MAHLE Ostrów Wielkopolski

Opinie o MAHLE Ostrów Wielkopolski

Witam. Ile zmian jest na stanowisku technik produkcji i ile można zarobić?

Xxx

Witam wszystkich chciałbym kandydować na dyrektora tego zakładu czy ktoś może mnie uświadomić ile dostanę na rękę beż nocek, weekendów w pracy i systemu czterobrygadowego ??

Al Rahim

Witam. Mam pytanie, chciałbym się dowiedzieć jakie są zarobki jako inżynier konstruktor ?

Al Rahim

Witam. Mam pytanie odnośnie warunków pracy i wynagrodzenia na stanowisku Inżynier Konstruktor w Ostrowie Wielkopolskim? Ile można otrzymać na wyżej wymienionym stanowisku?

Lepiej pytac na rozmowie o wynagrodzenie i kiedy mozna dostac wiecej

Nie jasny system wdrazania i brak szkolen

dawid

Witam, powiedzcie mi jak wyglada praca na wozku widlowym w mahle? Ciezko czy w miare? Przez telefon mi babka mowila ze 4750brutto jak sie nie myle, bo nie wiem czy skladac papiery czy nie

@dawid

Kolego bym ją bym tobie odrazil pracy w mahle . Szukaj lepszej firmy . Chyba że chcesz pracować również soboty i niedziele

dawid

a gdzie nie jest? jak placa to spoko grunt ze 8h i do domu.

Magazynier
@dawid

musisz wiedzieć praca też jest w soboty i niedziele, albo trafisz na system 4 brygady. Jeśli pasuje tobie kasa i system pracy . To składaj papiery od razu

Od 2024 najniższa krajowa 4254 zł brutto, coś czuje, że Mahle będzie miało ciężki orzech do zgryzienia.

(usunięte przez administratora) Co chwile przypiernicza się ktoś bo nie wyrabiasz normy lub nie ogarniasz maszyny na poziomie inżyniera. Na Technika trzeba czekać bo zazwyczaj idzie sobie gdzieś. Normy w firmie są takie że stawka powinna być co najmniej 3 krotnie większa w obecnych czasach... (usunięte przez administratora) Współczuje ludziom, którzy muszą tam pracować, ale niestety w Ostrowie same takie oferty pracy więc też rozumiem. (usunięte przez administratora) Ubrania robocze niedopasowane i obcierające, o butach to już nie mówię...

ex op
@Anonim

najlepsze że za ciuch się płaciło a i tak go trzeba zdać przy podjęciu tej zdroworozsądkowej decyzji,oj tyle tysięcy się przewinęło to zarobią i w taki sposób .

Antygona Wiśniewska

Czy ta zmiana ubezpieczyciela (od strony praktycznej, więc formularz, spotkanie, itp) jest konieczna dla każdego pracownika Mahle?

Firma zatrudnia osoby na kluczowych stanowiskach bez odpowiedniej weryfikacji

adarasda

Witam dostałem telefon o rozmowie na odlewni i 2 innych stanowiskach, jakie są wasze doświadczenia na temat tej firmy oraz tych stanowisk>?

Pan pracownik
@adarasda

Odlewnia to w Krotoszynie nie w Ostrowie

A po co mają przenosić fabrykę do Chin?niech sobie sprowadzą od siebie rasowych Niemców tu do Polski i dają im na wypłatę 700-750 euro tak jak dają nam i zobaczymy jak długo ten Niemiec tu im po robi.

Bagieta

A co siłą mamy wywalczyć więcej,w tym mieście nie ma innych perspektyw a pracować gdzieś trzeba, Ma power dostało 800zł podwyżki a Mahle 520 i co trzeba żyć dalej i się tylko (usunięte przez administratora)??

?
@Bagieta

jakie 800zł?? dostaliśmy tyle samo co Wy, nie siej plotek

Tak, ale nie mają dodatków plus brak bezpieczeństwa zatrudnienia. Wystarczy, że wpłynie mniej zamówień i wylot. Czasami bezpieczeństwo jest dużo bardziej cenne.

