Mota-Engil Central Europe

Opinie o Mota-Engil Central Europe

mm

Jak wygląda sytuacja w dziale ofertowania? Jakie są warunki dla kosztorysantów? Ogólnie, czy polecacie pracę w biurze, czy lepiej omijać?

patrząc z boku....

Adrian..nie jest to dobry pomysł...uwierz mi....

biurowy

Pracuję w głównym biurze firmy od trochę ponad roku i póki co firmę oceniam pozytywnie. Nigdy nie było problemu z wypłatą pensji (z reguły nawet jest na koncie przed terminem), benefity też są ok (multisport, ubezpieczenie zdrowotne, dodatki na święta itp.), chociaż trzeba do nich dopłacać chyba trochę więcej niż w innych firmach. Co do wysokości pensji - szału nie ma, ale wysokość jak najbardziej rozsądna. Podwyżki się zdarzają, z tego co wiem regularnie, póki co zdążyłem załapać się na jedną. Duży plus za to, że od początku jest umowa o pracę, bez kombinowania z jakimiś śmieciówkami. Zdarza mi się czasem jeździć po kontraktach i nie zauważyłem, żeby ludzie jakoś narzekali na robotę, chociaż pracy na kontraktach na pewno jest więcej niż w biurze - ale to już chyba po prostu taka branża.

@biurowy

mówisz tylko o pracy w centrali wszędzie poza nią inaczej, od 2011 nie ma mowy o umowie na stałe, pensja kombinowana czyli połowa od której masz płatne wszystkie składki i połowa w "ryczałcie za nadgodziny" od którego nie masz nic odprowadzane a dzięki temu masz na umowie prace 8h a robisz po 10h za frajer

rkm browning

uwaga na "cięcie kosą"

przyjazny

od kiedy mogę zacząć

bdhbcjshcsjbn

Szkoda czasu na pracę w tej firmie. Czym dłużej pracujesz tym bardziej się uwsteczniasz.

Tak to prawda..są ekspertami w dziedzinie budów kubaturowych....np Justin we Wrocławiu(remont się zaczśął już przed ukończeniem inwestycji-hihi)...apartamentowiec na ul.Kordylewskiego(coś nie halo z TBW..) w Krakowie,czy Centrum Kultury studenckiej we Wrocławiu (najlepsza jest płyta garażowa...tam ekspertem okazał się kierownik robót)....uchowaj nas Boże od takich sposobów realizacji inwestycji...

Należy zrobić tam porządek i podesłać tym portugalskim wyzyskiwaczom łamiącym prawo i zasady na każdym kroku oraz podrywaczom cudzych żon Inspekcję Pracy. Niektóre nacje nie potrafią współpracować w innych krajach gdzie otwierają swoje oddziały. Nastawienie wyłącznie na zysk.

Tylko za prace 10h czy wiecej dziennie należy sie odpowiednia płaca a nie wyzysk. Podwyżek nie ma a jak sa to trzeba sie o nie samemu doprosić a to i tak nie daje gwarancji ze sie ja dostanie. Zdążą sue nawet tak ze na tych samych stanowiskach maja bardzo zróżnicowana płace mimo podobnego doświadczenia.

Firma w której dobrze zarabiają praktycznie tylko Portugalczycy.

W mocie mało płacą. Często musialem pracować po godzinach. Zamiast za nie płacić to dają ryczałt za nadgodziny,nawet w biurze czego nie powinno mieć miejsca bo jest ewidencja czasu pracy. Po prostu sie zabezpieczają w razie kontroli. Ogólnie dużo osób młodych pracuje bo ci z doświadczeniem znaleźli prace na lepszych warunkach. Jak na początek OK ale nie na dluzej.

Jan

Witam. Czy mógłby ktoś napisać ile dostaje na start majster budowy?

irgen
@Jan

Na pewno za mało.

taki tam

I jeszcze chcę dodać, że moim zdaniem praca w budownictwie jest jak najbardziej przyszłościowa, lecz nie w wydaniu w wersji firmy Mota-Engil. Moim zdaniem, zwalniają doświadczonych pracowników z konkretnymi osiągnięciami, a pozostawiają w spokoju tzw. "przydupasów".

taki tam

Podejmowanie pracy w nadziei na lepsze stanowisko w ramach awansu - odradzałbym. Oczywiście moja odpowiedź dotyczy tylko niewielkiej grupy osób, podejmującej pracę "bez znajomości" i tylko jednego regionu. Może w innych regionach jest inaczej? Jednak szczerze w to wątpię. Moim zdaniem, "awans" dotyczy przede wszystkim tylko z góry wybranej grupy osób - "tzw. członków rodziny" - itp. itd. ...

igor

Witam Pojawiło się ogłoszenie że szukają praktykantów na stanowisko Asystent geotechnika. Czym może zajmować się ktoś taki?

jula
@igor

To nie napisali w ogłoszeniu zakresu obowiązków??? To w takim razie uwaga na nich!!!

Kierowca

Witam, czy mógłby ktoś napisać na jakich warunkach pracują kierowcy chodzi o płacę i o godziny pracy.

a

pracuję w MECE kilka lat. W ostatnich latach zauważyłem, że tylko na kontraktach (S3, S69) na jakich jest niejaki "zt" robota idzie. Ktoś może mieć inne zdanie, ale współpracuję z nim na codzień i widać że kolesiowi zależy co w Mocie nie jest spotykane.

WOJTAS445

Zmienili się ludzie zarządzający firmą,są nowi kadra która budowała mote jest szczątkowa,pieniądze też nie te.....ogólnie z potentata kiedyś na rynku zrobila się firmą niskonakladową sam zdecyduj czy chcesz iść....

Wojtas445

Edgar ? co ty chrzanisz? rozwój w Mota? daj spokój.....ile ci za te brednie płacą?

WOJTAS445

Taaa.....trochę tego jest ....tylko co i za ile..jest takie przysłowie o koniu że jak go łapali to mu owies dali,a jak go złapali to mu wp....ol dali...to już nie ta sama mota....

Dariusz

Edgar...jeżeli praca zaczyna dominować życie, wręcz praca zaczyna być głównym celem życia to oznacza, że coś nie jest tak ... inżynier zdecydowanie lepiej sprawdza się na budowie niż jako kierowca ... a jeżeli budowanie zaczyna polegać na jeżdżeniu samochodem to coś w firmie MOTA-ENGIL nie funkcjonuje poprawnie

Dariusz

Też pracowałem w tej korporacji, zajmowałem się 3 obiektami zlokalizowanymi w całej Polsce. Czasami zastanawiałem się, czy moja praca polegała na jeżdżeniu samochodem, czy też byciu inżynierem. Zdarzało się, że przejeżdżałem 2000 km w tygodniu ... oczywiście delegacji nie uświadczyłem, bo miałem wpisane 3 województwa w umowę ... dziennie po 12-14 godzin na nogach, bo przynajmniej 8 godzin na budowie, a reszta w samochodzie ... na moje szczęście to już przeszłość.

Zostaw merytoryczną opinię o Mota-Engil Central Europe - Kraków

• Jak się pracuje w Mota-Engil Central Europe?

Zobacz opinie na temat firmy Mota-Engil Central Europe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mota-Engil Central Europe?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mota-Engil Central Europe?

Kandydaci do pracy w Mota-Engil Central Europe napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mota-Engil Central Europe