IAG GBS POLAND Sp. z o.o.

Kraków

Opinie o IAG GBS POLAND Sp. z o.o.

whistleblower

Widzę że ostatnia opinia dotycząca szefa HR została usunięta. Najwyraźniej ktoś ma problem z przyjmowaniem feedbacku, który jest prawdziwy. Jest to o tyle przykre, że od przestawiciela tej funkcji można by się spodziewać wyższych standardów oraz zdolności przyznania się do problemu i jego wyprostowania. Konflikt interesów, który był wspomniany w usuniętym komentarzu (szef HR jest jednocześnie współwłaścicielem agencji rekrutacyjnej, która jest głównym dostawcą usług rekrutacyjnych dla IAG GBS) ma miejsce, co można jasno zobaczyć patrząc w dane KRS. W każdej innej poważnej korporacji, stwierdzenie tego typu potencjalnego ryzyka wiązałoby się z konkretnymi działaniami. Nie wspominając już o tym, że od wspomnianej osoby, z powodów wizerunkowych, możnaby oczekiwać co najmniej ustąpienia ze stanowiska. I have noticed that the recent comment regarding the head of HR has been removed. Apparently someone has issues with taking fair feedback. It is even more disappointing as from someobody holding such function higher professional standards and ability to admit to a probelm should be expected. Conflict of interest mentioned in the previous comment (head of HR is at the same time the co-owner of a recruitment agency being the key provider of recruitment services to IAG GBS) is true, what can be easily verifed by checking public data in court register. In a serious corporate environment identification of such a potential risk would be followed by immediate corrective actions. Not to mention, that such a manger, having in mind a good image of the organization, would be expected to resign.

anonymous

+ Ciekawe projekty + Dobre zarobki + Inteligetni, dobrze wyksztalceni pracownicy + Wiekszosc szefow mila - Szef potrafi obgadac i wysmiac pracownika - Brak szacunku ze strony szefa - Mi powiedziano na OtO, ze zostalam wzieta do zespolu, bo szefowej kazano, co nie ma nic wspolego z kodeksem pracy i szacunkiem do wspolpracownikow - Jedna osoba pracuje za kilka polikwidowanych etatow - OtO powinny byc nagrywane albo menagerowie przeszkoleni ze sposobu ich dawania, aby nie doprowadzac do naduzyc wladzy i mobbingu - szefowa nie widziala rezultatow mojego projektu, a przed moim odejsciem wkurzyla sie, ze rezultaty projektu zostaly wyslane do glownego szefa

Zainteresowana

Jakie działy sa warte zainteresowania ? Widze ze opinie rożne ma firma ale to pewnie przesada aż tak złe to chyba byc nie moze :) to prawda ze analitycy zarabiają po 6-7tysiecy brutto ? Czy jest dużo nadgodzin ? Jak wyglada kwestia umowy po czasie próbnym ? Proszę o prawdziwe informacje !

@Zainteresowana 04.10.2017 17:50

Pracuje ktoś jeszcze w tej firmie ?? Jutro mam rozmowe, czego moge sie spodziewać ???

Natalia

@firma o niskim morale, takie sytuacje jeśli w firmie zatrudniania jest młoda osoba, na pewno generują plotki. Czy macie jakieś potwierdzenie takiej sytuacji? To, że ktoś został na danym stanowisku wcale nie musi świadczyć o podwójnym dnie, tylko np. o zwyczajnym sprawdzeniu na danym stanowisku w IAG GBS POLAND Sp. z o.o.

violator

jest opcja zpracy zdalnej na zasadzie home office? jak tak ile dni w tygodniu/miesiącu? z góry dzieki za info

firma o niskim morale

Potwierdzam wpisy dotyczące załatwiania "spraw " przez łóżko. Studentki które są "miłe" dla kolegów po stażu otrzymują propozycję pracy. W czasie stażu są oczywiście "zagospodarowane" i otrzymują pracę do wykonania. Byłam świadkiem takiej praktyki. Wręcz obserwowałam teamliderkę która podlizywała się studentce ponieważ ta podrywana była przez podległych jej (TL-rce) pracowników. Zero profesjonalizmu. W tej firmie brak jest autorytetów.

