Opinie o GetResponse

Mela

Customer Service

@AK dlaczego nie można awansować z rekrutacji wewnętrznej, skoro się odbywa? W nich zazwyczaj wygrywają najlepsi, a jak rozumiem firma takich szuka, skoro jeżeli nie widzi potencjału wewnątrz swoich struktur, to uruchamia rownież rekrutacje zewnętrzne. Czy inaczej to wygląda?

@Rico czy w takim razie w firmie funkcjonuje jakiś pakiet benefitów pozapłacowych? Dla wielu pracowników oprócz samego wynagrodzenia, to jego istnienie świadczy rownież o dobrym zatrudnieniu i pracodawcy, który realizuje zasady CSR.

@Robert rekrutacja u nich nadal trwa, ofert jest sporo więc może przez to są też opóźnienia. W każdym razie warto skontaktować się z kimś innym niż działem rekrutacji, na ich stronie można łatwo znaleźć kontakt

Programista Php

Kontakt z rekruterką zostawia wiele do życzenia. Po wysłaniu CV, dostałem szablonowego maila z linkiem do kalendarza z wyborem terminu. Żaden termin nie był dostępny. Po wymianie kilku maili udało się go ustalić. Rozmowa z rekruterka dość standardowa. Po rozmowie miałem dostać decyzję o następnym etapie do piątku, dostałem w poniedziałek. Ustalenie terminu rozmowy technicznej trwało prawie tydzień i wymagało kilku maili. Na rozmowie technicznej obecna była rekruterka z pierwszego etapu, leader zespołu i jeden developer. Najpierw pytania zadawał leader zespołu. Dotyczyły moich poglądów na pracę, sposobów rozszerzania wiedzy, największy sukces i porażka. Ostatnie pytanie to co podoba, a nie podoba mi się w scrumie. Odpowiedz chyba się nie spodobała, bo zakończyło tą część rozmowy, a później już do jej końca czułem na sobie bardzo dziwne spojrzenie. Następnie ofensywę rozpaczał milczący dotąd developer. Najpierw musiałem rozwinąć poruszony w poprzedniej części temat (dlaczego przy upgrade PHP w projekcie porwalem się na przepisywanie biblioteki sklejonej na ślinę przez juniora, skoro są tak wspaniale narzędzia jak rector). Następnie raczej standardowe pytania z serii najczęstsze pytania na rozmowie o pracę PHP - git, solid, yagni. Czyli raczej pytania dla juniorów, a była to rozmowa regular+/senior. No cóż. Padło też kilka pytań o DDD - w ogłoszeniu nie było mowy o wymaganej znajomości, ale jako, że teorie znam, odpowiedziałem. Trzecia część rozmowy sprawy organizacyjne - czytane z kartki. Trochę wyjaśniło też te pytania o solida - firma nie ma wyznaczonych osób do prowadzenia rozmów, a jest to po prostu dodatkowo płatne zajęcie dla każdego developera. Ogólne wrażenie z rozmowy - wyglądała ona jak przesłuchanie na komendzie, szczególnie pierwsza część. Rezultat przyszedł dość szybko, spodziewana odmowa. Ciekawszy był powód - brak praktycznej znajomości DDD (jeszcze raz podkreślę - w ogłoszenie nawet mowy o tym nie ma, co można sprawdzić), oraz brak znajomości gita - u deva z 6 letnim doświadczeniem - brak komentarza. Możliwe, że pomyliłem się przy którymś pytaniu z zakamarek dokumentacji gita. Podsumowanie: rozumiem, że pewnie potrzebny jest ktoś z innym skillsetem. Jednak feedback był kuriozalny. Dlaczego w ogłoszeniu nie było mowy, że wymagana jest praktyka w DDD? Ogłoszenie wygląda raczej na poziom świeżego mida, a poszukiwany jest otrzaskany senior. Jeśli rekruterzy nie mają czasu na przygotowanie ogłoszenia zgodnie z profilem oczekiwanego kandydata, to nie ma sensu tracić czasu na rekrutację do tej firmy. Jest to loteria. Poza tym, oferowane wynagrodzenie jest bardzo niskie w stosunku do wymagań.

