PwC Polska

Opinie o PwC Polska

Malitek

Sadzę, że niektórzy chcieliby zarabiać bardzo dużo ale niekoniecznie chce im się pracować. W życiu jest coś za coś, wybór należy do nas. PwC tylko daje możliwość zarabiania.

Leonid

Uważam, że w sytuacjach wyjątkowych zawsze pracownik powinien być do dyspozycji firmy. Z całą pewnością takie sytuacje nie mają miejsca codziennie ale czasami mogą się zdarzyć. Tylko jeśli pracownik tak podchodzi do firmy to nie dziwi mnie, że jest omijany przy nagrodach.

akme
@Leonid

To wyobraz sobie ze wyjatkowe sytuacje masz praktycznie codziennie. Oficjalnie pracujesz od np. 9-17:30 w rzeczywistości codziennie po 16 ASAPY na skrzynke i jedziesz nieraz do 22 albo lepiej. ty masz to zrobic i nawet jak zrobisz dobrze to nagrody nie bedzie ...... ale jak nie zrobisz albo schrzanisz moge byc powazne konsekwencje. W korpo nie ma systuacji wyjatkowych nie.... wroc wyjatkowo wyszedlem o czasie do domu.. Tu nikt nie analizuje czy jest wyjatkowa sytuacja i czy mam dzis byc do dyspozycji wpada mail...... otwierasz pliki czasem papiery i jazda.... to nie urząd marszałkowski gdzie od 14:30 jest analiza ale fb albo instagrama i oczekiwanie żeby teczke spakować i nara (miałem tam praktyki to widziałem)

zadowolony

PwC Polska to nowoczesna firma, nastawiona na rozwój. Jak się przychodzi tu pracować to z założeniem, że pracuje się na maxa, tyle ile się da i na ile pozwoli życie osobiste. Nie rozumiem osób narzekający, może lepiej będzie jak poszukają innej firmy?

janusz
@zadowolony

do zadowolony: szczególnie jak masz chorego przełożonego , dla którego NA JUTRO to słowa powszechne. Czasami się po prostu nie da. Ale dla przełozonego SIĘ DA. siedz od 8:30 do 21 to się da

Lenka

Bardzo zainteresowała mnie praca dla starszego konsultanta w grupie energetycznej – doradztwo biznesowe. Mam doświadczenie z poprzedniej firmy ale zmiana i trzeba szukać pracy. Ponieważ słyszałam sporo dobrego o firmie to chcę spróbować tylko prośże o info o firmie.?

Rysiek
@Lenka

Słyszałaś sporo dobrego? Hahaha, to gratuluję "przyjaciół" hahaha.

---
@Lenka

o..... to moja rekrutacja Czytam wpisy, czytam i muszę przyznać, że mam niezły ubaw. 1. Nadgodziny - są. Taka jest specyfika pracy w doradztwie. Przeszedłem przez całą jeszcze kiedyś Big5 i wszędzie jest tak samo. W praktyce to praca pomiędzy 9 a 19. Jak nie ma projektów (co się zdarza) wychodzisz i o 15. Jak jest projekt to możesz kończyć o 2 w nocy 2. Pieniądze - jak czytam wpisy to mam wrażenie, że umieszczają je osoby, które nigdy nie pracowały w tej firmie. PwC to spora organizacja, tak ze 4.5 tys. ludzi. Poza doradztwem biznesowym, podatkowym i audytem, które stanowią podstawę działalności, są też centra usług wspólnych, centra kompetencyjne, etc. Pensja zróżnicowana jest pomiędzy działami i spółkami. W doradztwie biznesowym to raczej te wyższe wynagrodzenia wchodzą w rachubę. Z pewnością nie jest to 2.800 brutto. Więcej zarabiają moi praktykanci. 3. benefity - standard rynkowy. Nic ponad opiekę medyczną, ubezpieczenie i pakiet socjalny. 4. Czy warto? Cóż, chyba każdy sam musi sobie odpowiedzieć na takie pytanie. To trochę kwestia priorytetów. Jeżeli chcesz mieć stabilną pracę, w unormowanych godzinach, to doradztwo raczej nie wchodzi w grę. Jeżeli jesteś skłonna/y poświęcić czas prywatny, chcesz się dużo uczyć, robić wiele rzeczy równocześnie (przez to w nadgodzinach) to może warto spróbować

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie PwC Polska? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
Paulina

@Ludus dziękuję za Twoją opinię. Piszesz, że praktycznie nic nie zaskoczyło Cię pozytywnie w firmie. Co w takim razie byś zmienił? Jakie zmiany byś wprowadził?

