MAHLE Ostrów Wielkopolski

Opinie o MAHLE Ostrów Wielkopolski

Czy są przewidziane jakieś podwyżki w tym roku ?

lolek

Ja chce dodać jeszcze jeden komentarz o HR. Podczas mojej kilkuletniej pracy dało się zauważyć kilka przykładów, gdzie ludzie byli poddawani testom wytrzymałości psychicznej, które najczęściej kończyły się zwolnieniami L4. W przypadku tych sytuacji cały HR, mimo iż jest poinformowany o sytuacji siedzi w bezruchu i nic nie robi- patrzy, jak znęcają się nad pracownikiem. To wy jesteście tam po to zatrudniani, aby pomagać i chronić pracowników od takich nieszczęść, a nie robicie NIC - powinno być wam wstyd. Według mnie powinni wreszcie, wymieć cały dział.

Zxcvb
@lolek

Szkolić ich trzeba. Ale przydałoby się odrobinę zwykłej, ludzkiej empatii. Nie jedna osoba pochorowała się, czy zwolniła z pracy, bo nie wytrzymała tu psychicznie. A to jest to lepsze wyjście No i odkąd wprowadzono ten nie działający system do urlopów, nie wiadomo do kogo się zgłosić, bo kierownicy robią problemy

kapibara
@lolek

Lolek, pracownicy HR też są poddawani wytrzymałości psychicznej przez swoich przełożonych. Nie oczekuj pomocy od ludzi którzy sami jej potrzebują. Jest jak jest.

@lolek

Zgodnie z polityką przeciwdziałania niepożądanym zjawiskom, która funkcjonuje w naszej firmie każda zgłoszona sytuacja jest wnikliwie sprawdzana oraz wprowadzane są odpowiednie środki w celu rozwiązania problemu. Problemy zgłaszane przez pracowników na pewno nie są bagatelizowane przez dział HR.

roba
@MAHLE Ostrów Wielkopolski

A co jeżeli to z HR wychodzą niepożądane zachowania?

@roba

Jeśli zostały zauważone niepożądane zachowania w dziale HR to nadal może Pan/Pani zawiadomić w tej sprawie - np.: Dyrektora, bezpośredniego przełożonego czy np. ZZ.

@ssas

Nie dziwie się, że Mahle dba o to, aby kandydaci nie dowiedzieli się, jak wygląda praca od środka. Nikt by do was nie przyszedł, jakby wiedział to wcześniej!!! I to nie jest prawda, że są to "roszczeniowi zwolnieni pracownicy" , ci pracownicy podlegali pod firmę, gdy opisywane sytuacje miały miejsce, a wy i tak nic z tym nie robiliście.

@@ssas

Jakie różne "sytuacje" mają Państwo konkretnie na myśli? Cały czas padają ogólniki i oskarżenia więc warto to wyjaśnić.

kandydat

Rekrutacja w tej firmie czeski film. Po złożeniu aplikacji był telefon, nie mogłem odebrać więc oddzwoniłem nie wiedząc nawet kto dzwonił, niestety nikt nie odbiera. Po ponownym złożeniu aplikacji bezpośrednio na stronie, która jest nieczytelna i trzeba trochę pogrzebać, aby ją rzeczywiście złożyć :) dostaję telefon, tym razem odebrałem, kilkunastominutowa rozmowa i pan rekruter mówi, że jest duża szansa na zatrudnienie i w przeciągu dwóch tygodni zadzwoni umówić się na rozmowę w siedzibie z wizytacją z centrali. Niestety telefon nigdy nie nastąpił. W międzyczasie pojawiły się pytanie i chciałem dopytać o pewne rzeczy, niestety nikt nie odbiera - tylko informacja o tym, że niedługo oddzwonią no i uwaga, nikt nie oddzwania. Dziwi mnie to ponieważ to duża i rozpoznawalna firma, a nie da się z Nimi normalnie skontaktować.

???

Myślę o złożeniu CV w MAHLE. Ciekawa jednak jestem nie tyle jaka atmosfera panuje w pracy co jak wyglądają zarobki. Prawdę mówiąc tyle ile mamy osób tyle będzie opinii o atmosferze w pracy zapominamy ze my tez zatrudniając się gdzieś kreujemy dana atmosferę . Mam kilkuletnie doświadczenie w firmie logistycznej . Pracowałam przy systemach SAP, znam jezyki obce . Wykształcenie wyższe.

@???

