2 Dodaj merytoryczną opinię
2 76 648 5 1

Opinie o MAHLE Ostrów Wielkopolski

Pracodawca

Aktualność
Kolejny etap powrotu do pełnej wydajności produkcji w zakładzie MAHLE w Ostrowie.

Kilkutygodniowa wiosenna przerwa w pracy zakładu dawno za nami. W czasie dwóch ostatnich miesięcy, które upłynęły od ponownego uruchomienia produkcji po przerwie, stopniowo zwiększamy produkcję i powracamy do pełnej wydajności. Cieszymy się, że od początku lipca możemy ponownie zaoferować pracę pracownikom tymczasowym, dostosowując zatrudnienie do tych nowych realiów. Wierzymy, że sytuacja na rynku motoryzacyjnym będzie się poprawiać i tym samym możliwy będzie dalszy rozwój produkcji oraz działów inżynierskich i europejskiej obsługi logistycznej MAHLE w Ostrowie oraz w pozostałych naszych placówkach w Krotoszynie i Wrocławiu. Jesteśmy częścią dużego światowego koncernu MAHLE składającego się ze 160 zakładów i kilkunastu Centrów Badań i Rozwoju, z których jedno działa w Ostrowie i pracuje nad rozwiązaniami termicznymi dla samochodów spalinowych, hybrydowych i elektrycznych.
Nazwa działu: Produkcja

Oferujecie prace na nowo ludzia z agencji pracy tymczasowej, a ludzia z mahle nie przedłużacie umów. Dla mnie to nie logiczne

Tak2Nie3
Rozczarowany
Nazwa działu: Produkcja

Szkoda tylko że umowy z doświadczonymi pracownikami nie były i nie będą przedłużać w mahle... Ludzie nie powinni nie wchodzić do tej smiesznej agencji bo tak naprawdę są bez przyszłości... A później przyjdzie jesień oni podziękują i ciekawe gdzie wtedy znajdą stabilniejsza prace. Ten co naprawdę pracował w mahle nie wróci przez agencję chyba że tzw. Łaziki

Tak6Nie
Pracownik Nowy wpis
@Rozczarowany

W ociążu aż się proszą o ludzi do pracy a tu ludzi przenoszą do agencji na śmieciową umowę,żenada,jestem w manpower i jestem świadom tego że po przez agencję pracy wielkiej przyszłości tu nie ma ale w życiu bym nie dał się tak wyrolować jak pracownicy mahle którym akurat kończy się umowa,trzeba mieć jakieś swoje zasady już bym wolał iść do marketu na kasę zasuwać niż wrócić na śmieciową umowę.

Rozczarowany Nowy wpis
@Pracownik

Ludzie się po prostu nie szanują A nie długo będą zapiera... za miske ryżu. To samo tyczy się pracowników manpower których w marcu olali i powysyłali świadectwa pracy bez żadnej informacji. Sam byłem pracownikiem mahle i zakład nawet tych nie szanuje . Ja napewno już nie wrócę do tej firmy

Rozczarowany Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja

Jak tak ładnie piszecie że daje prace pracownikom tymczasowym to napiszcie jeszcze jak wywalacie pracowników mahle

Niezadowolony Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja

Niby wszystko wraca do normalności . Nic już tam nie będzie normalne tylko więcej pracy dla jednej ososoby. Kiedy pensje wrócą do normalności . Cały czas utrzymują postoje. A trzeba robić tyle co zawsze . Tylko bajki opowiadają

Nazwa działu: Produkcja

Raczej na to się zanosi po pierwsze już jest problem z umowami aby dać ludzia nie dziwię się bo jak nie będzie pracy to minimalna tak trzeba zapłacić pomyśleli bo ludzie odeszli aby zrobić przez agencję umowy 2 tyg na tym wygrywają wniosek jeden doskonale wiedzą że pracy za dużo nie będzie i tyle najwyżej przeniosą ptod do Czech Słowacji tam się bardziej opłaca

Obserwator
@Martin

Za minimalną można wszędzie pracować . I może lepiej szanują pracownika . I gdzie nie liczników i mierzenia czasu .nie jest dziwne że ludzie sami odchodzą z tej pracy gdzie może troszkę lepsze warunki pracy mają .