@firma o niskim morale 07.09.2017 20:03

A jaki to zespół był?

Natalia

@Paulina to dlaczego z całego trwania stażu, skróciłaś go tylko o dwa tygodnie? Co Cię zatrzymywało tu w tamtym czasie? Czy staż generował jakieś wynagrodzenie bądź inne benefity?

Natalia

@TerazJuzPracownik a podczas stażu odbyłeś jakieś ciekawe szkolenia, które następnie można wpisać dodatkowo w cv? Po jakim czasie stażu zaproponowano Ci pracę? To bardzo motywująca informacja dla wielu młodych osób, którzy szukają miejsca do zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego.

Natalia

@4U dla studentów na pewno liczy się też informacja, czy podczas stażu mogą się wiele nauczyć? Powszechnie wiadomo, że w niektórych miejscach nie ma na to szans. Jak jest tutaj w takim razie?

@Natalia 12.08.2017 18:41

Preferowani są studenci ostatniego roku. Jeżeli ogarną szybko wiedzę to być może na koniec praktyki dostaną ofertę pracy (w zależności od potrzeb). Więc motywacja z obu stron powinna być taka żeby nauka była skuteczna.

Merchant

Internal Controls Analyst - ktoś coś może powiedzieć na temat zespołu/działu?

Loon

@Loon 02.08.2017 18:19
Cześć. Ktoś może się wypowiedzieć jak wyglądają staże w finansach w tej firmie? Ile trwają, jakie są wymagania itd.? Dzięki...

3 miesiące i mogą być wydłużone o 3 miesiące. Dobry angielski, excel. Studia w obszarze księgowości i kontrollingu znacząco zwiększają szanse.

TerazJużPracownik
@Loon 02.08.2017 18:19

Praktyki trwają 6 miesięcy i mogą być wydłużone o 3 miesiące. Osobiście bardzo polecam, jestem zadowolony.

Marijka

Aplikowałam na stanowisko IT Project Manager. Czy ktoś, coś może powiedzieć o tym stanowisku w tej firmie? Jak z wynagrodzeniem, managementem, ciekawe projekty? Z góry dzieki!

MT

Szybkie pytanie - orientujecie się kiedy mniej więcej przychodzi wypłata na konto? Okolice 10 nastepnego miesiaca czy wczesniej? Pozdrawiam!

beznadziejna firma

Pracownik 2
@Pracownik 22.07.2017 10:46
beznadziejna firma

Skoro beznadziejna to dlaczego w niej pracujesz? Mniejsze zło (w innych jest jeszcze gorzej)? :-)

Bruce Wayne
@Pracownik 2 22.07.2017 16:41

W tej firmie jest tak hiszpański potrzebny jak w Shellu holenderski ;)

Natalia

Z ofert pracy wynika @były pracownik, że wymagania są tutaj na wysokim poziomie, na pewno trzeba na wstępie znać biegle angielski i dobrze hiszpański. Więc na pewno warto dobrze przygotować się przed rozmową, a nie wierzyć plotkom o awansach w inny sposób :)

pampi33

a jak wygląda praca w HRach? może ktoś wie, pracował? odradzacie? czy jak wszędzie, zalezy to od teamu i managera na jakiego się trafi?

Reptile

Jesli pracownicy IAG maja za ciasne lózka to zawsze moga sobie uzbierac za punkty w IKEI i nie pchac sie do innych lózek:) Czy te opinie na prawde sa sero, czy podkoloryzowane???

@Reptile 13.07.2017 13:47

Myslisz ze aż tylu osobom chciałoby sie koloryzować na ten sam temat ?

