Od kilku dni na LinkedIn istną sensację robi szef Kropliczanki. Michał Holc dzieli się poradami dla „sieci w sieci”. Choć jest elementem przemyślanej kampanii, to pod jego postami można znaleźć wypowiedzi prawdziwych autorytetów np. z branży sprzedażowej, których to niejednokrotnie wciąga w rozmowę. Kim jest nowa gwiazda Internetu?

Kim jest Michał Holc?

Michał Holc to fikcyjna postać i bohater serialu „The Office PL”. Jak dowiadujemy się z jego profilu na LinkedIn, od 10 lat jest prezesem firmy Kropliczanka. Mężczyzna przedstawia się jako szef, mentor, lider, coach i przywódca. W jego opisie możemy przeczytać:

Człowiek inspirator, filantrop, świetny tancerz. Jedyny prezes Kropliczanki. Pisarz, być może przyszły podkaster, motywator. Od lat skutecznie zarządzam licznym zespołem świetnie prosperującej firmy produkującej wodę mineralną. Jeśli moi podwładni wychodzą z pracy bez bólu brzucha od śmiechu, dla mnie jest to dzień stracony. Były fan Dawida Podsiadły. Zainteresowania: szanty, żużel i alpaki.

Prezes Kropliczanki udziela porad biznesowych

Michał Holc, choć na LinkedIn nie jest długo, to już zasłynął oryginalnymi poradami biznesowymi. Według prezesa Kropliczanki:

Szanty są dobre na wszystko. Nic tak nie rozładowuje napiętej biurowej atmosfery, jak szef o zdolnościach wokalno-muzycznych na wysokim poziomie.

Te i inne złote myśli Holca spotykają się z dużą popularnością użytkowników portalu. Co ciekawe, fikcyjna postać zaczepia ekspertów i prowokuje do wypowiedzi w komentarzach. Takie działanie sprawia, że sieć jego kontaktów w błyskawicznym tempie się rozrasta.

Oprócz złotych rad dotyczących dzielenia się swoim talentem muzycznym Michał Holc namawia, by kierować swoim zespołem tak, jakby każdy projekt był misją Apollo 13.

Udana kampania reklamowa Canal+

Michał Holc i jego kontrowersyjny profil są elementami kampanii promującej polską wersję serialu „The Office”. Produkcję, której stworzenia podjął się Canal+, postanowiono promować na LinkedIn. Wybór nie jest przypadkowy, bowiem jest to miejsce stworzone dla ludzi biznesu, a właśnie za takiego „rekina” uchodzi bohater polskiej wersji zagranicznego hitu.

„The Office PL” – fabuła i obsada

Akcja serialu rozgrywać się będzie w Siedlcach w siedzibie firmy Kropliczanka, produkującej wodę mineralną. Jej prezes Michał to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie. Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego właściciela, a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. Biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników „Kropliczanki”.

Obok prezesa Michała Holca (Piotr Polak) jedną z głównych bohaterek serialu będzie Patrycja (w tej roli Vanessa Aleksander). Kobieta jest nową postacią, córką bogatych rodziców i nie ma swojego odpowiednika w wersji amerykańskiej ani brytyjskiej. W „The Office PL” zobaczymy także Adama Woronowicza, Kornelię Strzelecką, Mikołaja Matczaka i Milenę Lisiecką. Za reżyserię serialu odpowiada Maciej Bochniak, a scenariusz stworzyli Łukasz Sychowicz, Jakub Rużyłło i Mateusz Zimnowodzki.

„The Office PL” – zwiastun

Premiera „The Office PL” zaplanowana jest na 22 października 2021 r., oczywiście na Canal+.

Oceń artykuł
5/5 (1)