Wiele osób pracuje więcej niż 8 godzin dziennie, część z nas ma dwa etaty lub prace dodatkowe, by dorobić do podstawowej pensji. Przy takim trybie życia często zapominamy o sporcie… jakie ma to skutki dla naszego zdrowia?

praca

Przeciętny Polak wybiera najtańsze sporty oraz takie, które zajmują stosunkowo mało czasu – bardzo popularne jest bieganie, jazda na rowerze. Już mniejsza liczba osób decyduje się na karnety na fitness czy siłownie oraz basen. Po 10 czy 12 godzinach w pracy nie mamy nie tylko siły ale również i pieniędzy, a aktywność sportowa okazuje się być kosztowna. Niektórzy decydują się więc na ćwiczenia w zaciszu domowym, jednak nie jest to całkowitym rozwiązaniem problemu.

pracaPolacy uskarżają się również na permanentny brak czasu, wywołany nawałem obowiązków. Niektórzy z nas dysponują dziennie mniej niż dwiema wolnymi godzinami. Jesteśmy drugim najbardziej zapracowanym narodem w Europie. Gdy dodamy do tego duże odległości, które muszą pokonywać osoby pracujące poza miejscem zamieszkania bądź w wielkich miastach i zobowiązania rodzinne, zobaczymy, że wolnego czasu jest naprawdę niewiele.

Sport dla lepszej efektywności pracy!

Pracodawcy starają się więc zapewnić pracownikom odpowiednią dawkę ruchu poprzez karty benefitowe na siłownie, baseny czy inne obiekty sportowe. Poprawa sprawności i wydajności pracowników to tylko jedna z całej listy zalet programów motywacyjnych. Wspólne treningi mogą znacząco poprawić atmosferę pracy i zacieśnić więzy wśród członków zespołu. Poza stosunkami zawodowymi, pracownicy mogą nawiązać nowe przyjaźnie i znaleźć porozumienie nie tylko na szczeblu formalnym. Ponadto, wysiłek fizyczny znakomicie rozładowuje stres i pozwala zapomnieć o trudach dnia codziennego.

Firma motywuje do ćwiczeń!

„Aktywność fizyczna wspomaga zapamiętywanie, może mieć duży wpływ na efektywność, rozwiązywanie problemów i wspomaganie pomysłowości”. – przekonuje Marcin Uske z Agencji Brandscope, wspomagającej projekt Edu Aktywacja Young Digital Planet, który umożliwia pracownikom kilka razy w tygodniu w czasie pracy, pójść na spacer, rolki czy nordicwalking na świeżym powietrzu. Pomysł na aktywność wspieraną przez pracodawców przybył do nas zza oceanu, gdzie w siedzibie Google czy Facebooka pracownicy w godzinach pracy mogą pograć w ping ponga czy piłkarzyki.

Autor wpisu: GoWork.pl