Acropol Jastrzębski Orzechowska Spółka Jawna

Opinie o Acropol Jastrzębski Orzechowska Spółka Jawna

Braliście udział w procesie rekrutacji na stanowisko Spedytor Międzynarodowy w Acropol Jastrzębski Orzechowska Spółka Jawna? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem przedsiębiorstwa? Na co powinny zwrócić uwagę osoby, które rozważają złożenie swojej aplikacji?

Spedytor

Potencjalny kandydat powinien rozważyć inne miejsca pracy.

Danuta
@Spedytor

Niby czemu, myślisz ze ktoś cię posłucha po tym jednym haśle rzuconym w przestrzeń? I tak po prostu zrezygnuje z możliwości pracy. Teraz trzeba brać co jest? Coraz gorsza sytuacja na rynku pracy. Nie ma co wybrzydzać.

byly pracownik

zwolnili go ? probuje otworzyc wlasna spedycje ?

Karol

@transowicz daj znać jak rozwiązała się sytuacja !

transowicz

Radzę jak najdalej omijać łukiem tą firmę . Takiego unikania od płatności jeszcze śwait nie widział . Chyba pandemia dotknęłe bardzo mocno bo kase przestali wypłacać - mało tego mówią juz przez telefon ze niestety jest pandemia i dlatego sa problemy . Przestrzegam - chyba zaczeły sie mocne kłopoty chociaz opinie juz wczesniej wskazywały na to zę firma jest bardzo niestablina. Nie polecam !

Alex928

1. Ładny, wygodny budynek w centrum miasteczka, z dobrą dostępnością komunikacyjną. ( + ) 2. Spora firma i sporo młodzieży a nawet paru cudzoziemców, jednak po bliższej obserwacji zaczyna pachnieć (usunięte przez administratora) ( - ) (usunięte przez administratora) 4. Zaraz po przyjemnej rekrutacji, mały " drobiazg " - 2 - letnia LOJALKA na (usunięte przez administratora)do podpisania. ( - - - !!! ) 5. Musisz jeszcze wiedzieć, że pracujesz " 8 godzin " i masz jedną godzinę " wolną ", czyli dymiesz de facto dziewięć godzin. 6. Z braku laku, w mieścinie bez perspektyw, tylko z kilkoma firmami dookoła, moim zdaniem opcja " jedynie dla odważnych ", którzy muszą tu zostać ze względu na rodzinę lub sentymenty !!!

transowiczesku

Witam, nie polecam , odrzadzam - kombinacje z każdej strony aby uniknąc zapłaty - Najbardziej niezdyscyplinowany oddzial w Toruniu - przestrzegam pracownbików jak i wszystkich przewożników !

przewoźnik
@transowiczesku

O co chodzi z tym odziałem w Toruniu jaka to różnica ??

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Spedycja i Transport Acropol? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

xxx

Na spedycji nie istnieje pojęcie nadgodzin , tym bardziej płatnych. To Twoja wola czy będziesz ogarniał/ła cokolwiek po godzinach. Jeśli klienci ogarnięci to zrobisz wszytko w godzinach a jak trzeba zostać.. no cóż jak trafi ci się ładunek to możesz dać wyższą marże. Jak już zostaniesz dłużej w pracy to z każdym kierownikiem idzie się dogadać i pójdziesz na dłuższą przerwe lub wyjdziesz kolejnego dnia wcześniej. Pod tym względem jest tam bardzo luźno. Polecam

Byly
@xxx

To moze się zmieniło. Gdy ja tam pracowałem i np. Miałeś coś do roboty w przerwie przez co nie mogłeś jej odebrać, nikogo to nie interesowało. Musiałeś i tak siedzieć do 17 a jak się nie podoba to pa. Co do nadgodzin w innych firma jest to rekompensowane wyższym wynagrodzeniem. Acropol to jeden z gorszych wyborów jeśli chodzi o wysokość prowizji w spedycjach w Kaliszu.

Obecny
@Byly

Bez problemu idzie się dogadać. Nadgodziny to zależą w dużej mierze od ciebie czy chcesz jeszcze coś ogarnąć i zostać dłużej czy też odmówisz klientowi i pójdziesz do domu. A jeżeli chodzi o ogarnianie tel po pracy no cóż to już taka branża tu nie da się zaplanować czy wszystko będzie ok i żaden przewoźnik nie zadzwoni. Ale prawda taka że wszystko zależy jak żyjesz z ludźmi z biura, jak dobrze to zawsze Cię ktoś zastąpi i pozałatwiasz wszystko bez jakiegoś odrabiania.