AW

Ochłonęłam już po odejściu z tej firmy, wiec czas napisać moją opinię. Plusem są na pewno zarobki, które jak na Kraków są wysokie. I na tym plusy się kończą. Dział finansów to jedna, wielka porażka. Zarządzamy przez niedoświadczonych menagerow. Head finansów uważa, ze pozjadał wszystkie rozumy, a swoim zachowaniem zamiast naprawiać wszechobecny chaos, doprowadza do jeszcze większego poirytowania ludzi. Ale w sumie, pewnie jego czas już będzie dobiegał końca, bo nigdzie nie pracował dłużej niż 2 lata, wiec może i tej firme odpuści... Headem działu data mining zostaje osoba, która zaledwie dwa lata temu pracowała w innej korporacji jako analityk, bez zupełnego przygotowania/wiedzy jak kierować takim działem - nie mówiąc już o studiach skończonych / doświadczeniu zawodowym w tej dziedzinie. Smutne, bez perspektyw... Niestety muszę się zgodzić z opiniami krążącymi na temat awansów przez łóżko. Mamy taki właśnie awans na najwyższym szczeblu i jakoś z perspektywy czasu przestało mnie to nawet śmieszyć-bardziej doprowadza do frustracji, że inni muszą to znosić i na to patrzeć. Podobna sytuacja na początku działaności firmy, ale ze stanowiskiem TL osoby z około rocznym doświadczeniem zawodowym! Reasumując - nie marnujcie czasu myślą o pracy w tej firmie.

Ubaw po pachy
@AW 07.07.2017 17:34

Taaaaa jasne - data mining team w GBS'ie. Brzmi conajmniej poważnie jak zespół ds. dejta majning u sołtysa w Lipinkach Łużyckich. Zakładam ze maja tam zatrudnionych "data scientists" z 2-3 letnim stażem zawodowym ze znajomością PowerPoint i Excela i zawijają w te sreberka... Ale za to w CV wygląda to bosko...pytanie tylko - kto się na to nabierze? Inny GBS? zapewnie tak, ale powazne firmy z takimi zespołami juz raczej nie - no chyba, że na praktyki.

@takiktos

FP&A, Regio F spoko, ludzie sa raczej zadowoleni. OtC omijac z daleka, nawet nie patrzec.

Nick

Ta firma to absolutna porazka. Swoje CV wyslalam do nich pod koniec listopada, kiedy rekrutacja zajmowal sie jeszcze Hays. Mam ponad 7-letnie doswiadczenie w branzy Aerospace, wiec odezwali sie nastepnego dnia, kilka rozmow telefonicznych pozniej, plus osobiste spotkanie z Hiring Manager, ktory obiecal, ze w ciagu 2 tygodni sie do mnie odezwa. Odezwali sie ponad miesiac pozniej, wyrazajac chec zlozenia mi oferty wspolpracy, ktora mialam otrzymac w ciagu 2 dni. To bylo w polowie kwietnia. Do tej pory sie nie odezwali ani z oferta ani z informacja, ze jednak rezygnuja. Kompletny brak profesjonalizmu.

Kandydatka
@Nick 04.07.2017 12:21

Teraz jest chyba jest inna firma, nie hays. U mnie wyglądało to bardzo szybko uwinęli się w dwa tygodnie i przed końcem miesiąca składałam wypowiedzenie.

@Kandydatka 05.07.2017 00:10

Tak, Hays zastąpiła inna firma w trakcie procesu mojej rekrutacji i to oni właśnie okazali się zupełnie nieprofesjonalni.

4U

Bez przesady z tymi językami. Firmy z grupy używają tylko angielskiego (British Airways, Aer Lingus, Avios, Cargo, Level) i hiszpańskiego (Iberia, Vueling). Bardzo dobry angielski to podstawa. Hiszpański nice to have ale na większości stanowisk (FP&A) niekonieczny.

Yo

Nie wiecie ile taki analityk z 2 letnim stazem zarobi? Z 8000 mozna dostać?

