Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.

JAKOŚĆ

Pojęcie „JAKOŚĆ” w SKAT Transport ma kilka znaczeń.

Jednak najprostszym sposobem jej zweryfikowania są posiadane certyfikaty. W lipcu 2004 roku, uzyskaliśmy certyfikat potwierdzający zgodność naszego Systemu Zarządzania Jakością z normą ISO 9001:2008 w zakresie realizacji usług transportowo – spedycyjnych. Został on zatwierdzony przez renomowaną brytyjską firmę Lloyd’s Register Quality Assurance.

Podstawą, na której zbudowaliśmy system jest Polityka Jakości firmy, przyjęta przez Zarząd. Odnosi się ona do naszego motta : „Always on time” (Zawsze na czas) i dotyczy wszystkich etapów procesu realizacji usługi: od pierwszego kontaktu z klientem, poprzez rzetelną informację o stanie realizacji zlecenia aż po dostarczenie przesyłki i rozliczenie usługi.

Uzyskanie certyfikatu ISO 9001:2008 zapewniło naszym usługom potwierdzenie europejskiego standardu oraz gwarantuje ich wysoką jakość. Obsługa naszych Klientów prowadzona jest niezmiennie na wysokim poziomie co potwierdzają ponowne zatwierdzenia certyfikatu ISO 9001:2008 w latach 2007, 2010, 2013 i w 2016. W chwili obecnej jest on ważny do 14 września 2018 roku. Oprócz wdrożenia ściśle opracowanych i zawartych w Księdze Jakości procedur postępowania na każdym etapie obsługi klienta, zgodnie z decyzją Prezesa Zarządu firma korzysta z najnowszych technologii IT. Wspomagają one przede wszystkim zarządzanie flotą, dokumentami oraz procesami biznesowymi w firmie.  Jesteśmy otwarci na nowe pomysły jak również uwagi zgłaszane przez współpracujące z nami przedsiębiorstwa. Wiemy, że w stale zmieniającym się otoczeniu tylko firmy „podnoszące sobie poprzeczkę” mają szansę funkcjonować na rynku. Dlatego nieustannie doskonalimy nasz zespół poprzez liczne szkolenia, zapewniając naszym Klientom partnerską a zarazem profesjonalną jakość obsługi.

Spełniając wysokie wymagania Klientów pomyślnie przeszliśmy przez proces certyfikacji zgodny z normą ISO 14001:2004. Data ważności przyznanego  certyfikatu  to 8 sierpnia 2018 r. Jest to pierwsza międzynarodowa norma dotycząca Systemów Zarządzania Środowiskowego. Jej podstawowym wymaganiem jest systematyczne zmniejszanie oddziaływania na środowisko. Posiadany certyfikat potwierdza spełnienie wymagań normy w zakresie transportu i spedycji drogowej na terenie Europy oraz rezerwację przepraw promowych. Realizowane jest to poprzez zintegrowanie procesu podejmowania decyzji związanych z ochroną środowiska z ogólnym systemem zarządzania w naszej firmie. Jednym z ważniejszych działań które podjęliśmy w tym obszarze jest wdrożenie systemu informatycznego klasy Workflow (elektroniczny obieg dokumentów) wspomagającego realizowane w firmie całościowe procesy biznesowe.

W marcu 2014 roku nasza firma dołączyła do elitarnego grona zaufanych firm transportowych akredytowanych przez UK Border Force. Uzyskana akredytacja to kolejne potwierdzenie dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa i zaufania kontroli pojazdów SKAT.
Akredytacja UK Border Force przyznawana jest firmom, które wdrożyły procedury ochrony pojazdów ciężarowych i naczep przed nielegalnymi emigrantami, próbującymi przedostać się na teren Zjednoczonego Królestwa. Władze i środowisko transportowe Wielkiej Brytanii są bardzo wyczulone na podobne sytuacje. Przewoźnicy i kierowcy, którzy dopuszczą do przedostania się emigrantów na teren Zjednoczonego Królestwa są obciążani wysokimi karami finansowymi, dochodzącymi nawet do 2000 funtów brytyjskich za jednego nielegalnego emigranta. Uzyskanie akredytacji UK Border Force przez SKAT Transport czyni z firmy wiarygodnego i godnego zaufania partnera na rynku brytyjskim.

Ciągły rozwój SKAT Transport, jak również opinie naszych wieloletnich klientów pozwalają nam śmiało stwierdzić, że jesteśmy nowoczesną firmą, która sprosta w przyszłości wielu wyzwaniom.

Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.