Opinie o RÜBSAM Fachkräfte GmbH Co. KG w Fulda

RÜBSAM Personalvermittlung GmbH & Co. KG jest firmą, która zajmuje się rekrutacją dla przedsiębiorstw z ponad 25 letnim doświadczeniem na niemieckim rynku pracy. Naszym pracownikom zapewniamy solidne warunki zatrudnienia na niemieckiej umowie o pracę na czas nieokreślony oraz świadczeniami socjalnymi i dostępem do opieki medycznej. Dbamy o rozwój fachowy oraz językowy pracowników, dlatego organizujemy bezpłatne kursy językowe i dokształcające. Co nas wyróżnia? Jako nieliczni na rynku pracy zapewniamy pracownikom zatrudnienie przez cały rok.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RÜBSAM Fachkräfte GmbH Co. KG w Fulda

arek

witam wszystkich odwiedzających może mi ktoś powie gdzie w Niemczech można zarobić więcej niż 12 euro na godzinę plus dieta itp. ja odpowiem, chyba w snach ludzie nie piszcie takich rzeczy że da się tam zarobić lub że mój znajomy zarobił 3000euro tylko zapomniał dodać ze za 240godzin minus mieszkanie i paliwo więc zostaje 1300 pozdrawiam

alex

ja zaliczyłem też wszystko w firmie Rubsam i czekam na ofertę pracy ,też wszystko wygląda ok ale te opinie ale jednak tyle ludzi tam nadal pracuje,sam już nie wiem

jan2

Witam,mam pytanie mam oferte z tej firmy jako operator cnc mechattronik,wszystko wyglada ok i finansowo i w ogole,czy jest moze ktos kto pracuje jako operator cnc przez firme rubsam ,? Bo sie zastanawiam i juz sam nie wiem. Sporo roznych opinii tutaj jest

kamil

witam własnie dostałem zaproszenie na próbki mam pytanie czy po zdaniu próbek odrazu do pracy czy do domu

Hydraulik

Rozmowa przebiegała bardzo profesjonalnie,był sprawdzian z wiedzy praktycznej,następnie rozmowa w obecności koordynatora oraz osoby opiekuna w języku polskim.

Pytania dotyczyły znajomości zawodu.

logo firmy Spawacz WIG
Pośrednictwo Pracy Soberka
logo firmy ŚLUSARZ / SPAWACZ (m / k)(002)
Walter-Fach-Kraft Personal GmbH
logo firmy Kierowca kat. CE plandeka, bez języka
Fulda
ASMO Solutions Sp. z o.o.
logo firmy Kompletowanie zamówień
HR Now Sp. z o.o.
Retro

Panowie, nie wiem dlaczego ktoś odradza firmę? Dla mnie to głupota, można odradzić firmę, która nie wypłaci i praca po 12 godz od pon do niedz, to wtedy mogę to zrozumieć. Firma płaci co miesiąc na konto, pomaga jak czegoś nie wiesz a co do wypłaty, jeżeli komuś nie pasuje ta stawka to się nie przyjmuje i szuka dalej, proste jak budowa cepa! A dużo osób zostało zwolnionych za picie, bujki, kłótnie z właścicielami noclegów itp ,a żaden pracodawca na takie sytuacje sobie nie pozwoli. Ja ogólnie polecam firmę, ja wiem,że są lepsze, ale nie jest najgorzej. Pozdrowienia.

boro
@Retro

szkoda że nie zwalniają za ortografie ,,bujki,, analfabetyczne

Chłopie jaki kierownik tam jest potrzebna tania siła robocza. Kierownik to Niemiec

