Opinie o Codibly Sp. Z o.o. Sp. K. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Codibly Sp. Z o.o. Sp. K.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Codibly Sp. Z o.o. Sp. K. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Codibly Sp. Z o.o. Sp. K. w Kraków

Niestety, moja współpraca z tą firmą okazała się bardzo rozczarowująca i nie polecam pracy w Codibly. Zła i słaba komunikacja w pracy, napięta atmosfera między pracownikami powoduje, że wiele sytuacji staje się stresujących i trudnych do rozwiązania, co wpływa negatywnie na efektywność pracy.

@Towlasnie

Jestem byłym pracownikiem sales, potwierdzam opinię o zespole sprzedaży. Przy czym nawet jeden z najbardziej lizusowatych pracowników też został zwolniony. Omijać szerokim łukiem tę firmę, wymagania i parcie na sprzedaż z kosmosu a wsparcia i szkoleń nie uświadczysz. Typowe fake it till you make it.

Standardowy januszsoft. Nie polecam tracić czasu, żadne procesy nie działają (info dla managementu: micro managment to nie procesy XD) i wszystko trzeba robić na ASAP. O braku kultury organizacyjnej nawet nie chce mi się rozpisywać. Nie warto nawet zaczynać rozmów z HRem bo i tak firma nie dotrzyma obietnic, które padły na rekrutacji.

Pamiętam, że firma prowadziła niedawno rekrutację na Project Manager. Czy komuś udało się zdobyć pracę i może się podzielić wrażeniami?

@Krysia

otrzymaliśmy bardzo dużo aplikacji, a proces rekrutacji udało nam się zamknąć w niecałe 6 tygodni. Były 3 etapy (rozmowa telefoniczna HR i dwie rozmowy z managerami i potencjalnymi przełożonymi). Staramy się kontaktować z wybranymi kandydatami w przeciągu kilku dni. Dbamy o to, żeby rozmowa przebiegła w przyjaznej atmosferze i była merytoryczna. W trakcie rozmów sprawdzamy dopasowanie do organizacji i rozmawiamy o dotychczasowym doświadczeniu kandydata związanym z zarządzaniem projektami.

Potwierdzam firma zmieniła się na gorsze. Nie dbają o pracowników, interesuje ich tylko optymalizacja i zyski. W marcu pozwalniali sporą grupę pracowników. Nie polecam.

redundant

Należę do 21 osób zwolnionych w marcu, 90% w trybie natychmiastowym. Managerowie dowiedzieli się, że muszą kogoś zwolnić dzień wcześniej i oficjalnym powodem zwolnień była niemożliwość zagwarantowania projektu. Większość osób została zwolniona bez konsultacji z zespołami projektowymi - zdarzało się, że ściągali z powrotem zwolnionych devów (!) na projekt, gdzie jeszcze mieli rozgrzebane taski. Tak - po ich zwolnieniu oferowali umowę zlecenie na dokończenie roboty. W listopadzie/grudniu firma straciła największego klienta, co mocno wpłynęło na budżet, ale i tak zapewniano nas, że w razie czego rzucą nas na outsourcing. Zamrożono też wtedy nowe rekrutacje i część perków (np. masaże w biurze). Dzień po tym jak Netguru zwolniło 150 osób, firma za ich świecącym przykładem postanowila zrobić to samo. Osobiście moje zwolnienie było dla mnie szokiem - podwyżka miesiąc wcześniej i otrzymywany bardzo dobry feedback, przypisanie do projektu ( a nie ławka ) na to nie wskazywały. W codibly urlop dla B2B jest niepłatny a i tak wykorzystali kruczka w umowie, aby 'zmusić' mnie do urlopu - w efekcie dostanę 1/4 wypłaty. Do tej pory pracowało mi się dobrze. Fajny zespół - zwłaszcza działowy - bardzo umilał pracę. Projekty energetyczne były trochę wymagające dla osoby niedoświadczonej w tej branży, ale do ogarnięcia. I potwierdzam: - Jest tu 1-2 dobrych PM'ów, reszta nie wie co robi albo udaje, że robi cokolwiek. - Dział Office nie potrafi wysłać głupiego maila bez błędów (już nie mówiąc o umowie), zorganizować spotkania bez problemów technicznych czy też rozliczyć zakup na peryferia w wymaganym czasie. HR podobnie. W sumie nie wiem, czy to nie jest ten sam dział. - Zarząd nie wie kim jesteś i co robisz, dopóki nie zaczniesz im się podlizywać; może też przez to mnie zwolnili. Kolesiostwo at its finest, ludzie są mocno odklejeni i nie dbają o relacje międzyzespołowe czy też o to, ile ktoś wkłada profesjonalizmu w pracę. Liczy się to, co jest w spreadsheecie - wszystko musi im się kalkulować.

