MCKB S.A

Opinie o MCKB S.A

Jak często wstawiają oferty pracy dla pracowników budowlanych? Można wysłać aplikacje spontanicznie na ich maila i rozważam to. Chcę znaleźć pracę w zawodzie, a przeczytałem tu, że dają umowę o pracę. Tylko ciekawe ile trwa okres próbny i po jakim czasie ta umowa przechodzi na czas nieokreślony. Praca jest też w delegacjach?

Wiecie może, czy w MCKB S.A szukają chętnych na staż?

MCKB SA Nowy wpis

Zwykle przyjmujemy na staż studentów z programy Praktykuj Młodzi w Łodzi. Jednakże zapraszamy do wysłania CV na adres praca@mckb.pl

Ada

Szukali w sieci jakiś czas temu Inżyniera budowy. Mój wujek szuka pracy teraz i chciałabym dowiedzieć się dla niego, jaka jest umowa. Czy firma zatrudnia na UoP czy na kontrakcie b2b?? I jeszcze na jaki czas?

Nowy wpis

@Ada

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą i zapraszamy wujka do przesłania CV na adres praca@mckb.pl.

WYRZUCONY-PRACOWNIK PODWYKON.

Witam. Nie polecam współpracy podwykonawcom z Firmą MCKB. Praca pod stałym nadzorem służb BHP MCKB jak i Inwestora, czekają tylko na jakieś małe niedociągnięcie, typu niezapięty pasek podbródkowy, brak wygrodzonej częściowo strefy, niezapięta linka asekuracyjna w koszu czy, to na zamontowanym stropie, niezałożone okulary, które obowiązują przez cały czas pracy. Na wszystko potrzebne jest zezwolenie na pracę( pozwolenie na pracę wydawanae jest na 3 dni, jeżeli chcesz coś przeciąć szlifierką kontową, to musisz uzyskać pozwolenie na prace gorące, wydawane na 1 dzień, praca w min 2 osoby + obserwator + prowadzący, przy pracach gorących wymagana jest gaśnica i koc azbestowy, słowem na każde "pierdnięcie" potrzebne jest zezwolenie). To tylko niektóre z obostrzeń. Sprzęt najlepiej jak jest prosto ze sklepowej półki, inaczej nie przejdzie kontroli. Służby BHP i Inwestora czekają tylko na Twój błąd i wlepiają bardzo wysokie kary finansowe za małe wykroczenia. Na całej budowie wszechobecne błoto, które stwarza niebezpieczeństwo upadku i co za tym idzie wystąpienia urazu w skrajnych przypadkach nawet śmierci, jeżeli upadniemy nieszczęśliwie. Wjedziesz sprzętem zabłocisz drogę, to musisz posprzątać. Odradzam z całą stanowczością współpracę z Tą Firmą.

Green helmet
@WYRZUCONY-PRACOWNIK PODWYKON.

Zdecydowanie najwyższe standardy bhp. Wyrzucony-pracownik pomylił odwagę z odważnikiem :)

@WYRZUCONY-PRACOWNIK PODWYKON.

Zawsze dążymy do tego, aby wyeliminować występowanie wszelkich zagrożeń dla zdrowia lub życia ludzi. Skorzystamy z Pana uwag, aby podnieść poziom bezpieczeństwa na naszych budowach. Dziękujemy, że chociaż w części podziela Pan nasze dążenie do stworzenia bezpiecznych warunków pracy.

ToJa
@WYRZUCONY-PRACOWNIK PODWYKON.

@WYRZUCONY-PRACOWNIK PODWYKON 1. Wysokie standardy BHP - tak, bardzo wysokie i na całe szczęście. Na wszystkich budowach powinny takie obowiązywać. Przeszkadza pasek podbródkowy, przeszkadzają szelki, okulary, rękawice, ale jak wypadek się zdarzy, to płacz, zgrzytanie zębami i ciąganie po sądach. 2. Pozwolenia na pracę - wymogi odgórne, ale trzeba było słuchać co mówią BHPowcy na szkoleniach, to byś wiedział. 3. Wszechobecne błoto - czy na poprzednich budowach miałeś dywany czy może mega namiot? @WYRZUCONY został zdaje się wyrzucony i zdaje się także że niezpodstawnie. Ja polecam współpracę z tą firmą. Ja sobie chwalę i to bardzo.