Tak2Nie1

Rozumiem, że nie wszystko w firmie się podoba ale niezbyt to dojrzałe życzyć upadku zakładowi pracy w Ostrowie. To 2 tys. ludzi. Myślisz że byłoby lepiej tym ludziom gdyby tego zakładu nie było? To przemyśl to jeszcze raz.

Lager
@Pracownik

Ludzie niech się w garść wezmą jakąś alternatywa musi być a taka jest prawda że jak zakład padnie to połowa ludzi do niczego się nie nadaje

Kkk
@Pracownik

. Ludzie się teraz nie liczą tylko ekonomia . Spójrz były zakłady które więcej zatrudnialy niż mahle w Ostrowie .

Tak1Nie

Z tego co jest łatwo zauważyć we firmie mahle jest duże grono ludzi w wieku tuż przed emeryturą i logiczne że za te osoby potrzebne będzie zastępstwo o czym firma mahle już powinna myśleć a tymczasem swoim ludziom umów nie przedłuża albo kieruje ich do agencji pracy tymczasowej no żenujące postępowanie jak by mi taką propozycję złożono tak od razu bym podziękował, rozumiem że są ludzie co nie mieli wyjścia bo kredyty itd ale mam nadzieję że grono tych ludzi których firma tak potraktowała im tego nie zapomni kiedy to wszystko się uspokoi już.powodzenia wam życzę.

Zwolniony
Nazwa działu: Produkcja

W Mahle koszą wszystkich jak leci! Kierownicy płaczą, że nie ma ludzi, a zarząd liczy na to, że w razie czego i tak przyjdą ludzie do menpower. Zatkają dziury na czas kiedy wzrosną zamówienia (może to być miesiąc), a potem znowu wypad. Ludzie zastanówcie się ile razy chcecie być wyrzucani z tego zakładu! To nie czasy takie jak były, że przyjdziecie i będziecie pracować. Lepiej znaleźć pracę na normalnej umowie (choćby na najniższej krajowej) i mieć w miarę stabilne zatrudnienie.

Tak8Nie1
@Zwolniony

Ja robię ostatnie podejście do manpower jeśli faktycznie podziękują po miesiącu czy nawet pięciu miesiącach tak przysięgam na życie swoje że więcej tu nie wrócę o czym poinformuje już z góry panie z manpower. Wogóle jestem za likwidacją biur pośrednictwa pracy.

Tak7Nie

Ponoc manpower ma ruszyc od lipca ale na 3 miesiące tylko

@Nick

Panie z manpower to tak obchodzi że wiesz gdzie one to mają czy ty wrócisz czy nie wrócisz tu chcesz warunki stawiać heh albo robisz albo nie robisz i tyle a licz się z tym że są umowy 2 tygodniowe więc 2 tyg i może być Auf Wiedersehen przyjmują bo są narazie zamówienia jako takie 2 3 miesiące i agencji niema ponownie ciekawe co ty zrobisz pod koniec roku jak wiadomo że wtedy żadne firmy nie przyjmują masz okazję idź na normalną umowę nawet z najniższą

@Zwolniony

Żółte koszulki już się pojawiają, oczywiście są to Ci pracownicy którzy byli dobrymi pracownikami i tych w pierwszej kolejności wołają do pracy, ile popracują nie wiadomo bo tacy ludzie są dla rządzących w Mahle bardzo wygodni, jest praca wołają, nie ma pracy wypad..... Teraz jest okres urlopowy więc takie zapchaj dziury się przydają a później... Może ktoś się kiedyś w końcu wezmie za te agencje pracy, mam umowę na czas nieokreślony ale szlak mnie trafia jak traktuje się ludzi z takimi śmieciówkani... Dużo z tych osób powinno być w Mahle a wielu leserów z Mahle na zielonej trawce...

Tak10Nie
@Martin

Pójdę kolego do correctu, comforty tam nie ma znaczenia czy to styczeń,luty , październik czy listopad przyjmują cały czas,kiedyś tam pracowałem ze 3 lata temu,robiłem tam 5 lat problemy zdrowotne niestety trochę zweryfikowały to wszystko.A druga sprawa ja nie stawiam ani nie zamierzam stawiać jakichkolwiek warunków po prostu wyrażam tylko swoje zdanie,ciekawe czy ty byś tak chciał być poniewierany .