Dno nie firma

Dno nie firma. Na starcie lojalka i weksel, a zaczyna się od zera. Można sobie wypracować klientów samemu, a przy odejściu nie można pracować i klienci należą do nich ( przynajmniej tak im się tylko wydaje ) Jest wiele wiele wiele więcej lepszych firm. Moje sugestie dla Spedycja i Transport Acropol: Szukać innej firmy i omijać SiT Acropol Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zamknąć interes

@Dno nie firma

Kolego/koleżanko w komentarzu piszesz ze zaczynasz od zera a firma rosci sobie prawa do klientow zapomniałas/łes dodać że zaczynasz nawet bez wykształcenia czy doswiadczenia w branży transportu a firma zapewnia ci przeszkolenie wszystkie niezbędne narzędzia i inne rzeczy i dziwisz się że potem chca klientów zatrzymać u siebie ?? za szkołe też musisz zapłacić a daje ci mniej niż realnie zdobyte doswiadczenie . Zapominasz chyba o tym że firma podczas szkolenia ponosi na tobie straty bo bardzo często w pierwszych miesiacach nie zarabiasz nawet na swoja wypłatę a co dopiero na opłacenie giełd, pradu, zakup sprzętu, ubezpieczenie, podatek itp. Ja wiem że każdy z miła chęcia bierze wszystko za darmo, ale tak szczerze ile firm wezmie osobę bez doswiadczenia i ja wyszkoli płacac przy tym jej normalnie pensje a nie "na czarno". Poza tym firma nie rosci sobie żadnych praw do klientów z którymi przyjdziesz do firmy tylko do tych których zdobyłes pracujac pod nazwa firmy a badzmy szczerzy bez marki firmy nie dostałbys 50 % zleceń jakie dostajesz i nie miałbys szans na zdobycie klientów. Poza tym firma nie obciaża cię jeżeli twój klient fv nie zapłaci czy jeżeli klient wysle reklamacje, wręcz przeciwnie zapewnia ci wtedy jeszcze zaplecze prawne. A tak wszędzie dobrze gdzie nas niema do pierwszego problemu z transportem jak szef tych innych wspaniałych firm umyje ręce i sam się meczysz. Z reszta też watpię żeby firma która ma tak duża liczbę spedytorów miała tak złe warunki bo nawet 1/4 wtedy by nie pracowała. Na obecna chwile sam prowadze firme i tez zwolnic musialem pare osob za picie alkocholu w pracy poszedlem im na reke i pozegnalismy sie za porozumieniem stron zeby im nie robic syfu w papierach a tez teraz mnie obrazaja przed wszystkimi. Tworzysz nick "dno nie firma" co samo w sobie juz swiadczy o twoim poziomie zamiast dac konkretne argumenty poprostu obrazasz i nic nie wnosisz dla ludzi ktorzy szukaja pomocy na forum, zamiast obrazac napisz konkrety - jakie maja wymagania skoro to tak dobrze wiesz i niech ludzie sami ocenia czy to im pasuje czy nie co do kolezanki pod spodem jezeli ktos stosowal wobec ciebie mobing powinnas to zglosic poniewaz czasami nie jest to wina wlasciciela firmy a wspolpracownikow a czesto szef o tym nie wie bo zamiast mu to przekazac odrazu obrazacie cala firme. Naprawde nie mozna winic wlasciciela za inne osoby bo on nie jest wstanie byc przy kazdym caly czas ale jak pojdziecie do niego z mobingiem napewno wyslucha bo nikt niechce przez cos takiego stracic firmy

Zosia
@Dno nie firma

Cześć Nigdy nie pracowałam w firmie Spedycja i Transport Acropol, ale dużo się o niej mówi. Są dobre i złe komentarze. Ja prowadzę swój biznes o podobnym profilu. Zatrudniam około 20 pracowników. Wasze opinie są bardo pouczające, a punt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Od was dowiedziałam się o kilku ciekawych rozwiązaniach, które chronią interesy pracodawców. Odkąd wprowadziłam umowy o zakazie konkurencji nie mam rotacji zatrudnienia, stabilne dochody i mogę planować dalszy rozwój firmy. Prowadzenie firmy i utrzymanie jej na rynku, wypracować zyski, to naprawdę trudne wyzwanie w obecnej gospodarce. Życzę wszystkim sukcesów.