Wojtek
@Yo 24.06.2017 15:47
Nie wiecie ile taki analityk z 2 letnim stazem zarobi? Z 8000 mozna dostać?

Z tego co kojarzę to 5/6k brutto można dostac. 8k to conajmniej 3 języki biegle i z 4-5 lat doświadczenia

takiktos

Aplikowac - zalezy do jakiego zespolu - niektore nalezy omijac szerokim lukiem niezaleznie od $$

Ciekawa
@Pracowaćniemakomu 26.06.2017 17:53
Myśle ze nikt ci tu teamów nie poda zeby nie narażać sie na problemy w pracy :)

Problemy w pracy za informacje, który zespół jest godny polecenia, a który nie.....co tam się u Was dzieje? Permanentna inwigilacja :) CV wysłane i dzwonili nawet ale mam też inna bardzo obiecująca rozmowę :)

@Ciekawa 28.06.2017 08:40

Ktoś jest chyba zbyt przewrażliwiony :-)

ciekawa

co tak tu cicho? zastraszyli was czy moze az tak sie polepszylo ze nie ma juz na co narzekac? :P jest sens aplikowac?

Zuza13

Dobra szkola Excela! Tabele przestawne, wyszukanie poziomo i pionowo.

Troll

Jest zle! Ciekawa praca wymagajaca myslenia - stres na maksa.

Przez przypadek wysłałem CV

a Ile płacą na tego Global Buyera? Jakieś widełki?

lo
@Przez przypadek wysłałem CV 06.05.2017 10:23
a Ile płacą na tego Global Buyera? Jakieś widełki?

spokojnie 13000- 14000 brutto możesz krzykąć, żeby mieli z czego zejść

Julian
@lo 18.05.2017 12:50
spokojnie 13000- 14000 brutto możesz krzykąć, żeby mieli z czego zejść

Krzycz w euro

Papa Smerf

Tak, na filmach na stronie widać jak źle http://www.iaggbs.com/ Fakt jest jeden praca nie dla klepaczy tylko dla myślących i dynamicznych.

Mulder

A mnie tam porwali kosmici i skrzyżowali z żabą!

Piotrek

Pracowałem w procuremencie, wiec moge sie wypowiedziec o firmie jedynie przez pryzmat tego działu. IAG to najgorsze korpo jakie znam, a pracowałem w kilku. Totalny bałagan i brak czasu na cokolwiek. Nie polecam.

Wiki
@Brajan Szkot 05.07.2017 12:03
Ale w ABB nie ma funkcji fp&a wiec nie porównuj jabłka z gruszką... To jeszcze powiedz ze w gbs decydujecie o poziomie b...

Klepanie PO to dział zakupów a raczej administracja zakupów a nie FP&A. Donoszenie savingow vs. klepanie PO to różnica między prawdziwymi zakupami a właśnie administracją zakupów.

Bayer2
@Bajerka 05.07.2017 06:58
nie jest to klepanie PO jak w ABB czy innych tylko trzeba robić savingi i nikt za rączkę nie trzyma. Wole tak, bo studia kończy...

Dobrze piszesz!!! W wiekszosci firmach w Krk to zwykle klepanie POsow, a to strzal w kolano dla buyera!!!!!!

Lee

A mi się tutaj podoba

Urwis

Drodzy przyszli pracownicy, zastanówcie sie czy warto brnac w firme, w której pracownicy na anonimowym portalu wyzywaja sie po nazwiskach?

Paweł

Wow strach pomyśleć co sie dzieje w tej firmie, dziękuje juz na pewno nie będę aplikować a szkoda bo oferta pracy zapowiadała sie ciekawie

Wdzięczny potencjalny kandydat

Widzę, że piękna gównoburza... ;) warto było przeczytać te opinie, dzięki wam wiem, że nie chcę już wysłać aplikacji na Global Buyer!