Wady i zalety scruma, solid, yagni, czym różni się merge od rebase w gicie, kafka.

@pytający Umowa o pracę jest preferowana i wiąże się z nią większość benefitów. Jeżeli ktoś chce pracować na zasadzie b2b to jest taka możliwość oczywiście. @Agata Myślę, że tak ale zależy od stanowiska. W Gdańsku pracują osoby nie tylko z Polski, a większość działań prowadzonych jest w kontekście zagranicy. Do tego dochodzą źródła wiedzy, konferencje itp. wszystko raczej po angielsku. Ale nie ma się co bać, są kursy językowe dla pracowników :)

Agata

Czy w GR należy znać biegle język angielski?

pytający

Czy firma GR daje możliwość zatrudnienia się na działalność czy jest ograniczona tylko do umowy o pracę? Dla niektórych to kluczowe kryterium.

cinek

Duża rotacja i klimat niestety siada

Spodobało mi się określenie "od 15 lat utrzymuje się na rynku" heh. GR faktycznie od ponad 15 lat jest w branży ale na rynku polskim praktycznie nas nie ma bo tutaj nie ma zbytu. Co do pracy - są kanapeczki z rana, są soczki 1 dniowe, w poniedziałki owocki, w piątki ciasto. Do tego dopłaty do obiadów i można an rowerki śmigać do pracy za co dostaniesz zeta/km. Standardem są już multisporty i ubezpieczenie zdrowotne. Co do pensji to trudno powiedzieć - masa osób pracuje tu od 5-10lat także chyba nie jest źle :) Co jest najważniejsze? Ekipa - takiego luzu to ja nie widziałem nigdzie. Faktycznie jeśli jest temat do zrobienia to trzeba pocisnąć i np. przejsć w weekend do roboty ale jest to docenione - nie dość, że nadgodziny normalnie płatne po bożemu to jeszcze jest szansa by Ci pizze czy inne szamy kupili za Twoje "oddanie" - banalna sprawa ale takie drobne gesty się docenia.

GetResponse

Witam, W GetResponse zatrudniamy osoby na umowę o pracę, zatem zachęcamy do aplikowania. pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!:) Kasia Urbaniak Communication & Employer Branding Manager

klawiatura

Brałem udział w rekrutacji na stanowisko JavaScript Developera. Zadzwoniła do mnie Pani z HR i miała wysłać email, pod który miałem wysłać próbki kodu, jednak nie odezwała się. Po jakimś czasie zadzwoniła inna Pani z tej firmy i poinformowała, że tamta Pani jest na urlopie i że w ramach rekrutacji mam zrobić zadanie. Zrobiłem zadanie przed czasem, wysłałem, po jakimś czasie otrzymałem wiadomość, że zadanie przekazano do oceny i niebawem dowiem się o wyniku, niestety od tamtej pory zero odzewu.

Robert
@klawiatura

Mam takie same doświadczenia. Zadanie wysłane przed czasem, kilkukrotna olewka mojego pytania o to kiedy rozpatrzą wysłany kod , a rekruterka która rzekomo miała "przeprowadzać mnie przez każdy etap rekrutacyjny" nie raczy nawet odpisać na maile ani odebrać telefonu. Strata czasu i ogólnie nie polecam.

admin

Wiesz jakie umowy obowiązują w firmie GetResponse Sp. z o.o. oraz jak przebiega proces rekrutacji? Czekamy na komentarze.

Zostaw merytoryczną opinię o GetResponse - Gdańsk

• Jak się pracuje w GetResponse?

Zobacz opinie na temat firmy GetResponse tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GetResponse?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 7 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GetResponse?

Kandydaci do pracy w GetResponse napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.