@Zosia

Mogłabyś przedstawić źródło tych informacji, które masz na temat firmy Spedycja i Transport Acropol? Są to opinie byłych bądź obecnych pracowników, czy może osób, które współpracują w jakimś zakresie z tą firmą? Jeżeli możesz, to napisz, co takiego zarówno złego, jak i dobrego mówi się o pracy w tym miejscu? Zachęcam do przedstawienia informacji na ten temat.

jogi1968

witam p mozesz polecic mi spedycje do 3.5 tony pozdrawiam andrzej

Dno nie firma
@Tomek

Nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz. Opinie jakie chodzą po Kaliszu o właścicielu , są jakie są. Nie mam zamiaru nic tutaj pisać. Zacznijmy od tego, ze firma wyrzuca bardzo szybko ludzi bez perspektyw. Także nie gadaj mi tutaj o ich stratach. Wypracowany klient jest dzięki podejściu pracownika, jak się zachowa, jak go zainteresuje, jak się przyłoży. tego nie naucza Cię w tej firmie. Samemu trzeba siedzieć po godzinach czy to w firmie czy to w domu i pilnować klientów. Co z tego ma firma ? Durnia co dla nich trzepie hajs. Pozdrawiam

Emilia
@Dno nie firma

Miej na uwadze, że inne osoby mogą mieć zarówno inne doświadczenia, jak i po prostu - odmienne zdanie niż Ty. Wiem, iż mam wiele zarzutów co do tego pracodawcy, ale i tak liczę na Twoją pomoc. W swoim wcześniejszym wpisie wspomniałeś, że w Acropol podpisuje się lojalkę i weksel. Możesz coś więcej powiedzieć w tej kwestii?

@Tomek

Kolego otóż jesteś w błędzie. Gdy ja zaczynałem pracę nie było szkolenia. Za szkolenie odpowiada inny pracownik który umówmy się ma to gdzieś bo dla 200zł nie chce mu się siedzieć przy Tobie 9h skoro sam ma swoją pracę. Były kursy językowe za które trzeba było samemu płacić więc no... jak dla mnie to szukanie jelenia.

Aga

Technicznie to przecież niewykonalne.

Acropol

Mam nadzieję że powiadomiłes odpowiednie instytucje. To poważne przestępstwo.

D100

Witam,czy przyjmuje Akropol teraz kierowców na busa?

longer

Rozumiem że jeżeli firma stosuje takie rozwiązania to złożyłeś/łaś wypowiedzenie ?? Czy jednak odradzasz nadal pracując amigo ?? W ogóle widzę że ciekawie się robi u kolegów z branży :D

Pracownicy chcieli home office. Zarząd się nie zgodził. A teraz nagle mają wszystkich wysłać na l4?

Możesz rozwinąć myśl ??

Jak się pracuje z ludźmi z Spedycja i Transport Acropol?

Wspolpracoenik

Tragicznie. No chyba że dajesz się golic to pewnie do rany przyloz.

Ogłoszenie na spedytora nie ma z tym nic wspolnego, szukaja jelenia, ktory bedzie dzwonil po ludziach w celu poszukiwania ladunkow oraz wystawiania zdobytych ladunkow z timocom na trans. Lojalka na 2 lata oraz weksel na 50 tysiecy chore warunki!!! Godziny pracy 8-17. Myslalam ze tacy pracodawcy juz nie istnieja..........

student
@ja

witam jestem studentem kierunku spedycji i taką definicje swojej przyszłej pracy możemy znaleźć w książce : Spedytor (ang. forwarder) - jest to osoba fizyczna lub prawna, która zawodowo, za odpowiednie wynagrodzenie zajmuje się przemieszczaniem towarów oraz czynnościami z tym związanymi (przeładunek, przewóz, składowanie, pakowanie, ubezpieczenie, dystrybucja i inne). Spedytor jako POŚREDNIK transportowy oddaje i/lub odbiera towar od przewoźnika. Spedytor jest rzecznikiem interesu ładunku, nie zaś żadnej ze stron. Jego zadaniem jest minimalizacja całkowitych kosztów związanych z procesem spedycyjnym. Spedytor jest POŚREDNIKIEM MIĘDZY KLIENTEM A PRZEWOŹNIKIEM. Nieustannie wpływa na optymalizowanie usługi transportu i powoduje, że usługa ta staje się zdecydowanie łatwiej dostępna. (czyli klient nie musi posiadać "50" giełd żeby coś przewieść tylko ma jedną a to właśnie spedytor jako POŚREDNIK szuka rozwiązania na pozostałych) Więc twoja opinia wygląda raczej na zwykły "hejt" . Co do warunków zatrudnienia lojalka nie jest niczym dziwnym większość spedycji ją stosuje tylko nie mówią o nich otwarcie ale radze dobrze przeczytać podpisywaną umowę. W innych firmach nie związanych ze spedycją też możecie się z tym spotkać. Następnym razem przed wystawieniem opinii radze się zastanowić na jakie stanowisko się aplikowało a nie wprowadzać w błąd osoby które potrzebują rzetelnych opinii. ( nawet Nasi profesorowie przestrzegają przed takimi wpisami jak twój ) Jeżeli chcesz komuś pomóc rozpisz konkretne warunki : -rodzaj umowy -wynagrodzeni -oczekiwania firmy -itp a nie rzecz których tylko ty nie zrozumiałeś/aś bo najprawdopodobniej chodziło Ci o zawód przewoźnika a nie spedytora z resztą jak patrze na te wasze opinie praktycznie nie związane z założeniami tego portalu ( pomoc dla osób poszukujących pracy) tylko robiące z niego zwykły portal/forum "hejterów" to chyba mam już pomysł na licencjat :D Naprawdę zacznijcie wypisywać wszystkie warunki panujące w takich firmach a osoby poszukujące pracy same zdecydują czy za takie wynagrodzenie itp są w stanie podpisać lojalki, przyjąć obowiązki itp.

