Młodzi ludzie zastanawiający się nad swoją przyszłością nadal zdecydowanie często wybierają szeroko pojętą inżynierię technologiczną. Wykształcenie z zakresu inżynierii niesie ze sobą przyszłościowe stanowiska pracy, a co za tym idzie zadowalające wysokie zarobki. Najważniejsze to jednak wykształcenie, które należy zdobyć.

Podstawą jest wiedza z zakresu fizyki, matematyki, chemii, informatyki oraz biologii. Wykształcenie z zakresu inżynierii technologicznej jest bowiem niezbędne do opracowywania technologii wytwarzania nowych produktów oraz innowacyjnych rozwiązań.

Inżynieria – technologie – jakie obowiązki na stanowisku technologa?

Nowoczesna inżynieria silnie związana jest z przemysłem elektronicznym, optycznym, lotniczym, motoryzacyjnym, ochroną środowiska oraz medycyną. Inżynier technolog opracowuje technologie oraz wyroby do produkcji. Jest odpowiedzialny za dokumentację technologiczną. Nadzoruje przestrzegania dyscypliny technologicznej. Aby wykonywać ten zawód, należy ukończyć studia inżynierskie w odpowiedniej dziedzinie. Nadal najbardziej popularne kierunki to Inżynieria Materiałowa, Technologiczna Chemiczna, ale też Automatyka i Robotyka, choć ta ostatnia nie należy do najłatwiejszych kierunków. Dziedzina inżynieria – technologie gwarantuje prace na dobrych stanowiskach. Nie można zapomnieć, że to stanowiska, na których powinny znaleźć się osoby z konkretną zdobytą wiedzą, ale też potrafiące pracować w grupie często pod presją czasu, znające języki obce oraz odznaczające się zdolnościami analitycznego myślenia.