Maciej

Tak jest!?!? Bo niby olo i fach to z pewnością wasze prowdziwe imiona? Nie nawijaj bo takich odważnych i głupich niema. Ale w jednym macie rację, te wpiski powinny pomagać w wyborze a nie być platformą dla kłótni. Co prawda nie pracuję już w tej firmie i zwolniłem sie w ubiegłym roku ale doświadczenie mam dlatego podzielę się nim. Mam nadzieję, że wielu to samo potwierdzi i przyzna mi rację. Prawdą jest, że firma zabrała pieniądze (280,- euro) za przejazdy, podobno ze względu na problemy z urzędem skarbowym. Nikomu nie wpadło na myśl tę stratę w jakiś inny sposób zrekompensować. Głupi Polak niech pracuje więcej, za mniej. A argumenty typu: no przecież płacimy dalej za wyjazd 70,- euro są na nic!!! Któż to jeździ do domu 4 razy na miesiąc??? Najwyżej jeden raz w miesiącu – tzn. minus 210,- netto z i tak już niskiego zarobku. Czytam tu powyżej sprawozdanie z przebiegu rekrutacji i jeszcze nie słyszałem żeby komuś zaproponowano 13,- EUR na godzinę z możliwością przetargu. To jest kłamstwo!!! 10, 10,50 albo najwyżej 11 za godz. ale tu musisz już prawie biegle mówić po niemiecku i być wyśmienitym specjalistą. Do tego dochodzą diety w wysokości 8,- euro!!!! Tak, zgadza się, 8,- euro za przepracowany dzień. To po prostu śmieszne!!!! Rozliczenia zarobku też się nie zgadzają, od maja 2015 tak jak firma przeszła w inne ręce ciągle trzeba reklamować. I jak słyszałem do tej pory nic się nie zmieniło. Jedyny znaczny plus to możliwość szkoleń, tu jednakże musisz mieć naprawdę szczęście żeby się na takie dostać i sam zdecydować czy masz ochotę parę lat na jakieś szkolenie czekać. Ja się nie doczekałem. Noclegi nie są złe chociaż trafia się czasami zapleśniała rudera. Tu muszę powiedzieć miałem szczęście, dwie dziury zamieniono mi w ciągu paru dni na porządne kwatery. Co do zleceń to loteria, na ten temat nie powiem nic. Jako podsumowanie szczera ocena: Firma nie jest zła i nie należy z pewnością do najgorszych ale jest wiele innych, które po prostu są lepsze. Zachęcam w czasie rozmowy rekrutacyjnej konkretnie wypytać jakie są możliwości zarobku i nie dawać się zmywać rozmowami osobistymi i zaufaniem, albo człowieczym podejściem. Konkrety są ważne!!! W końcu przyjeżdżamy tutaj, żeby zarabiać pienądze na życie a nie obrabiać niemców za pieniądze, po które oni sami nawet się nie chcą schylić. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia.

fach

Witam wszystkich odwiedzających. Tak czytam co ludzie tu piszą i wnioskuje że są to osoby które wyleciały z pracy lub osoby które nie mają co robić i piszą same bzdury. Pewne rzeczy mogę zrozumieć tylko nie rozumiem Polaka który kłóci się o kase jaką dostał jego kolega po fachu w tej samej firmie. Może trzeba porozmawiać z pracodawcą o swoim wynagrodzeniu a jak się nic nie zmieni to wtedy odejść i poszukać coś lepszego. Widzicie sami ta strona ma przestrzegać innych o nieuczciwych firmach i dostarczyć jakiś informacji a jest polem bitwy pomiędzy pracownikiem a pracodawcą!!!! Pozdrawiam Wszystkich i życzę Zdrowych Wesołych Świąt

xx

może ktoś więcej napisze co się dzieje?

arek

Witaj,Piotr Jestem zainteresowany podjęciem pracy w tej firmie ale jak czytam opinie na temat tej firmy to sam już nie wiem. Już kilka razy pracowałem w różnych firmach na terenie Niemiec i nie wiem czy jest w ogóle jakaś dobra firma. Przeważnie Polak jest niezadowolony z pracy a w szczególności z płacy. Może podasz dobrą firmę w której można podjąć prace?

@arek

Arek zadzwonię do ciebie jeśli szukasz dobrej pracy i dobrze płatnej, podaj w odpowiedzi swój numer tel. mam parę konkretnych firm od zaraz. Liczy się czas. Pozdrawiam

Adrian
@Piotr

Witam Piotrze, czytam te opinie i szukam pracy z zakresy montażu wentylacji i klimatyzacji. Możesz mnie też poratować jakimś mądrym kontaktem. Podaje maila adrian_chmielewski@onet.pl

Odradzam firmę Rubsam. Nie wypłacają, a jeśli już to mało płacą, nic szczególnego. UNIKAJCIE tą firmę!!!