Też kiedyś byłem w Adecco co z dnia na dzień wysłali mnie na trzy ponad miesiące na bezrobocie i jakoś radzić sobie trzeba było i to jeszcze o kiepskiej porze roku gdzie marne szanse były na znalezienie pracy,a jak będzie mniej zamówień i w międzyczasie skończy ci się umowa w mahle to też ci nie przedłuża albo dają propozycje przejścia do manpower,także swoje przeszedłem i nie miałem tak dobrze jak teraz ci młodzi mają dlatego nie zgadzam się z twoją opinią.

Ciekawy

I jak tam wczorajsze rozmowy związków z dyrektorem na temat podwyżek ktoś coś wie?

@Ciekawy

Też jestem ciekawy, jedni gadają że 8%, inni że niby wszyscy po 700brutto do podstawy. Jestem ciekaw jaka finalna wersja jest.

@Zainteresowany

8%przy stawce 3555 brutto daje 284 zł brutto na rękę jakieś może 200,wersja druga że niby wszyscy po 700 brutto to fajna bajeczka wyssana z palca a jeśli tyle da to pewnie premie upierniczy i na swoje wyjdzie bo premia nie jest obowiązkowa jak dobrze wszystkim nam wiadomo.

Janusz

Tu pracują ludzie z Ukrainy ?

Kałmuk
@Ciekawy

A jakiej wysokości podwyżki dostaną pracownicy Mahle Deutschland? 200 złotych brutto?

@Janusz

I co związku z tym że ukre robią. Należą sie nam godne zarobki

Ina
@Ciekawy

I co nadal zero konkretów???

Pracownik mahle

Lepiej mieć 3500 bez nadgodzin niż niecałe 3200 z jedną niedzielą na nocce.

3.500 netto to już by mi starczyło. Mieszkam z rodzicami

Dla mnie godna wypłata to min 4400 za taką pracę

Gosia
@Ciekawy

Czy ktoś ma już jakieś sprawdzone informację? Bo ile ludzi tyle opini słyszę.

@Gosia

@Gosia pewnie zostanie przy tych 8% , i za komunikatem trzeba będzie czekać do końca marca.

Staszek

800 zł ma być

@Staszek

Na pewno będziemy widzieć to 800 ...., nawet bym się nie łudził.

Karol

Hahahha nie róbcie im nadzieji bo ludzie tu wszystko łykają ma być 6%. Na więcej nie liczcie. I to bez wyrównania od stycznia. Tak nas kroją.

@Karol

Chyba ty wszystko łykasz jak pelikan . O jakim ty wyrównaniu mówisz od stycznia. Zawsze podwyżki są od marca.

Karol
@Realista

Piszę więc, że nie będzie wyrównanie bo i takie plotki chodziły. Wiem ,że większość firm ma takie praktyki, tylko w MAHLE nas kroją na każdym kroku. Wszyscy się cieszą, że dostaną 200 zł podwyzki.

@Realista

Skoro nasz kochany dyrektor nie chce się dogada ze związkami , to może należy powiadomić Sztudgard i wynająć negocjatora.

Renata
@pracownik

No mamy już 7 marca a ile ludzi tyle informacji. Mimo tego ,że stanie na 6% to i tak będiemy jednym z najgorzej zarabiających zakładów w Ostrowie. Robi się to powli (usunięte przez administratora), czasy świetności tego zakładu już dawno minęły. Kiedyś praca w Mahle "to było coś" dziś idziesz tam bo nie masz innego wyboru.

Jula
@Ciekawy

Hmmm i co nadal cisza...ma ktoś jakieś wiadomości na czym stanęło ? Bo z tego co wiem to "nasze kochane " związki co rusz obniżają kwotę niby obecna propozycja to 350 zł brutto. Ktoś coś wie ?

@Jula

Podobno już jest 300 brutto

@Jula

Nic nie wiadomo , ale niby ma być 500 zł brutto na Święta Wielkanocne i 1000 zł brutto na wakacje. Co do pensji pewnie stanie na 300 zł brutto.

