METRO Global Solution Center sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o METRO Global Solution Center sp. z o.o.

Czy zdarzają się nadgodziny w METRO SERVICES PL Sp. z o.o.?

xXx

Tak, pierwsze kilka dni każdego nowego miesiąca, przy zamknięciu poprzedniego - chyba w każdym zespole. Poza zamknięciem raczej nie, aczkolwiek wszystko zależy od ilości osób w zespole i ewentualnych braków kadrowych. Jeśli brakuje ludzi (co ostatnio jest co raz częstsze), należy się spodziewać, że praca musi być wykonana i nawet poza zamknięciem miesiąca są nadgodziny.

kandydat

czy ktoś może podzielić się opinią o pracy w IT? dokładniej jako Database Developer, jaki jest tryb pracy i atmosfera w zespole? jak wygląda rozwój i czy wynagrodzenie jest adekwatne do ilości obowiązków?

@kandydat

Spieszymy z odpowiedzią, bo Database Developer to nowe stanowisko w naszej firmie. Nie przynależy do obszaru IT, a do obszaru operacyjnego i jest ściśle związane z General Accounting. Nasz GA z kolei pracuje w trybie hyrydowym (częściowo z biura, częściowo z domu) w najnowocześniejszym w Szczecinie biurowcu Posejdon (budynek roku 2020), którego wnętrza można obejrzeć na naszej stronie internetowej: https://www.metro-services.pl/ . Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to jest ono zawsze adekwatne do posiadanych umiejętności. Zapraszamy do aplikowania z nadzieją, że spotkamy się już wkrótce na rozmowie rekrutacyjnej online, gdzie rekruterzy odpowiedzą na wszelkie dodatkowe pytania :) Link do wolnych stanowisk: https://www.metro-services.pl/kariera

Melka

Cześć . Powiedzcie proszę jak to jest z awansem w metro , po jakim zazwyczaj czasie przechodzi się wyżej? Piszecie tez o nadgodzinach. Czy one są codziennie czy w jakimś okresie w miesiącu? I czy później są oddawane czy wyższa pensja ?

uprzejmy gość
@Melka

Melka, ocena pracownicza ma miejsce co roku na jesien, wowczas jest mozliwosc awansu , waloryzacje wynagrodzen odbywaja sie na wiosne (tutaj rowniez sa przewidziane promocje). Miedzy jednym stanowiskiem a drugim promocja trwa zazwyczaj ok. 1 rok - 2 lata w zaleznosci od indywidulanych kompetencji oraz zaangazowania w wykonywana prace. Nikt nikomu nie daje awansu w nagrode za "stażowe", na awans trzeba zasłużyć - jak w każdej innej firmie. Nadgodziny zdarzaja sie dziennie, w zaleznosci od okolicznosci, natomiast w okresie zamkniecia miesiaca zawsze. Taki charakter pracy ksiegowego. Gdy nie ma mozliwosci odbioru, wowczas sa wyplacane na koniec okresu rozliczeniowgo co 4 miesiace.

Jak jest z awansem w METRO SERVICES PL Sp. z o.o.?

Ciekawy

Jeśli się starasz i angażujesz to dostajesz awans

xXX

Awans z juniora na accounta nie wcześniej niż po roku pracy w Metro. W bardzo wyjątkowych sytuacjach wcześniej. Ale tu firma uczciwie, na pierwszych szkoleniach wdrażających o tym informuje. Później, im dłużej pracujesz w metro, tym częściej awans. Możesz się starać, wykonywać pracę za seniora, a awans dostanie ktoś inny, tylko dlatego że pracuje dłużej, mimo że wykonuje mniej pracy i ma mniej obowiązków.

YYY
@xXX

szkolenia wdrażające są w języku polskim czy angielskim?

@YYY

Szkolenia wdrażające są w języku zależnym od grupy. Jeśli znajduje się w niej choć jedna osoba, która nie mówi po polsku lub taka jest wola grupy, szkolenie odbywa się po angielsku. I tak zdarza się najczęściej :)

well
@METRO Global Solution Center sp. z o.o.

to firma miedzynarodowa, jezykiem biznesowym jest jezyk angielski, zatem w czym problem?

