Opinie o Drager Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Drager Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Drager Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja artykułów BHP, PPOŻ i środków czystości

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Drager Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Witam, jestem w trakcie zmiany pracy. Czy warto aplikować na stanowisko specjalista ds. aparatury medycznej? Jaka jest atmosfera na serwisie?

Miluś
@Zainteresowany

Musisz być chyba spoza branży jeśli pytasz. W kociołku medycznym wszyscy dobrze wiedzą, co dzieje się w serwisie tej firemki, choć w pozostałych działach jest podobnie. Ja odszedłem w zeszłym roku podczas masowego eksodusu doświadczonych Serwisantów do konkurencji. Sam nie wiem dlaczego tak długo się tam tkwiłem. Mam informacje od kolegów, którzy tam pozostali, że jest jeszcze gorzej. Odszedłem do firmy, w której przestrzega się prawa pracy, gdzie docenia się moje kompetencje i doświadczenie.

@Zainteresowany

Nie warto, jak myślisz dlaczego jest co chwile etat? Większość osób w serwisie to nowi pracownicy, starzy poodchodzili, zostali tylko Ci którym już ciężko zmienić pracodawcę. Nowi już też poszukują czasem innej pracy. Na rozmowe z HR weź dyktafon bo co drugie słowo okazuje się kłamstwem.

@Elo

Serio dosłownie co drugie? No to aż ciekawa jestem ile razy Ty się rozczarowałeś po zatrudnieniu już. Co się nie zgadzało z tym co Ci powiedzieli?

Jezdziec
@Bożena

O widzę, że i Kadrowa zaszczyciła nas swoją obecnością. Już niedługo przyjdzie czas i na Nią, bo karma musi wrócić.

Brzydka babcia - Karakan
@Bożena

Jak ktoś śmiał coś takiego, bezczelnie napisać. Tyle pracy włożono w proces rekrutacji. Wnikliwie analizowano sposób pokolorowania byka przez kandydata, który będzie serwisował respiratory i aparaty do znieczulania. Niewdzięcznicy, wstydźcie się. Ja proponuję oficjalną "komunikację" w tej sprawie dw Stefana. Żenada.

@Brzydka babcia - Karakan

O co chodzi z tym bykiem ?? Jakieś testy ??

GOTTI
@Zainteresowany

NIE WARTO klimat jest drętwy czas tez na zmianę

Niewygodna

Miłościwie nam panujący nie mogą zdzierżyć "starych" stażem pracowników, którzy pamiętają jak kiedyś pracowało się w Dragerze. Oczywiście, jak wszędzie byli równi i równiejsi, zdarzały się nadużycia, ale wszyscy stali za sobą murem, brudy prało się skutecznie na własnym podwórku i NIKT NIGDY nie mówił złego słowa na firmę, z którą się identyfikował. Nasz sprzęt i organizacja były synonimem jakości. Teraz było pracownicy, nierzadko skrzywdzeni i psychicznie zmęczeni robią nam czarny PR. A można było tego uniknąć traktując ich/nas jak ludzi, a nie jak trybiki maszyny, które w każdej chwili można wymienić. Ale zachowajmy wiarę Kochani, jeszcze będzie normalnie :)

Tomasz
@Niewygodna

Inercja systemu jest duża, problem w tym że chyba już nastąpiło wysycenie, więc raczej już nie będzie normalnie. Klienci zaczeli się odwracać bo czuli się traktowani jak worki z pieniędzmi, a trend się pogłębia. Odwrócić ten trend przy obecnym podejściu będzie trudno, a za moment za późno.

Ciekawy

Skoro są tutaj pracownicy i byli pracownicy to napiszcie coś o wynagrodzeniu. Jak wyglądają szkolenia i przyuczenia do pracy w Drager ? Umowa na 3 miesiące a później ?

Ex
@Ciekawy

Najniższe wśród firm z branży. Pseudo menagerowie, ludzie co zatrudnili się 6 miesięcy temu już szukają nowej pracy. Starzy pracownicy co odeszli mają przeważnie duży żal. Podobno to noweczesny styl zarządzania. Masz pracować ku chwale p. Prezesa którego jedynym celem jest wybicie się do niemiec. Lepiej szukaj gdzie indziej. Firma próbuje budować pozyrywny wizerunek, dobre firmy nie muszą, one go mają.

@Ex

Ale to nie jest tak przypadkiem, że najpierw żeby coś mieć to trzeba to stworzyć / zbudować? No bo to nie jest tak, że w firma powstaje z dobrym wizerunkiem, nie przesadzajmy. ;p CO do reszty się zgadzam, rotacje przykre, dziwne zarządzanie... Ale czemu Prezesowi aż tak na tych Niemczech zależy?

Haha
@Bożena

Firma istnieje od 30 lat na rynku polskim, to chyba dużo straciła skoro nagle musi budować. Czy to przesada?