Tak jest decyzja, 520zl brutto będzie

Wiesiu

Mam pytanie ile na rękę zarobi u Was pracownik UKL ? Ile na rękę bez dodatków i ile z dodatkami np. za pracę zmianową (nocki) ?

Pan pracownik
@Wiesiu

Najniższa krajowa plus premie między 200-400

W Krotoszynie płacą elegancko :)

V

3555 brutto

T
@V

Tyle w Ostrowie

Zrezygnowany.

3555 to stawka brutto w Ostrowie na stanowisku operatora,powtarzam 3555 to stawka brutto nie netto.

Badabada

Przed świętami miałem telefon z mahle z związku z pracą musiałem się zmierzyć z serią (usunięte przez administratora) pytań od rekrutera powiedziałem ile mnie teraz życie kosztuje i ile muszę zarobić ( 5,5 tys na rękę ) moja rozmowa w trybie szybkim się zakończyła ..... co za tym idzie praca w tej niemieckiej korporacji pod polskim kierownictwem. Niestety ale ja dla Niemca nie jestem już tania siła robocza przy kosztach utrzymania z Europy zachodniej .

@Badabada

Brawo i tak trzymaj ????niech inni biorą przykład.

Gg
@Badabada

Masz rację, czy jakaś firma daje 5,5 na rękę w Ostrowie wielkopolskim .

@Gg

Oczywiście że daje i to Mahle w Ostrowie tylko trzeba zmienić wydział....

@Xxx

Na jakim wydziale płacą 5500 zł na rękę ?

robol
@Badabada

Kto na rozmowie o prace mówi o swoich kosztach utrzymania, co to kogo interesuje jak gospodarujesz w domu. Widocznie Twoje doświadczenie i umiejętności nie są tyle warte. Kwestia finansowa nie jest jedynym kryterium przyjęcia nowego pracownika, Są tu tacy którzy na start dostają więcej niż 5,5k. Ale lepiej szczekać niz się zastanowić nad samym sobą.

@Xxx

Chyba jednak łatwiej będzie zmienić mi pracę niż prosić się o zmianę działu,bo za najniższą krajową to teraz wszędzie mam pracę a na jakieś wielkie podwyżki to nie liczcie no chyba że dla kogoś 5 procent od kwoty 3555 brutto to jakiś wielki majątek.

Fachura
@robol

Jak masz fach ręku to możesz nawet 8000 zarobic i innych firmach . A jak się jest zwykłym robloem nie potrzebuje żadnej wiedzy do wciskania guzika

Perle
@Fachura

Stoi jeden z drugim przy maszynie, umie włączyć i wyłączyć, a inicjatywy własnej zero. Bo technik ma zrobić. A później narzekają, bo zarobki nie takie. Niech taki udowodni, że zasługuję na więcej niż kolega z zespołu i stara się o podwyżkę. Na niskim szczeblu idzie dobrze zarobić, tylko trzeba mieć chęci, trochę w głowie i umiejętność używania tego co między uszami

@ja

Na wydziałach technologicznych i narzędziowych.

Błękitna laguna

W Man Power 3555 zł brutto proponują teraz? A na umowie Mahle jaka stawka brutto jest obecnie na produkcji i magazynie?

N
@Perle

Technik jak coś naprawi, to postój przez następne 5 godzin. Takich mamy techników niestety.

@Błękitna laguna

W mahle masz tą samą stawkę 3555 brutto niestety bo normalnie to powinno być netto bez nadgodzin.

@Błękitna laguna

do robol
@robol

mnie akurat interesuje wysokość pensji bo po to się przychodzi do pracy żeby na wszystko zarobić a życie w Polsce to nie jest bajka chyba ze ktoś sobie mieszka z rodzicami dziadkami ciotka itp. niech im niemiec przyjdzie za 3600 brutto pracowac haha

@do robol

Idź na kierowcowce ciężarówki 10k koła będzie sprzodu hehe

Toni

W mahle krotoszyn 4650brutto na dzień dobry przez rekrutacje. Autobus płatny 40zl za miesiąc. Fakt na odlewni żeliwa, ale jak chcesz zarobic więc niż najniższa krajowa...

