Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Grzegorz Czudaj
Dyrektor personalny KLER S.A.
Od blisko 20 lat związany z tematyką HR, prawa pracy i bezpieczeństwa pracy. Wieloletni st. Inspektor pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Opolu, przez blisko 9 lat Dyrektor personalny w spółce Multiserwis należącej do międzynarodowego koncernu Bilfinger SE. Praktyk, trener i wykładowca na szkoleniach z tematyki HR i prawa pracy oraz zagadnień związanych z bezpieczeństwem pracy.

Posiadają Państwo ponad 40-letnie doświadczenie w branży. Jak wyglądały Wasze początki?

Firma powstała w roku 1973, w miejscowości Dobrodzień słynącej z silnych tradycji rzemiosła stolarskiego. Założycielem firmy, inicjatorem i realizatorem działań rozwojowych jest Piotr Kler.

Kiedy nastąpił największy rozwój firmy?

W latach 1989-1990. Zatrudnienie wzrosło do kilkudziesięciu osób, firma zaczęła wprowadzać ekskluzywne wzory mebli, nowatorskie projekty i technologie.

A jak Kler prezentuje się dzisiaj?

Obecnie KLER to największy pracodawca tej branży w regionie.

W roku 1991 otworzono pierwszy salon firmowy. Dziś, struktura handlowa firmy w Polsce to systematycznie rozrastająca się sieć - 33 własne salony firmowe.

  

Co składa się na Waszą oferty?

KLER oferuje szeroki wachlarz najwyższej jakości mebli tapicerowanych oraz skrzyniowych, zróżnicowanych wzorniczo – od bardzo nowoczesnych do tradycyjnych, proponowanych w różnych układach i wymiarach, w bogatej gamie kolorystycznej.

  Jak wygląda struktura KLER w Polsce?

  Struktura handlowa firmy w Polsce to systematycznie rozrastająca się sieć - 33 własne salony firmowe.

  Posiadacie placówki również za granicą. Gdzie można dostać Wasze produkty?

  Poza granicami Polski KLER posiada firmowy salon w Pradze. Sieć placówek współpracujących na zasadach franchisingu systematycznie rozwijana jest na Węgrzech, Litwie, Łotwie, Ukrainie, Chorwacji, Francji, Rumunii i Kanadzie. Znane są one w większości państw europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych, Ghanie, Chinach, Japonii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

   

   

  Oprócz mebli, Kler tworzy na zamówienie kompletne wnętrza.

  W salonach KLER prezentowane są pełne aranżacje przestrzeni, starannie dobrane kompozycje stylistyczne. Oferowane są nie tylko meble, ale również kompletnie dobrane wyposażenie wnętrz, począwszy od mebli tapicerowanych, przez komody, witryny, kredensy, dywany, poduchy, pledy, narzuty, pościele, aż po szeroką kolekcję lamp i dekoracji ceramicznych. W ofercie znajduje się również kolekcja łóżek, do których oferowane są materace renomowanych producentów, spełniające najwyższe standardy zdrowotne. Możliwość indywidualnego komponowania zestawów pozwala zaspokoić najrozmaitsze potrzeby i oczekiwania Klientów, którzy nie wybierają mebli, lecz projektują je specjalnie dla siebie – odpowiednio do indywidualnych potrzeb, upodobań, przyzwyczajeń, gustów, czy też koncepcji aranżacyjnych.

   Co to jest Piotr Kler Atelier?

   Atelier Piotra Klera to pracownia, która zajmuje się zamówieniami specjalnymi, nieszablonowymi. Opracowuje projekty oryginalne, powstałe w jednym egzemplarzu. Są to w pełnym znaczeniu tego słowa realizacje skrojone na miarę. Kler Atelier opracowuje także własne wzory mebli – krótkoseryjne, limitowane edycje, różniące się od mebli katalogowych.

    Pan Piotr Kler, założyciel firmy Kler, otworzył Fundację, której hasłem przewodnim stała się znana sentencja łacińska " Artificem commendat opus". Kto może liczyć na Wasze wsparcie?

