MAHLE Ostrów Wielkopolski

Opinie o MAHLE Ostrów Wielkopolski

JA

I jak tam po wypłacie, układamy sobie życie na nowo ??

Zły
@JA

Po tej "wypłacie"dali mi do zrozumienia że pora szukać innej pracy,kpiny sobie z nas robią,że już o premii za styczeń która była niewiele mniejsza niż za grudzień jednak w grudniu było mniej pracy, święta,urlopy itd to już nie wspomnę.Tylko nie piszcie że teraz było mniej pracy bo wiem i widzę jakie ilości są u nas na dziale robione i to tylko z jednej zmiany.

Sam

To ile tobie wpadło?

krzysztof

Dyrektorze prezent emerytalny przestal. tykac.Ale nie dziwota po 6 latach bateria musiala pasc.Na emeryturze kruciutko

Czy rozmowa rekrutacyjna, szkolenie i praca na stanowisku service Desk agent with german/englisch jest 100 % zdalna?

krzysztof

Firma zapomina o wieloletnich pracownikach.Przepracowalem ponad 50 lat nawet dyplomu nie dali a dokladalem sie do rozbodowy zakladu.

@krzysztof

A chcesz się tym dyplomem przed wnukami chwalić ?? Lepiej żeby kasę dawali za wysługę lat jak w Krotoszynie.

Lepiej pytac na rozmowie o wynagrodzenie i kiedy mozna dostac wiecej

Nie jasny system wdrazania i brak szkolen

Wszystkiego najlepszego z okazji nowego roku. Pamiętajmy, że od stycznia większość pracuje prawie za minimalną pensję, więc szanujmy siebie i swoje zdrowie. Wykonujemy obowiązki adekwatnie do wynagrodzenia.

Chyba czas rozejrzec się za pracaw Biedronce, kasa o wiele lepsza i brak nocek. Mahle żegnaj!

Dokładnie macie rację będzie

Xxx

Jak po smakujesz pracy w Biedronce to na kolanach wrócisz, do Mahle aby Cię tylko przyjęli.

Boluś

A co myślicie o pracy ma produkcji za granicą Niemcy? Austria? Był ktoś? Jak wygląda z kasą?

Bobru
@Boluś

12 euro na godzinę. Na początku umowy.

Justyna
@Bobru

Po jakim czasie ta stawka wzrasta? Na ile można liczyć z czasem

Czy już wiadomo jakiej wysokości dodatek na święta dostaniemy ? Dla dzieci śmieszny bon do Kamixu a co dalej ?

Staszek

Obserwator
@ja

Czy to takie ważne ile dostaniesz, ciesz że coś dostanie bo są firmy co nic nie dają na święta

@Obserwator

dokładnie, my w manpower zapieprzamy tak samo jak osoby w mahle a nie dostaniemy ani grosza

@:)

Dziwię się,że dajecie sobą tak pomiatać i pozwalacie na zatrudnienie przez tą śmieszną agencję pracy. W Ostrowie jest wiele innych firm, które zapewniają o wiele lepsze warunki a nie tu tydzien porobisz a następny jest już pod znakiem zapytania.

Cvv
@ja

Taki mamy naród że zgadza się na wszystko

@:)

Nie myśl że te pieniążki które dostajemy na święta są z dobrego serca firmy tylko z funduszu socjalnego na który nam regularnie co miesiąc odciągają z wypłaty.

Prcownik
@:)

Nie narzekaj tu tylko id razu idź do dyrektora

@ja

Oj w Ostrowie trzeba uważać bo niestety są firmy i agencje pracy takie ze jest o wiele gorzej niż w Mahle i w mampaler ,,, Sam się przekonałem nas własnej skaże . Jednak w mahle nie jest znowu aż tak zle pozdrawiam wszystkich

@:)

Tak samo dodatki do wszelkich biletów są z funduszu socjalnego na który regularnie nam odciągają. A koperty na święta które roznoszą związki zawodowe to nawet nie połowa tego co odciągają nam na związkowe składki Tak że praca jako pracownik Mahle nie jest krainą mlekiem i miodem płynącą.. jak nie dasz to też nic nie dostaniesz.

ona
@Staszek

Z tego co mi wiadomo to 400 zł brutto (czyli przy dobrych wiatrach z 300 zł) dostaniemy a nie 500 zł.