Dron dron dron
@robol

Pewnie jakiś Polski kierowniczej jesteś masz szczęście że na mnie nie trafiłeś dzisiaj się dobre pieniądze liczą i po to się chodzi do pracy a ty jeszcze tego widzę nie zrozumiałeś musiałbym ci to ręcznie wytłumaczyć .

Mamy już 30/01 a tu nadal żadnej informacji na temat wynagrodzenia w tym roku. Ktoś coś wie, czy planowane są jakieś podwyżki ? Ile procent ?

On
@Juruś

6% przecież to kpina to na rękę jakieś 130 zł podwyżki. Porażka! To już pewne ?

@ja

Ja mam 12000 brutto. Trzeba było się uczyć.

@On

Im mniej da tym więcej do niego. Nie ma na co liczyć. Gdyby był zagraniczny dyrektor była by inna kasa. Nie jest pewne rozmowy trwają te 6 procent to jak strzał w pysk. Jak można takie ochłapy proponować. Niedługo najniższa krajowa będzie większa niż podstawa w mahle.

@ja

Proszę nie startować z tekstem że trzeba się było uczyć, w ostrowskim Mahle menadżerowie są po zawodówce.

Pola
@Juruś

Sądzę, że rozmowy potrwają przynajmniej do kwietnia. Jak zawsze przeciąganie by jak najwięcej zaoszczędzić.

@On

Jak kpina ile ty byś chciał za wciskanie przez 8h guzika od maszyny 20procent bądźmy poważni i szanujmy się

@Juruś

Jurus nikt nikogo nie zmusza abyś tu pracował i nie rozumiem tej frustracji twojej nie pasuje zwalniam się idę dalej a nie narzekanie pracy jest wszędzie pełno zarobić też idzie ale niestety trzeba umieć też coś robić a nie przez 8h wciskać guzik monotonnie od maszyny lub wkręcać śrubki

@Mateusz

No nie oszukujmy się ludzie na produkcji w Mahle umiejętnościami nie grzeszą. Jaka praca taka płaca.

Kuba
@Ona

Dokładnie jaka płaca taka praca. Płacą słabo to mają ludzi jakich mają.

@Mateusz

To skoro taki cwany jesteś to może przyjdź sobie na ukladarke po robić a gwarantuje ci że po pierwszych 8 godzinach rura co zmięknie i zobaczysz jak fajnie wciska się te guziki,zapraszam serdecznie.

Peet

Akurat to powiedziałem ludziom, z którymi kilka lat pracowałem na zmianie kiedy przenosiłem się na inne stanowisko. Większość produkcyjnych to jednak (usunięte przez administratora)i nie można tego ukrywać. Każdy kto ma trochę oleju w głowie, albo się zwalnia, albo awansuje. Na produkcji zostaje niewykwalifikowana kadra bez wiedzy i umiejętności używania mózgu do czegoś więcej niż wciskanie guzika. Do narzekania pierwsi, do pracy i wykazania się ostatni. Przepracować 8h i do domu walnąć 4 Tatry

Ona

Polacy pierwsi do narzekania. Skoro tak Ci źle, uważasz, że za mało zarabiasz to zmień pracę. Nikt Cię w Mahle kajdanami do maszyny nie przykuła. Jeśli znacie biegle angielski, plus posiadacie dodatkowe umiejętności to że znalezieniem lepiej płatnej pracy nie powinno być problemu. No tak , ale lepiej jest narzekać jak to jest źle...ciężej ruszyć tyle i coś zmienić. Przyciskać guzik każdy (usunięte przez administratora) potrafi. Zatem pozostaje się wykazać to i płacą będzie lepsza.

Pola
@ja

Propozycja jest 6%, ale jednorazowo 2500zł brutto. Nie wiem czy oni nas mają za idiotów 2500zł brutto/12=208 zł brutto no to jakies 170 zł netto. Na waciki starczy ;)

Konrad
@Pola

W Mahle w Krotoszynie 10% podwyżki, nie licząc tego ,że obecnie już mają płacę około 25% wyższą niż my na tych samych stanowiskach. A nasze związki śpią ????