Towlasnie
@redundant

hahahah czyli 3 jeźdzcy nareszcie pokazali jakimi amatorami są. To jest niesamowite, że jeden z nich zarządza SODĄ. Ta firma powinna dawno upaść. Potwierdzam, że PMi w tej firmie to jakieś wanna-bessy, ale rekrutuje ich też gość, który ma mierne doświadczenie w IT. Zwinne planowanie to jakiś żart. Tam się wszystko na "yolo" robi. Nawet osoby z sales to zwyczajnie niekompetentni ludzie dobrze podlizujący się.

były pracownik Nowy wpis
@Towlasnie

Tamara Nowy wpis

witam. proszę o opis z pracy analityka biznesowego. W jednej z ofert było napisane, że można liczyć na zarobki rzędu 15 do 20 tys przy B2B. czy zakres zadań oraz ogólna atmosfera pracy jest co do nich adekwatna? Warto wysłać dokumenty?

Mariusz

Nie warto, wyłudzanie CV. Zebrali CV, odrzucili wszystkich i nagle znów rekrutacja magicznie otwarta xD. Odradzam dla osob którzy szanują swój czas i nerwy

rozum Nowy wpis
@Mariusz

Czy ta firma nie zatrudnia wszystkich nadesłanych kandydatów?!?! :O A później ma czelność wystartować kolejne rekrutacje? Skandal!

Nie dostaliście nawet za grosz wyjaśnienia co będzie powodem? Ja składam papiery na Javę Deva. Niby komercyjnie wymagają by mieć te 1,5 roku uzbierane na koncie, ja mam ukończone 3 lata. Też tak doświadczenie przebijaliście?

Zastanawiam się czy więcej osób tak miało, że 3 miesiące na feedback trzeba było czekać? ciekawi mnie czy to jest tak, że gdy ktoś nie wpadnie firmie w oko to od razu powiedzą wprost czy jednak czekają do końca? Chce się upewnić, bo planuję aplikować na Software Engineera z Frotnendem. Chce jeszcze poznać przybliżone zarobki, bo podają widełki od 35 do 70 zł na B2B a na UoP jak wyjdzie?

Dostałem do zrobienia zadanie kwalifikacyjne (sądząc po czasie od wysłania apki do otrzymania zadania - z automatu). Zadanie zrobiłem, odesłałem. Po odesłaniu zapytałem gościa (był podany przy zadaniu jako do spraw technicznych), kiedy mogę się spodziewać oceny - komentarza do zadania. Odpowiedzi nie było. To samo pytanie zadałem po tygodniu. Odpowiedź przyszła, standardowy formularz że fajnie, ale jednak mi dziękują. Jest to jedyna firma, od której nie dostałem oceny zadania kwalifikacyjnego. Zawsze był feedback, dosłownie- zawsze.

Czy tak samo olewacko traktują klientów?

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Mateusz

Odbyłem u nich rozmowę kwalifikacyjną do jednego z teamów w dziale IT. Sama rozmowa przebiegła w bardzo miłej atmosferze, była bardzo profesjonalna i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Ale samą odpowiedź z decyzją otrzymałem aż po 3 miesiącach co pozostawia lekki niesmak.