Paulina

@Ludus jesteś pracownikiem PwC Polska? Bardzo chętnie dowiemy się więcej informacji na temat Twoich doświadczeń z firmą. Jakie stanowisko piastujesz? Jakie największe pozytywy znalazłeś w pracy w owej firmie?

Ludus
@Paulina

Tak, ale szukam czegoś innego. Muszę przyznać że jestem przeciążony totalnie. Przerwy na lunch muszę poświęcać na nadrabianie projektu. Śruba dokręcona jest maksymalnie przez managerów. Jestem senior associate. Co pozytywnie mnie zaskoczyło? Tak szczerze to nic. Benefity jak wszędzie, wynagrodzenie słabe poniżej średniej.

Ludus

PwC Polska jest super firmą ale niestety nie dla wszystkich. Bardzo zdolne osoby mogące pozwolić sobie na poświecenie wielu spraw osobistych firmie. Taka firma i taka praca, o ile komuś się to nie podoba najlepiej jak nie będzie próbował, żeby nie narzekać.

Paulina

@Lenka w takim razie trzymamy za Ciebie kciuki! O jakie stanowisko się ubiegasz? Koniecznie po odbytej rozmowie kwalifikacyjnej podziel się z nami swoimi wrażeniami. Może macie jakieś rady dla użytkownika @Lenka?

Lolek
@Paulina

Tak, mamy. Niech się nauczy czytać bo nigdzie nie ma pozytywnych komentarzy o pwc :) myślę że to post sponsorowany, bo po co ktoś chciałby się pochwalić że nie umie czytać i zaaplikował do pwc? :) Poczytajcie opinie powyżej

Fred
@Paulina

Niech jeszcze napisze w jakim miescie i i kiedy ma rozmowe;) a dobra rada to taka zeby wbic sobie do glowy ze dostanie sie tam to polowa drogi zabawa zaczyna sie potem. I rada 2 jak nie jestes samodzielna zdeterminowana i musisz o 16 odbic karte a samotna podroz z dnia na dzien. I home office po godzinach Przeraza to przepros i zrezygnuj z aplikacji to nie sa firmy dla kazdego kto pcha sie do big 4 powien od dawna miec rozkminione jak to dziala bo na forum nic nie napisze to trzeba przeyc. Pierwsze 3 mce i pierwszy sezon zweryfikuja. Nie jeden guru excela teoretyk msr i poliglota ktory mial na studiach 5.0 w jednym nie dal rady i polegl

Kamila
@Fred

A może po prostu stwierdził że tyranię po 12h codziennie z weekendami za darmo to gra nie warta świeczki? Jak ktoś tu poległ i przegrał to pwc i managerowie, którzy myśleli że można ludzi wyciskać do kości za marne 3800 brutto, bo rotacja jest taka że ciężko się polapac. Nie wiadomo z kim się kolegować bo 2 na 3 jest już na wypowiedzeniu...

Lenka

Słyszałam o firmie PwC dobre opinie i nawet złożyłam cv.

Paulina

@Jasiek, ponieważ odpowiedziałeś użytkownikowi @Natalia, która pytała właśnie o to, konkretne stanowisko. Polacy wytypowali pracodawców marzeń. Wiecie, że firma PwC zajęła 3 miejsce w kategorii 'Doradztwo'? Więcej znajdziecie pod linkiem: http://hrstandard.pl/2017/04/26/polacy-wytypowali-pracodawcow-marzen-jednak-oczekuja-nich-coraz-wiecej/

Bro
@Paulina

PwC pracą marzeń? Hahahhahaha, dobra propaganda :D chyba dla Managerów, którzy wykorzystują pracowników

Paulina

Według @Jasiek "praca w weekendy również jest faktem", @Jasio ma jednak odmienne zdanie. Jak to wygląda w praktyce?