Zuzanna
@xXX

Bardzo cieszy mnie możliwość awansu w Metro Services ale chciałabym się jeszcze dowiedzieć, jak zmieniają się warunki zatrudnienia po takim awansie właśnie z juniora? :) Co konkretnie ulega zmianie? Zwiększa się wynagrodzenie? Ma się więcej lub całkiem inne obowiązki? Podpowiesz?

Xxx
@Zuzanna

Wynagrodzenie w takim przypadku myślę, że dość znaczne. Nie jakieś miliony, ale też nie tylko stówka. Jeśli chodzi o obowiązki to raczej w większości takie same. Stopniowo jesteś wdrażana w jakieś projekty/spotkania. Czy to tylko udział czy koordynacja to już zależy od tego jak się wykażesz i czy np. nie ma już w zespole osoby na stanowisku senior, lub kogoś koordynującego.

ciekawy

jak firma podchodzi do pracy zdalnej? czy istnieje możliwość pracy w 100% zdalnie?

@ciekawy

Dziękujemy za pytanie. Aktualnie pracujemy w systemie hybrydowym i dla zdecydowanej większości pracowników oznacza to tydzień pracy z biura i tydzień w systemie home office. Posiadamy również inne rozwiązania dla niektórych funkcji, gdzie w zależności od charakteru pracy liczba dni pracy z domu jest większa lub mniejsza. Dotyczą one jednak niewielkiej liczby pracowników. Jednocześnie opracowaliśmy nowy model korzystania z home office po zakończeniu pandemii oparty właśnie na tym jaki jest charakter pracy i jaką rolę pełnimy na poszczególnych stanowiskach. Dla większości pracowników oznacza to również hybrydowy charakter pracy z określoną ilością możliwych dni pracy z domu. Nie zakładamy jednak, że ktoś zupełnie nie będzie przebywał w biurze, gdyż wiemy, jak ważny jest również bezpośredni kontakt dla budowania atmosfery i kultury organizacyjnej, z której jesteśmy tak dumni :) Aby dowiedzieć się więcej szczegółów na temat konkretnych stanowisk zapraszamy do kontaktu z działem rekrutacji - rekrutacja@metro-services.pl. Jak zwykle zachęcamy też do aplikowania na wolne stanowiska pracy na naszej stronie: www.metro-services.pl/kariera .

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy METRO SERVICES PL Sp. z o.o.?

Obecnie prowadzimy rekrutację w pełni zdalnie - rozmowa kwalifikacyjna odbywa się online . Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy: www.metro-services.pl/kariera :)

Czy METRO SERVICES PL Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Naszym pracownikom oferujemy wyłącznie umowę o pracę, nie ma tu żadnych niespodzianek :) Aktualne oferty pracy znajdują się na naszej stronie w zakładce Kariera: https://www.metro-services.pl/kariera . Zapraszamy do aplikowania!

Zgodnie z polityką GoWork, portal ten służy wymianie merytorycznych opinii, Zdarza się więc, że opinie sklasyfikowane jako niemerytorczne (potocznie: hejt) są usuwane jako szkodliwe. Jedyne, co możemy zatem zrobić, to zachęcić do wymiany opinii w atmosferze spokoju i wzajemnego szacunku ????

A te stanowiska konsultantów i process expertów to w związku z jakimi projektami? Jak ogólnie jest w Metro z premią, która jest elementem ogłoszeń o pracę?

@Marcin

Dziękujemy za pytanie i po kolei wyjaśniamy. Praca konsultantów GA/AR polega głównie na usprawnianiu procesów księgowych. Projekty z którymi nasi konsultanci mają do czynienia, są więc związane przede wszystkim ze standaryzacją lub optymalizacją procesów. Podnoszenie jakości jest również na celowniku. Process Experci pracują aktualnie przy strategicznym projekcie zwanym LUCA, którego głównym celem jest wdrożenie standardowego systemu księgowego SAP S/4HANA w całej grupie METRO. Nasi eksperci zajmują się ujednolicaniem procesów księgowych dla kilkudziesięciu krajów. Nasz lokalny zespół LUCA jest zatem częścią większego zespołu projektowego - na poziomie całej Grupy. Premie w METRO są szczegółowo opisane w wewnętrznym regulaminie i większości przypadków ich wysokość zależy od poziomu spełnienia wcześniej zdefiniowanych celów. Podstawowa premia konsultantów ma charakter kwartalny. U ekspertów, ze względu na specyfikę wspomnianego projektu, premia wypłacana jest co pół roku. Zależy nam na tym aby wszystkie premie motywowały do jak najlepszej pracy, a wyznaczone cele były możliwe do spełnienia. Jak pokazują wieloletnie doświadczenia nasi pracownicy świetnie sobie radzą z realizacją premii na poziomie bliskim 100%. Warto dodać, że to nie wszystkie premie, jakie można otrzymać w METRO, zarówno konsultanci, jak i eksperci są uprawnieni również do premii rocznej czy świątecznej, ale o tym chętnie opowiemy podczas rekrutacji  Mamy nadzieję, że zaspokoiliśmy Twoją ciekawość. Zapraszamy do aplikowania na wolne stanowiska poprzez naszą stronę internetową: www.metro-services.pl/kariera :)

