierownik się pomyli to nic, bo przecież nie można go kwestionować... to nie tylko formułki w excelu, ale dość ciężka praca... Kierownicy (przynajmniej niektórzy) są kierownikami, bo byli w dobrym miejscu w dobrym czasie...

haha
@Oburzony

najlepiej od razu 9...

Joanna

@N., z tego co widzę, mimo Twojej negatywnej opinii firma oferuje pracownikowi dodatkowe świadczenia? Może warto docenić to, co oferuje pracodawca. Obecnie nie każda firma na rynku może się tym pochwalić. Rozumiem, że masz zastrzeżenia do wynagrodzenia w firmie Tamel. Czy próbowałeś negocjować warunki wynagrodzenia?

@Joanna

Joanna... od N... W tamelu są świadczenia, ale TAAP ich Ci NIEEEEE zaoferuje. Tamel Tak, ale nie pracownicy w Taapie. Pracowałem tam od początku Taapu, każdy był zadowolony z mojej pracy... no chyba że tylko tak mówili, albo cieszyli się, że znaleźli (powiem tak o sobie) FRAJERA, aż do czasu kiedy odszedłem. Tak, były rozmowy o podwyżkach, prośby, upokarzanie się, nawet groźby o odejściu i nic. negocjacje wygladały tak: rozmowa z kierownikiem i jego odpowiedź: "Proszę Pana w tej kwestii ja mam ręce związane, prosżę rozmawiać z Panem KN (czyli dyrektor Taapu)"... no więc idę tam, a Pan KN, albo nie ma czasu, albo odmawia, cała rozmowa o podwyżce trwa 10 sekund i wychodzisz z tej rozmowy jakby skopany w brzuch, głowę... potraktowany jak (usunięte przez administratora) (dosłownie), a jak się wydaje on to chyba lubi. Joanna, Dziewczyno Droga, nie ma Tamelu!!! Jest TAAP!!!, a w TAAPIE nie ma NIC, oprócz od 2100 do 2500 brutto. NAPRAWDĘ NIC A NIC. Tamel może pochwalić się tymi świadczeniami, ale TAAP NIE, a to dla TAAPU pracujesz, jesteś użyczona, pożyczona przez TAAP dla TAMELU, to TAAP Ci płaci, NIE TAMEL. TAAP jest Twoim pracodawcą i NIC poza tą marną wypłatą Ci nie zaoferuje!!!

@Joanna

Pani Joanno ja byłem dwukrotnie rozmawiać z panem wiadomo którym , o podwyżce . Za pierwszym razem spojrzał w monitor komputera , pokręcił nosem i wywnioskował na podstawie tego co widział na ekranie , że firma jest aktualni w fazie ustalania budżetu na nowy rok i nic nie da się zrobić . Ja pozwoliłem sobie też kuknąć z boczku . Szkoda mi tylko było , że on komputer miał wyłączony i wróżył mi ze zgaszonego monitora . Uznałem , że nic nie wskóram i wyszedłem .

@anonymous

Od N. ... Dobrze Pan pisze, tak to wszystko wygląda. Oni cały czas ustalają budzet... cały czas coś piszą, ale z tego nic nie wynika dla ludzi z Taapu. ... Podczas wręczania wypowiedzenia (nieukrywam, że byłem z tego powodu bardzo zadowolony) nie było żadnego, ze strony Taapu, słowa w kierunku "a może Pan zostanie", "ponegocjujmy", "może jakaś podwyżka"... Ja lubiłem swoją pracę na Tamelu. Sprawiała mi swiele satysfakcji... ale... to mnie gubiło... musiało upłynąć aż tyle żebym mógł zrozumieć, że to praca bez przyszłości, a Tamel z firmy prestiżowej w Tarnowie przekształcił niewiadomo co... ciekawe czy założyciel firmy chcuał, żeby tak się sprawy potoczyły... no ale do tego zmierzaja także Zakłady Mechaniczne... Jak widać Polacy potrafią zniszczyć wszystko, bo tym co są najwyżej zależy na sakiewce, a nie na swoich pracownikach... Joanno, nie zawracaj sobie głowy, nie warto. Szukaj pracy gdzie indziej