Ktoś
@Konrad

Wszyscy marudzą na związki a mniej niż jedna trzecia zakładu do nich należy. Nie każdy rozumie że im więcej tym lepiej?

Eda

A w tygodniu wielkie porządki bo audyt,śmiech na sali

Zadowolony
@Konrad

Napewno bym w Ostrowie za te pieniądze nie siedział . Jeździ autobus do Krotoszyna przecież można papiery składac, pracy mają w brud

@Ktoś

Święta prawda wolą puścić z dymkiem w palarni kasę niż dać na związki a żądają żeby te walczyły o pieniądze dla nich.

@Konrad

Nie porównuj nas z Krotoszynem to zupełnie inna bajka...

@Eda

Od tych audytów oczywiście zewnętrznych zależy nasza przyszłość więc nie marudź tylko łap za miotłę. W końcu albo produkujesz albo sprzątasz i tak jedne pieniądze.

TOLO
@Linus

A co ty myslisz ze w Krotoszynie jest lepiej

Kondzio

Kiedy będzie finalna decyzja w sprawie podwyżki, od którego miesiąca będzie naliczana ?

Kondzio

Ok, zatem 10 kwietnia otrzymamy wpłatę z naliczonymi zmianami. Wiadomo już ile to będzie?

jaro
@Kondzio

93zł brutto

@jaro

Chyba to są jakieś żarty? Proszę o sprawdzoną informację.

@Kondzio

Raczej stanie na 6% , ale rozmowy jeszcze się nie zakończyły. Przy zarobkach w MAHLE to te 6% jest strzałem w pysk.

System pracy w mahle jest znamy od dawna, ale mam pytanie czy jest szansa pracować na produkcji tylko na jedną zmianę np.same nocki, abym nie musiał odchodzić z pracy że względów osobistych.

@Gość

Tak to tylko kobietą u nas pozwalają (akurat same 1 zmiany) Pani G chodzi tak juz kilka lat a ma już dużą córkę. Takie równouprawnienie u nas jest w Mahle.

@Gość

Od tego masz kierownika znim musisz rozmawiać

Xxx

Problem z rękawicami zgłaszać bezpośrednio do Pani od BHP która ostatnio często kręci się wydziałach. Nie licz na pomoc w tej sprawie kierowników czy liderów.

ex oper
@Xxx

no a ten mily pan z leciutką nadwagą już się nie kręci ? władował mi kiedyś problem jak się kręcił , takie były czasy , no fajnie teraz zobaczyć czy w druga stronę wajcha też dziala

@Xxx

Czemu Pani z bhp nie robi nic, co by przeciwdziałało tzw. pozycji wymuszonej? Wprowadzane zmiany zwiększające ilość schylania się, nie przeszły by gdyby zdrowie pracowników było tu ważne

Xxx

A zgłaszał jej ktoś ten problem ??? Czy tylko na forum potraficie się wypłakiwać...

Sapelem
@ex oper

Jaki problem Ci władował? Ja pamiętam, że za czasów brygady BHP którą rządził ten behapowiec, który zmarł, to jeszcze ten behap całkiem dobrze funkcjonował i było dużo bezpieczniej niż teraz. Może i się czasem czepiali o telefony, okulary, fajki czy kaski, ale taka była ich robota.

@ex oper

Ten Pan z lekką nadwagą już dawno tu nie pracuje.

Byly

Proszę cię, poprawa ergonomii w tym zakładzie nie istnieje. Zgłaszanie, że coś jest nie tak (ciężar, wymuszona pozycja ciała) nic nie daje, za to można było usłyszeć "inteligentne" komentarze,"że trzeba zatrudniać tylko niskie/wysokie osoby" lub "tylko panów".

@Byly

Jeśli zgłaszanie tego problemu nic nie daje, a do tego firma robi rzeczy (kosztujące nie małe pieniądze- a na podwyżki nie ma!) , które w oczywisty sposób negatywne wpływają na zdrowie pracowników, to może jest to temat dla Inspekcji Pracy, czy BHP

ON

Czy już coś wiadomo na temat podwyżek, ile procent jest planowane ?