Dzień dobry :) Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony z ofertami pracy i złożenia CV: https://www.jobs.mahle.com/poland/pl/

Lepiej pytac na rozmowie o wynagrodzenie i kiedy mozna dostac wiecej

Nie jasny system wdrazania i brak szkolen

Czy ten dodatek 1000 zł to jest kwota netto czy brutto i wyjdzie 700 zł na konto ? Druga sprawa czy u nas w Mahle w Ostrowie też jest przewidziany dodatek 300 zł na dziecko w miesiącu sierpniu tak jak w Mahle w Krotoszynie ?

Mahle
@ja

W mahle Krotoszyn nie ma żadnego dodatku na dziecka

Maciek

Ile daja osobie w trakcie studiow na start i jak wyglada perspektywa rozwoju, sa szkolenia itd?

Rozżalony

W biurach nie lepiej - szybkie przyuczenie i masz realizować cele zakładu. Szkolenia - okazjonalnie, te rozwijające dla wybranych. Choć potem i tak ciężko jest się doprosić o to by wykorzystały lub użyczyły nieco które potem tej nowej wiedzy. Z wypłatą lepiej niż na produkcji.

@Rozżalony

W pełni się zgadzam, poraz pierwszy spodkalem się z firmą, która nie przeprowadza szkoleń z obsługi programów używanych wewnątrz zakładu.

bez NIKu

@Pracownik Możecie trochę przybliżyć tę kwestię? O jakiś konkretny dział chodzi? Pytam, bo interesowałam się logistyką, ale nie chciałabym być wrzuconą na głęboką wodę bez kamizelki. Jak ktoś, kto nie zna oprogramowania, ma tak szybko opanować interfejs, żeby wykonywać zadania?

@bez NIKu

Jest np. SAP; przy wprowadzaniu go do zakładu nie wszystkie działy miały szkolenia (lub szkolenia były przeprowadzane dla kilku osób, które potem średnio szkoliły resztę). Masz dostępną ściągę i radź sobie sam. Jest też kilka innych wewnętrznych programów lub pliki, które powinny być wyjaśnione na "dzień dobry" jak działają, ale masz możliwość samokształcenia i samodzielne poznanie jak dany plik działa.

@Rozżalony

@Rozżalony Dzięki za odpowiedź. A co się dzieje, gdy ktoś sobie z tym nie radzi? Nadganianie materiału po godzinach? Nie ma ciśnienia z góry, że materiał nieogarnięty i nie interesuje nikogo, że coś nie zostało wytlumaczone? W ogóle to jest spora presja i gdzieś z boku tykający zegarek, że jak się nie uwiniesz, lecisz?

@Bez NIKu

Jest ciśnienie na wykonanie zadania, jak sobie z tym nie radzisz to najwyraźniej nie nadajesz się do zespołu.

@Rozżalony

Rzucają na szerokie wody i non stop deadline? Co, gdy ktoś sobie nie radzi? Jakaś pomoc czy raczej zostawiona byłabym z problemem sama do czasu, aż się sama lub mnie nie zwolnią?

@Bez NIKu

Tak, byłabyś zostawiona sama bez żadnego wsparcia. Przez cały ten czas (usunięte przez administratora) z biur by się z ciebie śmiali, że sobie nie radzisz, zniszczą cię psychicznie i wtedy albo sama się zwalniasz albo oni cię zwolnią. To, że rzucają cię na głębokie wody to prawda- czasami nawet 2, 3 stanowiska wyżej.

Bez NIKu

@były pracownik Jak długo wytrzymałeś/aś u nich? Pomogłoby mi też, o jakim dziale mówisz, bo pojawiają się oferty co chwila, ale jeśli tak jest to raczej nie jest dobrym wyznacznikiem tego miejsca.

Ewka zalewka

Czym spowodowany jest powtarzający się nabór na dział łańcucha dostaw i logistyki? Rozwój czy jednak ocean wymogów i podcinanie skrzydeł?

Helga

Ten zakładu to (usunięte przez administratora). Prosząc kierowniow o pomoc słyszę tylko 3 odpowiedzi 1. Co ja Ci poradzę 2. Dasz sobie radę 3. Nie ma kogo Ci dać do pomocy A po 4. Byłem w piątek świadkiem bardzo nie przyjemniej sytuacji na lini BMW 35up i UKL.. Oby dwie linie ścigały się chyba. Natomiast (szanuję go) ]Pan który wtedy jeździł na wózku mimo starań nie był w stanie nic zrobić. A jego kierownik stojąc przy Lini tylko się śmiał tego

Zxcvb
@Helga

Dodaj do tego przywileje dla wybranych, jak przymykanie oka na zachowanie tych osób, czy robienie problemu z urlopami Gdyby ktoś usłyszał co mówią też przełożeni i nie tylko, to już wchodzi w łamanie kodeksu pracy

