MCKB Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Wywiady MCKB Sp. z o.o.

Miniaturka
Agnieszka Wojnowska Członek Zarządu MCKB Sp. z o.o.
Opracowuje i wdraża strategię w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim

Czym dokładnie zajmuje się Państwa firma? Co dokładnie wchodzi w zakres świadczonych przez Państwa usług?

MCKB jest jednym z liderów wśród generalnych wykonawców w Polsce, specjalizującym się w realizacji zaawansowanych technologicznie obiektów przemysłowych, logistycznych i komercyjnych, spełniających najwyższe standardy jakości. Nasza główna siedziba znajduje się w Łodzi, a biura regionalne we Wrocławiu, w Poznaniu i w Warszawie.

Jakie firmy są Państwa klientami?

Jako polska firma z sektora MSP, konkurujemy z sukcesem na rynku budowlanym, głównie z globalnymi firmami o kapitale zagranicznym, spełniając bardzo wysokie wymagania stawiane uczestnikom przetargów. Naszymi klientami są w ogromnej większości firmy zagraniczne, lokujące nowe inwestycje w naszym kraju.

Jak według Państwa będzie wyglądała Wasza firma za 10 lat?

Dzisiaj jesteśmy przedsiębiorstwem średniej wielkości. Rozwijamy się bardzo dynamicznie. W 2019 roku zwiększyliśmy zatrudnienie o trzydzieści procent. W tym roku otwarliśmy nowe biuro w Poznaniu. Cały czas inwestujemy w szkolenie pracowników, innowacyjne systemy zarządzania, dostosowanie firmy do coraz wyższych standardów pracy.

W ciągu następnych dziesięciu lat chcemy dołączyć do grona największych firm budowlanych w Polsce.

Jakim pracodawcą jest Państwa firma?

Staramy się stworzyć przyjazne miejsce do pracy i rozwoju dla każdego pracownika. Gwarantujemy stabilność zatrudnienia i bezpieczeństwo finansowe. Cieszymy się z tego, że duża liczba naszych pracowników to osoby, które są z nami związane od kilkunastu lat. Oferujemy duże możliwości rozwoju, realizujemy interesujące inwestycje dla międzynarodowych Inwestorów.

Jak wygląda proces rekrutacji do Państwa firmy?

Proces rekrutacji jest dwuetapowy. Na początku dokonujemy weryfikacji otrzymanych aplikacji. Wybrani kandydaci zapraszani są na rozmowę kwalifikacyjną. Przedstawiamy podczas niej naszą firmę i kulturę organizacyjną, odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące stanowiska, na które aplikuje dana osoba. Podczas rozmowy obecny jest rekruter, manager działu i Członek Zarządu. Spotkanie trwa około godziny. Niezależnie od wyników rekrutacji, każdy kandydat otrzymuje od nas informację zwrotną.

Czy osoby zatrudnione w Waszej firmie mogą liczyć na jakieś dodatkowe benefity? Jeśli tak, jakie?

Oczywiście. Są to między innymi: karta Multisport, świeże owoce, nieoprocentowane pożyczki, dofinansowanie do wypoczynku dzieci i młodzieży oraz kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe.

Ile osób obecnie zatrudniacie?

Pracuje u nas ponad 100 osób. Są to wybitni eksperci w projektowaniu, budownictwie, zarządzaniu kontraktami, bezpieczeństwie pracy i ochronie środowiska. To właśnie dzięki nim, ich pasji i zaangażowaniu, możemy umacniać naszą pozycję na rynku budowlanym. Nie ukrywam, iż wiele razy zdarzyło się, iż nasz energiczny i doświadczony zespół inżynierski był wsparciem zarówno dla Inwestora, jak i dla projektantów.


 

MCKB Sp. z o.o.