Dziwnie się to cztya wszystko. Piszecie takie bzdury czasami. Nikomu nic to nic mówi o firmie. Niektóre z opinii mają sens i faktycznie przedstawiają tak jak jest. Moja opinia bedzie obiektywna. Pracowałem tam dość długo. Chyba tylko z przyzwyczajenia, albo albo bazowałem na opinii, że na tarnowskim rynku pracy jest lipa. W sumie od ludzi, którzy tam pracowali słyszałem: "mogłbym (mogłabym) mieć lepszą pracę, ale po tutaj wszystko znam i po co się uczyć... Po pierwsze na Tamelu można nauczyć się niedowiarstwa w swoje siły i mozliwości. Po drugie zarobki: faktycznie 2100 zł brutto na początek i dopiero po rozmowach można dośtać coś więcej. Na stanowiskach kluczowych jak np. sprzedaż, zakupy zarabia się te same pieniądze... dochodzi się do 2300 i potem zastój, żeby dostać 2400 brutoo trzeba przynieść kierownikowi wypowiedzenie. Obietnice premii kończą się zaraz po słowach :postaram się panu/pani o premię za jakiś czas. Jednym słowem na duże pieniądze nie ma co liczyć. Po trzecie: atmosfera w pracy - to zależy w jakim dziale, ale ogólnie, nie wiedzieć dlaczego ludzie zatrudnieni przez Taap są tak jakby byli gorszego sortu czy jakiejś drugiej kategorii. To przykre. Niby jest miło, ale pracownicy zatrudnieni na Tamel uznają swoją wyższość - oczywiście nie wszyscy, bo wśród nich niektórzy są też bardzo miłymi i uprzejmymi ludźmi, którzy ubolewają nad sytuacją panującą w Tamelu... Z drugiej storny są też tacy dla których praca na Tamelu (zatrudnieni przez Tamel) jest czymś w rodzaju błogosławieństwa, bez którego nie można żyć, oddychać, a dostrzeżenie najmniejszego błędu u współpracowników (zwłaszcza zatrudnionych przez Taap) jest czymś czym można pokazać swoją wyższość. Atmosfera w pracy jest bardzo administracyjna, niby miło, ale nie do końca. Od czasu do czasu kierownicy pokazują swoje nerwy, zapraszają na "rozmowy", a ich zastępcy uważają się mądrzejszych od nich samych przy okazji włażąć im do tył....ka. Dyrektor Taapu nie dba o pracownika, nie zachęca do pracy, nie motywuje, itd. Po czwarte. Jeśli tak będzie jak jest teraz to ta firma nie przetrwa zbyt długo, chodzi o to, że pracują tam albo młodzi ludzie zaraz po szkole i jest to dla nich faktycznie tymczasowa praca, albo ludzie blisko emerytury (i to są faktycznie specjaliści), którzy już niedługo odejdą. W sumie cały Tamel powinien nazywać się Zakład Pracy Tymczasowej ATB TAMEL SA. Po piąte. Zarobki... różnica między pracownikami zatrudnionymi przez Taap i Tamel może nie jest aż tak wielka - to ok. 500/600 zł brutto. Różnicę widać dopiero porównując zarobki kierowników, dyrektorów (chociaż jak sam jeden z nich twierdzi - mogę to powiedzieć pod przysiegą - że zarabia tyle co ja, czyli 2300 brutto!!!). Po szóste. Łączy się to z tym gdzie zmierza firma - ludzie nie chcą tam przyjmować się do pracy. Jeszcze klika lat temu, gdy powstawał Taap na jedno stanowisko było kilkoro kandydatów, szumne rozmowy... Teraz kto przyjdzie, tego zatrudnią... Dobrze, że przychodzi coraz mniej ludzi i są to chyba tylko ci, którzy nie czytają opinii o Tamelu. Jeszcze jakiś czas i dyrektor Tapu wydzie na ulice i bedzie prosił, żeby ktoś dla Tamelu pracowal. Po siódme. Pracownicy zatrudnieni przez Taap nie mają żadnych udogodnień, siłowni, karnetów na kino, wycieczek w góry, socjalnego, losowania nagród, ubezpieczenia grupowego, dofinansowania do wczasów, kiedyś z zazdrością patrzyło się jak przyjchał samochód dostawczy z ładnie zapakowanymi prezentami na Mikołaja, czy pod choinkę - drogi Zarządzie Tamelu - popatrzcie jak głupia czekolada i mały baton potrafią pokazać różnicę między Tamelem i Taapem to jest po prostu nie ładnie!!!! Nie polecam pracy na Tamelu i piszę to z przykrością, bo głupie zarądy chciwych ludzi doprowadziły tą firmę z piękną historią do ruiny. Kupuje się maszyny za kilka milionów, ale zaponina się o tym, że do ich obsługi potrzebni sa ludzie, których już im brakuje.

Joanna

@do Nick, proszę nie zaczepiać innych użytkowników forum. Czy jesteś pracownikiem firmy F.S.E. Tamel? Jakie jest Twoje zdanie na temat tej firmy, jak Ci się w niej pracuje? Czy możesz coś napisać na temat atmosfery w pracy? Czy pracownicy stanowią zgrany zespół? Te informacje mogą być pomocne dla przyszłych kandydatów.

złodziej recydywista

Drodzy Zimkowie z ciupy Miedz jest w cenie na złomach a w tej fabryce tamel skoro to jest fabryka silnikow elektrycznych to tej miedzi jest od h_ja w tej fabryce! Aluminium to sobie nie zawracajcie głowy nawet ! Ochrona tej fabryki nic Wam nie zrobi, sami widzicie przeciez jak wchodzicie na zakład jacy to ludzie. wystarczy, ze na nich groznie spojrzycie albo puscicie pare h_jow i wszyscy z tamtad pouciekaja w pi_du ! albo wyrzucac wszystko za bramy, płoty, siatki, ogrodzenia a My ziomale z wolnosci wszystko pozbieramy ! Sprzedamy i w rakietach przyslemy Wam potem wszystko co trzeba do kicia.

@złodziej recydywista

Żenujący wpis.

do Nick

Nie masz kolego czy tam koleżanko wiele do napisania do może nie pisz nic .Ten (usunięte przez administratora) recydywista w odróżnieniu od Ciebie potrafił napisać kilka zdań a Tobie udało się ledwo jedno. Napisz coś więcej może jak potrafisz choć nie wydaje mi się ale mogę się mylić przecież, chętnie poczytam bo z zaciekawieniem ogromnym tutaj zaglądam często. Więźniowie , hm.. to są ludzie bardziej inteligentni i przebiegli niż większość ludzi po szkołach średnich, wyższych......czy tam niższych !!!! Zapamiętaj to sobie na przyszłość kolego czy tam koleżanko Nick !!!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o F.S.E. Tamel S.A. - Tarnów

• Jak się pracuje w F.S.E. Tamel S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy F.S.E. Tamel S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 176.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w F.S.E. Tamel S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 165, z czego 11 to opinie pozytywne, 74 to opinie negatywne, a 80 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

F.S.E. Tamel S.A.
1.7/5 Na podstawie 85 ocen.
  • Elektryczna 6
    33-100 Tarnów