Ptaszek

Sempre, mam nadzieję, że nie masz nic do czynienia z tym niedołęgą Piotrem. Idiotów chce z nas zrobić, że niby pracujemy dla firmy która oszukuje. Uważam, że firma w sumie w dalszym ciągu jest ok (poniżej wyjaśnię jeszcze dlaczego tak myślę), tylko muszą rzeczywiście zmienić albo przywrócić warunki. Dlatego chętnie mogę napisać do Krzysztofa ale po Polsku. Jeśli ktoś mógłby tutaj jakąś przykładową treść jakiejś petycji napisać byłbym bardzo wdzięczny. Myślę także, że im więcej petycji do Krzysztofa dotrze tym lepiej tzn. powinniśmy zmobilizować kolegów. Zastanawialiście się już jak to będzie w przyszłości z naszą rentą? Otóż, ja zacząłem się wypytywać i poszperałem trochę w necie no i wyczytałem (dzięki Bogu mamy tłumacza google hehehe, kto chce może sam poczytać http://www.deutsche-rentenversicherung.de/Allgemein/de/Inhalt/Allgemeines/FAQ/International/beschaeftigung_deutschland/00_faq_liste_beschaeftigung_deutschland.html), że każdemu członkowi unii pracującemu w niemczech należy sie niemiecka renta jeśli spełni odpowiednie warunki, i tutaj UWAGA!!!! Nie wystarczy tylko odporowadzać składki, ważne jest żeby czas ciągłości ubezpieczenia trwał conajmniej jeden rok. I jeszcze raz UWAGA; jeśli ktoś pracował np. 10 miesięcy i zostal wymeldowany tzn. jest przerwa w płaceniu składek to już wszystko nanic, rozumiecie? Potrzebna jest ciągłość, co najmniej 12 miesięcy. Dlatego zapomnij Silverhand itp. Szybkie pieniądze może tak, czy są pewne nie wiem ale z pewnością ręki nie dałbym sobie za to uciąć, pozatym bez przyszłości. W Rubsamie masz zatrudnienie na niemieckich warunkach i potrzebną ciągłość. Czy azk albo szkolenie, składki są opłacane. Byliście już na jakimś kursie? Dostajesz kasę jakbyś pracował, a teraz z ręką na sercu, dostaniesz coś takiego np. w Silverhand? Dlatego uważam że firma w sumie nie jest zła, tylko warunki trzeba poleprzyć, a tego nikt inny nie załatwi tylko my sami. Dlatego proszę wpisać tu jakąś treść którą da się wyciąć, a jak nie to spróbuję coś sam sklecić. Poczekam do wtorku.

Karol

Witam ponownie,każdy tu pisze swoje wrażenia i odczucia jakie ma z tej firmy,ja pisałem swoje i kolega Ptaszek z 2015.10.29. też pisał swoje tzn.mamy o nich nie pisać?bo są inne od pozostałych a może też jesteśmy z biura?Każdy ma swoje zdanie i może o nim chyba pisać.

sempre

Ok niech ktoś napisze do Krzysztofa że chcemy się spotkać z Brautigamem w styczniu w sprawie naszej pracy. Przy okazji poruszymy inne tematy związane np z noclegami. Pan Krzysztof czyta wszystkie posty więc na pewno przekaże szefowi że chcemy się spotkać i porozmawiać. W oddziale we Frankfurcie są ankiety na temat zadowolenia z firmy i pracy hahahaha. Boją się spotkać to wymyślili ankiety. Jeśli odmówią spotkania z nami to jeszcze więcej na tym stracą. Zwłaszcza na opinii u klientów.