No to od stycznia najniższa krajowa na rękę 3220 zł...jaki procent pracowników Mahle będzie pracować za najniższą krajową ? Ja obstawiam 80 %...tragedia

Pablo

Dzien dobry, jako obecny pracownik Mahle chcialbym podzielić się opinią na temat pracy w firmie. Kiedy w tym roku zaczynałem swoją pracę byłem nastawiony bardzo pozytywnie, niestety rzeczywistość szybko to zreflektowala. Zacznijmy od początku, jeśli chodzi o pensję- ile sobie wynegocjujesz tyle będziesz mieć. Pensję w zespołach między pracownikami mogą się bardzo różnić. O szkoleniach na linkedinie itp nie warto chyba wspominać bo to już standard, dla mnie żaden realny benefit. Żadnych innych dodatków. Sposób zarządzania firmą i podejmowania decyzji, które potem wpływają na resztę jest fatalny. Co mądrzejsi uciekają z firmy, nikt nawet nie próbuje ich zatrzymac ( stąd tak ogromna rotacja i ciągle ogloszenia nie tylko zwiazane z rozwojem firmy). Sam mam zamiar szukać nowej pracy i odradzam zatrudnianie się tu! A jeśli chodzi o o ewentualne podwyżki już po zatrudnieniu to teraz jest nowy system, gdzie bedziesz oceniać się sam plus Twoi przełożeni i oni decydować czy i ile Ci się należy. Firma nawet nie wie czy poda widelki takich podwyżek ( bardzo transparentny system!!). Więc niewiadomo na ile i czy można na coś liczyć.

Ewa S.
@Pablo

@Pablo Mogę wiedzieć, na jakim dziale jesteś? Zacznę się rozglądać za jakiś czas, a i z Mahle kilka ogłoszeń co jakiś czas się pojawia.

Jeżeli zależy ci na rozwoju i pracy w komfortowych warunkach to unikaj tej firmy. O podwyżkach nie ma mowy - są uzależnione od "rozmów rocznych". Po miesiącu pracy w MAHLE na rozmowie rocznej otrzymałem same niskie oceny, bo NIE MOŻNA MI DAĆ WIĘCEJ, JEŚLI PRACUJE TUTAJ TAK KRÓTKO. Bałagan w procedurach. A jeśli są gdzieś spisane to już są dawno nieaktualne.

Jan

Jak wyglada rozmowa kwalifikacyjna jak sie jest w trakcie studiow i chce sie pracowac? Ile placa?

Pan
@Jan

Rozmowa zalezy od stanowiska. Placa 5 tys. Na reke dla nowych

Ismena_ManPower

Znowu wyrzucili większość pracowników z Man Power. Już tam nie wracam. 3 miesiące pracowałam, 6 miesięcy przestoju i tak na okrągło. Za co teraz mam się utrzymać? Nikt w tym ustrojstwie nie przejmuje się pracownikami ;(

Nicole Kidman
@Ismena_ManPower

To oczywiste. Pracownik nie przejmuje się pracodawcą a pracodawca pracownikiem. To chyba logiczne, nie? Nie wiem po co te żale.

@Ismena_ManPower

Dlaczego zwalniają ? Co nie ma pracy, zamówienie spadły ?

p08
@Ismena_ManPower

Dostałaś wypowiedzenie umowy czy najzwyczajniej w świecie jako pracownikowi tymczasowemu nie przedłużono umowy?

Pawełek

Dzień dobry, znalazłem ogłoszenie operator maszyn odlewniczych. Jak wygląda praca na tym stanowisku i jakich zarobków można się spodziewać? Pozdrawiam

on

Witam mam pytanie do jakiego wieku dziecka Mahle daje przywilej matkom pracować tylko na jedną zmianę ? Uważam, że w stosunku co do niektórych osób jest to prawo naciągane. Dziecko szkolne a matka chodzi tylko na jedną zmianę, gdzie tu sprawiedliwość ja się pytam ?

Jola
@on

Z Kodeksu wynika.że pracownik opiekujący się dzieckiem do ukończenia przez nie 8 roku życia nie wolno bez jego zgody zatrudniać: *w godzinach nadliczbowych, *w porze nocnej, *w systemie przerywanego czasu pracy, jak również * delegować poza stałe miejsce pracy. Zatem jeśli dziecko szkolne to praktycznie od 2 klasy rodzic nie ma już takiego przywileju, ale u nas w Mahle wszystko możliwe. Pójdziesz popłaczesz i dostaniesz tak to już jest i w tym wypadku też pewnie taka sytuacja zaistniała.

