Wywiady z GTX Poland Warszawa
Profil nieoficjalny
Profil nieoficjalny
Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!
Wywiadu udzielił/aByły magazynier
26.10.2023 18:51
Chcemy Cię lepiej poznać. Napisz proszę, jaką historią chcesz się z nami podzielić?
Historia dotyczy pracy w Grupie Topex, w magazynie w Warszawie.
Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało? Napisz, co robiłeś/aś na co dzień w firmie, czym się zajmowałeś/aś?
Magazynier- praca na pakowni, jazda wózkiem widłowym oraz wydawanie towaru.
Co było powodem zakończenia współpracy z firmą? Czy z pracy zrezygnowałeś/-aś sam, czy zwolniono Cię? Czy jakaś konkretna sytuacja wpłynęła na zakończenie Twojej współpracy z firmą?
Brakowało mi możliwości rozwoju oraz szansy na zmianę zakresu obowiązków. Przechodziłem przez stanowiska magazynowe, ale nie miałem możliwości awansu - posady w biurze w znacznym stopniu były zajęte przez osoby bliskie przełożonym. W innych firmach udało mi się przebić ten "szklany sufit" i mam szansę rozwoju.
Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?
3000-4200 złotych netto.
Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?
6 lat.
Jakie dwa (lub więcej) pozytywne aspekty pracy w tej firmie mógłbyś/mogłabyś wskazać?
Stabilność tej pracy oraz dobre relacje ze współpracownikami.
Jakie dwa (lub więcej) negatywne aspekty pracy w tej firmie mógłbyś/mogłabyś wskazać?
W firmie panował nepotyzm, o którym już wspomniałem. Minusem był też brak możliwości rozwoju, umowy śmieciowe i praca bez umowy zamiast umów o pracę.
Jakie były możliwości rozwoju na Twoim stanowisku / w Twoim dziale? Z czego to wynikało?
Pracowałem na pakowni, przestawiałem palety z towarem, więc jedyną możliwością rozwoju byłoby przejście do biura.
Czy firma planowała szkolenia i jak często się odbywały? Napisz jakich obszarów/ tematyki dotyczyły.
Szkolenia dotyczyły sposobów dbania o kręgosłup, odbył się też "fikcyjny" kurs BHP czy, podobnie przeprowadzony, kurs na wózki widłowe.
W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynikało? W jakich obszarach chciał(a)byś być szkolony/-a i dlaczego?
Myślę, że powodem był brak środków na takie cele i ogólna niechęć do prowadzenia jakichkolwiek szkoleń w firmie.
Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?
Atmosfera była bardzo zła. Targety były zbyt wysokie, nie byliśmy traktowani z szacunkiem. Wśród pracowników zdarzały się potężne załamania nerwowe, omdlenia i wypadki.
Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?
Atmosfera była fatalna, brakowało skutecznej komunikacji oraz empatii ze strony przełożonych. Zadania dla pracowników również były rozdzielane według sympatii między pracownikiem a przełożonym - na przykład normy dla kobiet, dotyczące dźwigania ciężarów podczas pracy, były niższe dla osób faworyzowanych przez pracodawcę i wyższe dla tych pań, które nie były rodziną czy przyjaciółmi pracodawcy.
Co najbardziej wpływało, według Ciebie, na atmosferę w firmie. Wskaż przykłady sytuacji i zachowań.
Na atmosferę wpływały trudne sytuacje, które zdarzały się w pracy. Mam tu na myśli między innymi wypadek, gdy pracownik został potrącony wózkiem widłowym.
Czy pracodawca wywiązywał się z ustalonych warunków współpracy? Jeśli nie, co nie było zgodne z ustaleniami?
Nie wywiązywał się. Dokładano nam obowiązków oraz narzucano nakaz pracy w godzinach nocnych.
Dzięki GoWork masz właśnie możliwość zasugerowania swojemu byłemu CEO/ Właścicielowi istotnych zmian. Co byś mu powiedział/a o organizacji i doradził/a co poprawić w firmie?
Poleciłbym wprowadzenie uchwał antymobbingowych i wdrożenie kanału informowania dla sygnalistów, którzy mogliby zgłaszać wszelkie naruszenia.