Leo
@Wdzięczny potencjalny kandydat 05.04.2017 13:08

Ja kilka miesięcy temu właśnie odrzuciłem ofertę pracy dla Global Buyera I z tego co widzę, to była to bardzo dobra decyzja. Przy okazji to była moja najgorsza rozmowa kwalifikacyjna. Jak można w tak chamski sposób traktować osobę, której chce się zaofetować pracę? Żenada I zupełny bark kultury! Nie polecem jakiegokolwiek bliższego kontaktu z ta firms!

przyszły Hed

z tymi wypowiedzeniami, żeby dział HR się nie zdziwił :-), poza tym komu się nie udało? to firma narzuca chore (nieosiągalne , a co z filozofią SMART?), nikomu się nie udaje ich osiągnąć, i co się dziwić, że ludzie narzekają, bonus z założenia ma być motywatorem, a nie demotywatorem jak tutaj, to nie wina pracowników tylko tych co wymyślili taki system bonusów, nikt przecież tu nie pracuje dla samej idei pracy (jeśli jednak 'tak', to znaczy, że byłby pracować za darmo?)

Automotive fan

Czas flaszkę pooglądać od spodu

nigdywiecej

dramat jakich mało, osobiście pół roku spędzone w tym [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wystarczyło mi, żeby intesywnie zacząć szukać nowej pracy, obiecują gruszki na wierzbie przy czym pięknie mamią słowami "... już wkrótce", radzę uciekać jak najdalej

Pawel

Jeśli chodzi o procurement firma daje naprawdę duże możliwości do nauki. Można wziąć na warsztat poważne przetargi, prowadzić negocjacje a nie jak w większości korpo "klepac POs" w zakupach. Druga sprawa to jak już ktos przytoczył MASA niepotrzebnych funkcji: internal communications manager, dodatkowo external communications manager, czlowiek ktory musi wysyłać krotsze komunikaty typu: wiertarka na 2h, head of HR z armia HR business partnerów którzy nawet nie prowadza rekrutacji, ponieważ jest firma zewnętrzna, kilka office managerów/executive! Co razi w oczy to niekonsekwencja w wynagrodzeniach i gwarantowanie stanowisk "po znajomościach" - oczywiście wszystko ładnie i legalnie z całą rekrutacją. Ogólnie nie jest źle ale kilka kwestii powinny zostać zmienione.

Nick Carter z Bekstreet Boys

Dajcie juz ludzie spokój z tymi bonusami. W kazdej innej firmie takie akcje odchodza, ze firma nie osiaga swoich celów i obcina kase dla pracowników. Dlaczego w IAG mialoby byc inaczej? Firma nie zareagowala na zmiany na rynku i przeszacowala swoje zyski. Przeciez juz na poczatku roku bylo jasne, ze te targety sa tak wysrubowane., ze nie ma opcji je spelnic. To ze nie bedzie tego bonusa kazdy z nas wiedzial juz od jakiegos czasu, czy na prawde wszystkich to tak bardzo zaskoczylo????. Poza tym jak ktos tam napisal jeszcze nie wszyscy dostali komunikacje w tej sprawie, wiec nie ma co sie eksytowac. Trzeba sie zabierac za szukanie nowej pracy a nie biadolic.

Realistka
@Nick Carter z Bekstreet Boys 29.03.2017 10:37

Jak to mówią nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem :) co do firmy to po prostu nie jest ona dla każdego, jeden sie odnajdzie w tej atmosferze inny nie, dobra rada to krzyknąć sobie bardzo wysokie wynagrodzenie juz na początek bo pózniej cieżko o podwyżkę. Powodzenia każdemu pracującemu w IAG GBS, na pewno sie przyda!

Nick

Co za bzdury tutaj wypisujecie, pracuje w procuremencie i w zeszłym tygodniu został mi przyznany bonus ok. 10% rocznego wynagrodzenia. Uważacie, że to mało?!

bigi
@Nick 29.03.2017 09:00

Chyba masz z matematyką problem, bonusy zostały przyznane ale w żadnym wypadku nie w wysokości 10%. Kolejną sprawą jest to, że został ci przyznany w tamtym tygodniu co nie jest realne. Bonus w tym roku oscyluje w granicach 2% rocznego wynagrodzenia i obejmuje wszystkich pracowników. Albo jesteś trollem albo po prostu idiotą.