Jolka

w ostatnich komentarzach pisano o doświadczeniach związanych z zarządzaniem projektami. Jakie przy tym się szykują teraz od kolejnego roku? zastanawiam się czy będzie wtedy tez szansa na zatrudnienie osoby bez komercyjnego doświadczenia? jak na razie patrząc po ofertach na stronie od Javy Deva wymaga się minimum 1,5 roku. Czy na przeszkolenie ludzie tez będą brani?

IT Recruiter

Bardzo dziękujemy za pytanie. Informujemy, że rekrutacja na to stanowisko została zamknięta i udało nam się zatrudnić najlepiej dopasowaną wg nas kandydatkę. Zapraszamy do śledzenia ogłoszeń w przyszłości. :)

Krysia
@IT Recruiter

Sporo osób kandydowało? Jak długo trwał sam proces? Ciekawa jestem ile trzeba było czekać od złożenia cv. czy ktoś kto był teraz na rozmowie opisałby jej ewentualny przebieg dla PM? Atmosfera? Zakres pytań?

@Krysia

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w Codibly Sp. Z o.o. Sp. K.? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na Justjoin.it pojawiło się 24 kwietnia kilka ogłoszeń.

Recruitment Team Lead

Dziękujemy za Twoje pytanie i zainteresowania naszą firmą. Każdy proces rekrutacji rozpoczyna się od rozmowy z rekruterem (czas trwania 30-40 min), podczas której chcemy Cię poznać i dowiedzieć się więcej o Twoich oczekiwaniach. Jeśli pozycja na którą aplikujesz dotyczy obszaru developmentu, w kolejnym kroku spotkasz się z naszymi rekruterami technicznymi (czas trwania rozmowy 1,5-2h). Będziemy chcieli porozmawiać o Twoim doświadczeniu i umiejętnościach technicznych. Poprosimy Cię o wykonanie zadania lub code review podczas dyskusji technicznej. W przypadku rekrutacji do innego obszaru w firmie, proces jest dostosowany do typu stanowiska. Może zakładać od 2 do 3 etapów rekrutacyjnych na których zweryfikujemy wymagane kompetencje. Podczas każdego procesu rekrutacyjnego zwracamy uwagę zarówno na doświadczenie oraz kompetencje zawodowe, jak i postawę oraz dopasowanie kandydata do organizacji.

atc

Pracuję tu od ok. 5 miesięcy, .NET, bezpośrednio do outsourcingu. Wbrew części opinii tutaj zawartych ja akurat jestem bardzo zadowolony z pracy. Pracuję praktycznie tylko u klienta więc nie mam zbyt wiele kontaktu z Codibly poza bezpośrednimi przełożonymi i HR/Finansami, wszyscy bardzo pomocni. Codibly nie wchodzi w drogę, przelewy ogarniane bardzo szybko(zwykle do tygodnia po wystawieniu faktury), spoko benefity. Rekrutacja w moim przypadku przebiegła bardzo szybko, rozmowa tak naprawdę bardzo prosta, stawka była wysoka już gdy aplikowałem, a teraz, po spowolnieniu rynku w ostatnich miesiącach, mocno ponad rynkowa.

Pracowałem tam do niedawna

Niestety muszę potwierdzić negatywne opinie nt kadry managerskiej - ignorowanie problemów (zgłaszanych przez pracowników) lub odpowiedź: "radźcie sobie sami". Ponadto brak odpowiedzi na podnoszone przez pracowników kwestie do poprawy w warstwie organizacyjnej, notoryczne niedotrzymywanie przez management obietnic i terminów. W firmie są ulubieńcy, "złote dzieci Codibly", reszta nie ma szans na uzyskanie uznania. Zmieniłem Codibly na firmę, gdzie moje kompetencje są doceniane, moje zdanie jest wysłuchane (nie zawsze realizowane, ale na pewno wysłuchane) i gdzie kadra managerska dotrzymuje ustaleń wobec pracownika.

