Medcare24 Sp. z o.o.

Opinie o Medcare24 Sp. z o.o.

Alicja

@pracownik, na forum znajdują się różne komentarze, tak jak widzisz powyżej, tocząca się tutaj dyskusja nie jest samym "smarowaniem". Wcześniej dopytywałam innych użytkowników, właśnie o sprawy pomocy ze strony koordynatorów. Możesz napisać w jakim konkretnie momencie Ty nie otrzymałaś pomocy?

@Alicja

witaj Alicja powiem Ci, ze nie bylo potrzeby korzystania z pomocy staram sie nie zawracac glowy zreszta mam w DE jakies juz tam spore doswiadczenie wiec rady i pomoc sa mi nie potrzebne. Nie wiem natomiast jak by to wygladalo gdybym potrzebowala jakies rady czy pomocy ale uwazam, ze nie zawiodlabym sie. Dzisiaj, gdy jest spora konkurencja Agencje sa wyczulone pod katem wyciagniecia "pomocnej dloni"..... :-) kiedy sie zdecydujesz wspolpracowac??? nie obawiaj sie niczego

Iii
@Alicja

Nie polecam tej firmy . Nie dość , ze miejsca nie są dobrze sprawdzane to krótko mówiąc sztelevtalie , ze nerey można zjeść a pomocy praktycznie zero. Kolezanki jeżdżą to się nasluchalam . Książe można napisać.

@Iii

Ale rozumiem, że sama nie miałaś styczności z pracą w Medcare24, tak? Zawsze warto pisać o swoich własnych odczuciach i spostrzeżeniach, a nie tylko tych zasłyszanych od kogoś. Może są na forum osoby, które chciałyby wypowiedzieć się na temat pracy w Medcare24 z pozycji pracownika firmy? Jak oceniacie atmosferę tam panującą i kontakty między współpracownikami? Zachęcam do aktywnej dyskusji.

ixi
@Alicja

Ja tam pracowałam przez tą firmę. Niestety zmieniłam ponieważ faktycznie nie ma tam profesjonalizmu. Od opiekunki się wymaga, ale jeśli chodzi o pomoc to marnie to wygląda. Miejsca przez pośredników nie są dobrze sprawdzane. Na jednym z miejsc nie miałam gdzie ubrań przełożyć z walizki taki bałagan panował. Pracowałam bez pausy przez dobre dwa tygodnie. Zero reakcji ze strony koordynatora w Polsce.Ojjj można by dużo pisać. Pozdrawiam

@ixi

Ciekawa jest Twoja wypowiedź, dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem na forum! Rozumiem, że praca opiekunki wiąże się z zamieszkaniem w miejscu, w którym znajduje się osoba, którą się opiekujesz, tak? Jakie warunki zapewnia firma - czy jest nieskrępowany dostęp do kuchni i łazienki?

Kika
@Alicja

Przepraszam to nie wiesz na czym polega praca opiekunki nie wiesz jak to wygląda? Odpowiem krótko . Nieskrepowany dostęp jest tylko chyba we własnym domu. Jeśli firma dba o pracownika to takie sytuacje nie powinny mieć miejsca i nie tylko takie. Wiem bo pracowałam przez tą firmę . Zmieniałam i teraz jest ok.

Zośka ooo
@Kika

Racja Mam nadzieję, że w końcu trafię na normalne miejsce z tej firmy. Bo porażka ...

Dobrzy lekarze i obsluga tez

anna
@anonymous

dzieki za ifo

Alicja

@Tkt W jaki sposób zostałeś oszukany przez firmę Medcare24? Ważne jest to, aby umieszczane tu informacje były prawdziwe, więc chcę Cię prosić, abyś opisał całą tę sytuację z firmą Medcare24. Sprawi to, że Twoja opinia będzie o wiele bardziej wiarygodna.

Tkt

JA RÓWNIEŻ NIE POLECAM... (usunięte przez administratora)

@Tkt

hejjj....co się tu dzieje????co się Wam przytrafilo????napiszcie proszę bo zamierzam skorzystać z ofert tej firmy

Opiekunka Osób Starszych

W rozmowie telefonicznej pani przedstawiła mi warunki zatrudnienia.