@Haha

Racja, otoczenie jest na tyle zmienne, że trudno cokolwiek stabilnie utrzymać. Chyba i tak to dobrze, że starają się wobec tego cokolwiek zrobić i pomimo tak długiego życia firmy nie opierają się jedynie o swój wiek. O dobrą opinię zawsze chyba trzeba dbać, prawda?

Haha
@Bożena

To chyba średnio dbali, prawda? Ktoś powiedział że jak ktoś nie chce to w tej firmie nie musi pracować, ja bym to trochę odwrócił, jak firma nie chce to w niej ten ktoś nie musi pracować. Tam naprawdę starają się żeby była ujowa admosfera, więc i taka jest.

Wiktoria
@Haha

Starać się o złą atmosferę? Pierwsze słyszę... Nie przesadzasz?

@Wiktoria

"People do not leave jobs, they leave toxic work cultures" dr. Amina Aitsi-Selmi. Skoro w ciagu roku odeszło tylu ludzi i nadal odchodzą to czy trzeba coś dodawać? Czy to przesada? Każdy słyszy to co chce usłyszeć.

xam
@Wiktoria

taka prawda, atmosfera bardzo się popsuła na przełomie 2 ostatnich lat

Beata
@xam

A co najbardziej w Twoim odczuciu się popsuło i czym tak najbardziej według Ciebie było to spowodowane?

Panna Wiola
@Beata

Jak nie wiesz, to Ci powiem, tylko daj mi Twoją pensje, a nie kompetencje poświadcz zmianą swojego zajęcia.

Apacz

Znów kolejne odejścia z Dragera, HRy będą miały co robić w tym sezonie.

Najczcigodniejszy
@Apacz

Teraz czas, by HR wręczył jakąś sensowną propozycję relokacji najwybitniejszemu zastępcy managera w tej firmie. Idealnie byłoby, do matecznika. Trzeba tam silnej ręki, bo wszyscy się obijają. Później czas już tylko na zmianę w samym HR i firma w końcu zacznie prawidłowo funkcjonować.

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Drager Polska Sp. z o.o.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Poznań
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
logo firmy Asystent projektu
Katowice
CP Consulting Engineering Services

Joachim

Spółka pod tym numerem istnieje 2 tygodnie, właścicielami są osoby rocznik 2002, jak ktoś 20 letni może mieć studia prawnicze a za takich się podają, ewidentne (usunięte przez administratora) nie polecam i unikać jak ognia

Czy w Drager Polska Sp. z o.o. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Yuki

Nie! nie ma czegoś takiego jak wewnętrzne rekrutacje.

Ewelina
@Yuki

To jak wyglądają rekrutacje do tej firmy? wiesz może coś na ten temat więcej i możesz się podzielić informacjami ?

@Ewelina

Lepiej szukaj innej pracy. Z tego co słyszałem to znaczna część starych pracowników odeszła, a nowi którzy przyszli też rozglądają się za nową pracą. Podbno jest to wprowadzanie firmy w 21 wiek.

Łucja
@Elo

to kto będzie tam pracował? w końcu zabraknie rąk do pracy.

Widzę tu nieuzasadniony optymizm

Wieści są coraz ciekawsze. Teraz podobno zrobili gościa od silników diesla szefem całego serwisu. Bardzo nowatorskie i odważne podejście. Ciekawe jakie będą skutki. Rekrutacji na portalach coraz więcej.

Ulala

Hehe, ale za to jakiego ma wybitnego zastępce, który swoją niebotyczną haryzmą, wybitną inteligencją, ogromną empatią oraz potężną znajomością branży call center, wprowadzi Go odpowiednio w tajniki zarządzania działem serwisu.

Łucja
@Ulala

może wiedzieć z czego wynika ta Wasza dyskusja? nie wierzycie w rozwój i postęp firmy? pytam jako osoba postronna, może zaniosę cv.

@Łucja

Nasza dyskusja przynajmniej z mojej strony wynika z rozmów z ludźmi. Niestety żadnego pozytywnego wewnętrznego feedback

haha

tak, bardzo, głównie do poszukiwania nowej pracy

zainteresowany

Był ktoś ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej, jak to wygląda, może ktoś zaczyna pracę, jakie są wrażenia? Przeważają negatywne opinie ale wiadomo jak to jest.

Raresz
@zainteresowany

Przeważają negatywne bo pewnie dalej nie dzieje się tam za dobrze. Bardzo duża rotacja nastąpiła w przeciągu ostatnich 2 lat. Podobno 3/4 załogi rozeszło się do konkurencji

RiGCz

Firma nie rozlicza delegacji i nie wypłaca diet przedstawicielom handlowym. Panuje nagonka na pracowników. Nagany są rozdawane bezpodstawnie na prawo i lewo za byle błahych powodów. Po odwołaniu się pracownika bez problemu ją przyjmują i cofają te nagany, a następnie pod byle pretekstem zwalniają i zatrudniają swoich znajomych. Nepotyzm w najczystszej postaci. Kiedyś chciało się pracować dla tej firmy - teraz nie polecam.

Firma z bardzo dobrymi opiniami i takie roszady nastąpiły?