@student

wynagrodzenie- najnizsza krajowa, rodzaj umowy- 5 umow dopiero 5 na czas nieokreslony pozostale zlecenie i czas okreslony. Pokoj pracy dla 8 osob tak ciasny ze moja sypialnia jest wieksza. To jest dramat a nie pracodawca !!!

Jasiek

Firma z dobrymi opiniami nie zawsze odpowiada niektórym osobom, może niewłaściwy zawód wybrali?

Hania

A jak wygląda sprawa z umową lojalnościową i wekslem?

Początkujący

Witam, może ktoś powiedzieć czy przyjmują osoby bez doświadczenia na stanowisko kierowcy? Nie posiadam doświadczenia, prawo jazdy od września 2018 roku.

firma ok Lubię atmosferę w Spedycja i Transport Acropol za: współpracownicy

@Tomek

Zechciej mi powiedzieć, czy jesteś w stanie szczegółowiej opisać, jak wygląda atmosfera w firmie Spedycja i Transport Acropol? Jesteś kierowcą w tej firmie, czy może spedytorem? Chętnie dowiem się, jak wygląda wynagrodzenie, które oferuje firma nowo zatrudnionym pracownikom. Warto tam aplikować?

@Sławomir

Pracowałem jako spedytor i na atmosferę nie mogłem narzekać z ludźmi z swojego biura utrzymywałem kontakty także po pracy. Wspólne wyjścia na miasto zaproszenia na urodziny itp. w sumie mógłbym atmosferę porównać do dobrze zgranej klasy z liceum z ludźmi z innych biur było różnie jak to w pracy ale narzekać nie mogłem, co do zarobków nie wiem jak jest teraz jest to branża silnie uzależniona od rynku ( kurs euro, ilość dostępnych zleceń, ilość przewoźników dostępnych ) mogę tylko powiedzieć to co wiem od znajomych co tam jeszcze robią, że zarobki znacznie się nie zmieniły są gorsze i lepsze miesiące ale robią tam od 5 -6 lat i na razie nie zamierzają zmienić pracy. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę ze spedycją to polecam Acropol ze względu na brak problemów prawnych w razie kłopotów z transportem ( wszystkie reklamacje itp. wypadki mają wsparcie prawne ich kancelarii nie zostaniesz z tym sam ) plus no jest to jednak już wyrobiona marka pracująca z wielkimi firmami jak dhl, bmw, raben i pare innych więc to chyba też świadczy o ich pozycji a obrotem ludzi się nie przejmuj jest to naturalne że skoro firma daje szanse wszystkim nawet bez doświadczenia i szkoły to część nie będzie się nadawać i odejdzie ale tak jest wszędzie. Zaczynając w nowej branży musisz się liczyć że może ci nie iść albo możesz być gorszy od innych. A co do kierowców to jest różnie pracować pracujesz tak jak ci mówią nie zmieniają warunków ale jak to w takiej pracy bywa musisz się liczyć że czasami gdzieś cię dodatkowo wyślą bo inne auto się zepsuje czy coś się stanie drugiemu kierowcy np zachoruje no ale to też specyfika tego zawodu.