Pytana byłam o moje doświadczenie w opiece w Niemczech i jak dobrze znam język niemiecki.

Alicja

@elka Czy finalnie udało Ci się rozwiązać całą sytuację o której wspomniałaś? Jeśli tak to jak się to zakończyło? Jeśli firma Medcare24 faktycznie nie odprowadziła za Ciebie podatku, to dlaczego nigdzie tego faktu nie zgłosiłaś? Chyba że zgłosiłaś? @krysia Jak wyżej. Dlaczego nie zostało to zgłoszone? Czy może zostało? Jak cała ta sytuacja się skończyła?

hania

nie polecam tej agencji, nie dają odpowiedzi zwrotnej po rozmowie , brak profesjonalizmu.

mika
@hania

Racja Na miejscu okazuje się cos innego Nie polecam tej firmy.

elka
@mika

witam, również NIE POLECAM tej firmy.podpisałam umowę na poł roku byłam na 2 zleceniach ale już przy podpisywaniu były problemy i niezgodności.Umowa zlecenie a papierów i załączników tyle jakby umowa o prace na stanowisko premiera,niektóre nie majace racji bytu.Nie bedę tego tematu rozszerzać bo kazdy ma inne zdanie na ten temat.Nie ma tu profesjonalizmu.Bedąc już tydzięń na nowym zleceniu otrzymałam nową umowę do podpisania z datą wsteczną o 3 tygodnie.... oczywiście treść umowy jeszcze gorsza dla opiekunek niż ta którą podpisałam.Nie podpisałam tej umowy.teraz przy rozliczeniu roku 2017 okazało się nie nie odprowadzali za to zlecenie -2 mies.podatku do US.Korespondencja z nimi jest żenująca.Pani podpisująca PIT nie potrafi dać konkretnych odpowiedzi.Chodzi tu o kilka lub kilkanaści setek zł,które muszę teraz ja zapłacić .Jeżeli nie zapłacą teraz, oddam ich pod lupę PIPu lub US.Rozmawiałam ze zmienniczką,która podpisała nową umowę i stwierdziła że dla niej może być taka umowa.Ciekawa jestem czy też jej nie zapłacili podatku? Jest to moja pierwsza taka firma,w której jest wielki załącznik o odpowiedzialności materialnej.A ja sie pytam czy ja jestem kierownikiem magazynu i czy oni jadą tam ze mną i robią inwentaryzację z natury??takie i inne absurdy mają w umowie.jednym to pasuje ,innym nie.bardzo chetnie dają numer tel. do obecnej opiekunki żeby porozmawiać ale informując mnie o takim telefonie mówią żeby nie mówić wszystkiego bo "nowa" nie przyjedzie.itd itp.Przy pierwszym zleceniu wymusiłam od nich tzw "pasek wypłaty",przy drugim juz tego nie było bo gdyby był, zareagowałabym wcześniej na brak wpłaty podatku dochodowego a tak to teraz jest problem.Na szczęście mam w umowie pkt że muszą odprowadzic składki do ZUS i zaliczke do US.No cóż,nie nalężę do osób,które dają się zbyć bo są to moje zarobione pieniądze. JA NIE POLECAM TEJ FIRMY.żeby nie było pomyłki jest to firma z Warszawy a podpisywałam umowę z filią z Lublińca.Mają jeszcze filie bodajże w Kaliszu.