Ptaszek jesteś żenująca. Nie muszę pisać wypowiedzenie, gdyż nie pracuję w firmie RUbsam-Campany Credit (jeśli bym tam pracował to na pewno bym napisał wypowiedzenie). Mam własną firmę i te twoje zgrywy z za biurka...nie przystoją za 1200e. :-) A jeśli chodzi o język polski, to sama udowodniłaś jak jest...jeszcze bardziej żałośnie i płytko, ponieważ j.polski jest jeden jedyny, są encyklopedie, słowniki itd. no ale to coś, o czym pojęcia większego nie masz. Według twojego rozumowania, dla polaków mieszkających na stałe w niemczech, Czechach, Etiopii, Francji, Anglii itd. potrzebny jest inny słownik j.polskiego. Broń Panie od takich ludzi w Polsce....Ptaszek nie wracaj już do Polski, zostań tam gdzie jesteś-jaki Pan taki (usunięte przez administratora) Nie mam zamiaru tracić czasu na ciągłe odpowiadanie. Mam nadzieję, że chodź parę osób ostrzegłem, a kwintesencją moich wypowiedzi jest: UWAGA na FIRME RUBSAM. OSZUKUJĄ. NIE POLECAM.

Karol jesteś pierwszym pracownikiem który odważył się napisać coś pozytewnego o firmie (oczywiście na prośbę tel.firmy)-zgadza się Karol? Karol jak przyjrzysz się opinią to tak od maja są negatywne.Jeżeli masz mniejszą wypłatę o 280 euro to boli jeśli zarabiałeś 1700e a dostajesz 1420e z tego opłać dojazdy do pracy np.100e to ile ci zostanie i jeszcze dodaj że chciałbyś z raz w miesiącu pojechać do domku 1000km/w jedną stronę?Czy polecisz swojemu koledze pracę z takimi zarobkami?Zastanawiałeś się kiedyś czemu Niemcy pracujący z nami, mieszkają w innych miejscach,dostają 2 razy większą dietę i 29centów za każdy przejechany kilometr własny samochodem.Nas jest tu raptem 130 osób,dlaczego zaczeli nas tak traktować,wielu z nas reprezentuje tą firmę godnie,mamy bardzo dobre opinie...a wszystko poszło o te 280 euro...ale skoro firma zrozumiała że trzeba nadal współpracować z PANIĄ ELĄ SOBERKĄ to i musi zrozumieć że te 50centów/brutto na godzinę nic nie zmieniło i nadal będą pojawiać się negatywne opinie.Jeżeli ZAROBISZ UCZCIWIE to na pewno zachęcisz kolegę,kolegów do pracy w FIRMIE RUBSAM ale nie teraz!!!Zgadzasz się Karol?

Ptaszek

.....dlatego za pomysłem Sempre najpierw rozmowa. Zastanawiam sie jednakże, czy nie lepiej napisać bezpośrednio do Panów Jahna i Brautigama. Myślę, że nie musi być koniecznie po niemiecku, Pan Krzysztof napewno przetłumaczy a pozatym jest Pani Kasia no i jeszcze dwóch w nowym dziale osobowym do tłumaczenia. Co powiedzielibyście na to, żeby każdy z nas przsłał maila z żądaniem zorganizowania spotkania w styczniu. Myślę, że mail na info@ruebsam.de i dla adresatów Pan Jahn i Pan Brautigam dojdzie napewno i jeśli zarządamy odpowiedzi do np. końca listopada to już w grudniu będzie wszystko jasne. A jeśli nie, to mamy dostatecznie dużo czasu na powzięcie dalszych kroków, które również tutaj możemy omówić.

Karol

Witam panowie,każdy po trochu ma rację,jestem pracownikiem Rubsam od jakiegoś czasu.Moje odczucia są takie że firma trochę się zmieniła od czasu połączenia,ale w dalszym ciągu mogę liczyć na nią w różnych sprawach np;zmiana kwatery na inną jeżeli jest brak kuchni,problemy z załatwianiem świadczeń rodzinnych,firma pomaga.Jest takich przykładów dużo więc jeżeli by ktoś szukał stabilnej pracy to mogę polecić tę firmę.