@Andrzej

Cały czas zwalniają i zatrudniają swoich albo ludzie sami odchodzą bo mają tego dość i są złe warunki pracy. Ogólnie atmosfera jest taka, że wszyscy wszystkich się boją, prezes z ekipą patrzą tylko na wyniki a jak ktoś się wyhyla to zaraz dostaje sygnał że jest na czarnej liście do wywalenia

Może to i dobra marka ale bardzo zły pracodawca bo można się bardzo starać i harować od rana do wieczora i tak nie zarobisz tego co obiecywali na rekrutacji. Firma jest nastawiona na maksymalny wyzysk pracowników, pensje są niskie i jeszcze zostały bez przyczyny obniżone a na premie nie ma szansy bo tak kręcą wynikami żeby ich nie wypłacić. Socjalu nie ma, nadgodzin i delegacji nie płacą ogólnie prawo pracy w tej firmie nie istnieje bo wszyscy są tak zastraszeni. Jak by się ktoś wybierał na rozmowę o prace to radzę żeby wszystkie obietnice w sprawie wynagrodzenia premii i innych spraw brać na piśmie bo inaczej zrobią was w konia tak jak innych którzy uwierzyli na słowo. Ja nie polecam Drager Polska i już szukam innej roboty.

Ktoś

Doświadczonych pracowników się gnębi i dodaje obowiązków a zarobki nam obniżyli, dużo starych pracowników zwolnili albo odeszli sami bo mają dość nowych dyrektorów co nie mają pojęcia o robocie tylko szukają haków na wszystkich i zatrudniają swoich. Źle się pracuje ludzie się boją i nie rozmawiają ze sobą albo szukają nowej roboty tak jak ja bo tutaj nie wiadomo czy jutro nie zwolnią bo mają kogoś swojego. Jak ktoś chce robić w niemieckiej firmie to lepiej iść do Lidla bo pieniądze takie same a stresu i obowiązków mniej.

Ciekawy

Czy firma działa normalnie i stabilnie? Szukają pracowników?

edycja
@Ciekawy

narazie redukują w Niemczech zresztą też

Irka

Tylko awans poziomy, czyli?

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Drager Polska Sp. z o.o.?

jolo

tylko awans poziomy wchodzi w grę

Fajna babka

Z tego co wiem to z firmy o bardzo wysokiej kulturze organizacyjnej (Oczywiście nie w Polsce) odeszli najbardziej efektywni pracownicy. Ludzie którzy zbudowali tą firmę w Polsce na przestrzeni 20 lat. Teraz „eksperci” spijają śmietankę. I tak będzie przez kilka miesięcy. Fachowcy z dużym wyczuciem i znajomością branży odeszli do konkurencji i nadal będą efektywnie działać tyle że na inne konto. To nie jest farmaceutyczny samograj żeby ktoś sobie nie robił nadzieji na niewiadomo jakie przywileje za dyplomy i zaliczone szkolenia. Orka do upadłego i oddech konkurencji na plecach, konkurencji która zna każdy twój ruch zanim zdążysz go zrobić. Szach mat

Luzak
@Fajna babka

Ciekawa opinia. Za co Cię zwolnili ?

jacek

Przyjechała z Niemiec pewnego dnia miotła i oczyściła sytuację .... większość "wysokiej" klasy managmentu znalazło się poza strukturami... sytuacja się oczyściła z (usunięte przez administratora)... jest szansa na przyszłość

hmmm
@jacek

"oczyściła" sytuację ? miotła z Niemiec? .... raczej w strategiczne decyzje 3-4 lata temu wpuszczono zepsuty odkurzacz z Katowic, który zamiast oczyścić sytuację robi jeden wielki (usunięte przez administratora) pchając się z wazeliną w niemieckie cieśniny odkurzacz chce pokazać że coś robi,a robi jedynie show w firmie, żeby było widać że czymkolwiek się zajmuje niszcząc przy tym wypracowane przez pracowników długoletnie strategie, relacje i cały sposób funkcjonowania firmy który jakoś cały czas się sprawdzał. i po co ten cyrk? nie jedno show było i na tym się skończyło. na pewno w safety, bo zamiast poprawy funkcjonowania odchodzą ludzie...ilu już w tym roku? hm a ilu handlowców zostało? ....

xyz
@jacek

Drogi Jacku, zostali sami eksperci i niezliczone grono fachowców.

Alicja
@xyz

Weszłam na forum, bo interesuję się pracą w Drager. Jak wygląda rozmowa o pracę tam, wiesz coś na ten temat? Daj znać, jeśli tak, z góry dzięki.

Adrian

Witam, czy praca jest również dla klientów ?

Alicja

@anonymous skorzystaj z tych danych z oficjalnej strony https://www.draeger.com/en_corp/Career . Jesteś zainteresowany angażem u nich? Może słyszałeś od kogoś ze znajomych jak się pracuje w Drager Polska i zostałeś w ten sposób zachęcony?

Zostaw merytoryczną opinię o Drager Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Drager Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Drager Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drager Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Drager Polska Sp. z o.o.