UKWL
@on

Nawet wiem kogo masz na myśli, "koleżankę " z mojego działu. Ta to lubi ofiarę z siebie robić, pewnie do 18 roku życia swojej córki będzie ciągnąć tylko jedna zmianę.

izi

Cześć, Chciałam złożyć CV na dział spedycji w Krotoszynie czy jest tu ktoś kto mógłby powiedzieć coś więcej o pracy ?

filterek

Czy jak się zatrudnię na filtry w Krotoszynie to będę mogła zwiedzać inne kraje tak jak to jest na chwilę obecna koleżanka mówiła jak była ostatnio ile to ona niezwiedziła austria niemcy cały weekend jeździła i nie musiała się przejmować tankowaniem bo karte na paliwo dostała.

Przemek

Hej. Mam pytanie. Chciałbym złożyć dokumenty na operatora maszyn. Jakie stawki są w agencji pracy na godzinę? Jakie typowo w nagle? Jest jakaś różnica? No ile na miesiąc bez nadgodzin można wyjść na rękę? Skończe studia związane z budową maszyn. Chciałbym zacząć od podstaw. Później może jakiś lider czy w dziale inżynieryjnym. Proszę o rzetelne info i ile może wyciągnąć lider na produkcji.

Operator

W agencji pracy jak i w mahle operator ma 4000 brutto

Przemek
@Operator

A to ja myślałem, że na początku jest agencja, a później przechodzi się do mahle za trochę lepsze pieniądze. To jaka jest logiczna różnica między agencja a mahle? Czy wiesz mniej więcej ile może otrzymać lider-brygadzista, bądź ustawiacz -technik produkcja?. Nie wiem czy w nagle są brygadziści czy liderzy, bądź technicy- ustawiacze. Dzięki za odp.

xx
@Przemek

Zaczniesz od produkcji to ciężko będzie przejść do inżynieringu, zastanów się nad tym, jeśli faktycznie studiujesz

Operator
@Przemek

Różnica jest taka że agencja daje miesięczne umowy a w mahle masz na 3 lata potem na nieokreślony co do stawek np lidera technika są za to dodatki do pensji koło 400 netto w górę

Ela

WItam ile mogę zarobić na rękę bez nocek na produkcji ?

Juruś
@Ela

3490 brutto czyli około 2700 na ręke

@Juruś

Zatem najniższa krajowa ? A ile zarabia pracownik produkcji, który ma staż około 10 lat ?

Juruś

4300 brutto

były pracownik i nowy niebawem
@Ela

Na start na umowie minimum obecnie 4.104 PLN plus dodatki i plus stałe premie produkcyjne. Ci co piszą o minimalnej mają nierówno pod sufitem i mają 2 lewe rączki. Nie sugeruj się tymi pacanami.

Kondzio
@były pracownik i nowy niebawem

4100 brutto to i tak śmieszne pieniądze ( niecałe 3200 zł na rękę) . Od przyszłego roku 4300 zł najnisza krajowa. Wychodzi na to, że mahle musiałoby dać przeszło 5000 zł brutto by utrzymać różnice procentową od najnizszej krajowej. Już to widzę....

Jolka
@były pracownik i nowy niebawem

Pracownik z dziesięcioletnim stażem ma brutto 4070zł na rękę wychodzi ok3400zł z premią i godz nocnymi uważasz że to są duże pieniądze za pracę .Przyjdź popracować na piece to zobaczymy jakie masz ręce dwie lewe czy prawe???

L....

To prawda jedna firma a każdy dział rządzi się innymi prawami jak można ustalać grafiki pod ludzi co chwilę zmieniają ludziom zmiany nie można się umówić do lekarzy dentystę i nawet załatwić swoich spraw ponieważ nie wiesz jaka będziesz miał zmianę a grafik wywieszany jest w piątek o godz 14 Gdzie są te niby panie od HR które tak dbają o pracowników

Bagietka

Bo w tym zakładzie tak jest , niepewność i traktowanie przez przełożonych a zwłaszcza techników jakbyśmy byli pracownikami trzeciej kategorii a wpisy na tej stronie jeśli są nie wygodne dla Mahle są szybko usuwane lub wogóle nie dopuszczane ????

Zostaw merytoryczną opinię o MAHLE Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski

• Jak się pracuje w MAHLE Ostrów Wielkopolski?

Zobacz opinie na temat firmy MAHLE Ostrów Wielkopolski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 321.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MAHLE Ostrów Wielkopolski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 274, z czego 33 to opinie pozytywne, 71 to opinie negatywne, a 170 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MAHLE Ostrów Wielkopolski?

Kandydaci do pracy w MAHLE Ostrów Wielkopolski napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MAHLE Ostrów Wielkopolski