Programowanie to ogromna i szeroka dziedzina – gdzie się nie obejrzysz, tam potrzebny jest specjalista do zaprogramowania urządzenia, stworzenia strony internetowej czy prawidłowego podłączenia poszczególnych elementów. Im bardziej precyzyjna i specjalistyczna jest działka, w jakiej porusza się programista, tym większe jego szanse na bardzo wysokie zarobki. Zwłaszcza jeśli trafi na podatny grunt ze swoim doświadczeniem oraz umiejętnościami.

Więcej czy mniej niż strony internetowe?

Co ciekawe, programista urządzeń CNC, takich jak frezarki czy tokarki, za pomocą których powstają części na przykład do maszyn rolniczych, samolotów czy samochodów i ciągników, nie zarabia kroci. Zdecydowanie więcej pieniędzy można dostać za stworzenie rozbudowanego serwisu internetowego wraz z jego obsługą administracyjną – w tym przypadku programista jest w stanie zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Właśnie takie stawki ukazują aktualne oferty pracy dla programistów w IT. Jeśli chodzi o stałe zatrudnienie na stanowisku programisty CNC, przyszłość nie jest aż tak różowa.

Wysokie, ale nie za bardzo

Wedle wyników Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak jako programista CNC w większości pracują mężczyźni – stanowią oni grupę 96% pracowników na tym stanowisku. Mediana zarobków w zawodzie wynosi 6,3 tys. złotych brutto. Do najczęściej przyznawanych benefitów pozapłacowych należą: karnety sportowe, ubezpieczenie grupowe oraz przenośny komputer.

Oceń artykuł
0/5 (0)