Kamila
@Pracowałem tam do niedawna

Padła tutaj w opinii u ciebie wzmianka o jakichś obietnicach które podobno są nie dotrzymywane. co konkretnie miałeś przy tym na myśli? Nie wiem także na ile jest prawdy jest z tymi jakimiś złotymi dziećmi ale tak z ciekawości jak można takim dzieckiem się stać? jak trzeba pracować?

Potencjalny kandydat

Dzień dobry, Jak wyglada kwestia angielskiego? Czy wewnątrz organizacji używany jest angielski? Mówię o daily, spotkania, statusy etc?

@Potencjalny kandydat

dziękujemy za pytanie. Ogólnoorganizacyjnie porozumiewamy się w większości w języku polskim (ogólnofirmowe spotkania i komunikacja). Jeżeli chodzi o pracę projektową - nasz ekipa jest głównie polskojęzyczna, ale spotkania z klientami jak np. demo, warsztaty itp. odbywają się w języku angielskim. Również dokumentacja projektowa prowadzona jest po angielsku. W związku z tym wymagamy od pracowników płynnej znajomości języka angielskiego.

Kostek
@Potencjalny kandydat

Nie, bo wiekszość ludzi mówi tak słabo, że szkoda gadać. Ta firma nawet nie zatrudnia ludzi z innych krajów bo nie są kulturowo gotowi XD

Kamila
@Kostek

Co to miało znaczyć, że kulturowo nie są gotowi? Masz na myśli jedynie umiejętności stricte językowe czy są również jakieś inne problemy, np., z nastawieniem? Obiektywnym okiem to jak atmosferę tutaj można ocenić?

Kostek

Nie trać swojego czasu na pracę dla nich. To firma, która jedzie na jakiś opowieściach ludzi związanych z zarządem albo z zarządu, ale wszystko stoi na glinianych nogach. Scieżki kariery to jakieś uznaniowe sytuacje. Deweloperami zarządzają ludzie bez wiedzy z zarządzania ludźmi, którzy robią coś "bo im się wydaje".Więc wszystko jest na wczoraj i na zaraz, i dodatkowo presja na projektach ogromna. Oczekiwania przełożonych zmieniają się jak kalejdoskop. Bałagan i brak planu maskuje się kolejną firmową transformacją stanowisk. Tysiące wiadomości na slacku i miliony zakładanych bez sensu kanałów. Najlepiej z tego pracują HRy i dziewczyn z biura. Ale to nie spowodowało, że chciało mi się przychodzić do biura i pracować z tymi ludzmi twarzą w twarz, bo zwyczajnie było drętwo.

Designer

Największe chamstwo rekrutacyjne z jakim miałem do czynienia w IT. Pani z HR umówiła się na rozmowę po czym o ustalonej godzinie powiedziała ze nie da dzisiaj rady. Ponowne umówienie się oczywiście na dogodną dla Pani godzinę. 30 minut straconego mojego czasu na słuchanie bredni o tym czym sie firma zajmuje. Etap 2 - zadanie rekrutacyjne. Zaprojektowanie wyglądu aplikacji. Widok dashboard'u w wersji desktopowej oraz widoki procesu dokonania płatności w wersji mobilnej. Zadanie na ~6h. Zostałem poproszony o jego zrobienie w piątek i juz w niedziele wysłałem wszystko oraz z dokumentacją całego nieformalnego procesu projektowania. Po wysłaniu zadania otrzymałem informację, że wkrótce otrzymam odpowiedź. Po tygodniu cisza. Sam odezwałem się do firmy i zostałem poproszony o cierpliwość ponieważ firma czeka na zadania od innych kandydatów. Powiedzmy, że jest to zrozumiałe. Od tamtej pory minęły 3 tygodnie i oczywiście zero odpowiedzi ze strony firmy. Kompletna strata czasu. Oczywistym jest, że inni kandydaci mogli bardziej pasować na dane stanowisko. W takiej sytuacji normą powinien być chociaż krótki mail z odmowną decyzją, a nie olewanie kandydata który poświęcił dobrych kilka godzin na wasz śmieszny bezwartościowy proces rekrutacji.

