kolory osobowości w pracy

Jaki jest Wasz kolor osobowości? Test Hartmana wykorzystuje wielu doradców zawodowych, aby podpowiedzieć swoim klientom, jakie są ich mocne strony w pracy oraz preferencje i predyspozycje zawodowe. Wyjaśniamy, dlaczego  też powinniście go rozwiązać i jak kolory osobowości w pracy mogą wpłynąć na Waszą karierę!

Kolory osobowości – typy osobowości zaszyfrowane w kolorach

Test Hartmana został stworzony przez dr Taylora Hartmana, autora bestsellerowej książki “Kod kolorów – typy osobowości zaszyfrowane w kolorach” i cieszy się sporym powodzeniem wśród rekruterów i doradców zawodowych.

Fascynująca lektura, dotycząca oryginalnego sposobu analizy różnych czterech typów osobowości nie tylko zmienia spojrzenie na otaczające nas osoby, ale też nas samych. 

Jak poprawić relacje z samym sobą i lepiej poznać swoje preferencje i predyspozycje zawodowe? Najlepiej rozwiązać test i dowiedzieć się, jakiego koloru jest Wasza osobowość! Do czego kolory osobowości w pracy mogą nam się przydać?

Kolory osobowości w pracy: do czego może przydać się Test Hartmana?

Wynik testu na kolory osobowości nie tylko wskaże Wam zalety i wady Waszego typu osobowości, ale też wyjaśni, jak je obejść. To bardzo przydatna wiedza w kontekście pracy zawodowej i poszukiwania swojego miejsca na rynku pracy. 

Jesteście introwertykami, ekstrawertykami, ambiwertykami? Test Wam wszystko to powie!

Test Hartmana to doskonałe narzędzie do tego, aby móc zastanowić się, jacy jesteśmy, co nas motywuje oraz jak funkcjonujemy w określonych sytuacjach i środowiskach. Na tej podstawie łatwiej planować kolejne kroki związane z rozwojem naszej kariery i wyborem branży, w której chcielibyśmy ją budować. 

Podczas swoich badań dr Hartmanowi udało się wyodrębnić cztery podstawowe typy osobowości, które oznaczył konkretnymi kolorami:

  • Niebieski kolor osobowości – prywatność, introwertyzm
  • Biały – współpraca i wspólnota z innymi
  • Czerwony – władza
  • Żółty – kreatywność, zabawa

Główną ideą tego podziału jest myśl, wedle której każdy z nas ma swój indywidualny “motyw przewodni”. Kolory pokazują, które cechy są u danej osoby mocniej podkreślone i jak odpowiadają one za naszą ogólną osobowość. 

Poznaj swoje mocne strony dzięki testowi na kolor osobowości!

Jak wyniki testu interpretują doradcy zawodowi? Każdy kolor osobowości w pracy sprawdzi się na innym stanowisku, czy branży. Dlatego informacje płynące z wytypowania swojego, można wykorzystać w dalszym planowaniu kariery.

Osoby, których kolorem osobowości jest niebieski, cechują się analitycznym umysłem, oraz zmysłem organizacji. Dla tych osób niezwykle ważny jest emocjonalny, bliski kontakt z innymi, dlatego zazwyczaj doskonale sprawdzają się na stanowiskach związanych z pracą w niewielkim zespole, gdzie ich łagodność i skłonność do kompromisów nie utrudniają im pracy.

Dobrze również, jeśli jest to praca wymagająca strategicznego myślenia i planowania, ale nie wiążąca się z dużą presją.

Ich zupełnym przeciwieństwem są osoby o czerwonym kolorze osobowości. To z kolei urodzeni liderzy, odznaczający się wysoko rozwiniętym logicznym myśleniem i dużymi zdolnościami praktycznymi. Dlatego świetnie będą do nich pasować stanowiska kierownicze, a także prace, wymagające łączenia wielu zadań i umiejętności.

Uwaga, brak możliwości awansu i rutynowe, powtarzalne zadania to dla nich najgorsza rzecz w miejscu pracy! Warto wziąć pod uwagę podczas przeglądania nowych ofert pracy.

Kolory osobowości w pracy: kolor prawdę Ci powie

Jeśli Waszym kolorem osobowości w pracy jest biały, już dziś zacznijcie rozglądać się za zajęciem, które pozwoli Wam uczyć się wielu nowych rzeczy i zapewni Wam waszą ulubioną stabilizację. “Biali” mają bowiem spore predyspozycje do pracy zespołowej i lubią grać według ustalonych zasad.

Ich wysoki iloraz inteligencji emocjonalnej pozwala im także bezproblemowo rozwiązywać konflikty w pracy i łagodzić napięcia.

Z kolei osoby “żółte” znacznie lepiej poradzą sobie na stanowiskach związanych z wysoką ekspozycją społeczną, wymagających kreatywności i samodzielności.

Jeśli macie żółty kolor osobowości , możecie śmiało myśleć o karierze freelancera lub założeniu własnej działalności gospodarczej – nadzór nad efektami Waszej pracy będzie Was tylko ograniczał.

Aby sprawdzić, jakiego koloru jest wasza osobowość, rozwiążcie Test Hartmana na stronie: testhartmana.pl – może to okazać się przydatne, kiedy chcecie nadać swojemu życiu zawodowemu nowy kierunek i sens.