Elon Musk to prawdziwy człowiek sukcesu! Nawet miliardy na koncie nie są w stanie go zatrzymać. Mężczyzna nie spoczywa na laurach i wciąż się rozwija. Jaki jest jego przepis na sukces w biznesie? Zobacz najciekawsze cytaty motywacyjne największego wizjonera na świecie! Zainspiruj się i przystąp do działania!

Elon Musk – kto to?

Elon Musk to gorące nazwisko w świecie biznesu. Inżynier, wizjoner i… miliarder! Jest tyranem pracy i wciąż nie zwalnia tempa. Fascynuje się kosmosem i technologią. Jego pomysły bywają szalone, a nowatorskie podejście do biznesu wciąż zaskakuje. Na początku 2021 roku został on ogłoszony najbogatszym człowiekiem na świecie, jednak po 6 tygodniach jego majątek drastycznie zmalał, a on tym samym stracił najwyższą pozycję w rankingu miliarderów. Miało to związek ze spadkiem akcji Tesli na giełdzie.

Dlaczego Elon Musk osiągnął sukces?

Musk nie boi się ryzyka i inwestuje w wiele niepewnych projektów. Jest założycielem potężnych firm, które królują w światowej gospodarce. SpaceX i Tesla nie mają sobie równych i zostawiają konkurencję daleko w tyle. Dlaczego odniosły taki sukces? Sekret tkwi w podejściu założyciela!


Szukasz pracy w województwie dolnośląskim? Zobacz Praca Wrocław na GoWork.pl i już teraz aplikuj na najciekawsze oferty pracy w twojej okolicy.


Elon Musk – przepis na sukces

Szukasz motywacji do działania? Pomocne mogą okazać się inspirujące cytaty. Elon Musk to wzór do naśladowania dla wielu początkujących biznesmenów, a jego sentencje dotyczące pracy, kariery i rozwoju zawodowego, zawierają mnóstwo życiowych prawd.

Co radzi założyciel Tesli?

W wywiadach Musk często powtarza, że praca zajmuje mu większą część życia, nie boi się ryzyka i zawsze poświęca się w stu procentach realizowanym projektom. Starannie wybiera osoby, z którymi współpracuje i podobno sam odpowiada za rekrutację nowych pracowników! Czy warto pracować w Tesli? Z takim wizjonerem jak Musk na pewno! Samodyscyplina i duże ambicje motywują go do działania, a koncentracja, ciężka praca oraz odpowiedni ludzie w zespole, pomagają mu w osiąganiu najlepszych wyników.

Ile godzin pracuje Elon Musk?

Pełny etat i 40 godzin tygodniowo? Zapomnij! Dla jednego z najbogatszych ludzi na świecie, tygodniowy czas pracy to nawet 100 godzin przez 7 dni w tygodniu. Prowadzenie dwóch firm jednocześnie wymaga podwojenia wysiłku. Chcesz osiągnąć sukces? Pracuj w każdej wolnej chwili! Skąd brać siłę? Założycielowi nowatorskich firm pomaga kofeina! Podobno dziennie wypija kilka kaw i litry coli!

Elon Musk – najlepsze cytaty

Jakiego podejścia do pracy może nauczyć cię Elon Musk? Cytaty z jego wypowiedzi, to niesamowite źródło inspiracji dla ambitnych osób, złaknionych sukcesu! Zmotywuj się do działania i poznaj punkt widzenia miliardera!

Cytaty motywacyjne – Elon Musk

„Pracuj tak ciężko jak to możliwe, to zwiększa szanse na sukces. Jeśli inni ludzie pracują 40 godzin w tygodniu, a ty 100 godzin, to ty w 4 miesiące osiągniesz to, co innym zajmie rok”

„Jeśli nie wierzysz, że wszyscy pracownicy mogą przyczyniać się do sukcesu firmy, cała technologia świat nie pomoże zwiększyć ich kompetencji.”

„Wytrwałość jest bardzo ważna. Nie powinieneś się poddawać, chyba że jesteś do tego zmuszony”.

Myśl, jak wszystko zrobić lepiej, i poprawiaj sam siebie”

„Mam mentalność Samuraja – wolałbym popełnić seppuku niż ponieść klęskę”

„Każdy produkt, do którego potrzeba instrukcji obsługi, jest zły”

„Jeśli wstajesz rano, i myślisz, że przyszłość będzie lepsza, to jest dobry dzień. W przeciwnym razie, nie jest”.

“Stale zadawaj sobie pytanie, jak możesz zrobić coś lepiej i stale kwestionuj sam siebie”
“ Kiedy coś jest na tyle ważne, można to zrobić nawet jeśli są nikłe szanse powodzenia”

“Tak naprawdę jedyną rzeczą, która ma sens, jest dążenie do coraz większego zbiorowego oświecenia”

Czego uczą cytaty Elona Muska?

Dla założyciela Tesli bardzo ważny jest stały rozwój zawodowy i chęć nieustannego dążenia do perfekcji. Widać to w jego wypowiedziach, w których podkreśla, jak wielką rolę w sukcesie odgrywa ciężka praca. Ponadto jego misją jest ratowanie świata. Mocno wierzy w to co robi, a to jeszcze bardziej motywuje go do działania. Taki właśnie jest Elon Musk. Najlepsze cytaty z jego wypowiedzi, to przydatna lekcja zarówno dla osób, które stawiają pierwsze kroki w biznesie, jak i prezesów wielkich firm. Wizjoner pokazuje, że nawet jeżeli inni nie dają ci szans na powodzenie, to gdy mocno wierzysz w swoje możliwości i uparcie dążysz do realizacji wyznaczonych celów, możesz osiągnąć sukces!