Filmy o pracy są kręcone od lat. W końcu to w pracy spędzamy większość czasu i przeżywamy wiele ciekawych przygód. Nie wiesz, co obejrzeć w wolny wieczór? Sprawdź, top 10 najlepszych filmów o tematyce pracy i zobacz, które seriale o pracy są warte uwagi.

Filmy o pracy – czy warto je oglądać?

Filmy o pracy nie wzbudzają twojego entuzjazmu, bo w końcu chcesz od niej odpocząć? Przekonaj się, że ta tematyka jest warta twojej uwagi. Ciężki dzień, praca w korporacji, nadmiar obowiązków, spore wymagania szefa i nadgodziny w biurze? Czas na odpoczynek! Planujesz spędzić wieczór, relaksując się przed telewizorem, ale nie wiesz jaki tytuł wybrać? Filmy o pracy w korporacji to coś dla ciebie!

Filmy o problemach w pracy – czego uczą?

Sporą część światowej kinematografii zapełniają filmy o ciężkiej pracy. Temat zatrudnienia od lat jest poruszany przez wielu reżyserów. Dlaczego decydują się tworzyć takie obrazy? Praca to część życia prawie każdego z nas. Dla jednych jest przyjemnością, a dla innych koniecznością. Filmy o pracy jako pasji mogą zmotywować do działania, dodać nam otuchy i wiary we własne możliwości. Znasz to uczucie, gdy oglądając, utożsamiasz się z bohaterem i czujesz, że wiele was łączy? Właśnie na tym polega, sukces dobrej produkcji.


Szukasz pracy w województwie podlaskim? Koniecznie sprawdź zakładkę praca Białystok na GoWork.pl i już teraz aplikuj na najlepsze oferty pracy w twojej okolicy!


Filmy o tematyce pracy – TOP 10!

Produkcje, których główną bohaterką jest praca, pasja czy pieniądze biją rekordy oglądalności. Które filmy o tematyce pracy warto obejrzeć? Filmy o milionerach, zgranym zespole pracowników czy zawziętych i ambitnych ludziach sukcesu czekają na twój wolny wieczór! Top 10 najlepszych tytułów na pewno pomoże Ci podjąć decyzję. Filmy o utracie pracy, szukaniu nowego zatrudnienia, zdobywaniu doświadczenia i nawiązywaniu przyjaźni to dobry plan na relaks.

  • Adwokat diabła – studiujesz prawo? A może już dawno pracujesz w todze, albo zamierzasz kształcić się w tym kierunku? Filmy o nowej pracy, przydadzą się każdemu, kto stawia na rozwój osobisty. Czy ambicje mogą być zgubne? Jak ustalić priorytety? Obejrzyj ten film i zobacz, do czego może doprowadzić pycha.
  • Green Book – pracodawca może się wiele nauczyć od swojego pracownika i odwrotnie. Jakie wartości są tutaj najważniejsze? Przekonaj się.
  • Diabeł ubiera się u Prady – lubisz filmy o pracy w biurze lub redakcji? Wysokie obcasy i jeszcze wyższe wymagania? Ten film pokaże Ci, w jaki sposób sprostać oczekiwaniom pracodawcy i jak zacząć spełniać marzenia!
  • Buntownik z wyboru – boisz się, że zmarnujesz swój talent? A może myślisz o zawodzie terapeuty lub nauczyciela? Ta produkcja zawiera cenne wskazówki dotyczące relacji międzyludzkich, miłości i wyboru życiowej drogi.
  • Praktykantfilmy o szukaniu pracy mogą wiele nauczyć rekruterów. Czy zatrudnienie emeryta w innowacyjnej firmie to dobry pomysł? Sprawdź!

Marzysz o karierze filmowej? Dowiedz się, jak zostać aktorem i na czym polega ten zawód!


  • Wilk z Wall Street – ciężka praca popłaca? Zobacz, jak bogactwo zmienia ludzi i kusi swoją mroczną stroną.
  • W pogoni za szczęściem – przepis na sukces? Wykorzystaj każdą szansę, jaką dostajesz od losu.
  • McImperium – od zera do milionera czy od milionera do… zera? Sam zdecyduj po seansie. Interesują cię filmy o problemach w pracy i szukaniu różnych rozwiązań? Oto jeden z nich!
  • Nietykalni – czy pracodawca i pracownik mogą zostać najlepszymi kumplami? Dwa zupełnie różne światy, inne charaktery i wielka przyjaźń.
  • Bogowie – ogromna wiedza, pasja i ambicja to klucz do sukcesu, ale wymaga wielu wyrzeczeń. Dowiedz się jakich.

Seriale o pracy

Wiesz już jakie filmy warto obejrzeć, aby zmotywować się do działania. A może jesteś serialomaniakiem i zastanawiasz się, jakie seriale o pracy wybrać? Internet aż kipi od propozycji!

Coś dla prawników, lekarzy czy pracowników biurowych? The Office, Chirurdzy, W garniturach to pozycje obowiązkowe! Interesujesz się funkcjonowaniem służb mundurowych i czekasz na kryminalne wątki? Wataha dostarczy Ci wrażeń! A może zagadki detektywistyczne to twoja pasja? Detektyw na HBO Go będzie idealny!

Seriale o pracy w biurze, w policji czy szpitalu biją rekordy popularności i są niezłą dawką motywacji, humoru czy adrenaliny.