@Nick

Sam do tego dążysz aby być poniewierany raz miałeś nauczkę i nic cię to nie nsuczylo wakacje się skończą wtedy znowu napiszesz, jaki to zakład zły jest raz nauczkę miałeś dwa razy do tego samego się nie wraca

@Nick

Dawno byś pracę znalazl przez tyle czasu co agencji niema ale widocznie odpowiada tobie takie coś życzę powodzenia praca jest jak ktoś chce pracować ale jak się czeka tyle czasu to tak jest

@Martin

No widzisz tak się składa że mogłem sobie pozwolić na 3 miesiące odpoczynku stać mnie na to.

Tak1Nie3
Nazwa działu: Produkcja

Tak niby wraca z umowami 2 tygodniowymi manpower nawet nie3 miesiące będzie to trwało jak ponownie agencji nie będzie więc radzę dobrze się zastanowić nad podjęciem tam pracy na takich umowach lepiej robić na najniższej ale mieć pracę co miesiąc

Tak2Nie

Możliwość awansu? Proszę was... Jeśli masz kogoś w rodzinie na wysokim stanowisku to awans dostaniesz a zwykły szary pracownik z produkcji może o tym pomarzyć. Tutaj ludzie pracują po więcej niż 10 lat na stanowisku operatora bez żadnego awansu a młode osoby ledwo po szkole, które nie mają pojęcia o produkcji ale mają w rodzinie "kogoś tam" od razu wielkimi inżynierami zostawają. Audytorkami są kobiety po zawodówce a prywatnie to żony liderów i kierowników, a ludzie po studiach (usunięte przez administratora) w tych upałach i ciężkie wózki pchają. Te "oferty pracy" dla pracowników to pic na wodę bo wszystko i tak już jest ustawione. Prototypownia i narzędziownia otwarta tylko dla nielicznych. A premie uznaniowe i roczne też dostawają wiecznie te same osoby. Po prostu - bez znajomości niczego w tym zakładzie nie osiągniesz.

Tak13Nie
Ona
Nazwa działu: Produkcja

Jak to możliwe, że pozwolono na zabranie urlopu z nowego roku na pokrycie postoju związanego z koronawirusem? To nie jest zgodne z prawem tak poinformowała inspekcja pracy. złożyć trzeba zawiadomienie najlepiej grupowe. Jak można tak ludzi poniewierać.

@Ona

Najwidoczniej to jest możliwe. Pisałem już do inspekcji pracy i nie dopatrzyli się problemu. Po prostu dyrekcja ze związkami ustaliła sobie, że urlopem wakacyjnym pokryje sobie część postoju pracowników. A teraz wypuścili pisemko, że jak ktoś nie był na urlopie wakacyjnym to może iść na niego w pierwszej kolejności, czy jakoś tak. Także można by się teraz spokojnie nie zgodzić na 2 tyg, wolnego bo się już miało podczas pandemi i normalnie pracować ale zapewne większość i tak wybierze wolne no bo lato,trza oddychnąć , wyjechać z dziećmi .

Ona
@Operator

Pisałam do inspekcji dostałam odp: ze pracodawca nie ma prawa do samodzielnego wyznaczania urlopu bieżącego . Jedynie w dwóch przypadkach może narzucić termin urlopu: okres wypowiedzenia i urlop zaległy. Mam pismo jakie mi odeslali. Po ustaniu pandemii można złożyć skargę. Teraz ze względu rozporządzenia ministra zdrowia nie mogą robić kontroli pismo z kwietnia. Więc myślę ze czas złożyć skargę.

Tak2Nie

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w MAHLE Ostrów Wielkopolski?