Morenka

Ja jestem bardzo bardzo bardzo niezadowolona i planuje w najblizszym czasie odejsc z firmy. Popelnilam blad akceptujac ich oferte. Musze przyznac, ze kasa nie jest najwazniejsza, o czym dopiero przekonalam sie w IAG. Firma nie ma pomyslu na siebie, jest chaotyczna i nieetyczna. Pracownicy sa róznie traktowani, zasada równego traktowania jest tutaj znana tylko z nazwy. Nie ma szans na awans czy rozwój zawodowy. Kadra managerska jest bardzo slaba, kompletnie nieprzygotowana do swoich dzialan. TL staja sie osoby z 2-3 doswiadczeniem zawodowym, bez zadnego przygotowania jak zarzadzac pracownikami, jak ich motywowac, itp. Omijacie IAG szerokime lukiem. Szkoda czasu na firme, która jest wstyd wpisac do CV. Jesli chcecie sie czegokowliek nauczyc nie dajcie sie zwiesc obietnica bez pokrycia; jest wiele innych firm, które powaznie podchodza do swoich pracowników i oferuja im podonie dobre warunki finansowe i rozwojowe. W firmie pracuje nadal spora grupa ambitnych i kompetentnych pracowników, ale nie wiadomo jak dlugo. Nie chce nikogo urazic, poniewaz niektórym pracownikom taka sytuacja moze nie przeszkadzac, niektórzy moze tez lepiej trafili niz ja. Pozdrowienia dla wszystkich

ABC
@Morenka 28.03.2017 19:32

Zgadzam sie w 100 procentach !

Awiatorka

Jak już ktoś wcześniej wspomniał, mam wrażenie jakbym pracowała w innej firmie! Co do konkretów: 1) Firma oferuje dobre zarobki, powyżej średnich na krakowskim rynku 2) Świetny pakiet benefitów (słodycze owoce itp. dostawaliśmy, bo w nowym biurze nie było stołówki), karta multisport i lunchowa wymienna na inne benefity 3) Prężnie działające i dofinansowywane inicjatywy sportowe i charytatywne 4) Kursy językowe, w dodatku organizowane na miejscu 5) Szkolenia z branży 6) Wyjazdy - tak, trzeba je dobrze umotywować, która firma płaci za darmowe wakacje w ramach delegacji? Podróż i warunki noclegu są zawsze na dobrym poziomie. 7) Miła atmosfera w firmie (tak, nie w każdym zespole, co jest raczej standardem). 8) Możliwa praca z domu, przyjście w różnych godzinach 9) Możliwość zmiany zespołu Teraz wady. 1) Chaos w firmie. Tak panuje chaos, co w tej branży jest całkowicie normalne, jeśli ktoś oczekuje pracowania krok po kroku z procedurą, może spodziewać się dużego rozczarowania. 2) Praca pod presją, w często ciasnych przedziałach czasowych, powodująca stres i zostawianie w niepłatnych nadgodzinach. 3) Duże wymagania stawiane pracownikom - wiąże się to z możliwością rozwoju, ponieważ nie jesteśmy traktowani jak "wyrobnicy", niestety nie wszystkim to pasuje 4) Brak procedur, niejasny zakres obowiązków - wbrew pozorom wiąże się to z dużą swobodą pracy i możliwościami zmian, wymaga jednak zaangażowania i myślenia. Osoby które chcą pracować od 8 do 16, po prostu nie powinny rekrutować się do tej firmy. Firma z branży lotniczej, dynamiczna, chaotyczna, ciekawa, rozwijająca się. Polecam każdemu kto szuka w swojej pracy wyzwań zawodowych. Praca nie jest prosta, czasami frustrująca, czasami męcząca, czasami człowiek chce wyjść i nie wrócić :) Jeśli tylko ktoś jest świadomy tego, na co się pisze, nie będzie niezadowolony.

