Opinie o WSK Poznań Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy WSK Poznań Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w WSK Poznań Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby metalurgiczne - produkcja prętów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o WSK Poznań Sp. z o.o. w Poznań

Na etacie

Tego już chyba za wiele. Dowiedzieć się że pracownicy którzy spędzili tu całe życie są zbędni i tylko chowają się po kontach? Pierw zebrania na których jesteśmy nazywani filarem firmy a później pozbawić nas odpraw i jubileuszy? Teraz ino czekaj aż przyjadą do tej firmy z taczkom. Na hali pustki a biurach pełno i ciekaw jestem kto będzie produkcję robił. Wstyd! Nie dziwię się że Włodek nie chciał dalej robić

To znaczy? Podasz jak wypłatę miałeś że aż zaczynałeś myśleć o odejściu? A ten brak rozwoju przekładał się też na szkolenia? Był do nich dostęp czy nie?

WSK

Bardzo dobry zakład pracy o dużych możliwościach.

No ale to czemuś tam siedział ćwierć wieku prawie? Musiało coś być takiego, że nie odszedłeś po roku czasu. I musiało coś być, że po takim szmacie czasu jednak już jesteś byłym?

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie WSK Poznań Sp. z o.o. w przypadku pracy jako Specjalista ds. Marketingu?

Paula
@Becia

Ale ekstra, a hybryda może wchodzi w grę? Jak wtedy idzie dogadać się co do dni w domu, a dni w biurze? Jak ktoś się zdecyduje na pracę w domu to firma zapewnia cały sprzęt do pracy?

Gutek Nowy wpis

Szukają automatyka, info ze strony firmy, szkoda tylko, że nie ma daty podanej, bo nie wiem czy jeszcze można aplikować. Faktycznie można się rozwijać na tym stanowisku, jak piszą w ogłoszeniu? Awanse czy po prostu jakieś szkolenia? No i najważniejsze, jaka kasa, bo o tym oczywiście nie było ani słowa? :D

Mam takie pytanie co do oferty Specjalista ds. Marketingu. W takim ogłoszeniu sprzed roku mam okazję przeczytać różne obowiązki na tym stanowisku, domyślam się że za wiele się nie zmieniło tutaj. No ilu kanałach tam się teraz pracuje? Zwłaszcza że w obowiązkach naprawdę różne, łącznie z tym że trzeba dbać o wizerunek firmy w sieci. To mi się bardziej z PR kojarzy

W jakim sensie "reszta leży"? Nie zrozumiałam, czy chodzi o to, że nie ma pracy w innym zakresie czy o coś innego, wyjaśnij jak możesz. A ogółem obowiązki są dostosowane do czasu pracy, wyrabiacie się?

Emeryt z Kicina Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.

To chyba plotka,że firma jest w złej kondycji finansowej i zaczyna zwalniać pracowników? Patrząc na dział handlu to aż spuchnięty z zamowien i zarobiony marketing po kokardy.

Święty
Użytkownicy czekają na odpowiedź 36 dni.

Nowe przepisy od 21 lutego 2023 roku Rok 2023 przyniósł nowe przepisy dotyczące badań alkomatem w miejscu pracy. Ustawa wprowadza regulacje dotyczące możliwości przeprowadzenia takiego badania, odpowiada na pytanie, czy badanie alkomatem w pracy jest legalne oraz określa zasady, których pracodawcy muszą przestrzegać. Nowe przepisy stanowią ważny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników. Tak więc, czy można badać alkomatem w pracy? Zgodnie z nowymi przepisami pracodawca może zbadać alkomatem pracownika, pod warunkiem istnienia uzasadnionego podejrzenia, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Oznacza to, że pracodawca nie może przeprowadzać rutynowych badań trzeźwości bez konkretnych podstaw podejrzeń. Konieczne jest obiektywne uzasadnienie, na przykład nietypowe zachowanie pracownika (zataczanie się), wypadek przy pracy czy naruszenie wewnętrznych regulacji dotyczących spożywania alkoholu w miejscu pracy. Regulacje te dotyczą wszystkich pracowników, niezależnie od rodzaju zatrudnienia. Nie ma także znaczenia czy jest to praca stacjonarna, zdalna czy hybrydowa.

Nie ma jakiegoś naboru aktualnie do firmy? Interesowałoby mnie stanowisko Specjalista ds. Marketingu takie jak szukali w lutym np tylko no oczywiście interesuje mnie aktualne. Co jaki czas tam są nabory?