@Designer

Bardzo dziękujemy za Twój komentarz i przepraszamy, że taka sytuacja miała miejsce. Doceniamy, że pomimo trudnego doświadczenia rekrutacyjnego, dzielisz się nim z nami. Niestety, czasem popełniamy błędy i staramy się z nich wyciągać lekcję na przyszłość. Każdego dnia chcemy być lepsi w naszej pracy i ją poprawiać. Bardzo przepraszamy za tą sytuację.

@Designer

Dobrze opisany proces rekrutacji w firmie

haha
@Pracownik HR

co to w ogole za kopiuj-wklej odpowiedz jest. Mialem dokladnie taka sama sytuacje. zenujacy proces. a najlepsze ze po takiej ciszy znow sie ktos od nich odezwal z zaproszeniem na 1 etap rekrutacji. zapomnieli (usunięte przez administratora)ze juz bylem. zenada

Wojcieq

Mają jedną z ofert z największymi widełkami w PL na ETL Developera. Rzeczywiście tyle płacą? Wiadomo, ze trzeba mieć duże kompetencje, a jak z dużym (usunięte przez administratora)? Niepłatne nadgodziny i te sprawy?

@Wojcieq

Dziękujemy za pytanie. Widełki na ETL Developera są jak najbardziej odzwierciedleniem proponowanego wynagrodzenia. Jeśli chodzi o nadgodziny, to jeśli zaistnieje taka potrzeba, w okresach bardziej intensywnego czasu pracy projektowej, to są one wcześniej zaplanowane, ustalone i oczywiście płatne. Zapraszamy do aplikowania :)

Dziwna rozmowa

Rozmowa z rekruterka. w sumie wszystko co potrzebuja spelniam, a nawet ponad to co potrzebuja o kilka lat. kwotowo tez rzucilem tak nawet pod widelkami. I nagle mail, ze nie spelniam warunkow. Z ciekawosci poszukalem ogloszen na te stanowiska i patrze i aha. pm delivery cam i teamlider w jednym. Popatrzylem po ludziach tam zatrudnionych na podobnych stanowiskach i srednio wszyscy nietechniczni i z 2-3 letnim stazem. Przeciez z cv widac skill, a z rozmowy z rekruterka raczej moich skilli nikt nie zweryfikowal. mega dziwne zawracanie 4 liter.

Dorota
@Dziwna rozmowa

Może warto było dopytać jakich dokładnie warunków nie spełniałeś? I to była tylko jedna rozmowa, tak? Nic poza tym?

@Dziwna rozmowa

Dziękujemy za ten komentarz i podzielenie się opinią. W całym procesie rekrutacji po uwagę branych jest kilka czynników jak m.in umiejętności twarde, kompetencje miękkie, znajomość narzędzi czy dopasowanie do zespołu. Na tej podstawie oraz porównania z innymi kandydatami podejmujemy decyzję o zaproszeniu wybranych osób do kolejnych etapów rekrutacji. Jeżeli potrzebujesz szerszego feedbacku, bądź masz poczucie, że jesteś odpowiednim kandydatem na stanowisko, na które aplikowałeś, zachęcamy do skontaktowania się ponownie z rekruterem, z którym prowadziłeś rozmowy.

dziwna rozmowa
@Pracownik HR

Nie mam parcia na stanowisko. Jak jestem odrzucany po takiej nijakiej rozmowie to raczej nam nie jest teraz po drodze. Pozdrawiam

Helena
@Pracownik HR

Witam, a w jaki sposób testujecie właściwie to, o czym mówicie? Jakieś zadania trzeba przejść? Skoro już odpowiadacie, to fajnie byłoby wiedzieć, jak ta rozmowa wygląda i na co się ewentualnie przygotować.

