ABX SOLUTION WOJCIECH TRELA SP. K. (DAWNIEJ ABX SOLUTION SP. Z O.O.)

0 Udziel wywiadu o firmie

Wywiady ABX SOLUTION WOJCIECH TRELA SP. K. (DAWNIEJ ABX SOLUTION SP. Z O.O.)

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika ABX SOLUTION WOJCIECH TRELA SP. K.

Pracownik firmy - Firma

08.09.2023 03:09

Czym zajmuje się Państwa firma?

ABX SOLUTION WOJCIECH TRELA SP. K.ikona wywiad

Firma ABX Solution Sp. z o. o. świadczy profesjonalne usługi w branży TSL, łączącej trzy sektory gospodarki – transport, spedycję i logistykę. Zajmujemy się organizacją i przewozem ładunków w transporcie lądowym. W ramach naszych usług organizujemy: transport całopojazdowy, kabotażowy, drobnicowy, ekspresowy, ADR. Nasz zasięg działania jest bardzo szeroki. Gwarantujemy kompleksową obsługę przewozów towarowych zarówno w obrębie kraju, jak i za granicą, a także w całej UE i poza nią.

Jak wyglądały początki firmy?

ABX SOLUTION WOJCIECH TRELA SP. K.ikona wywiad

Funkcjonujemy na lokalnym i międzynarodowym rynku od kilku lat, a nasza działalność rozpoczęła się w lipcu 2019 roku. W kolejnym roku pojawili się pierwsi pracownicy w biurze we Włocławku, gdzie mieści się nasza główna siedziba. Chwilę później otworzyliśmy także oddział w Poznaniu. Nasze biura zlokalizowane są na terenie Inkubatorów Przedsiębiorczości, a w najbliższych planach mamy otwarcie nowych placówek.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

ABX SOLUTION WOJCIECH TRELA SP. K.ikona wywiad

Rekrutacją pracowników zajmuje się Dział HR we współpracy z Managerami poszczególnych Działów. Zależy nam na bezpośrednim kontakcie z przyszłym pracownikiem, dlatego rozmowy rekrutacyjne na pierwszym etapie odbywają się telefonicznie, a finalnie obejmują spotkanie w siedzibie firmy. Szukamy osób otwartych na nowe wyzwania zawodowe, kreatywnych i ambitnych. Podczas spotkania staramy się jak najlepiej poznać kandydata i sprawdzić, jakie wartości może wnieść do zespołu. W chwili obecnej struktura firmy zbudowana jest z Działów: Spedycji, Transportu, Rozliczeń, Księgowości, HR, Wsparcia i Rozwoju, Promocji i Marketingu, oraz IT. Najwięcej rekrutacji odbywa się do Działów Spedycji i Transportu. Szukamy wielu kandydatów na stanowisko spedytora międzynarodowego czy kierowcy. W przypadku zawodu spedytora, główny zakres obowiązków to przede wszystkim organizacja transportu i nadzór nad jego przebiegiem, wycena transportów międzynarodowych i krajowych, organizowanie poszczególnych etapów usługi spedycyjno-przewozowej oraz współpraca z klientami, partnerami, podwykonawcami i innymi komórkami organizacyjnym. Nawet jeśli w danym momencie nie prowadzimy otwartej rekrutacji, warto do nas wysłać swoje CV.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

ABX SOLUTION WOJCIECH TRELA SP. K.ikona wywiad

Proces wdrożenia zależy przede wszystkim od indywidualnego doświadczenia zawodowego każdego z kandydatów. W pierwszych dniach, nowo zatrudniony pracownik poznaje historię firmy, standardy pracy oraz procesy i systemy, a także spotyka współpracowników ze wszystkich Działów. Następnie, pod okiem bezpośredniego przełożonego, zaczyna samodzielną pracę na danym stanowisku. Dla osób bardzo młodych czy bez doświadczenia w usługach TSL, przygotowaliśmy specjalny program wdrożeniowy - Akademia Spedycji ABX Solution. Lubimy dzielić się wiedzą, dlatego razem z lokalną szkołą prowadzimy Program Praktyk Zawodowych dla uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą z transportem, spedycją i logistyką. Po praktykach zapraszamy aktywne osoby na staż.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

ABX SOLUTION WOJCIECH TRELA SP. K.ikona wywiad

Branża usług TSL nieustannie się rozwija, tak samo jak nasza marka ABX Solution, dlatego wzrost kompetencji i zdobywanie wiedzy to dla nas priorytet. Jesteśmy otwarci na świat i ludzi, wspieramy nowe pomysły oraz umacniamy ducha pracy zespołowej. Wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy, to przede wszystkim profesjonalizm, odpowiedzialność i wzajemny szacunek. Nad bezpośrednim rozwojem każdego pracownika czuwa nasz Trener Biznesu. To on projektuje i prowadzi programy szkoleniowe dopasowane do aktualnych potrzeb zespołu. Stawiamy również na wysokie standardy obsługi, na co dzień chętnie bierzemy czynny udział w branżowych szkoleniach, kursach, targach czy konferencjach. Relację z tych wydarzeń można śledzić na naszych profilach społecznościowych. Doceniamy pracę i zaangażowanie pracowników, zapewniamy wszystkim realne możliwości rozwoju i awansu w międzynarodowej organizacji. Ścieżka Karier działa w naszej firmie od samego początku. Widać to najlepiej w historiach osób, które jeszcze niedawno pracowały np. jako spedytor, dzisiaj są liderami zespołu, a za chwilę staną się managerami. W naszym zespole dbamy też o dobrą atmosferę, dlatego tradycją już stały się wakacyjne spotkania integracyjne.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

ABX SOLUTION WOJCIECH TRELA SP. K.ikona wywiad

Nieprzerwanie od lat realizujemy naszą wizję rozwoju, a dotychczasowe osiągnięcia pokazują, że możemy realizować kolejne strategiczne plany. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i zmieniające się trendy. Nieustannie inwestujemy w najnowsze rozwiązania technologiczne, a za największy sukces uważamy małe i wielkie sukcesy naszych pracowników.ABX SOLUTION WOJCIECH TRELA SP. K. (DAWNIEJ ABX SOLUTION SP. Z O.O.)