Na etacie

@Na etacie

Piszesz, że pozbawiono Was odpraw i jubileuszy? To znaczy, że kiedyś one były? I dlaczego właściwie teraz już ich nie ma? Od kiedy? Od tego roku? Możesz to jakoś rozjaśnić?

To ja z końcem września z własnej woli zwolniłem się, a nie odwrotnie, nie wykręcaj kota ogonem. I nie sugeruj mi, że jestem ,,hamulcowym,, to przez brak zleceń wewnętrzny system i układy, które panują nie pozwalają pracownikowi na rozwój zawodowy. Co też było przyczyną mojego zwolnienia się, o wypłacie nie wspomnę, bo to jest tragedia.

Szukam pracowników działu utrzymania ruchu :) Firma szuka mechanika, co uważacie — czy warto wysłać na to stanowisko CV? Co z tymi benefitami, ktoś wspomniał, że są, a ktoś, że karta jest, jak sobie opłacisz samemu. Work life balance w ofercie znaczy, że nie ma możliwości nadgodzin? Jakie firma w ogóle stawki proponuje?

Tenor

Daj sobie spokój..... Firma nie ma pieniędzy na nic bo i nie ma produkcji, kierownik (usunięte przez administratora) na niczym się nie zna, (usunięte przez administratora) i chce za wszelką cenę się wykazać (usunięte przez administratora) Zapomnij o narzędziach tych brak o częściach też brak, ubranie robocze prawdziwe brak, wypłata najniższa a w najlepszym wypadku jak negocjujesz to przyszłoroczna najniższa krajowa, nadgodziny bezpłatne. Kombinuje tylko jak nie zapłacić kontrahentom za towar więc szuka innych takich którym firma nie jest winna jeszcze pieniędzy. Jak ktoś niżej wspomniał wymyślił aby rozbierać stare silniki na miedź by pozyskać pieniądze angażując nas z produkcji bo na ur stawili opór dla jego pomysłów, szuka ludzi do robienia wszystkiego bo sam na niczym się nie zna(usunięte przez administratora)

@Kandydat
@Tenor

Też chciałem złożyć CV ale czytając wpisy to sam nie wiem. Tak jak ktoś napisał same gniazda os i żmij. Wylewanie żali przez desperatów na forum. Wynika że wszyscy są głupi, to dlaczego tam pracujecie? Produkcja nie idzie? Nic nie robicie i wam za to płacą? To mnie przekonałeś bo rąk se nie powyrywam he he

Hela
@Tenor

Dużo tych nadgodzin się zdarza? Jeśli już są, to można je odebrać jako dzień wolny, skoro nie dostaje się za nie wynagrodzenia? Małżonek poszukuje pracy, więc robimy rozeznanie rynku ...

W WSK obowiązuje zero tolerancji dla alkoholików , i to jest bardzo dobra wiadomość : )

Zbigniew

Wiadomo ze dobra. Zdarzało się że ludzie przychodzili do roboty pod wpływem? Jest na wejściu ochrona która to weryfikuje?

Waldek

Z administracji znaczy z biura? Kierownik tego nie widzi? Dziwne że zgadza się dopuszczać do pracy ludzi w takim stanie. Przecież za to grozi dyscyplinarka.

No tak, zakład na pewno "utona" i dlatego tydzień temu wrzucił świeże oferty pracy na parę stanowisk :D Kto mi powie, ile miesięcznie zarobi mechanik w Utrzymaniu Ruchu? Jaki klimat macie w UR? Paczki dzieciom ponoć są, a opieki medycznej nie zapewniają?

Apostoł

Najniższa krajowa i brak narzędzi oraz ubrań roboczych normalnych. Przepychanie toalet malowanie szpachlowanie itp , oraz hit cięcie silników i złomu na miedź, bo nowy niby kierownik wymyślił że tak podliże się prezesowej wykazując zyski ze sprzedaży złomu. Zakład nie ma żadnych zamówień, już nawet nie produkują na magazyn bo ten pełen,każdy ucieka.

Zofia
@Apostoł

I nic nie wskazuje na to, żeby było lepiej z pracą tutaj? Mąż akurat czegoś szuka od nowego roku i ciekawi nas ta kwestia. Najniższa krajowa to max czy może jakieś premie czasem dają?

Czy WSK Poznań Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

WSK

Bardzo dobry zakład pracy o dużych możliwościach.

Syndyk
@WSK

Ile ci płacą za te brednie?

Becia

tak tez pracujemy. nie ma problemu

Jerzy
@Becia

O to rewelacja, bo szukam właśnie pracy, którą mógłbym świadczyć zdalnie. Generalnie to w przypadku zdalnej pracy firma wymaga, aby w biurze się cyklicznie pojawiać, czy totalnie nie ma takiej potrzeby? Godziny rozpoczęcia pracy są elastyczne, czy pracujemy w sztywno ustalonych?