hehe
@Helena

nie sprawdzaja i nie testuja. rozmawiasz z jakas randomowa rekrutywka-studentka dostajesz bzdurne pytania pod wymagania, a potem ze nie spelniasz warunkow choc ci mowi przez telefon ze super i spelniasz wymagania. odlot. szkoda czasu

Ogłoszenie wisi 2 miesiące i co chwilę jest odświeżane, a firma nawet nie raczy udzielić feedbacku. Ewidentnie nikogo nie szukają, tylko chcą pokazać, że w firmie coś się dzieje i myślą, że im to poprawi PR. Niefajne zagranie, będę wszystkim odradzać rekrutację w tym miejscu.

@Kandydat

Bardzo nam przykro, że wyniosłeś takie doświadczenie z naszego procesu :( Jeśli zabrakło Ci jakichkolwiek informacji z naszej strony - zachęcamy do kontaktu z Rekruterem, z którym prowadziłeś rozmowy lub pod adresem hr@codibly.com. Równocześnie - każda nasza rekrutacja, która widnieje na stronie internetowej jest otwarta i aktualna. Wybrane role o szerszym spektrum wymagań, bądź większą ilością kandydatów w procesie mogą wiązać się z dłuższym procesem rekrutacji, stąd możliwy zwiększony czas oczekiwania na feedback. Dziękujemy za podzielenie się opinią – bierzemy ją pod uwagę, aby mieć pewność, że kandydaci otrzymują feedback i są na bieżąco informowani o postępach w procesie rekrutacji.

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w Codibly Sp. Z o.o. Sp. K. na stanowisko Business Development Manager?

Pracownik HR

Pytania podczas rozmowy mogą dotyczyć obszarów jak: - poprzednie doświadczenia w tej lub zbliżonej roli - ze szczególnym naciskiem na zakres zadań / obowiązków - sukcesy i wyniki w zakresie budowania biznesu i realizacji targetów sprzedażowych - czyli efekty Twojej pracy - sposób podejścia do rozwiązywania wybranych sytuacji z Klientem / w procesie sprzedaży - na bazie konkretnych case studies Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub chcesz porozmawiać nieobowiązująco, zachęcamy do kontaktu na hr@codibly.com :)

marik1234

Pracowałem tutaj kilka miesięcy, więcej nie wytrzymałem. Może trafiłem na zły okres w firmie. Generalnie na start zostałem wrzucony w kilka projektów na raz, od razu oczekiwano ode mnie wyników tak jak byłbym już wdrożonym pracownikiem. Czułem sporą presje od zwierzchników. Uznałem ze nie warto się starać dla firmy, która nawet nie dała żadnej przestrzeni na wdrożenie i poznanie ich stylu pracy. Oczywiście z racji presji czasu brak miejsca na samorozwój i jakąkolwiek kreatywność. Może ktoś trafi w lepszy czas, ja nie polecam.

Dorota
@marik1234

Może chociaż pensja była adekwatna do obowiązków? Jak to oceniasz? I czy chociaż można było pracować zdalnie?

@4C

Może byśmy mogli Państwu pomóc prowadząc odpowiednie szkolenia

Iza
@@4C

Ale komu pomóc tym szkoleniem? O co chodzi?

Zostaw merytoryczną opinię o Codibly Sp. Z o.o. Sp. K. - Kraków

• Jak się pracuje w Codibly Sp. Z o.o. Sp. K.?

Zobacz opinie na temat firmy Codibly Sp. Z o.o. Sp. K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Codibly Sp. Z o.o. Sp. K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 3 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Codibly Sp. Z o.o. Sp. K.?

Kandydaci do pracy w Codibly Sp. Z o.o. Sp. K. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Codibly Sp. Z o.o. Sp. K.
  • Kamienna 43
    31-403 Kraków

Codibly Sp. Z o.o. Sp. K.