Kamila
@ona

Był oficjalny komunikat o kwotach 500 i 450zł brutto - w zależności od dochodów na członka rodziny. Podatek dochodowy to 12% więc możesz sobie policzyć, że na pewno wyjdzie więcej niż 300zł.

Kazik
@Kamila

Jakie są te progi jeśli chodzi o dochody na członka rodziny ? I skąd czerpią dane o dochodach współmałżonków pracujących w innych zakładach ?

@Xxx

Większej bzdury w życiu nie czytałem. Zakładowy Fundusz Środków Socjalnych jest ustalony przez ustawę i nie ma wpływu na Twoją wypłatę. Mylisz prawdopodobnie to z kasą pożyczkową, która jest dobrowolna, a z której faktycznie Ci odciągają %. Związki Zawodowe również są dobrowolne i obecność w nich to koszt 1% wynagrodzenia. Polecam zapoznać się z kartką, którą dostajesz co miesiąc po wypłacie, tam jest dokładnie wyszczególnione na co idą wszelkie potrącenia

@Operator

Dziecko drogie popracuj tu prawie 40 lat tak jak ja to będziesz bardziej zorientowany w tych sprawach...

IO
@Operator

Związki zaczynają swoją grę. Brawo, dajcie, spokuj. Wiadomo jak to się skończy!!!!!!

@IO

Co masz na myśli ? To, że nic nie wywalczą, ale kasę na ciasteczka i spotkania mają.

@Xxx

Dziadku drogi, trzeba mieć 40 lat stażu, żeby wiedzieć co jest DOBROWOLNE? Moje pokolenie jest bardziej zorientowane w przepisach i "tych sprawach" niż Twoje kiedykolwiek było.

Kkk
@ja

Przeciez dyrektor powiedział że trzeba inwestować w zakład i inżynieriow

Z4

Co by nie mówić to jest zaraz 2023 a płacą w tej firmie jak 5 lat temu kryzysy kryzysami ale z tego co czytam to kpina totalna

o
@Z4

Czekamy na popis naszych związków co nam wywalczą.

@o

a te wasze związki to jakieś skuteczne są? dopiero teraz walczą o te stawki czy próby juz były podejmowane? jak firma sama w sobie co do tego się odnosi?

Interesant

Mnie bardziej interesuje to jaką podwyżkę wypłaty firma da po nowym roku niż to ile na święta bo z tego co słyszę że najniższa krajowa ma iść o prawie 500 zł brutto w górę to przy mojej stawce wyjdzie mi że robię prawie za najniższą krajową a gdybym tak np nie miał nocek to nie wiem czy na najniższą krajową się załapię.

Juruś
@Interesant

4 procent

Interesant
@Juruś

Jeśli to info potwierdzone to pora na zmianę pracy niestety.

Chyba będzie potrzebna interwencja inspekcji pracy w sprawie rękawic

???

A co jest nie tak z rękawicami ?

Bhp
@???

Teraz dają takie cienki rękawice , takie do prac w ogrodzie

@Bhp

A jak to argumentowali, bo rozumiem że wcześniej jakieś porządniejsze były?

X

Z rękawic odchodziła guma po kilku minutach pracy, lub wcale jej nie było. I nie posiadały jakichkolwiek oznaczeń. Już to ogarnęli, ale trwało to kilka dni. Bhp w tym zakładzie to porażka

@X

tak z tymi rękawicami jak z Cordonem jednorazowego użytu :)

OLX

Witam ile zarobie jako operator na produkcji czy to jest praca na 3 zmiany ? Pozdrawiam

Bobo
@OLX

Naj niższa krajową. Nie licz na więcej

Operator machiny
@OLX

3100 na rękę bez nadgodzin w systemie 4 brygadowym.

@Operator machiny

Poważnie?? Hello mamy 2022 a nie 2016

@A

Proponuję szukać lepszych ofert tam dają Ci na rączkę 5 k i nawet nie będziesz musiał z domu wychodzić ha, ha.