Tomasz
@ToJa

Witam. Widzę, że prowadzicie aktywną dyskusję, więc może od Was uda mi się czegoś dowiedzieć. Może ktoś z Was napisać mi, jak wygląda sytuacja kadrowa w firmie MCKB? Jest szansa tam się dostać? Proszę o informację.

@Tomasz

Dziękujemy za Pana wiadomość. Zapraszamy do przesłania swojego cv na adres: mckb@mckb.pl. Uprzejmie prosimy o szczegółowe opisanie Pana dotychczasowego doświadczenia zawodowego. Serdecznie pozdrawiamy.

Sq9r

Potwierdzam

Bernard
@WYRZUCONY-PRACOWNIK PODWYKON.

Pracowałem z MC kontrakty budowlana na Amcor Łódź jako podwykonawca zawsze wspominam te budowę z sentymentem choć były zgrzyty jak na każdej budowie ale to co pisze opowiada Wyrzucony to bzdura.BHP to podstawa ale akurat na tej budowie zawsze z każdym można było się dogadać. Pozdrawiam kierownika budowy Amcor Lodz.

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie MCKB S.A na stanowisko Specjalista ds. ofertowania/ kosztorysant budowlany bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.

Jak wygląda rozmowa w MCKB Sp. z o.o. na stanowisko brak? Z iloma osobami się rozmawia? 6 lipca pojawiło się ogłoszenie.

MCKB

Dzień dobry, proces rekrutacyjny zwykle ma dwa etapy. Zwykle w pierwszym etapie rozmowę prowadzą trzy osoby: pracownik odpowiadający za proces rekrutacji, członek zarządu oraz szef odpowiedniego działu. Drugi etap jest uzależniony od stanowiska na jakie prowadzona jest rekrutacja. W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z biurem w Łodzi.

Gabriela
@MCKB

obydwa etapy są w biurze w Łodzi ? czy coś zdalnie jeszcze się odbywa? ile czeka się na odpowiedź jak ktoś przejdzie te 2 etapy ?

@Gabriela

Jeśli praca dotyczy oddziału Wrocławskiego rozmowa może odbywać się w naszym biurze we Wrocławiu. Raczej nie prowadzimy rekrutacji online, ale w wyjątkowych sytuacjach jest to akceptowalne. Termin odpowiedzi ustalamy podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Na jakie benefity można liczyć w MCKB Sp. z o.o.?

Dzień dobry, w MCKB funkcjonuje Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (nieoprocentowane pożyczki, dofinansowanie wypoczynku dzieci, dofinansowanie szkoleń i kursów) oprócz tego jest możliwość uzyskania dofinansowania kursów językowych oraz uzyskania uprawnień. Pracownicy korzystają również z kart MultiSport.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu MCKB Sp. z o.o.?

Pracownik MCKB

Dzień dobry, to zależy o jakim stanowisku myślimy. Najlepszym wyjściem będzie zadzwonić lub napisać do firmy, a tam na pewno uzyska Pan/Pani odpowiedź na pytanie. Tel: 42/658 84 44 e-mail: mckb@mckb.pl

Jaki dress code obowiązuje w MCKB Sp. z o.o.?

W firmie obowiązuje innowacyjna elegancja :)

Macie teraz już stabilna rotacje ?

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Oczywiście.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie MCKB Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Pracę w godzinach nadliczbowych rekompensujemy w dwojaki sposób. W pierwszej kolejności udzielamy czasu wolnego od pracy. W sytuacji gdy nie jest to możliwe, pracownikowi przysługuje prawo do wynagrodzenia oraz do dodatku (zgodnie z przepisami prawa pracy).

