Opinie o Quad/Graphics Europe Sp. z o. o. w Wyszków

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Quad/Graphics Europe Sp. z o. o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Quad/Graphics Europe Sp. z o. o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Quad/Graphics Europe Sp. z o. o. w Wyszków

Ogłoszenie na Magazynier do Quad/Graphics Europe Sp. z o. o. pojawiało się w Lento.pl, czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?

Mariusz

Słabe warunki płacowe, wręcz minimalne. Do tego jak przyjdzie jakiś kolejny lockdown spowodowany wirusem, to w QG znowu będą zwalniać ludzi, albo obcinać im pensje o 20%. Firma bez większych perspektyw.

Borat

*****Gdańsk****** - niskie zarobki - mają nas za Mexico City Europy chyba - niekompetencja menagementu i groźba przejścia z działu do działu bo w innym się ludzie zwalniają i są luki - brak zrozumienia potrzeb pracowników i słaby socjal - średnia opieka medyczna i jaja z kartą sportową do której trzeba sporo dopłacać - tragiczne godziny pracy - tak, siedzi się po nocach .... Proszę zastanówcie się zanim złożycie CV

Precyzator
@Borat

|************GDAŃSK************* Olivia Business Center (dział graficzny) czy Office Island (dział IT)? Są to dwa różne działy i różnią się diametralnie zarobkami/ atmosferą i managmentem.

taki tam
@Precyzator

Z pewnością chodzi o biuro w OBC.

Piotr M.

Zostałem niedawno zapytany przez znajomego o moje doświadczenia z pracy w QG. Pozwolę sobie tutaj wkleić (zredagowaną) opinię jaką mu przesłałem. Pracowałem w dziale IT w QG, zarówno w Pile i w Gdańsku, przez okres ok. 4 lat. Współpracowałem także z osobami z Wyszkowa. Łącznie przeszedłem przez 3 techniczne stanowiska. W perspektywie czasu, oceniam tamtejszą pracę bardzo dobrze i śmiało mogę potwierdzić dobrą organizację i atmosferę pracy jaka tam panuje. Potwierdzeniem moich słów może być fakt, że początkowo traktowałem pracę w QG jako odskocznię od drugiego etatu i nie planowałem wiązać się z tą firmą na dłuższy okres. Ostatecznie pracowałem tam kilka lat i negatywnych wspomnień z tamtego czasu mam niewiele. Z pozytywnych wydarzeń, pamiętam regularną pracę zdalną, podwyżki, awanse, a także przymykanie przez przełożonych oczu na moje wpadki - które są nieodłączne w pracy inżyniera. W kwestiach technicznych wiele się nauczyłem, ale przede wszystkim poprzez współpracę z ludźmi o większym doświadczeniu (mam na myśli głównie amerykańskich kolegów), zrozumiałem jak ważne jest odpowiednie podejście do złożonych problemów (planowanie i dzielenie zadań czy choćby tworzenie nawet prostych konceptów projektowych). Teraz ten styl pracy wykorzystuję w mojej obecnej pracy, gdzie ilość obowiązków i złożoność problemów technicznych jest znacznie większa. Jak już wspomniałem, niewielu negatywnych rzeczy doświadczyłem w QG, choć takie także się zdarzały. Na pewno nie do końca odpowiadała mi mentalność amerykańskich współpracowników. Przede wszystkim irytowały przegadane i ciągnące się w nieskończoność spotkania, pewnego rodzaju bezczelność i przeświadczenie o własnej wyższości, a także zupełny brak szczerości u większości współpracowników. Dodatkowo brak silnego lidera w grupie oraz ciągłe zmiany jej składu powodowały powstanie klaustrofobicznej sytuacji typu "ja i oni" zamiast "my - jedna drużyna". Gdyby nie większa wiedza techniczna amerykańskich kolegów oraz wsparcie polskich przełożonych, na pewno nie widziałbym sensu w dalszej współpracy. Po stronie polskiej chyba jedynym mankamentem był brak kompetencji u niektórych programistów czy testerów. Krótko mówiąc, zarówno w oddziałach w Pile, jak i w Gdańsku, pracowały osoby, które raczej nie powinny pracować w zawodach technicznych. Mogę tylko zgadywać, że zatrudnienie ich było spowodowane koniecznością szybkiego uzupełnienia kadr.

Marakasy
@Piotr M.

Dobra nie piszesz o biurze OBC więc może dlatego jeszcze widzisz pozytywy. Spoko

Ale Capone OBC

Jestem załamany faktem, że ludzie jeszcze próbują zachować pozory, że ta firma jest profesjonalna i godnie traktuje pracownika. Zarobki średnie w porównaniu z tym jakie są godziny pracy i ile jest ogarniania. Tylko ludzie w tej firmie są super, oczywiście nie wszyscy. Jednak większość na prawdę ok. I tej reszcie życzę znalezienia nowej pracy. Ja znalazłem i jestem zadowolony. Trzymajcie się tam w tej firmie!

