Sytuacja na rynku pracy w Krakowie wygląda podobnie jak w przypadku innych polskich miast. Bezrobocie spada. Oznacza to, że w przyjaznym Krakowie pracę można znaleźć o wiele prościej i szybciej, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Sprawdźmy, jakich zawodów w mieście brakuje. Jacy pracownicy mają największe szanse na znalezienie pracy?

Komu łatwo znaleźć pracę w Krakowie?

Sytuacja w bieżącym roku w Krakowie nie zmieniła się w porównaniu z poprzednim rokiem. Nadal brakuje tu rąk do pracy w zawodach takich jak: betoniarz, zbrojarz, brukarz czy posadzkarz. W ogłoszeniach o pracę stale pojawiają się oferty pracy dotyczące mechaników samochodowych, cieśli, stolarzy budowlanych, krawców oraz pracowników produkcji odzieży. W Krakowie bez problemu pracę znajdą graficy komputerowi, szefowie kuchni, kucharze i lekarze.

Międzynarodowe firmy w Krakowie

Kraków dynamicznie się rozwija, co oznacza też, że pojawiają się na rynku również międzynarodowe firmy potrzebujące do pracy pracowników fizycznych, jak i specjalistów z dziedziny księgowości i finansów. Kolejną dziedziną, w której można znaleźć pracę w związku z rozwojem Krakowa, jest logistyka oraz zaopatrzenie. Rzeczywiście na rynku pracy w Krakowie, ale też w innych miastach widać, że najtrudniej znaleźć pracę osobom poniżej 30 roku życia oraz powyżej 50 lat. Sytuację można obejść, mając bogate doświadczenie i wysokie kwalifikacje. Pracodawcy szukają bowiem pracowników z bogatą praktyką, kreatywnych i chętnych do pracy w zespołach.