Zły
@ON

Tak wiadomo i żadnych podwyżek nie będzie i nie wiem jak ty ale ja robię od 1 stycznia za najniższą krajową.

Szef
@Zły

Chyba jak większość będzie będzie pracować za najniższą

Skad masz takie informacje

Sylwia
@Zły

Macie do tego jakieś premie albo inne tego typu dodatki? Może jakoś można podwyżkę wywalczyć? Na doświadczenie i staż pracy nie patrzą?

@ON

Z tego co słyszałam to w tym roku nie jest przewidziany wzrost wynagrodzenia, tym bardziej jak dostaną rachunki a media za miesiąc styczeń to oczy im się otworzą, brakuje konkretnego kierownictwa w tej firmie, ceny produktów od lat stałe to skąd mają mieć na te podwyżki, kompletnie nie rozumiem polityki tej firmy.

@ja

Mówi się trudno ,zrobi się tylko ciepłej i zaczną ludzie uciekać bo za najniższą krajową to każdy wszędzie dostanie pracę.

Anonimous
@ja

W takim razie zrobi się ciepło i trzeba zmienić pracę bo za najniższą krajową teraz to wszędzie od ręki ma się pracę a rachunki to każdy ma wyższe ja też ,inne firmy również tak więc mało mnie to interesuje.Prąd i paliwo mamy najdroższe w unii europejskiej pod względem zarobków,to samo z inflacją jedna z najwyższych w unii,wiele produktów w takim Dino podrożało o 40 procent,ci co ten nieudolny rząd wybrali mogą być ze siebie dumni,brawo wy.

Ktoś

A na zimę znów do Mahle wrócisz...

Go
@ON

Przepraszam, ale gdzie są nasze związki ??

@Go

To nie są związku jak siedzą w kieszeni dyrektora.

Kkk
@Go

Pewnie będzie wytłumaczenie dyrektora że kryzys prąd drogi itp. Jeszcze powie że inwestycję są. I zaś będą chodzi pół roku i wywalcza jakieś śmieszne podwyżki

@Kkk

Jeśli inwestycjami nazywa się marnowanie pieniędzy na bezużyteczne, szkodliwe i utrudniające pracę rzeczy, nie mające nic wspólnego z dobrem firmy, to się zgadzam. Zarządzanie tą firmą to parodia. Ale nie ma się czemu dziwić, skoro zdanie osób pracujących na produkcji, czyli mających o niej pojęcie, ma się za nic.

Kkk
@Operator

Dokładnie masz rację

@ON

A co oni myślą, że ludzie będą tkwić w Mahle za takie pieniądze. Nikt nie będzie pracował im za takie pieniądze, tym bardziej ,że praca jest na zmiany i nocki. Zegnaj Mahle, jedynie desperaci tu pozostaną, którzy się nie szanują.

@Go

A należysz do nich czy tylko żeby o Ciebie walczyły ???

@ja

Ty nie musisz rozumieć polityki tej firmy ty jesteś od pracy od tych i innych rzeczy są inne osoby

@Anonimous

Aby pracę zmienić nie potrzeba pory roku po co piszesz, od rzeczy drożeje wszystko od x lat żadna nowość jak byś był taki mądry to byś szukał pracy już dawno gdzieś indziej powiedz sam gdzie bedziesz miał lepiej co godzinkę papierosek tu bajerka z kimś tu kawka itp nie narzekaj bo tak sobie nie wyrywasz a co chciałbyś 5000 PLN za bezsensowne przetaczanie wózków z pola a do b lub wkładanie modułów prze z 8 godzin albo zaklejanie kartonów no sorry

Zostaw merytoryczną opinię o MAHLE Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski

• Jak się pracuje w MAHLE Ostrów Wielkopolski?

Zobacz opinie na temat firmy MAHLE Ostrów Wielkopolski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 321.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MAHLE Ostrów Wielkopolski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 274, z czego 33 to opinie pozytywne, 71 to opinie negatywne, a 170 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MAHLE Ostrów Wielkopolski?

Kandydaci do pracy w MAHLE Ostrów Wielkopolski napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MAHLE Ostrów Wielkopolski