Jasiek
@Ale Capone OBC

Zarobki średnie? Chyba na stanowiskach menagerskich, dyrektorskich, bo zwykły pracownik zarabia tu średnio 2000-2500zł. Ta firma jest żałosna pod względem zarobków.

Rooki
@Jasiek

Zależy od działu i lokalizacji. W działach IT zarabiają dobrze.

Toudi
@Rooki

@Rooki W działach IT też stawki są niższe od standardowych.

logo firmy Załóż Własną Agencję Reklamową Inkubator Marketingu
Piotr Stefański Agencja Artystyczno-Reklamowa Artevade
logo firmy Kierowca kat. CE system 3/1 lub do ustalenia
Profesjonalny kierowca
logo firmy Terenowy-specjalista ds. obsługi klienta
Flotilo Sp. z o.o.

Jaka jest kultura pracy w Quad/Graphics Europe Sp. z o. o.? Obowiązuje typowy dress code?

E.

W fabryce dostaniesz ubranie ochronne w kolorze granatowym. W działach IT i offshorach nie ma żadnego dresscode.

Ktos
@E.

Nieprawda, bo na offshorze tez trzeba nosić ciuchy firmowe, tylko nie każdemu się one podobają i lalki i keny wolą olewać dresscode, a potem wszyscy dostają burę.

Kandydat Michal

Część, tak czytam te opinie i wydaje mi się,że jeśli ktoś jest sfrustrowany to zawsze zle napisze o firmie. W moim przypadku byłem na rozmowie dwa razy, za każdym razem super atmosfera. Pierwszy raz mi nie poszło, ale powiedziano mi że mogę za kilka miesięcy aplikowac ponownie, powiedziano mi też na co konkretnie mam zwrócić uwagę przy nauce i tak zrobilem. Druga rozmowa poszła mi już dużo lepiej ale jednak jeszcze trochę zabrakło i jestem w trakcie przygotowania się na kolejną. Firmę polecił mi mój znajomy który w niej pracuje i z tego co mówił, to faktycznie jest to korporacja ale w dziale IT panuje jeszcze rodzinna atmosfera. Rekruterki mówią na początku że IT to Quad IT Global Solutions. Dlatego wiem że te opinię szczególnie o Gdańsku dotyczą innego działu. Bądźcie racjonalni i obiektywni :)

ObecnyPracownikDziałuITGdańsk

W Gdańsku są dwa biura. Olivia Buisness Center oraz Office Island(obok galerii bałtyckiej) i tylko proszę ludzi o doprecyzowanie o jaki dział chodzi o którym się wypowiadają. Dział IT(office island) w porównaniu do tego w OBC to dwa różne światy. Nigdy przenigdy nie poszedłbym pracować do OBC, gdy nawet jako pracownik tej firmy tylko, że z innego działu czułem się jak ostatnia gnida, która śmiała wejść do ich miejsca pracy. I zgadzam się z większością negatywnych opini na temat Olivia Buisness Center, ale nie miejszajmy wielkiej korporacji oraz dwóch róznych biur w jeden worek, ponieważ przyszli pracownicy, szczególnie w IT mogą stracić okazję pierwszej pracy przez falę negatywnych komentarzy, które są w jednym worze.

kandydat

Rozmowa miała kilka etapów m.in. krótki screening z miłą rekruterką, kolejno nieco dłuższa rozmowa z rekruterką oraz z lektorem j. ang. również bardzo miłym i etap techniczny, który raczej miał udowodnić, że niczego się nie potrafi, podśmiechiwanie i wredne docinki sugerujące jakoby przyszły pracownik miał znać swoje miejsce, nie polecam, chyba najgorsza rekrutacja w moim życiu.

Pracownik z Wyszkowa

Kurcze, niech admin jakoś to rozdzieli, bo przez tą zakompleksiona dziewczynę z Gdańska która wymaga od pracowników aby rozmawiali między sobą po angielsku, obrywa się całej firmie. Matko jakbym chciał od niej usłyszeć, że nie mogę rozmawiać, w swoim ojczystym języku...

Kierownik pociągku

Ja wiem że epidemia i w ogóle... ale pan Sz.. chyba dostał nowe obowiązki, idziemy rozumiem za linią myślenia władzy rządzącej i kasujemy komentarze - nawet te merytoryczne ? Oj nie ładnie, nie ładnie. Chyba że ktoś tu pracy szukać powoli zaczął i nie chce żeby lata obietnic bez pokrycia się odbiły echem przed nowym pracodawcą :) Pozdrowienia z Erewania :)

fredek z krainy kredek

o jakim dziale mowa ?

Koń

Pierwsze słyszę!!

Marti

Tak czytam te komentarze i czytam i... Samo klikanie mi sie podobalo, klikanie jak klikanie, zawsze sie klika ale nie bylo jakos zle. Kilka rzeczy bym poprawila. Pozne godziny pracy mnie troche wykonczyly... Na odejscie dostalam malego kopniaka, ale do dzisiaj myslalam, ze bylam wartosciowym pracownikiem. Teraz mi przykro.

tresc

Komentarze na pewno czytają nowi pracownicy, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o pozostaniu w firmie. Oby przeczytali je także ludzie przed wysłaniem tu CV. GDAŃSK.

