Źródło danych: podane treści pochodzą z ofert pracy publikowanych w internecie.
Rekrutacja w Euro Raam: Monter i pozostałe stanowiska
Monter
20%
Pracownik produkcji
20%
Specjalista ds. sprzedaży
20%
Specjalista
20%
Specjalista ds. ofertowania
20%
Dodaj opinię o stanowisku - Monter
Opinie Euro Raam: Monter
Kwiato
04.01.2026 02:42
Pracownik
Januszex 100%, omijać szerokim łukiem. Obecnie pracuję tam. Takie odczucie ma 95% pracowników, 5% to zadowolone (usunięte przez administratora) Większkość załogi szuka nowej pracy.bJak ktoś pyta o to jak jest w firmie to :
Kierownik obrażony o niechęć do nadgodzin 50% (w tygodniu), w grudniu (zawiesił wszystkie nadgodziny 100% w soboty ) [podobno pracy dużo,ale ego musi być zaspokojone]
Jednemu z pracowników powiedział, że pracujemy między świetami jako kara za wspomniane nadgodziny, bo nie umieliśmy się dogadać żeby zostawać dłużej
Dyrektor nawet nie miał odwagi złożyć nam życzeń na święta (3 tok z rzędu miał w tym czasie "spotkanie") [najzwyczajniej ma nas w (usunięte przez administratora)
Jako "premia" roczna śmieszne 500zł w kopercie (Prezes zagraniczny; podejrzewamy,że przesyła coroczne premię w euro,które bierze biuro) [ Mail do Niego z sytuacją w firmie w trakcie pisania]
Wyżej opisana "premia" jest,bo oddawane jest aluminium na złom przed samymi świętami żeby ludzie nie gadali
Nie raz kierownik obiecywał premię za szybkie zlecenie [ Regatta Alu, Szkoła Pcv) (nic nie było, nawet "dziękuję")
Hala nieogrzewana (pracujemy w 2 bluzach, ciepłych skarpetach i czapkach zimowych,a to jeszcze mało)!!!
Po zgłoszeniach o temperaturze na hali słowa kierownika : "to się ubierzcie cieplej"! (Ten sam problem w każdą zimę przez 5 lat!!!!) [Leci zgłoszenie do Inspekcji Pracy]
Na szatni temperatura taka sama jak na hali !!!
Średnia pensja to 4300-4800 zł netto (podwyżki tylko po ciągłych wycieczkach pewnych osób, sami z siebie nic nie dadzą)
Brak awansu ze stanowiska na wyższe
Brak dbałości o maszyny (jak pracownik nie naprawi to nie działa)
Jest 2 pupilów (ojciec i syn) co montują okna dla kierownika firmy (większość zleceń w firmie jest na jego firmę) [ciągłe uw lub ub]
Co roku MUSIMY zrzekać się socjalu
Urlop 10 dni roboczych w ciągłości tutaj nie istnieje
Jeśli potrzebujesz urlopu na żądanie nie licz na miłe traktowanie ... (Zwłaszcza po nowym roku)
Biuro kręci jak może [skarbówka się upomni]
Były pracownik pracujący teraz na Orlenie przychodzi "na ciemno" w dni wolne na Orlenie i pracuje, a po pracy kierownik płaci mu dniówkę
Można wyliczać więcej... Omijaj ten Januszex możliwy kandydacie ...
Szanowny rozgoryczony Autorze opinii (oraz Czytelnicy),
dziękujemy za wyjątkowo obszerną i emocjonalną recenzję. Rzadko spotyka się tak dokładne „badanie satysfakcji pracowników”, przeprowadzone – jak rozumiem – metodą ankiety wśród 100% załogi, z precyzyjnym wynikiem 95% niezadowolonych i 5% zadowolonych. Gratuluję statystycznej pewności, której pozazdrościłby niejeden instytut badawczy.
Pozwolę sobie jednak odnieść się do kilku „faktów”:
1. Nadgodziny lub ich brak jako kara? 😅 Naprawdę?
Nadgodziny nie są ani karą, ani nagrodą, ani narzędziem do zaspokajania czyjegokolwiek ego – są regulowane przepisami prawa pracy. Ich ograniczenie w określonych okresach wynikało z planowania produkcji i kosztów, a nie z emocji. Sugestia, że firma „karze” pracowników pracą, brzmi… dość oryginalnie.
2. Praca między świętami
Firma działa w oparciu o kalendarz roboczy, nie o kalendarz oburzenia. Praca w dni robocze między świętami nie jest represją – jest standardem w wielu zakładach produkcyjnych.
3. Premia roczna
Premia nie jest obowiązkiem pracodawcy, a jej wysokość była znana i jednakowa dla wszystkich. Jezeli natomiast Tobie nie odpowiada zawsze możesz ją zwrócić a my przekażemy Je na cele charytatywne
Teorie o „premiach w euro przechwytywanych przez biuro” pozostawimy bez komentarza – brzmią bardziej jak scenariusz serialu niż realia w jakich żyjemy.
5. Temperatura na hali
Hala jest obiektem przemysłowym, nie SPA. Temperatura spełnia obowiązujące normy, co było wielokrotnie weryfikowane. Odzież robocza jest standardem – również zimą. Inspekcja Pracy, o której Pan wspomina, była już u nas gościem i… nadal działamy.
6. Wynagrodzenia
Podana przez Pana „średnia” 4300–4800 zł (rozumiem że również ankieta) netto stoi w interesującej sprzeczności z narracją o „Januszexie”. Warto dodać, że podwyżki są efektem rozmów i wyników pracy – nie telepatii.
7. Brak awansów
Awans wymaga kompetencji, odpowiedzialności i gotowości do ich przyjęcia. Sam fakt „bycia w firmie” nie jest jeszcze stanowiskiem kierowniczym.
8. Zarzuty o nieprawidłowości prawne i finansowe
Sugestie dotyczące skarbówki, „pracy na czarno” czy nepotyzmu są poważne, dlatego przypominamy: publikowanie nieprawdziwych informacji może mieć konsekwencje prawne. Jeśli autor posiada dowody – odpowiednie instytucje z pewnością chętnie je przyjmą.
Na koniec:
Rozumiemy frustrację, zmęczenie i fakt, że nie każdemu odpowiada praca na produkcji. To normalne. Zastanawia jednak, dlaczego w firmie, którą „omijać szerokim łukiem”, autor nadal pracuje – skoro „większość załogi” rzekomo już od dawna jest w drodze do lepszego świata.
Życzymy powodzenia w dalszej karierze – u nas lub poza nami.
Firma nie obraża się na krytykę. Ale na fantastykę reagujemy już z lekkim uśmiechem.
Z poważaniem,
Dyrekcja
Nowy wpis
Zoja
17.06.2026 17:17
Inne
Dzięki za odniesienie się do tego komentarza i wytłumaczenie :D A jeśli chodzi o temp na hali - są poniżej normy? I tak zimno jest przez cały rok czy jedynie zimą?