sceptyk

Jeżeli wierzysz w to że średnia pensja w BA jest na poziomie pensji minimalnej w Polsce - to tak, dostali bonus w wysokości miesięcznej pensji :-) https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-03-20/british-airways-offers-500-sweetener-as-staff-miss-out-on-bonus

Monika-ex Buyer, Process Lead

Mysle, ze nie ma wielkich podwyzek, czy awansow w businessie lotniczym. Idea dobrze prosperujacej linii lotniczej jest plaska struktura managementu (flat hierarchy). Rozumiem rozgorycznie z powodu bonusow, ale obrazanie wspolpracownikow jest nie na miejscu. Pensja jest sprawa indywidulana, ktora sie negocjucje przed podjeciem pracy. Jesli ktos chce byc milionerem, powinien zalozyc wlasna firme albo zostac udzialowcem.

Monika-ex Buyer, Process Lead

Nie zrozumialam pytania, ale mozesz mi je zadac osobiscie w pracy. Pozdrawiam.

Monika - ex Buyer, Process Lead

Niesamowita dynamika firmy, opowiedzialne projekty, dobre zarobki na warunku polskie, darmowa nauka hiszpanskiego, benefity sportowe i zywieniowe. Mozliwosc rozwijania procesow, w przypadku kupcow projekty o wysokim spendzie. "Ksiezniczki" - kobiety niezamezne, mile, wyksztalcone, znajace jezyki, zadbane, ciezko pracujace. "Banda kolesi- glownie bylych pracownikow Tesco"-bardzo mili pracownicy z doswiadczeniem korporacyjnym. Zamiast wylewac zale w internecine, radze porozmawiac z line managers, czy cos nie dziala, czy za duzo jest pracy, z checia wysluchaja.

Zszokowany
@Monika - ex Buyer, Process Lead 25.03.2017 14:45

Starasz sie o awansik, ze tak bronisz ta firmę czy po Prostu jesteś jedna z księżniczek :)?

Monika - ex Buyer, Process Lead
@Zszokowany 27.03.2017 22:04

Mowie tylko o szacunku do wspolpracownikow. Tu sie powolam na Equal Treatment in Employment, ktore kazdy podpisal. Mysle, ze firma moze duzo zaoferowac absolwentom uczelni wyzszych.

Wyzwoliciel

Widzę że rusza kontrofensywa powyżej przegrupowano siły wyznaczono jednostkę specjalną i próbują zagłuszyć głosy ludu.