Jacuś

A z odwyku alkoholowego możliwa praca zdalna ?

Paula

Metr 50 w kapeluszu

I ten jego karłowaty synek ,lata po firmie i intrygi knuje, takie osobniki to wielki minus tej firmy , mòzgi popsute przez alkohol mają niestety. I wielu normalnych ludzi zmienia pracę żeby z takim czymś nie mieć kontaktu na co dzień.

Radek

Czy w wsk można liczyć na kartę multisport?

Grzegorz
@Radek

Tak. Z tego co widziałem w sieci dają też dofinansowanie do wypoczynku pracowników i paczki na święta dla dzieci. Pytasz bo chcesz tu aplikować?

Borek
@Radek

Oczywiście ze można

witam, orientuje się ktoś w obecnych zarobkach? Na stronie mają ofertę dla tokarza, stawki brak. Jedynie informacja o premiowym systemie wynagrodzeń, co mało mi mówi. Opłacałoby mi się zmienić pracę? Piszą o work-life balance. Faktycznie jest to zachowane, nadgodzin nie ma albo jest bardzo mało? Z góry dzięki ;)

Leo

To chyba pytanie bezpośrednio do kierownika. Nie próbowałeś się dowiedzieć kiedy będą robić jakieś inwestycje? Tam gdzie pracujesz nie ma żadnej wentylacji? Innym pracownikom to też przeszkadza?

Agatka

Cześć, mój mąż chce do nich aplikować na Konstruktora Wyrobu, czy ktoś wie czy ta oferta na ich stronie jest aktualna? Ktoś by mi powiedział jak u nich wygląda work-life balance, o którym wspominają w ogłoszeniu oraz orientacyjne zarobki na tym stanowisku?

Tokarz.

firma chyba się kończy bo już od ludzi żądają za parkowanie ,jak pani prezes mówiła 9 tyś za parking to ogromny ciężar dla zakładu więc pracownicy muszą płacić ,żenada.