@elka

to mnie zaskoczylas, nie spotkalo ,mnie to z ich strony odprowadzali składki i podatek ale ze papierów do przesady to masz racje--najwieksza koperta ledwo miesci te dokumenty...z podatkiem pogadj lepiej z kims kto podpisywal z Toba umowę bo może ktoras dziewczyna cos przeoczyla i już nie pracuje jak to nieraz bywa i może się z Toba rozlicza dodatkowo.Nie przekreślaj ich z góry bo sama firma MedCare24 jest naprawdę odpowiednio dobra dla opiekunek i nie ma co przez takie może niedopatrzenie psuc opinii.....napisz meila do szefa i mysle, ze problem się rozwiaze.....czesc powodzenia zycze :-)

krysia
@elka

Mnie również spotkała podobna sytuacja. Przy rozliczeniu PITa okazało się, że muszę zapłacić do US ponad 200zł. prosząc o wyjaśnienie poinformowano mnie, że widocznie za dużo zarobiłam, co nigdy wcześniej mi się nie zdarzyło, Podejrzewam, że nie odprowadzili tego, co należy do US. Z umową miałam podobne problemy. Nie ma możliwości skorygowania, " bo taki jest wzór i wszyscy dostają"

Ewelina

Jak wygląda sprawa znajomości języka, czy firma pomaga ? Na jak długo są podpisywane umowy?

@Ewelina

najlepiej zadzwon do firmy sa kompetentne i sympatyczne wszystkiego sie dowiesz 3-ym sie :-)

Alicja

Dziękuję za wyjaśnienie @fibi! Na pewno wiele zależy od rodziny, u której się jest. Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia. Co w wypadku gdyby ktoś chciał zmienić podopiecznego? Czy Medcare24 robi z tego powodu jakieś problemy czy jest to akceptowalne i do zrobienia?

@Alicja

Alicja sorry nie bylo mnie troche powiem ci,ze nie zmienialam jeszcze podopiecznego wiec nie poradze Tobie ale zadzwon najlepiej dziewczyny z drugierj strony sluchawki nie gryza.Jedz i sie nie zastanawiaj :-) a ta ADA nie wiem skad ma takie zdanie ale to jej sprawa mysle, ze cos jej sie z firmami pomylilo

fgibi
@Alicja

ten anonymous to ja fibi

Alicja

@fibi na przykład w pracy w całej Wielkiej Brytanii można uzyskiwać takie wynagrodzenie raz w tygodniu - większość firm działa dokładnie w ten sposób. Nie są to jedyne lokalizacje. A ty gdzie wyjechałaś?

@Alicja

czesc ja jestem w Niemczech...niestety nie znam angielskiego moze to i dobre co ty piszesz o tygodniowych wyplatach, ale po co mi tutaj euro co tydzien ja potrzebuje jak bede w Polsce tutaj mam wikt i opierunek a i drogeryjne sprawy do 20 euro na miesiac moge tez na siebie wydac...wszystko zalezy od rodzinki---jak sa normalni i ciesza sie z 100% opieki nad swoimi bliskimi to Ci tez nie pozaluja dodatkowo na swieta i jak masz urodziny czy wyjezdzasz to zawsze na droge cos sie skapnie no ale oczywisci to nie wszyscy tak traktuja opiekunki....tez mi sie zdazylo pracowac tylko za wyplate z mcare24...ale nie narzekam pozdrawiam Cie fibi

Alicja

@opiekinka24 a jak często było wypłacane Ci wynagrodzenie za prace w Medcare24? Czasami podczas wyjazdów za granice, pensje wypłacane są tygodniowo. Jak funkcjonuje to tutaj?

@Alicja

Alicja..................... powiem ze wyplacaja 1x w miesiacvu do 10-go nastepnego po zakonczonym mies pracy ale kto wie moze jak bys poprosila o tygodniowki???--nie wiem wiec sie nie wypowiem ja nie narzekam mam na czas 1x w miesiacu i to mi starczy a jesli mozna wiedziec gdzie tak te tygodniowki placa? z czystej ciekawosci bo i po co jak mi tu w de nie potrzeba czestych wyplat

opiekunka24

Wyjechałam od nich raz, potrzebowałam pieniędzy i wzięłam cięższą Stelle. Nie mogę narzekać, bo oferta została rzetelnie przedstawiona. Pieniądze na czas, pomoc koordynatorów też 7 dni w tygodniu. Panie miłe i sympatyczne. Mam piękne referencje od rodziny. Obecnie z przyczyn rodzinnych nie mogę wyjechać, ale jak tylko moja sytuacja się wyklaruje wyjadę od nich ponownie.