Podwykonawca

Aktualnie prowadzą inwestycje w Poznaniu. Bhp na bardzo wysokim poziomie o czym nie mówią na spotkaniach przed kontraktowych. Najlepiej żeby cały sprzęt, maszyny, baraki itd były nowe I lśniące. Najważniejsze to wynagrodzenie strefy pracy a robota się nie liczy. Codziennie spotkanie wszystkich pracowników przed rozpoczęciem pracy gdzie bhpowcy przypominają zasady bezpiecznej pracy. Pracownicy cały czas muszą chodzić w okularach (wszyscy), I z zapietymi paskami podbrodkowymi. Na wszystko milion papierów I pozwoleń. Robota schodzi na drugi plan. Na stale jest 4 bhpowcow w ciagu dnia i non stop pilnują wszystkiego. Pracować się da Ale napewno nie za rynkowe pieniądze bo przecież wszystko to kosztuje.

@Podwykonawca

Dziękujemy za informację zwrotną. Cieszymy się, że dostrzegł Pan wysokie standardy BHP, obowiązujące w naszej firmie. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, w naszą misję wpisana jest troska o życie i zdrowie ludzi. Cel jest jeden: zero wypadków na naszych budowach.

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w MC Kontrakty Budowlane?

Całe wpływa na konto

Aleksandra

Jesteś obecnie pracownikiem MC? Wcześniej ludzie skarżyli się na złe zarządzanie firmą - możesz napisać czy to się zmieniło? A może masz inne odczucia co do jakości pracy kierownictwa firmy?

Wiesia
@Aleksandra

Nic się nie zmieniło zarobki marne a wymagania duże

Całe wynagrodzenie wpływa regularnie na konto. Firma zapewnia bezpieczeństwo finansowe.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w MC Kontrakty Budowlane?

Olo

Czy znasz Radka i czy współpracujesz z firma Budhaus

Mysterious

Właściciele firmy mają ambicje co najmniej korporacyjne jeśli chodzi o realizacje projektów, niestety nie wyszli ponad "ręczne" zarządzanie, a to niestety nie idzie w parze z oczekiwaniami inwestorów. Dodatkowo w firmie na przestrzeni lat pojawiały się osoby które miały umiejętności dotyczące prowadzenia biznesu, natomiast szybko zostały zidentyfikowane jako zagrażające obecnym tam niekompetencyjnym bytom mającym "ciepłe posadki", i już nie poświęcają uwagi tej firmie. No cóż... głową muru nie przebijesz, ale możesz z niej korzystać u innego pracodawcy. Gdyby zarząd był zdolny do autorefleksji i zaczął wreszcie wychodzić dalej niż poza swoje podwórko z pewnością miałoby to pozytywny skutek biznesowy. Niemniej przy obecnym zarządzaniu, tej firmie to nie grozi. Szczerze nie polecam kontaktów biznesowych w tą firmą w jakiejkolwiek konfiguracji biznesowej. A śmiałkom chcącym nawiązać z nimi współpracę życzę powodzenia!

NieJanusz

Zarząd firmy to Janusze biznesu. Prezes wkrecony w micromanagement kontroluje i ingeruje we wszystko, nawet w to na czym się nie zna - no ale jest prezesem, wiec mysli, ze mu wolno. W biurze atmosfera fatalna. Zarządzenie personelem i panujące tam zasady to mniej więcej połowa lat 90-tych. Mentalność januszowa po prostu.

Ex
@NieJanusz

Pięknie napisane i 100% prawda. Mozna spotkać tam kilku fajnych ludzi, w większości jednak już tam nie pracują. Szefostwo robi wszystko, żeby popsuć atmosferę. Podejscie do pracownika feudalne. Jeśli nie lubisz czołobitności i wazeliniarstwa, to polecam... polecam omijać szerokim łukiem.

byly

odradzam uwaga na konia