Dziękuję już znalazłem montaż niemcy na początek 1800 € narazie starczy

Wa
@A

No i to jest odpowiedź dobra robota to i dobra kasa

Tylko tam euro to euro i nie można liczyć razy 4 ponad tak więc żeby cokolwiek z tego 1800 euro coś przywieźć do Polski to naprawdę trzeba się na główkować i mocno pasa ściskać zwłaszcza przy tej inflacji chociaż i tak mają o połowę niższa niż My no ale Polska to przecież zielona wyspa kraj mlekiem i miodem płynący hahaha

Ktoś

Tak taka zielona wyspa że niedługo wielu z nas pójdzie na zieloną trawkę. Już prywatni pracodawcy zaczynają się wygrażać że jak się nie podoba to do widzenia. Zatrudniają uchodzców i choć wiele więcej nie zrobi to z dotacjami od państwa za ich zatrudnienie na pewno będzie tańszym pracownikiem niż my.

Gosia00

Mahle już leży i kwiczy. Wystarczy spojrzeć sobie na procent braków z ubiegłego miesiąca. Kto za to odpowie ? Biurowi co na weekendy przychodzą...czy pojadą po premiach pracownikom na produkcji ?

@Gosia00

Biurowi w weekendy produkują tyle braków jak nikt wcześniej ale oczywiście są bezkarni bo kruk krukowi oka nie wykole.

@Ktoś

Dlaczego ci biurowi tutaj na te weekendy przychodzą i robią? w dodatku nieefektywnie z tego co piszecie?

Romek
@OLX

3500 brutto przez agencje pracy. Man power.

@Romek

A ile zarabia u Was pracownik zatrudniony nie przez agencję pracy.? Mam na myśli pracownika produkcyjnego, powiedzmy ze stażem pracy około 10 lat. Chcę sobie porównać stawki z innym zakładem pracy. Dzięki.

@Helena

Zobaczycie ilu biurowych i kierowników przyjdzie do pracy 1 11 listopada za 200 procent dniówki. Co roku jest to samo.

@ja

ok 3555 :) nowa osoba zarabia praktycznie tyle samo co ktoś, kto pracuje kilka lat

Wrrr
@:)

Pracownik na produkcji ze stażem 10-letnim zarabia 3555 brutto czy to kwota netto bo jeśli brutto to istny wyzysk. A gdzie jakieś dodatki za pracę 3 zmianową, premie...? Chyba, że to kwota podana bez dodatków. Jeśli tak to uśredniając ile można wyciągnąć na miesiąc na rękę?

@Wrrr

niestety brutto, ale to sama podstawa nie wliczając dodatku nocnego i premii. premia się waha i co miesiąc jest inna, bez nadgodzin więcej niż trochę ponad 3000 na rękę się nie wyciągnie

@Wrrr

Napiszę wam szczerze jak na spowiedzi że ja osobiście po blisko 38 latach pracy w tej firmie mam na angażu niewiele ponad 4500 zł brutto... Wiem že jest to śmiechu warte ale pracuję tu od osiągnięcia pełnoletności więc nawet nie szukam już innej pracy tylko czekam za emeryturą.

@Xxx

Ciekawe ile podniosą od 2023, bo wyjdzie na to ,że zarabiamy najniższą krajową. Kiedyś Mahle jeszcze było konkurencyjne z wyngrodzeniem, teraz to porażka totalna.

@Xxx

Po tylu latach pracy to co Pan ma brutto powinien mieć normalnie netto na rękę i uważam że ci co mają te 3555 brutto również powinni mieć to na rękę bo to trochę śmiechu warte aby operator układarki miał 3555 brutto tyle samo co albo nawet i mniej co osoba skręcającą sobie jakieś detale gdzie nikt nad nią nie lata i stoi i nie słyszy ciągle mało.Zobaczymy co będzie po nowym roku skoro najniższa krajowa ma wynieść 3480 będzie się działo ale słabo to widzę.

Po 3 miesiącach 2400 € I wcale tak życie w Niemczech nie jest tragiczne

Kite
@ja

W Mahle Krotoszyn maja 5 tys na rękę na odlewni reszta działów 4 tys na rękę.

@Kite

Też to czytałem na ich forum ale Krotoszyn zawsze zarabiał więcej od nas.. No i jubileuszuwki u nich nie zlikwidowano tak jak tutaj.

@Operator machiny

Ja mam w Niemczech na starcie 6 000 złotych na rękę Dziękuje pozdrawiam

@Ktoś

Ciekawe co na to nasze związki ??? Nie rozumiem, praca wykonywana ta sama, firma ta sama a zarobki o wiele niższe. Tylko czekam co zaproponują związki w styczniu, jaką propozycję podwyżki przedstawią kierownictwu bo to szopka powoli się robi. Za chwilę pracownik, który przychodzi nowy do pracy (zero doświadczenia) będzie zarabiał więcej niż pracownik z 20 letnim stażem.

Pracownik mahle
@ja

W styczniu może zaproponują ale jak dają to pewnie od kwietnia ale powiedzmy sobie szczerze przy tej inflacji i tych cenach z kosmosu to powinni przynajmniej te 500 zł brutto podnieść ale wiadomo że tego nie dają a niestety wielu z nas będzie od stycznia robić tu prawie za najniższą krajową która o ponad 400 zł brutto w górę idzie ,ja jako operator mam 3555 brutto.

@Pracownik mahle

Moim zdaniem związki powinny wnioskować o minimum 600 zł brutto podwyżki na wszystkich stanowiskach.

Czy warto składać CV w tej firmie ? Czy lepiej sobie darować ?

@Nowy

Daruj sobie , nie szanują tutaj ludzi!!!

@Nowy

Rada. Jak jesteś młody to wiej jak najdalej. I pracuj za godziwe...euro...bo w Polsce idzie bida. Później na starość nie będzie zdrowia na zarabianie...w euro.

@Nowy

Nie polecam składania w tej firmie cv. Musisz wiedzieć że najpierw będziesz zatrudniony przez agencję. Nie wiadomo na jak dlugomoże porobisz1mieciac albo 3 . Jak nie będzie pracy to podziękuja tobie .przemyśl to dobrze

Helena

A jak się przez to przebrnie to co dalej? Co firma oferuje, już nieokreśloną? Jaka stawka?

@Helena

Masz większą postawę. Na każde święta dostajesz dodatkową kasę i na wakacje

x

kilka lat temu owszem, ale obecnie podstawa pracownika manpower po kilku miesiącach nie różni się już w ogóle od większości pracowników w mahle

A jakiej wysokości są te dodatki świąteczne i wczasowe ?

On
@x

operatorzy ukłudarek są niestety słabo opłacani bo 3555 brutto to mega słabo,są stanowiska gdzie sobie jakieś detale skręcają nikt nad nimi nie stoi i nie wysłuchują że mało a mimo to mają większą podstawę bo pracują 2-3 lata dłużej ,to chore bo operatorów ciągle brakuje a kasa śmieszna.

Konrad

Planuję zmienić zakład pracy, czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć ile w Mahle można zarobić na stanowisku Utrzymanie Ruchu ?

Xxx

Oj napisało by się tu kilka szczerych słów o tym wszystkim co zaobserwowałem po 38 latach pracy w tym zakładzie ale i tak moderator nie do puści ich do upowszechnienia więc nie ma sensu się wysilać.... I gdzie tu wolność słowa ???...

Big
@Xxx

Szacunek ze tak pan długo wstrzymuje w zakładzie ja już 10 lat mam dość i zmieniam prace

@Big

Masz rację zmień puki jeszcze jesteś młody najgorzej to się przywiązać do jednego miejsca pracy. Ja w tym wieku nie szukam już nic innego.

zdegustowany

(biura) Wysokowydajni pracownicy nie są tu doceniani. Co najwyżej kończą z dodatkową robotą. Szybko okazuje się, że bardziej opłaca się unikać zadań i brać na siebie niezbędne minimum. W firmie panuje niesamowite kolesiostwo i nepotyzm, tolerowane są z tego powodu również różne przewinienia takich pracowników - mobbing, chamstwo, spowalnianie pracy, utrudnianie współpracy, ignorowanie różnych grup pracowników. Wszyscy eksperci, specjaliści bez rodzinnych koneksji albo zadowoleni są z oferowanego niskiego wynagrodzenia albo szybko szukają czegoś w innej firmie. Czasem wracają za wyższą stawkę, bo wtedy nagle znajduje się na to kasa. Firma zamiast zwalniać ludzi tworzących toksyczną atmosferę, niekompetentnych, nie pasujących na dane stanowisko, owija takie osoby kokonem bezpieczeństwa i wsparcia kosztem pracowników, których rozwój powinien być wspierany. Priorytety się w tej firmie pomyliły.

L....
@zdegustowany

Zgadzam się z każdym słowem kolesiostwo chamstwo i czysty mobbing wszystko zamiatane pod dywan za pracę która wykonujesz za innych a obiboki dostawaja nagrodę nie warto się starać i przed szereg wychodzić. Przykład idzie samej góry wiec dopóki nie zmienia góry to nic się nie zmieni

abc
@zdegustowany

Atmosfera i sposób współpracy zależy od działu i ludzi z jakimi pracujesz. Jak w każdej firmie - w jednych zespołach jest lepiej, a w innych gorzej. To moja trzecia firma, w której pracuje i od kiedy tu jestem żadna z tych rzeczy, o których piszesz mnie nie spotkała. Może powinieneś zmienić dział? No chyba, że już jesteś poza firmą i wypowiadasz się po zwolnieniu...

Genialna analiza.

@zdegustowany

Może za krótko robisz w tej firmie .po jakimś czasie stwierdzisz że jest inaczej

zdegustowany

A pan/ pani myśli, że wydajność to ilość mięśnia włożonego w prace? Tak, są ludzie którym się chce, którzy czują potrzebę sprawczości i zostawiania świata lepszego w okół siebie niż go sami zastali. Ludzie z pomysłami, angażujący się we wszystko na 200%. Ludzie na produkcji bardzo czesto nie rozumieją na czym ta praca polega i opowiadają jak to w biurach się „kawki spija”. Gdzie cały koncept tego, co będziecie produkować za 5 lat powstaje właśnie tutaj. Miedzy naszymi pomysłami na poprawienie rzeczywistości a Waszą łatwiejsza praca stoją jednak procedury, standardy i ograniczony budżet. Plus ludzie „z góry”, którzy zablokują lub wyśmieją każdą inicjatywę. Polecam nabrać trochę pokory i zamiast wyśmiewać to może zatrudnić się w biurach i pokazać nam wszystkim jak „to” się robi ;)

@zdegustowany

Tu nie o biura idzie...ale o system, który winduje nieodpowiednich ludzi na ważne stanowisko. Biura są ok.

Czy ktoś się orientuje do jakiego wieku dziecka pracownik może mieć ustaloną tylko pracę na 1 zmianę a nie na 3 tak jak wszyscy pracujemy ???Nie będę pisać tutaj nazwiskami, ale chyba każdy wie o kogo mi chodzi. Pracy na PSA mamy od groma a dama tylko pracuje na jedną zmianę. Co karmi to dziecko piersią czy o co chodzi bo nie rozumiem. Też chętnie bym sobie nocki odpuścił albo popołudnia.

@ja

Czasami właśnie warto było by tymi nazwiskami sypnąć.

Mateusz
@ja

Jesteś zwykłym leniem tak ciężko jest znalezc odpowiedź wystarczy wpisać i wyskoczy po co piszesz takie rzeczy na forum jeżeli nie podoba się tobie takie coś to podejdź do tej owej pani i powiedz a nie zachowanie rodem z przedszkola

Cleo

Czy warto w chwili obecnej starać sie o zatrudnienie w firmie ? Jakie nastroje i czy jest praca bo czytam i wnioskuje że będzie mniej godzin, oraz czterodniowy tydzień pracy, prawda to ?

@Cleo

Atmosfera fatalna a zarobki niskie ...w dodatku jeden drugiemu wilkiem i nie licz na czterodniowy tydzień pracy.

@Cleo

nieprawda, praca jest i ludzi wręcz brakuje, na niektórych działach pracują po 12h, bo brakuje obsady

@:)

Sobota rano i od niedzieli nocki....

@:)

no pracy jest zwykle dużo w końcu ogromny zakład ale sama atmoswera w wiekszości stanowisk jest słaba, ludzie lubia z monotoni obgadywać itp(usunięte przez administratora)nie polecam

JA

Czy ktoś coś wie na temat tego ,że mają wprowadzić pracę tylko 4 dni w tygodniu ? Niby zamówienia spadły, wzrost kosztów produkcji a ceny sprzedaży utrzymują te same.

x
@JA

zamówienia spadły? no nie wiem, na PSA i piecach pracy tyle, że nadgodziny są co weekend. jak zwykle pewnie plotki

@x

Tak na PSA i piecach, ale inne działy kiepsko. Wszystkich na PSA i piece nie przerzucą.

nowy

O co chodzi z tymi wszystkimi biurowymi na tych nadgodzinach w weekendy? ciezko dac szeregowemu pracownikowi dorobic?

@nowy

A któryś z nich zgłaszał, żeby chciał?

@nowy

No właśnie widać jak pracują ha, ha stoją pod układarką i dziubią w komórkach. Niby mają serwisować ale nic nie potrafią i nie wiedzą a nim się czegoś nauczą to już jest fajrant i trzeba za nich wszystko robić a kasą za nadgodziny w kieszeni.

@nowy

Ciekawe ilu by było chętnych na nadgodziny jak by płacili ze stawki operatora na tym stanowisku.

operator
@Xxx

Czy jest to uczciwie że na LC CAC kierownicy ,technicy, liderzy mają nadgodziny ,a operatorzy 4 brygadóeke

Zzz
@operator

Nie jest uczciwe . Do tego jeszcze osoby nie z tego działu mają możliwość przychodzenia do nich na nadgodziny .

@Zzz

Poważnie? Jakie inne osoby? I tak ogólnie to góra na to przyzwala czy powinno się to poniekąd zgłosić, żeby każdy mógł mieć po równo?

zzz
@Helena

Nie tylko na produkcji jest ogrom pracy, w czwartek na parowniku i lc cac były rozdawane angaże z marcowym podwyżką ,widać i w kadrach mają zaległości.Jak tak dalej pójdzie to aneks do 4 brygadówki będzie w Lutym.

Kkk
@nowy

Wolałbym trochę odpocząć, spędzić czas z rodziną a nie tyrac 7dni w tygodniu bez przerwy, chcecie być (usunięte przez administratora) tego zakładu

@Kkk

No a skoro tak to nie mogliby po prostu wziąć więcej ludzi, żeby tak każdemu nie wciskać czegoś na siłę? Bo wiadomo każdy jednak ma indywidualną wydolność

on

Czy już wiadomo o jaką wysoką podwyżkę będą wnioskować związki w przyszłym roku ?

@on

Nie patrz na podwyżkę one są dla biurowych a Ty ciesz się że masz robotę.

Obserwator
@on

Wierzysz w jaka kolejek podwyże. Chyba będzie więcej pracy

@Obserwator

A coś się na to zapowiada, żeby więcej jej było. I jeśli chodzi o podwyżki to osoby z najniższą i tak nie będą miały więcej w 2023? Które to stanowiska tu obejmuje?

@Helena

Za najniższą krajową zapowiada się że będziemy robić od nowego roku jeśli faktycznie z 3010 brutto podniosą do 3490 to w moim przypadku będę miał prawie najniższa bo premia swoją drogą,ciekawie się zapowiada.

IO
@on

Związki to będą negocjować o sfoje stołki .

@on

Podwyżki? Idźcie do związków zawodowych, to oni biorą pieniądze za negocjowanie podwyżek. Cisnąć ich 24/h.

Zostaw merytoryczną opinię o MAHLE Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski

• Jak się pracuje w MAHLE Ostrów Wielkopolski?

Zobacz opinie na temat firmy MAHLE Ostrów Wielkopolski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 321.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MAHLE Ostrów Wielkopolski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 274, z czego 33 to opinie pozytywne, 71 to opinie negatywne, a 170 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MAHLE Ostrów Wielkopolski?

Kandydaci do pracy w MAHLE Ostrów Wielkopolski napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MAHLE Ostrów Wielkopolski