Gal anonim

Witam wszystkich, na wstępie chciałbym powiedzieć, że ta opinia, którą teraz umieszczę, zostanie chwilę później usunięta, ale to nic ponieważ tyle razy ile zostanie usunięta, umieszczę ją chwilę później, będziemy się tak bawić w kotka i myszkę bo nie ma nic gorszego w dzisiejszych czasach jak mówienie PRAWDY, to najbardziej boli. Pracuję w WSK POZNAŃ już jakiś czas, firma naprawdę o wielkich możliwościach, ale niestety nie są one wykorzystywane w należyty sposób, firma z długoletnią tradycją, która została zniszczona przez zarządzających na przełomie ostatnich 20 lat, firma która nie jest prywatna, tylko z budżetem państwa w której wszystko jest dozwolone,a w szczególności kradzieże i picie alkoholu. Jest tutaj człowiek, “główny mechanik”, który został złapany jak był na rauszu, ale że ma plecy wyżej niż sama pani prezes, bo jego brat jest posłem w sejmie z ugrupowania, którejestu władzy, każdywieo kimpiszę, więc jest nietykany, jego ksywka to WOREK, ci co go znają wiedzą skąd to się wzięło, końcówki prętów znikały jak świeże bułeczki, wszyscy o tym wiedzą, ale każdy patrzy w inną stronę, po ostatnim występku musi teraz odkupić swoje winy i donosi na innych, robiąc zdjęcia człowiekowi, któremu się przysnęło, nawet najbardziej doswiadczeni kierowcy zasypiają za kierownicą, zdarza się. Nowa pani prezes jest naprawdę równa kobieta, no jak do tej pory, bo ludzie na takich stanowiskach mogą szybko się zmienić. Przeżyłem w tej firmie już kilku prezesów, którzy obiecywali góry złota jak się później okazało, byli zwykłymi złodziejami, jak na przykład Jacek Szczot, który był prezesem przez osiem miesięcy, a nakradł za sto lat, człowiek skazany za przekręty paliwowe w 2008 i uniewinniony w 2016 przez kumpli z ugrupowaniarządzącego, spóźnienia za jego czasów z wypłatami, na pieniądze za wczasy “pod gruszą” czekaliśmy ponad osiem miesięcy, jak można zatrudnić takich ludzi na takich stanowiskach, ale tak tam właśnie jest, NEPOTYZM pełną gęba, jeśli ktoś nie wie co to znaczy, proszę poszukać w encyklopedii lub zapytać się w lokalnej parafii księdza, bo to od nich się wywodzi, no ale czego się spodziewać, jaki pan, taki kran, w ugrupowaniu rządzącym to jest na porządku dziennym więc w tej firmie będzie tak samo. Zastępca pani prezes, to człowiek, który nie wie co robi w tej firmie, jak przechodzi przez produkcję, to naprawdę widać zakłopotanie na jego twarzy, że nie wie co tam robi pewnie też dostał te pracę po znajomości, bo jakby inaczej, pewnie mu powiedzieli, że że dostanie ciepłą posadę w WSK POZNAŃ, będzie przekładać papiery z jednego miejsca na drugie, a raz na jakiś czas będzie musiał się czymś wykazać, więc ściga ludzi gdy idą do szatni na minutę przed zakończeniem pracy, bo myśli że ta minuta uratuję ten zakład, że zawsze przez tę minutę można zrobić jedną sztukę więcej i to załatwi wszystkie problemy, daje upomnienia ludzią za odbicie karty minutę po czasie, co oczywiście było niezgodne z prawem pracy i że ludzie to podpisali i przyjęli to mnie dziwi, ale chyba ktoś mu powiedział, że popełnił gafę I wszystkie wycofał, taki to jest właśnie człowiek. Myślę że oni, z całym szacunkiem dla pani prezes, nie wiedzą jak zarządzać zasobami ludzkimi, może mają pojęcie o biznesie, ale to wszystko. Atmosfera wśród pracowników jest nie najlepsza, jest tam premia, ta premia to jest jakiś żart, kpina, a nie premia od 140 do 160 zł miesięcznie, większość ludzi ma tę premię w głębokim poważaniu, czy ją dostaną, czy nie, niczego to nie zmienia więc się nie starają, robią to co do nich należy, nie mniej, nie więcej. Młodzi pracownicy, którzy tam przychodzą dostają więcej na start jak starzy, pracujący ponad 15 lat, później ci starzy pracownicy mają im to za złe, nie pomagają, bo mówią, masz więcej pieniędzy, radź sobie sam, jakby to była wina tych nowych pracowników, wina zarządu, że nie wyrównają pensji, na święta dostaliśmy aż 300 zł, proszę sobie wyobrazić 300 zł w dzisiejszych czasach, załóżmy na rodzinę czteroosobową, chciałbym dać to 300 zł pani prezes, wysłać ją do Aldi lub Biedronki na zakupy, jestem ciekawy z czym by wróciła, ludzie są tam niedoceniani poprzez pensje, dałbym pani prezes 3000 zł na miesiąc, do ręki i powiedział, proszę za to przeżyć miesiąc, wynająć mieszkanie, opłacić wszystko, środki czystości, jedzenie, ciekawe co by zrobiła, oczywiście ma to gdzieś bo pracownicy w tym kraju są warci tyle co (usunięte przez administratora) spływające do ścieku. Ogólnie że ta firma jeszcze się trzyma na rynku i jakoś sobie radzi, to jest dla mnie zagadką!!! URATUJECIE TĘ FIRMĘ JAK PRZESTANIECIE KRAŚĆ!!!

Tokarz

„Kolega mechanik”? To on ma kolegów jeszcze? Uzależnił i manipuluje wszystkimi i plotkuje na potęgę. Jakby szefowie posłuchali to by od razu widzieli co sie dzieje….Jedna Pani to uda zetze na ego widok i hronionc tom (usunięte przez administratora)w zachowaniu***

Grzegorz
@Tokarz

Piszesz o pracowniku? Takie plotkowanie nie jest źle widziane w firmie? Przecież to psuje atmosferę. Kierownik to toleruje?

Biurowy
@Tokarz

Mówisz tutaj o najważniejszej Pani na zakładzie?

Jestem
@Grzegorz

Plotkowanie i oczernianie jest na porządku dziennym w zakładzie ,np mały pijaczek z aluminium, jego synek i jeszcze jedna osoba z kontroli jadą razem po jednej osobie z produkcji ,podpuszczają na niego innych i wymyslają plotki . Ale do czasu ...

Nos aw
@Jestem

Masz rację kolego,znam temat ,a czego tu się spodziewać po osobach które po pracy obracają się w wybitnie kryminogennym towarzystwie i do tego nie grzeszą inteligencją .

Zostaw merytoryczną opinię o WSK Poznań Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w WSK Poznań Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy WSK Poznań Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WSK Poznań Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 13 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy WSK Poznań Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w WSK Poznań Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

WSK Poznań Sp. z o.o.
  • Unii Lubelskiej 3