Jasio
@Paulina

@Paulina nie kłam. Po co to robisz? Oczywiście, że inni pracują w weekendy bo żalą się na to ciągle. Ja po prostu nie mam zamiaru siedzieć w weekendy i zwyczajnie pracę zmienię jak będą mnie ciągle straszyć zwolnieniem z tego powodu że nie godzę się na pracę w weekendy

Paulina

@Jasiek rozumiem, że opisujesz warunki pracy na stanowisku - młodszego specjalisty ds. administracyjnych. Piszesz, że nadgodzin jest bardzo dużo oraz zdarzają się prace w weekendy. Czy nadgodziny są jednak obowiązkowe? Czy jeżeli chodzi o pracę w weekendy, to można z przełożonym ustalić dogodny dla Was grafik?

Jasio
@Paulina

jaka praca w weekendy? mam w umowie dni pracy pon-pt , więc niech mnie pocałują w d.. jak bede mial w weekend przyjść. A nadgodziny pewnie wynikają z tego, że jeden albo drugi mądry dyrektorek budzą się o 16:00, że coś pilnego. Jak tak to długo tam nie popracuje

Jasiek
@Paulina

Skąd ty dedukujesz o jakie stanowisko chodzi? Nie kompromituj się. Nadgodziny są na KAŻDYM stanowisku.

Paulina

@Natalia, czego dokładnie chciałabyś się dowiedzieć?

Natalia
@Paulina

jak wygląda praca, czy dużo zgłoszeń, jacy są ludzie w sensie czy roszczeniowi . Czy głównie po polsku? jakie są najesczęściej problemu na tym stanowisku. I jak praca z godzinami? Bo wszędzie czytam, że NADGODZINY a ja tego nie cierpię ..

Jasiek
@Natalia

No to generalnie tak: nadgodzin jest masa, to fakt. Praca w weekendy również jest faktem. Co do ludzi to zależy jak trafisz

Programowanie c#

Ile osób z 40 programistów .NET zatrudnionych (w outbox przejetym przez PWC) posiada zdany egzamin MS 70-483 ? Wasze ogłoszenia dla programistów są jak obstrukcja wydalane co tydzień. Bez rezultatu? Co jest przyczyną? Brak programistów na rynku czy rozwalone ego tego 40 osobowego zespołu?

Natalia

PwC Polska w ofercie pracy wykazuje zapotrzebowanie dla młodszego specjalisty ds. administracyjnych. Chcę złożyć cv ale może ktoś podpowie cos więcej w tym temacie?

Paulina

@Marian, a jak to wygląda z nadgodzinami? Czy są one obowiązkowe?

Marian
@Paulina

Tak, są obowiązkowe tak samo jak praca w weekendy

Paulina

@Donald sam pracowałeś w PwC Polska?

Marian
@Paulina

Już w samym marcu na ten moment mam 64h nadgodzin + weekendy. Już wysiadam...

Paulina

@riki, a nadal jesteś pracownikiem PwC Polska?

Paulina

Firma obecnie poszukuje m.in. Młodszego Specjalisty ds. Administracyjnych. Co sądzicie o tym stanowisku? Mieliście jakieś doświadczenia z PwC Polska?

riki
@Paulina

Mamy takowe doswiadczenie: - niska placa, bo 2800 brutto - MAKABRYCZNA ilosc nadgodzin, w tzw busy sezonie masz minimum po 10h (przerwa obiadowa nie jest liczona do czasu pracy). - praca w weekendy za free - brak poszanowania konsultantow przez management,

Donald
@riki

Zaraz, pozwól, że policzę… 2800 brutto, to jakieś 2000 netto… Rozumiem, że to bez nadgodzin… Czyli jest to pensja za czas podstawowy, czyli jakieś 176 h (22 dni * 8 h). Doliczając bezpłatne, jak piszesz, weekendy (liczmy, że w każdy weekend przepracowujesz „gratis” 4 h). Wtedy ilość godzin za te 2000 zwiększa się do 192 (172 h + 4 weekendy * 4 h). Ile to daje? Lekko ponad 10 zyli za godzinę.., No, chyba, że nadgodziny, o których piszesz też są za darmo… Wtedy z litości liczyć nie będę… Stawka za godzinę zapieprzu w wysokości +/- 2 GBP, podczas gdy manager w Londynie daje więcej (3GBP) za Big Maca....

Wiktor

Firma prowadząca bardzo ważną i odpowiedzialną działalność, dobrze że tacy są.

Bro
@Wiktor

Aha...

Zostaw merytoryczną opinię o PwC Polska - Wrocław

• Jak się pracuje w PwC Polska?

Zobacz opinie na temat firmy PwC Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

PwC Polska