Bajerka

Pracuje w Zakupach juz prawie rok i nie do konca wiem o czym mowicie. Jaka komunikacja w sprawie podwyzek i bonusow? Ktos cos gdzies oficjalnie powiedzial? Moze jednak poczekajmy co nam zaproponuja w przyszlym tygodniu, a nie rzucajmy, ze bonus obcieli o 97%. Jezeli tak by bylo to znaczy, ze jak dostane 500 PLN bonusu w przyszlym tygodniu to zgodnie z Twoja informacja normalnie dostalabym ok. 16 tys PLN, ale zla firma mi zabrala? Tyle nie mam nawet zapisane w umowie o prace, wiec nie gadaj bzdur albo powiedz, gdzie jest informacja o tych 97%? Piszecie, ze obcinaja benefity, bo zabrali owoce i slodycze - czy na rozmowie wstepnej obiecali Wam slodycze i owoce i to sklonilo Was do podjecia pracy tutaj? Piszecie, ze reklamuja firme podrozami, a teraz to blokuja. Nie widzialam, ani nie slyszalam, ani jednej takiej reklamy, a poza tym nie wstrzymali podrozy tylko prosili, zeby mialy jakis cel, bo wlasnie dlatego zwalniaja nierobow z BA czy Iberia, ze im tylko latanie bylo w glowie. Jak chcecie podrozowac to proponuje prace w biurze podrozy albo na taksowce. Mnie zatrudniali do pracy biurowej, ktora moze wiazac sie z koniecznoscia podrozowania sluzbowo. Narzekacie na hot desking - proponuje pojechac do Waterside i zobaczyc ile tam stoi wolnych biurek po tych, ktorzy wlasnie nie rozumieli dlaczego firma musi oszczedzac. Spojrzcie prawdzie w oczy - nikt nie przenosi pracy do Krakowa, bo mamy tu geniuszy biznesu tylko dlatego, ze zarabiamy 4-5 razy mniej niz ludzie w UK. Piszecie o osobach z najwyzszych stanowisk, ktore znikaja z dnia na dzien. Nie wiem o kim mowicie, ale przychodzi mi do glowy tylko szef HR, ktory pracowal tu ok. 3 miesiace - nie sprawdzil sie to skonczyl swoja przygode, a nie ze wieszczyl upadek firmy i ratowal sie ucieczka z dnia na dzien. Gdzie na stronie IAG moge sprawdzic ile bonusu dostaja w IAG? Jak nie podasz linka to nie pisz prosze bzdur. Przemysl rowniez to, ze jednak im wyzej jested w strukturze firmy tym wiecej zarabiasz chyba, ze wracamy do komuny, gdzie wszyscy mieli po rowno? Narzekacie, ze jest duzo pracy, ze nadgodziny, ze co chwile zmiany i wogole jest zle - skoro tak to co tu jeszcze robicie? Bo chyba nie czekacie na bonus skoro juz wiecie, ze go nie bedzie. Marudzic w necie jest latwo, ale zrobic cos konkretnego to juz trudniej. Nie pasuje Wam to zlozcie wypowiedzenie i szukajcie pracy, gdzie indziej. Tylko mysle, ze wiekszosci z Was bedzie ciezko znalezc cos za lepsza kase i tutaj Was posladki bola, wiec bedziecie je dalej spinac nawet jak nie bedzie bonusow i podwyzek. Nie mowie, ze wszystko jest super w IAG GBS, ale w mojej kilkuletnie karierze uwazam, ze tu wlasnie najwiecej sie nauczylam. Jak chcemy cos zmienic to dawajmy pomysly co poprawic, a nie tylko hejtujmy. Pozdraipwiam i zycze bardziej konstruktywnej krytyki! :-)

Ginger
@sceptyk 25.03.2017 12:04
Słabo z analizą u analityków. Myślałem, że harują na te 80-90 tys stałego wynagrodzenia a nie na 3 tys :-) Wiem, że wisienka...

Jakbym miala 80t tys stalego wynagrodzenia to moze faktycznie bonus nie mial by takiego znaczenia :o Fajnie, ze masz takie wynagrodzenie, ale wez pod uwage, ze bardzo duzo osob w tej firmie zarabia duzo mniej. I maja prawo byc zniesmaczeni, ze jeszcze bonusa im sie zabiera, nie mowiac juz o podwyzkach czy awansie.

Zszokowany
@sceptyk 25.03.2017 12:04

Wow nie wiedziałem ze zwykły analityk moze takie pieniądze w tej firmie zarobić bo ja niestety nie znam nikogo z taka roczna pensja... widac trzeba miec układy

Suckit

Patrzac na ksywke polecam Ci fuche na Placu Slowianskim - zwlaszcza jak jest sroda,a wiec dzien loda

Cyz

Wow widze ze rozpętała sie prawdziwa burza po ogłoszeniu wspaniałych wieści nt braku podwyżek i żałośnie niskiego bonusa. Mam nadzieje, że na prawdę cos ta sytuacja da oprócz zszarganych nerwów chociaż znając ta firmę to prędzej piekło zamarznie

Zostaw opinię o IAG GBS POLAND Sp. z o.o. - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie IAG GBS POLAND Sp. z o.o.