Czy w METRO SERVICES PL Sp. z o.o. panuje luźna atmosfera?

MiMi

Tak, wszyscy jesteśmy na ty i nie mamy formalnego dress codu, ubieramy się tak jak chcemy, więc luz totalny jak dla mnie :D

zadowolona

trudno żeby ksiegowi notorycznie się mylili - tak, ksiegowość powinna być prowadzona w sposób rzetelny, stąd dbałość firmy o to, by eliminować błędy przez uszczelniać dziury w procesach. szybko, tak firma korzysta z technologii, aby wyeliminować zadania rutynowe, tym samym aby pracownik mógł skupić się na zadaniach bardziej zaawansowanych. pracownicy są traktowani z szacunkiem, jak na każdą globalną korporację przystało. natomiast jeśli komuś praca w korporacji nie odpowiada, to nie powinien w niej pracować.

Ciekawa

HEj, zostałam zatrudniona na czas określony, w umowie jest jak byk napisane, ze po okresie próbnym, umowa przechodzi automatycznie na czas nieokreślony. Ostatnio sie dowiedzialam kilku ciekaweych rzeczy, ze jednak firma leci sobie w kulki i podpisuje umowe na rok. Czy to prawda?

@Ciekawa

Drodzy! Przed zakończeniem pierwszej umowy zarówno pracownik jak i pracodawca ma możliwość dokonania oceny dotychczasowej współpracy. Zdarza się, choć bardzo rzadko, że ewaluacja ta nie przebiega pomyślnie. Wówczas obie strony, zgodnie z zapisem w umowie, mają prawo do złożenia pisemnego oświadczenia o braku zamiaru kontynuowania zatrudnienia na czas nieokreślony. Jednak również w takich przypadkach zazwyczaj nie rozstajemy się z pracownikiem, a proponujemy kolejną umowę na czas określony, licząc na pozytywne przejście wydłużonego okresu wdrażania się w obowiązki, a następnie podpisanie możliwie jak najszybciej umowy na czas nieokreślny. Naszym celem jest przede wszystkim zapewnienie pracownikom komfortu i poczucia bezpieczeństwa związanego ze stabilnością zatrudnienia, aby jednak mogło mieć to miejsce obie strony muszą wywiązać się z ustalonych warunków współpracy. Mamy nadzieję, że powyższa odpowiedź rozwiała Wasze wątpliwości :)

Nowa

Jakie sa przedzialy placowe na stanowisku junior, księgowy i senior?

@Nowa

Cześć, zgodnie z naszą polityką firmową kwoty wynagrodzeń są niejawne :) Zapraszamy jednak do aplikowania na wolne stanowiska, wynagrodzenie ustalamy podczas procesu rektutacji. Oferty pracy znajdziesz tu: www.metro-services.pl/kariera .

korpo-wyzyskiwacz

To firma to porażka... Ilość zadań, nawal pracy zupełnie nie adekwatne do kiepskich zarobków. Taka sytuacja jest w wiekszosci teamów. Firma roztacza wokół siebie wizję super szczecinskiego pracodawcy, reklamując gdzie sie da i jeszcze ta ich korpo propaganda rozsiewana wśród pracowników na corocznym business meetingu. Niemiecki inwestor znalazl sobie oczywiście tanią siłę robocza, polski management zapatrzony w statystyki nie rozumie, lub udaje, że nie rozumie, że jak się wymaga, to się płaci... Przez to jest duza rotacja, a wiekszosć negatywnych komentarzy pozostawionych na tym portalu zupelnie mnie nie dziwi. Wiekszośc korporacji w Szczecinie płaci oczywiście lepiej i tam uciekają często byli pracownicy Metro. Ale szanowne kierownictwo ma to oczywiście gdzieś i poszukuje chyba coraz bardziej naiwnych do pracy w tej korpo fabryce. Moze to i dobre miejsce na pierwszą prace i zdobycie doswiadczenie, ale napewno nie dla dłuzszej kariery. Są lepsi pracodawcy i tam radze aplikować, a z Metro Services dac sobie spokój.