sempre

Jeśli zależy nam na lepszych warunkach pracy to rozmawiajmy tylko o tym albo o pracy w innej firmie. Jeśli ktoś zna w piśmie dobrze Niemiecki niech napisze do pani w Fuldzie tej od związków zawodowych że my Polacy chcemy spotkać się z szefem w Fuldzie najlepiej w styczniu kiedy nie ma pracy i porozmawiać o warunkach pracy. Jeśli nie zrobi spotkania zorganizujemy legalny strajk w sezonie kiedy będzie dużo pracy. Strajk będzie legalny i nikomu nic nie zrobią i zapłacą tak jak za normalny dzień pracy. Nie mamy nic do stracenia a możemy sobie pomóc. A firmie zależy na dobrej opinii bo jak klienci się dowiedzą że w firmie ludzie strajkują to nie będą brać ludzi i firma straci jeszcze więcej. W oczach klientów opinia o firmie Rubsam będzie baaardzo niska

@sempre

Jak już powyżej wspomniałem popieram, najpierw rozmowa.

Napiszę to raz i jedyny. Johny to podłożony pracownik, a ty Ptaszek jesteś kobietą pracującą w biurze firmy Rubsam i nie zamierzam z wami polemizować, wystarczy popatrzeć na wasz zasób słów i składnię j.polskiego i tak np.:...kilkorga lub kilkoro wyjątków, a nie kilku wyjątków; kolejne ...,kto wie, nie prawdaż? itd. Następna rzecz, mylnym było by wam Ptaszku z biura Rubsam, podawać namiary, ponieważ określiła byś to jako stronniczość, więc nie odbieram nikomu weny i zachęcam do przeczytania jakiejkolwiek oferty (na pewno warunki lepsze niż w Rubsamie), nie będę robił tego za was. Ruszcie tyłki. Ponadto nadmieniam, że odpisuję ze względu na ludzi to czytających-ostrzegam przed Rubsam, a nie na ciebie Ptaszek i proszę bądź tak łaskawa, jeśli już się zniemczyłaś... to nie używaj j.polskiego, bo działasz sobie na szkodę! Reasumując UWAGA na firmę RUBSAM, NIE POLECAM!!! A to czy podałem się za prcownicy bądź sempre, ocenę pozostawię tym co to napisali! I w całości ich popieram, bo piszą prawdę!

@Piotr

Kurde balans, ale Rambo, hi, hi ,hi. Piotr, jak ci się nie podoba to pisz wypowiedzenie i spieprzaj, gdzie indziej będziesz miał na pewno lepiej, "jedzie mi tu czołg?" rozumiesz?. Przecież podpisałeś umowę i się automatycznie na pewne warunki zgodziłeś. Załatw sprawę jak chłop i jeśli Sempre to nie ty, to popieram w pełni Sempre! Doskanały pomysł z tą rozmową w styczniu. A tak poza tym; jak ja jestem kobietą to ty jesteś zgrzybiałą starą babą ze zmarszczkami, zrozumiano? I jeśli zgrywasz tu takiego "wykształconego" to powinieneś wiedzieć, że nie wszędzie w Polsce mówi i pisze się czysto po Polsku. Mam nadzieje, że to trafiło do twojej wrzącej pały.

Ptaszek

Ale dyskusja!!! Widzę kolego Piotrze, że przyciągnąłeś na siebie uwagę kilku wyjątków. A może jesteś wieloosobowy, raz Piotr, raz pracownicy albo Sempre, kto wie nie prawda? No ale nic, mnie interesuje to samo co Johniego, jeśli są lepsze firmy zatrudniające na lepszych warunkach to wal śmiało, mnie i wielu innych też by to interesowało. Nie wiem po co tracisz czas i energię na wywody.

Zostaw merytoryczną opinię o RÜBSAM Fachkräfte GmbH Co. KG - Fulda

• Jak się pracuje w RÜBSAM Fachkräfte GmbH Co. KG?

Zobacz opinie na temat firmy RÜBSAM Fachkräfte GmbH Co. KG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RÜBSAM Fachkräfte GmbH Co. KG?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 10 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy RÜBSAM Fachkräfte GmbH Co. KG?

Kandydaci do pracy w RÜBSAM Fachkräfte GmbH Co. KG napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

RÜBSAM Fachkräfte GmbH Co. KG