    Tak, w 2013 r. właściciel firmy założył Fundację. Stworzenie odrębnej organizacji pozwoliło na uporządkowanie świadczonej od lat pomocy, usprawnienie jej i uregulowanie. Piotr Kler wiele w życiu zawdzięczał dobrym ludziom, którzy bezinteresownie mu pomogli. Fundacja jest niejako formą spłaty zobowiązań za dobro, jakiego doświadczył w przeszłości. Jest wiele obszarów, w których Fundacja pomaga. Do najważniejszych celów Fundacji należy wspieranie osób szczególnie uzdolnionych w sztuce i nauce poprzez działalność stypendialną oraz organizowanie ich promocji, niesienie pomocy społecznej dla najuboższych rodzin, wspieranie chorych, niepełnosprawnych.

     Ile osób liczy Wasz zespół?

     Obecnie firma KLER S.A. zatrudnia 275 pracowników, dodatkowo w spółce „DFM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” sp.k. należącej do Grupy KLER, zajmującej się produkcją naszych mebli tapicerowanych zatrudniamy 317 pracowników. Tym samym w całej Grupie KLER pracuje blisko 600 pracowników. Ale to nie wszystko, w różnego rodzaju działalnościach gospodarczych pracujących na rzecz spółki Kler pracuje blisko 1000 osób. To znakomici mistrzowie stolarstwa, tapicerstwa oraz innych rzadkich rzemieślniczych specjalności.

       

     Jakimi kanałami poszukują Państwo nowych pracowników?

     W celach rekrutacyjnych wykorzystujemy portal pracuj.pl, lokalne gazety codzienne, radio, jak również współpracujemy z Powiatowymi Urzędami Pracy - w szczególności w Oleśnie i w Nysie. Kandydaci często aplikują do nas bezpośrednio, ponieważ utożsamiają się z naszą marką i filozofią.

     Na jakie stanowiska jest zazwyczaj największe zapotrzebowanie?

     Nasza firma opiera się przede wszystkim na stanowiskach produkcyjnych, tj. szwaczka i tapicer oraz na stanowiskach szeroko rozumianej obsługi klienta - od handlowców czy doradców wyposażenia wnętrz do specjalistów obsługi klientów. Na stanowiska produkcyjne, takie jak tapicer czy szwaczka cały czas mamy otwartą rekrutację zarówno do naszego macierzystego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Dobrodzieniu, jak również do filii zakładu produkcyjnego w Nysie.

     Obecnie szukamy również specjalisty ds. obsługi eksportu ze znajomością języka niemieckiego.

     Czy swoim pracownikom zapewniacie szkolenia?

     Tak, każdy z pracowników na każdym szczeblu zatrudnienia ma zaplanowany cykl szkoleń. W zależności od zajmowanego stanowiska, są to szkolenia wewnętrzne lub zewnętrzne.

     Dla pracowników związanych z obsługą klientów i pracujących w naszych salonach firmowych od lat mamy opracowany system szkoleniowy, który związany jest z najwyższymi standardami obsługi klienta.

     Jakie wartości przyświecają firmie Kler?

     Jesteśmy firmą rodzinną z blisko półwieczną tradycją. Najważniejsza dla nas jest wysoka jakość naszych produktów oraz etos pracy. Model Klera to wielopokoleniowa tradycja przekazywania najlepszych umiejętności i doświadczeń meblarskiego fachu z mistrza na czeladnika.

     Wielopokoleniowa tradycja? Proszę powiedzieć o tym więcej.

     Specyfika meblarstwa polega na konieczności posiadania wieloletniego doświadczenia, dlatego fundamentalną zasadą firmy jest dbanie o to, aby najlepsi fachowcy pozostali w niej, by wychować kolejne pokolenie mistrzów rzemiosła. Taka relacja tworzy wręcz rodzinną atmosferę.

      

      

     Źródło zdjęć: KLER

     Dziękuję za rozmowę.

     KLER S.A.
     2.3/5 Na podstawie 96 ocen.
     gemius

     Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

     Ranking Użytkownicy
     (real users)
     1. GoWork.pl 4 014 360
     2. linkedin.com 3 587 328
     3. olx.pl 3 276 288
     4. jooble.org 3 086 424
     5. pracuj.pl 3 054 024
     KLER S.A.