Mania

Laski teraz fryzjerka czy manikiurzystki to tylko mobilnie, bez niepotrzebnych komplikacji,kolejek i oczywiście taniej. Polecam bo spróbowałam.

Patryk

Co wy macie na bramie portowej

ola

a co wy macie na bramie portowej?

BARTEK

CHWALIĆ TO WY SIĘ UMIECIE ALE NIE TYM CO TRZEBA !!! PROSZĘ NAPISAĆ JAK JEST NAPRAWDĘ I JAK JEST PRACOWNIK TRAKTOWANY CO Z NADGODZINAMI I JAKA FANTASTYCZNA ATMOSFERA JEST . JACY LUDZI MAJĄ STANOWISKA KTÓRZY WOGÓLE SIĘ NA NIE NIE NADAJĄ !!! PROSZĘ WAS POCHWALCIE SIĘ

glos rozsądku

A później chlip chlip, mam tyle pracy, że muszę siedzieć w nadgodzinach...

Już Byly pracownik

Dlatego ta firma wciąż ma pracowników. Jak widać znajdą się desperaci którzy lubia byc pomiatani i cieszą się że firma rzuci im raz na jakiś czas jabłkiem albo biletami do kina....

Zażenowany
@Już Byly pracownik

Firma wciąż ma pracowników, bo niektórzy wiedzą, że nie ma nic za darmo. Ciekawe jak długo popracujesz w nowej firmie zanim zaczniesz i na nią wypisywać paszkwile w internetach. Wiecznie niezadowolonych nie brakuje- są bilety to źle, że nie kasa, jest kasa to źle, że nie ma czegoś innego. Nie mówię, że wszystko jest idealnie, ale od tych głupot, które tu wypisujecie aż oczy bolą. Weźcie się ludzie do roboty, zamiast oczekiwać, że inni wszystko za was zrobią :/

oburzona

Dlaczego managment nie dal jeszcze informacji na media spolecznosciowe ??? Moze powinniscie sie pochwalic podejsciem do waszego pracownika, a te wszystkie sztuczne-korporacyjne usmiechy w koncu zejda wam z twarzy, kiedy obudzicie sie z reka w nocniku ;) Zacznijcie szanowac wlasnych pracownikow

Tania siła robocza
@oburzona

Jak owoce rzuca Raz na miesiąc to na Facebooku post ląduje jeszcze przed ttm jak dotrą do pracowników.... Może HR przejrzą fanpage konkurencji, która pozwoliła pracownikom na pracę z domu nie narażając ich zdrowia. Nasza firmę stać ttlko na kiść bananów na zespół raz w miesiącu.... Ludzi traktują tylko i wyłącznie jak tania siłę robocza a nie jak współpracowników. Z naciskiem na tania.

....

Nikt nie bedzie zadowoliny jak ktos odejdzie bo bedzie trzeba jeszcze dwa razy na nadgodzinach siedziec oczywiscie bezplatnych ???? (usunięte przez administratora)

szysz
@....

Możliwość odbioru nadgodzin w ramach godzin czy dni wolnych to dalej płatne nadgodziny. Bezpłatne oznacza, że nie masz rekompensaty w ŻADNEJ formie(usunięte przez administratora)

....
@szysz

Wow super ze firma daje mozliwosc odbioru nadgodzin rzeczywiscie wolnym dniem mozna oplacic rachunki

Zostaw merytoryczną opinię o METRO Global Solution Center sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w METRO Global Solution Center sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy METRO Global Solution Center sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w METRO Global Solution Center sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy METRO Global Solution Center sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w METRO Global Solution Center sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

METRO Global Solution Center sp. z o.o.