TakNie1
@Pytanie

Z tego co obserwuje to jest pewnie tak jak w każdej normalnej firmie. Widzę sporo ludzi, którzy przeszli długą drogę w zakładzie, włącznie z osobami na najwyższych stanowiskach. Wydaje się zatem, że możliwości są. Dla osób na produkcji jakimś ciekawym etapem może być narzędziownia i prototypownia, lub liderowanie, a dla inżynierów i techników to jeszcze więcej możliwości, bo te działy bardzo się rozwijają i jak już się ogarniesz to możesz dostać swój projekt, a później koordynować zespół. Możliwość wyjazdów za granice dla wielu też może być atrakcyjna. Oczywiście nie będzie Cię nikt specjalnie wyciągał za uszy ale dość jasno określona ścieżka jest. A że przy 2 tys. osób nie każdy może liczyć na jakąś wielką karierę to prawda, ale też nie wszystkim jest to potrzebne do szczęścia. Ale jak człowiekowi zależy to w większości przypadków może liczyć ze się zmieni na lepsze. Choćby te rekrutacja na inne stanowiska skierowane do pracowników - to w sumie też fajna sprawa, że firma w pierwszej kolejności szuka wśród aktualnych pracowników (co w sumie całkiem racjonalne i normalne). Pozdrawiam.

Tak4Nie2
X
@Pytanie

Na dzień dzisiejszy awans to nie przedłużenie umowy.

Tak5Nie

Czy coś już się rusza z produkcją w mahle?

TakNie1
Ktoś.
@7

Mam stały kontakt z ekipą z mojego działu i znajomymi to niby mają roboty a roboty także nie warto słuchać plotek i jakiś przecieków. Po prostu trzeba być cierpliwym i czekać. Chyba ,że się znajdzie robotę to nawet bym nie patrzyła na mahle.

pytacz
@Ktoś.

Wiesz są już osoby które czekają 3 miesiące to jak myślisz ile jeszcze mogą czekać?są to głównie ludzie z manpower które nie mają płacone ani grosza na tym postoju niestety.

Gosc
@pytacz

Manpower w tym roku nie ma szans ze wróci do zakładu wiec niech juz sobie szukaja pracy gdzie indziej

Pytacz
@Gosc

Mówi się trudno,trochę ludzi z manpower pracę już znalazło na normalnej umowie przynajmniej,ja też planuje uderzyć do correctu lub comforty pomimo tego że opinii dobrych nie mają ale robić gdzieś trzeba a swoją drogą uważam że coś takiego jak agencje pośrednictwa pracy powinny zostać zlikwidowane raz a konkretnie bo to jest kpiną aby firma taka jak mahle tak postępowała,przez wiele lat sobie radzili bo w Ostrowie ta firma już dobre ponad 40 lat działa tyle że wcześniej była inna nazwa i branża a teraz to są jakieś jaja jak się popsuło w tej firmie.

Marcin
@pytacz

Człowieku 3 miesiące czekają na co dawno by znalazły pracę ale po co lepiej leżeć siedzieć i (usunięte przez administratora) pisać jak to jest źle bo zakład nie przyjmuje wystarczy szukać i się znajdzie a nie litania

Tak3Nie1
Lager
@Marcin

Masz rację

Eda

W lavoro i manpower było z 200 ludzi teraz ich nie potrzebują czy to znaczy że mahle miało zatrudnionych 200 łazików oblatywaczy

@Eda

Myślę że trochę więcej tych ludzi było w lavoro i manpower obstawiam że razem ok 300,no na to wygląda że byliśmy łazikami tyle że jak przyszło co do czego aby przyjść w sobotę na rano czasem na popołudniu lub w niedzielę na nockę to prawda jest taka że 85% przychodziło ludzi właśnie z lavoro i manpower no ale chyba już zapomnieli o tym,niejeden był tam lepiej ogarnięty od tego z mahle jedynie czym tylko się różnili to kolorem koszulek.

@7

Nie tylko wy z manpower jesteście pokrzywdzeni ludzia co byli juz w mahle w bordowych koszulkach tez umów nie przedłużają juz sporo osób poleciało a beda kolejne

Xxxx

Ciekawe z lavoro i manpower był z 200 ludzi a teraz ich nie potrzebują to ale łazików jest w tej firmie że luki pozatykali buhahaha

Nazwa działu: Produkcja

Ludzie a sa jakieś przecieki co z lipcowymi umowami? Przedłużaja czy nie?

Eda

Wycinają wszystkich jak leci

Tak6Nie
Hej
@Gość

Mi sie w lipcu tez konczy umowa :( kierownik mi mowil ze na dzień dzisiejszy nie przedluzaja a co bedzie w lipcu nie wie

Hej
@Gość

na dzień dzisiejszy do końca sierpnia nie przedłużają umów.

