Dla każdego pracownika rozwój osobisty jest niezwykle ważny podczas rozwijania swojej kariery zawodowej. Jednym z takich kierunków może być uczęszczanie na szkolenia i kursy. Pragniemy Ci przedstawić, naszym zdaniem najważniejsze powody, dla których powinieneś zacząć w nich uczestniczyć.

Podwyższenie swoich kompetencji

To z pewnością ogromny plus, biorąc pod uwagę fakt, że do pracy przychodzimy nie tylko po to, aby dostać wynagrodzenie, choć jest to niewątpliwie bardzo ważny aspekt, ale przede wszystkim dlatego, aby się czegoś nauczyć. Zauważ, że skoro jesteś już w miejscu pracy i wiesz, że musisz spędzić w niej określoną liczbę godzin, to czy nie warto wykorzystać tego na poczet nauki czegoś, co w przyszłości może Ci się przydać? Chęć podwyższania swoich kompetencji jest zdecydowanie dobrze odbierane przez pracodawcę.

Poznajesz znajomych

Mamy tu bardziej na myśli pozyskiwanie wartościowych kontaktów zawodowych, o czym możesz przeczytać TUTAJ. Co jest ważne? Fakt, że podczas uczestniczenia w różnych szkoleniach, konferencjach czy kursach, spotykasz się w osobami z Twojego środowiska. Warto wspomnieć, że to nie jedyna droga, aby owe kontakty pozyskiwać. W dzisiejszych czasach ważnym aspektem jest również nasze “życie wirtualne”, czyli mówiąc kolokwialnie – internet. Jestestwo w Social Mediach jest zdecydowanym ułatwieniem przy budowaniu relacji, chociażby angażując się na forach tematycznych.

Dobrze mieć w swoim CV

Co do tego nie ma żadnej wątpliwości, że udział w wielu szkoleniach będzie dla Ciebie czymś wartościowym… a co za tym idzie? Wartościowy wpis do CV, który niejednokrotnie może przyczynić do przyjęcia Cię do pracy. Udział w kursach i szkoleniach jest niekiedy o wiele bardziej wartościowe, niż samo wykształcenie, z którego nic nie wynika. Nie naszym zadaniem jest ocena tego, co dla kogo jest wartościowe, jednakże warto ustalić sobie priorytety i sumiennie się ich trzymać. Warto zwrócić na to uwagę, kiedy będziemy już wiedzieć, w którym kierunku chcemy poprowadzić swoją ścieżkę zawodową.

Szansa na awans

Już wcześniej pisaliśmy na ten temat, ale warto wspomnieć o tym jeszcze raz. Jeśli praca, którą wykonujesz, jest Twoją pasją, a na szkolenia bądź kursy chodzisz z ochotą, to wynik Twojego zaangażowania z pewnością będzie zauważony przez pracodawcę. W naszej opinii nic tak dobrze nie wpływa na Twój wizerunek w pracy, jak konsekwencja, zaangażowanie, a przede wszystkim pasja.

Pierwsze kroki na ścieżce zawodowej

Jeśli stawiasz pierwsze kroki na rynku pracy, to możemy się spodziewać, że nie masz dużego doświadczenia zawodowego, które mogłoby ułatwić Ci znalezienie pracy na wymarzonym stanowisku. Świetnym rozwiązaniem do podwyższenia swoich kompetencji, a tym samym zwiększenia prawdopodobieństwa otrzymania pierwszej pracy, jest uczestnictwo w szkoleniach. Dzięki temu zyskasz o wiele więcej niż tylko wzbogacenie swojej wiedzy. To właśnie od tego aspektu możesz zacząć swój rozwój pod kątem zawodowym.

Jak widzisz, jest wiele powodów do tego, aby uczęszczać na szkolenia, kursy i konferencje. Pamiętaj tylko, że robisz to nie dla innych, a przede wszystkim dla siebie.

 

A jakie jeszcze Twoim zdaniem płyną korzyści z uczęszczania na szkolenia czy kursy? Podziel się z nami swoimi pomysłami!