Alicja

To oficjalny wątek Medcare24 w Warszawie @zofia i rzeczywiście powinny być tutaj dodawane opinie dotyczące tej lokalizacji, tak żeby nie wprowadzać osób zainteresowanych pracą tutaj w błąd.

Zofia

Wydaje mi się, że tutaj koleżanki mylicie dwie firmy. Ja pracuję z agencją Medcare24 od roku i z tego co wiem, nie mają oni oddziału w Krakowie. Generalnie ja sobie chwalę współpracę. Mam stałą rodzinę, która traktuje mnie jak członka rodziny, nic więcej mi nie potrzeba.

Gosia

Pracuje w Polsce na stałe i w okresie wakacji zdecydowałam się na wyjazd do Niemiec. Znalazłam w internecie namiar na tę agencję i zdecydowałam się. Otrzymałam ofertę, w miarę lekką od pani koordynator z Lublińca. Z racji że jestem z okolic bardzo mi to odpowiadało. Pojechałam. Dziadziuś miał problemy z chodzeniem, balkonik. Całkiem mobilny pan. Potrzebował towarzystwa, lekka demencja dawała się we znaki. Niedawno wróciłam do kraju. Wynagrodzenie dostałam nawet wcześniej, bo już do końca lipca było na rachunku, a nie jak miałam w umowie do 10.08. Polecam!! Myślę, że w przyszłym roku też się wybiorę na miesięczny wypad.

Alicja

Zainteresowani pracą w Medcare24? Sprawdźcie aktualne ogłoszenia! http://www.opiekawniemczech.pl/oferty-pracy/

rona

wszystko ok kasa na czas nawet troche przed (wg umowy), kontakt od czasu do czasu ale po co czesciej jak wszystko jest ok, powiem ze odpowiada mi praca w tej firmie skladki od sredniej krajowej wiec na emeryturke bedzie ok polecam prace w tej formie :-)

Passiflora

Ja wyjeżdżam z Medcare24 Warszawa, ale z tego co wiem maja tez biura w Lublincu i Kaliszu. Firme mogę polecic, dziadek był taki jak go opisali, żadnych niedomówień.

Jowita

Witam, piszę bo o dwóch różnych firmach ta pinia się zrobiła. MedCare24 jest OK. Zaproponowali wyjazd dość szybko, chyba tydzień czasu czekałam. Byłam miesiąc u starszej Pani. Zamierzam jechać jeszcze raz. Nie wiem czy z tą firmą, tzn wszystko było OK i pieniądze i dojazd i seniorka była ta o której rozmawialiśmy, tylko lubię eksperymentować. Może coś lepszego znajdę. Ogólne to było cenne doświadczenie. Ci Niemcy bardzo gadatliwi, ale też mili. Czułam się jak w domu.

basia
@Jowita

Medcare24 prosze podać adres.bo firm o podobnej nazwie jest wiele. Jeżeli pani jest zadowolona to może ja od nich pojadę. Czy może ich Pani polecic , są uczciwi płacą składki ZUS I pensję na czas. Bo mam złe doswiadczenia.

Ala

Było w porządku byłam w Hamburgu 2 miesiące. Pani starsza dość miła. Pieniądze na czas. W Polsce bym takich pieniędzy tak szybko nie zarobiła. Pisze o Medcare24.pl, bo widzę na dole że opinia jest chyba o innej firmie z końcówką &Home24, to są dwie różne (chyba) tej drugiej nie znam. Ogólnie spoko tylko wiadomo trzeba coś tam popracować tj. jakieś okno umyć, tabletki podać, zakupy zrobić, obiadek ugotować.

Balbinka 13

Pracuję od października i jestem zadowolona ,po doświadczeniach z innymi firmami,mam bardzo dobry kontakt z nimi ,opieka i wysokie składki bo powyżej 4000,pełne ubezpieczenie

Zostaw merytoryczną opinię o Medcare24 Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Medcare24 Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Medcare24 Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Medcare24 Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 4 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Medcare24 Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Medcare24 Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Medcare24 Sp. z o.o.