@Tomek

Dziękuję za Twoją wypowiedź. Napisałeś, że firma Spedycja i Transport Acropol daje szanse zatrudnienia - nawet - osobom bez doświadczenia zawodowego. Stąd zaciekawiło mnie, czy takie osoby otrzymują odpowiednią wiedzę i szkolenia, aby zostały przygotowane do zadań, które stawia przed nimi firma? Opisz, jak to wygląda.

tomek
@Sławomir

Tak jesteś szkolony odnośnie wymiarów palet, pojemności aut dostajesz ściągi z ważniejszymi danymi , jesteś informowany gdzie na obecna chwile są problemy ze znalezieniem aut, jakieś dodatkowe informacje także jest tego dużo ja poszedłem tam pracować wykładając wcześniej towar na póki więc nic nie wiedziałem a udało mi się pracować 2 lata i odłożyć aby dołożyć do dotacji unijnych na otwarcie własnego biznesu

@tomek

Twoja pomoc jest bardzo ważna dla czytelników tego wątku. W swoim komentarzu napisałeś, że udało Ci się przepracować 2 lata w firmie Spedycja i Transport Acropol. Zaciekawiło mnie, czy w momencie, gdy oznajmiłeś pracodawcy, że chcesz odejść, firma próbowała może w jakiś sposób Cię zatrzymać, abyś zmienił swoją decyzję? Otrzymałeś może propozycję lepszych warunków pracy, czy może pracodawca przyjął tę informację ze spokojem i rozstaliście się w przyjaznych warunkach? Chciałbym dowiedzieć się, jak to wygląda z poziomu byłego pracownika.

Jolanta

@Tomek, czy możesz szczegółowo podzielić się swoją opinią na temat pracy w firmie Spedycja i Transport Acropol? Chciałabym, abyś w swojej wypowiedzi przedstawił plusy i minusy pracy w tej firmie. Napisałeś, że w firmie można zarobić, mając chęci do pracy. Czy każdy z pracowników może otrzymać stawkę, którą przedstawiłeś, czy tylko osoby, które mają doświadczenie w tej branży?

@Jolanta

Każdy ma takie same możliwosci osoby bez doswiadczenia czy bez szkoły sa szkolone przez spedytorów z doswiadczeniem, dzieki wewnętrznemu systemowi nie ma możliwosci żeby osoba z wiekszym doswiadczeniem podebrala ladunek czy klienta osobie swiezo pracujacej stawki sa mniejsze od innych spedycji dlatego ze nie sa wyplacane na czarno tylko normalnie . jezeli chodzi o dostep do sprzetu gield itp kazdy ma taki sam zarowno poczatkujacy spedytor jak i doswiadczony, osoby zarabiajace w firmie najwieksze kwoty czesto sa osobami ktore nigdy wczesniej nie mialy stycznosci z ta branza

@Tomek

Czyli wychodzi na to, że można odnieść w firmie Spedycja i Transport Acropol mimo braku początkowego doświadczenia w tej branży. Czy firma wysyła cyklicznie pracowników na szkolenia, które podnoszą ich wiedzę i kwalifikację w tej branży, czy raczej samemu należy dokształcać się w tym zakresie?

@Sławomir

Za moich czasów w firmie były organizowane szkolenia jezykowe jezeli ktos chcial poznac inny jezyk oraz szkolenia motywacyjne, szkolenia na prace w grupie itp jak teraz jest nie wiem ale mysle ze nadal takie prowadzą bo to zawsze była obopolna korzysc, im wiecej jezykow znasz tym wiecej zleceń :) co do sukcesu mysle ze tak to zalezy od ciebie są osoby co siedzą w firmie na (usunięte przez administratora) i maja male wyniki ( dla nich chyba wystarczajace) sa ci co pracuja na gieldzie pelne 8h i maja wiecej zalezy ile dla ciebie to sukces

Sławomir

Obecnie firma Spedycja i Transport Acropol prowadzi nabór na kilka wolnych stanowisk w swojej firmie http://acropol.pl/praca/ Ktoś z Was rozważa w najbliższym czasie aplikację na powyższe oferty? Może są na forum osoby, które pracowały na przedstawionych stanowiskach i będą mogły opisać, jak wygląda na nich praca?

Zostaw merytoryczną opinię o Acropol Jastrzębski Orzechowska Spółka Jawna - Kalisz

• Jak się pracuje w Acropol Jastrzębski Orzechowska Spółka Jawna?

Zobacz opinie na temat firmy Acropol Jastrzębski Orzechowska Spółka Jawna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Acropol Jastrzębski Orzechowska Spółka Jawna?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Acropol Jastrzębski Orzechowska Spółka Jawna?

Kandydaci do pracy w Acropol Jastrzębski Orzechowska Spółka Jawna napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Acropol Jastrzębski Orzechowska Spółka Jawna