Żyrandol

To po prostu idź i zapukaj w te drzwi :) rozmawiaj ! Ludzie nie bądźcie tacy zawistni i pouśmiechajcie się czasem. Po co tak nadawać jeden na drugiego, trochę pozytywnego myślenia nikomu nie zaszkodzi, a na pewno pomoże :) Trzymajcie się ciepło

B.
@Żyrandol

Tu nie chodzi o bycie zawistnym. Bo dlaczego tacy mamy byc? Wiekszosc z nas zmienila prace, znalazla "szczescie" gdzie indziej i wiekszosci z nas jest o wiele lepiej. Tu bardziej chodzi o to, zeby inni wiedzieli czego sie spodziewac. Ja osobiscie licze, ze moze "gora" poczyta te komentarze i sie zastanowi i zmieni podjescie. Moze wreszcie beda chcieli wysluchac jakis opinii. Tyle :) Bo tego, ze jak zwalnialy sie masowo doswiadczone osoby - szefowa nie spytala nikogo dlaczego - nigdy nie zrozumiem, ale jestem tylko szarym, malym "klepaczem", takze co ja wiem :)

Żyrandol
@B.

Nisko się cenisz w takim razie skoro masz się za zwykłego szarego klepacza, bez prawa glosu :) wystarczy nie bać się powiedzieć tego co Cię boli, i to nie tu, w internecie, bo tu można napisać wszystko, nawet to że jestem z Marsa, a firma jest na Plutonie. Nie wierzę, że ktoś na siłę zamyka przed Tobą drzwi i nie chce z Tobą rozmawiać - bo nie, a jedynym miejscem gdzie możesz się wypowiedzieć jest GoWork. Litości :) kończę temat bo jak zwykle sprowadziło się to do najazdu, a nie to było w mojej intencji :) dużo uśmiechu życzę

Lampiszon
@Żyrandol

Żyrandol, którego oddziału dotyczy Twoja opinia?

Int

Jakis czas temu bylem tam na rozmowie w Gdansku. Odrzucili mnie (i w porządku bo okazało sie ze to nie dla mnie). Nie podobało mi sie natomiast to ze podczas gdy ja robilem zadanie widac bylo ze panowie techniczni sobie o mnie czatują i żarty urządzają , co chwila sie podśmiewając . Nie profesjonalnie!

Pani od sprzatania.

Nuuu ja nie panimaju paczemu taki hejt? Bardzo ładna firma i ludzie oczien haroszyje. Pienioce też ok. Wstyd za takie złe opinie.

Szczerość do bólu
@Pani od sprzatania.

Dlaczego od razu hejt? Kazdy ma prawo do indywidualnej opinii!!!

Szkoda nerwów i zdrowia.

Moja subiektywna ocena. Czy ta firma warta jest poświęcenia? - Nie. Czy przełożeni są uczciwi względem pracowników i przestrzegania prawa pracy? - Nie. Czy jest to stabilne zatrudnienie? - Nie. Czy jesteś numerkiem? - Tak. Czy jesteś cytryną do wyciśnięcia? - Tak. Czy przełożeni są obiektywni? - Nie. Czy w firmie pracują donosiciele, prowokatorzy, intryganci? - Tak. Czy firma chce abyś dużo zarabiał? - Nie. Czy firma chce abyś dużo robił? - Tak. Czy atmosfera jest fajna? - Nie. Czy w firmie jest duża rotacja? - Tak. Czy pracownicy różnych działów na co dzień dobrze wypowiadają się o firmie? - Nie. Czy przełożeni mijają się z prawdą? - Tak. Czy często to robią? - Tak. Czy wróciłbym do Quada nawet gdyby zaoferowano mi podwójną stawkę? - Nie. Dlaczego? Szkoda mi nerwów i zdrowia. Czy masz teraz lepszą pracę? Zdecydowanie Tak. Czy na podobnym stanowisku? - Tak, na jeszcze lepszym.

Szkoda

Mówi się, że nie powinno się palić za sobą mostów... nie musisz się o to martwić - "kierownictwo" spali te mosty za Ciebie. Nie będę pisać nic więcej, bo po prostu żal mi tej firmy. Tonący statek. I niestety "kierownictwo" nic nie robi by sytuację zmienić. Szkoda, że wolą stracić wykwalifikowanego pracownika, niż zadać proste pytanie "dlaczego?". (sytuacja biura w Gdańsku)

SPZ

Co tam? Jak tam?

operator
@SPZ

brzmi jak glowne motto pani manager

Zostaw merytoryczną opinię o Quad/Graphics Europe Sp. z o. o. - Wyszków

• Jak się pracuje w Quad/Graphics Europe Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Quad/Graphics Europe Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Quad/Graphics Europe Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 0 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Quad/Graphics Europe Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w Quad/Graphics Europe Sp. z o. o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Quad/Graphics Europe Sp. z o. o.