Tak1Nie1
były
@Gość

za chwilę stwierdza że za dużo umów nie przedłużyli i będą płakać bo np trochę ludzi z manpower już znalazło pracę i na bank im tu nie wrócą,w ociążu correct i comforty ludzi potrzebuję także radzę dyrekcji mahle o rozwagę.

Nikt
@Gość

Do konca roku maja nie przedłużyć zadnej umowy. Info z pewnego źródła

Tak1Nie1
Los-superktos
@były

A to Manpower jeszcze jest ? Ja myslalam ze juz sie pozbyli calkiem tej firmy z Mahle. Zawsze bylismy jako pracownicy manpower traktowani jak drugiego sortu.

@Los-superktos

Manpower nie ma juz od polowy marca.. nie ma pracy i sie ich pozbyli. Smutne to

Los-superktos
@Gość

Dobrze wiedziec bo juz chcialam sie fatygowac i isc do biura pytac o sytuacje z praca. Ale jak juz nawet biura nie ma to trzeba szukac gdzie indziej pracy.

Mix

A jak w tej firmie da się zarobić czy za najniższą krajową pytam tutaj bo niepotrzebnie chce się fatygowac jaka stawka po roku ? 4 tyś na dzień dobry ?

@Mix

Raczej w aktualnej sytuacji nie liczyłbym na to, że zakład będzie przyjmował nowe osoby na produkcję, bo pracy i zamówień od klientów jest mniej, a na start wynagrodzenie z premią raczej bliżej 3500 brutto.

Mix

Dzięki

Edyta
Nazwa działu: Produkcja

Oprócz krzyczenia na pracowników na lini CRFM nic nie ma wspolnego z pracą. Nie wazne, ile pracownik ma lat, pomiatają nim przez znajomosci, bo niczego się nie boją. Lider wyrzucony z delty, teraz kroluje na BMW.. oprocz darcia papy i drapania się po (usunięte przez administratora) nie potrafi nic. Afera mobbingowa zamieciona pod dywan. Niech kadry w koncu coś z tym zrobią, bo to woła o pomstwę do Nieba.

Tak23Nie1
Eliminator
@Edyta

Który lider, N, czy G? I jaka afera?

@Edyta

kadry i tak nie mają do końca wpływu co sie na nocnych zmianach dzieje , A nie którzy przychodzą sie do mahle wyżyć nic wiecej bez sensu i tu też powinni zwrócić uwagę !!

Kobieta
Nazwa działu: Produkcja

Witam, również pracowałam ponad 3 lata, niestety umowa nie przedłużona jeśli chodzi o kobiety, nigdzie lepiej nie zarobią, w mahle są dobre pieniądze, jest premia są pieniądze na wakacje na święta, praca nie jest zła, warunki są gorsze, bo latem jest na hali 40 stopni, jeżeli będzie możliwość chętnie wrócę, i nie piszcie tutaj głupot o mahle, bo pierdoly piszecie, jeżeli ktoś chce pracować to wszędzie będzie pracował, a że teraz kryzys to nic nie zrobimy, Pozdrawiam

Tak7Nie2
Kobieta
Nazwa działu: Produkcja

Oczywiście, była premia co miesiąc, mówię o Ostrowie, wiadomo teraz jak był postój nie było premi, ale to chyba logiczne prawda!

Tak4Nie1
patison
@Kobieta

Witam cie ja pracowałam 5 lat w Mahle i dzisiaj przyszła mi umowa pocztą:) masakra ani mnie nie powiadomili umowa skonczyła mi sie w poniedziałek

TakNie2
@patison

Nowa umowa czy informacje ze nie przedłużyli? Bo piszesz tak że nie wiem czy dalej pracujesz czy cie zwolnili.

Tak5Nie1
@Operator

Myślę że dostał jakąś informację, że mu nie przedluzyli skoro pisał że masakra. No chyba ,że się przeraził że jednak przedłużą z nim umowę i zostanie w Mahle.

Tak2Nie

Firma powinna branże zmienić aby na przyszłość uniknąć takiej sytuacji jaka jest w tej chwili,firmy już ruszają a tu nadal nic,nawet jak teraz to ruszy niewiadomo kiedy to kto poleci kupić samochód ???

@Pracownik

Bo oni wychodzą z założenia że w czasie kryzysu ludzie rzucą się na kupno samochodów

Tak2Nie3
Pepe5
@Pracownik

Czy masz jakieś sugestie jaką branżą firma powinna się zająć? To w sumie ciekawe zagadnienie. Pytanie czy cały przemysł motoryzacyjny powinien się zająć "czymś innym"? Każda branża w jakimś stopniu jest dotknięta kryzysem. I każda branża wiąże się z określonym ryzykiem. A poza tym każda wymaga specjalizacji i dużego know-how aby firma była konkurencyjna, zatem zmiana profilu jest trudna i ryzykowna. MAHLE jako cała grupa poszerza krąg branż, wchodzi np. w mechatronikę i elektronikę, ale to proces. A my tu w Ostrowie mamy duże centrum inżynieryjne z branży termicznej/chłodzenia i warto to wykorzystać. Inne przykładowe branże...hmm... rolnictwo + susza i brak dopłat = kryzys, wojsko + mniejsze wydatki na armię = kryzys; budowlanka, energia odnawialna to ciekawe branże, ale też nie są zupełnie odporne i raczej zależne od regulacji rządzących (OZE). Stosunkowo fajną dziedziną może medycyna ale trochę nam daleko do tej branży. W sumie wolałbym aby samochody nadal się sprzedawały ;). Pozdrawiam.

Tak5Nie2
@Pepe5

Tylko branża spożywcza wchodzi w grę,wiadomo że to by kosztowało grube miliony firmę ale jestem pewien że w tej chwili firma by zupełnie inaczej funkcjonowała niż w teraz,auta nikt codziennie nie kupuje.

@Pracownik

Zjadłbyś jogurt pod tytułem "MAHLE'? Bo ja nie. ;-)

nick

Dobra myśl. Ta branża nigdy nie ma kryzysu. A nawet w kryzysie idzie w górę, bo spożycie znieczulaczy rośnie. Tylko, że jabole zniknęły i teraz cydr się produkuje.

Ja też :)

Janusz

Nie rozumiem jednej rzeczy a mianowicie tak narzekanie że źle mało płacą a jak przychodzi co do czego to trzęsiecie porami ja na waszym miejscu to roboty bym szukał a nie za mahle życie oddawać chyba że wam płacą Bóg wie jakie kokosy

Tak11Nie5
skoncz
@Janusz

skoncz swoje wywody jak niby olaleś mahle,widać że jednak cos cie boli ze sie tu ciagle udzielasz ,la musie

Tak5Nie9
operator

Do końca czerwca na razie umowy nie są przedłużane, później nie wiadomo...

Nazwa działu: Produkcja

Właśnie za pare dni (w czerwcu) mi sie kończy umowa i juz zostałem powiadomiony ze nie zostanie mi przedłużona. Kierownik tłumaczyl sie ze pracy nie ma... trojka dzieci na utrzymaniu kogo to interesuje. Jestem jeszcze pracownikiem Mahle

Tak4Nie9
o boże
@Gość

A faktycznie kogo to obchodzi że masz trójkę dzieci. Nie ty jedyny poza tym fatycznie nie ma pracy więc kierownik powiedział prawdę

Tak8Nie3
@Gość

Nie patrz na MAHLE tylko szukaj roboty

Tak10Nie
@o boże

Np ze jestem jedynym zywicielem rodziny, chodzi trochę o empatię rozumiem ze jest kryzys mam nadzieję, ze jak wszystkim sie kończy umowa to będą równo traktować a juz ludzie mówią "ze jakies wybieranie" ze(usunięte przez administratora) trzymac a reszta nara

Tak6Nie2
@Gość

A na jakim dziale pracujesz? W czerwcu a którego dokładnie bo mi też się kończy ale nikt mi nic jeszcze nie mówił.

Operator operatorki
@Gość

Chłopie, ale co ma empatia do tego? To jest przedsiębiorstwo a nie instytucja charytatywna. A jak jesteś empatyczny, to sam zatrudnij jakiegoś bezrobotnego i mu płać.

Tak4Nie2
Nazwa działu: Produkcja

Ja sie pytalem kierownika czy to prawda ze nie przedluzaja i na co mam liczyc

Zostaw merytoryczną opinię o MAHLE Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski

Chcę opublikować: