Opinie o GroupM w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy GroupM. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie GroupM o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż powierzchni reklamowej w mediach internetowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o GroupM w Warszawa

natasza

Dom wariatów, do tego upadający dom wariatów bo kto mógł ten ucieka stąd. - niezrozumiałe podejście szefów, kto komu włazi w cztery litery ten dostaje awans - przymusowe nadgodziny - ciekawe kiedy PiP się tym zainteresuje - przewalanie czasu na durne procedury - mobing ze strony pracodawców, rekordzistka potrafiła trzymć ludzi w biurze do 22 - płace na poziomie biedronki - brak umów o pracę Zastanów się groupm czemu nawet pupilki zagnieżdżone tam od lat uciekają z tego miejsca a czemu wy musicie brać ludzi po 40-ce. Nikt już nie chce tam pracować.

Ale nie rozumiem dwóch rzeczy. W tym wątku nie ma żadnego @Krzysiek, więc nie wiadomo, do kogo nawołujesz. A dwa, o czym brak odpowiedzi tej osoby miałby świadczyć? Kim ona jest/była?

Aga

A jak z młodymi osobami? Zatrudniają studentów?

Lubie Was, tak trzymac
@Weronika

(usunięte przez administratora) Skoro firma robi badania nt tego co powoduje ze praca jest stresujaca etc, a mlodzi nie chca przychodzic pracowac - "rozpoczynac kariery" w GroupM za psie pieniadze, to klopoty kadrowe musza byc problemem. Tak trzymajcie!

Kandydatka

Na przełomie maja i czerwca brałam udział w procesie rekrutacyjnym na stanowisko rekrutera. Już na 1 spotkaniu dostałam feedback pozytywny i od razu zostałam umówiona na 2, ostatni etap kolejnego dnia. Było to na początku czerwca i od tamtego czasu czekam na informację zwrotną po procesie (wiem oczywiście, że jest ona negatywna). Nie wyobrażam sobie pracować w miejscu, w którym zwłaszcza na takie stanowisko nie dostaje się informacji zwrotnej, a muszę wspomnieć, że pisałam sama 2 lub 3 maile z prośbą o decyzję.

@Kandydatka

A było mówione/napisane w ogłoszeniu, że firma odpowiada każdemu? Może zastrzegają sobie odzew tylko do osób, które chcą zatrudnić? I może działa to na każdym etapie rekrutacji, nie tylko na początku?

Anonim Nowy wpis

Masakryczne podejście do pracownika. Niepoważne traktowanie, masowe zatrudnienia co 2 tygodnie. Atmosfera mocno dyskusyjna, bardzo odczuwalna zawiść od starszych pracowników. Rozmowy po kątach, zamiast w cztery oczy.

Adela Nowy wpis
@Anonim

A czym spowodowane są te masowe zatrudnienia? Bo zastanawiam się czy poprzedzone są zwolnieniami. Widziałam, że firma ma kilka ofert pracy - mnie interesuje stanowisko Marketplace Specialist. Kusi mnie możliwość pracy hybrydowej ale też zależy mi na stabilności :)

Joanna Nowy wpis

W przypadku TV Junior Specialist da się jakoś obejść warunek posiadania pierwszych doświadczeń w planowaniu i zakupie mediów? Czy Waszym zdaniem na juniora należy mieć dużo "grubsze" skille, aby się nie ośmieszyć i nie stać łupem dla rekinów? Jakoś opinia @ex-pracownik nie nastraja nadzieją na ciepłe i życzliwe przyjęcie greenhorna :3

Anka Nowy wpis

Firma wbrew regularnym ankietom z feedbackami i licznym zapytaniom nie chce podzielić się z pracownikami widełkami. Biorąc pod uwagę tytuł super pracodawcy i standardy HR-owe, którym chętnie się chwalą - wypadałoby. Jednocześnie polityka podwyżkowa i bonusowa jest mało transparentna - niby HR opracowuje jakieś zalecenia, ale w praktyce niewiele to wnosi.

Chciałem aplikować na Junior Programmatic. Mam trochę mieszane uczucia po waszych opiniach. Ktoś pisał, że jest brak umów. Czy to się tyczy również takich stanowisk które mnie interesują? Raczej myśle o czymś gdzie mógłbym z czasem awansować, w tej firmie jest to bardzo ciężki proces? Z czego wynika niewypłacanie nadgodzin? Piszecie o okresie świątecznym. Zmieniło się coś i można teraz formalnie dorobić do wyplaty?

pracownica

Akurat pracuję na tym stanowisku, na które aplikujesz. Na początku dostałam umowe próbną, a po trzech miesiącach UoP na czas nieokreślony, więc nie wiem o czym mowa. Nadgodziny też raczej są rzadkością w naszym dziale. O awans nie jest trudno, średnio co 8-10 miesięcy są one przyznawane.

Sonia
@pracownica

Brzmi super, a jak czułaś się w firmie jako junior. Miałaś osobę, do której mogłaś w razie "w" odzewać się po pomoc, czy jakiś szczególny onboarding?

Proces rekrutacyjny przeciętny. Brak obiecanej informacji zwrotnej = brak szacunku dla czasu kandydata. Nie polecam kandydowania do tej firmy.

-ogólne

logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
Jorrn

Muszę niestety potwierdzić, że firma nie wysyła nawet mejla z informacją, że wybierają kogoś innego. Sympatyczna rozmowa z dziewczyną z HR + swobodna atmosfera podczas rozmowy rekrutacyjnej, to była zmyłka. Zmyłka, że z szacunkiem podchodzą do ludzi próbujących znaleźć nowej pracy. Nie odpisała na mejla, w którym pytałem jaka jest ich decyzja.

Zuzanna
@Kandydatka

Mega nieprofesjonalne :( I bardzo dziwne, skoro przeszłaś pierwszy etap. Po pierwszym spotkaniu szybko dostałaś feedback? Nie ma szansy, że to złośliwość rzeczy martwych i odpowiedź nie doszła, lub wpadła do spamu? Kontaktowałaś się z nimi? Tak na marginesie, przedstawiona oferta pokrywała się z tym co proponowali w ogłoszeniu o pracę? Proponują satysfakcjonujące warunki? Sorki, że tak dopytuje, ale w przyszłości też myślałam o aplikowaniu tutaj do działu rekrutacji:)

@Zuzanna

Feedback dostałam już NA pierwszym spotkaniu, więc tak - bardzo szybko ;) Wysyłałam maile i próbowałam się również skontaktować telefonicznie - włączała się poczta głosowa. Oferta w większości pokrywała się z ogłoszeniem, ale też nie malowali trawy na zielono - dało się wyczuć, że czekają wszystkich nadgodziny. Do etapu warunków finansowych itd nie doszłam (zaproponowałam ze swojej strony, ale z uwagi na brak feedbacku nie wiem czy wchodziło to w grę). Aplikować nie polecam jeśli nie chcesz zmarnować swojego czasu :)

Hanna
@Kandydatka

Może zastrzegają sobie prawo do odezwania się tylko do osób, które dostały tę pracę? A po prostu negatywne decyzje idą w zapomnienie..? .Nie wspominano Ci nic o tym podczas rekrutacji?

@Hanna

Rozumiem odezwanie się do wybranych osób na etapie przesłania CV, ale wzięcie udziału w procesie, przejście przez 2 spotkania i ucięcie kontaktu? Żadna firma, która dba o candidate experience nie gra w coś takiego. Każdemu kandydatowi, z którym mamy kontakt należy się feedback niezależnie od tego czy pozytywny czy negatywny.

@Kandydatka

A co do samego procesu rekrutacyjnego, to jesteś w stanie powiedzieć jakie pytania zadawali i czy miałaś jakiś case study? Długo w ogóle czekałaś na odzew od nich od momentu przesłania CV?

@Kandydatka

Zgadzam się z wypowiedzią powyżej. Aplikowałam na stanowisko w GroupM miesiąc temu na początku stycznia i do dziś cisza. Oczywiście domyślam się że nie zostanie mi zaproponowana współpraca, niemniej jednak myślę że to nieprofesjonalne i lekceważące, nie odpowiedzieć nawet na maila w tej sprawie.

@Kandydatka

W sieci widnieje oferta na stanowisko senior media planner buyer. Praca ta jest w trybie hybrydowym. Jesteście w stanie określić, jak wygląda rozłożenie pracy? Ile razy w tygodniu trzeba pojawiać się w biurze? Widzę, że firma oferuje opiekę medyczną po 3 miesiącach współpracy. Czy można do pakietu dołączyć jakiegoś członka rodziny? Kusi mnie, aby tutaj zaaplikować. ;p

ex-pracownik

Bardzo żałuję, że przed zatrudnieniem się w firmie nie przeczytałem opinii o firmie na tym portalu, zwłaszcza opinii Nicka z 03.12.2022 15:27. Niestety, trzeba oddać rację autorce opinii, że "jak za dobrze ci idzie" to zwłaszcza przłożeni będą starali znaleźć twój słaby punkt do skutku. Być może na dzień dobry powiedzą ci, że chcą byś pracował na 120% fte (jeśli jestes asertywny, to raczej nie będziesz miał problemu z tym, aby odmówić). Być może nie zawahają się nawet przed tym, by wykorzystać wrażliwe informacje o tobie przeciwko tobie - nawet te pozyskane prywatną drogą. Nie wszyscy, ale jest tam jeden "element", któremu najbardziej zależy na swoim własnym prze (szef narcyz - znamy skądś to?). Trafiłem na super zespół i współpracowników, niestety ów "element" potrafił zabić w nich resztki entuzjazmu i kreatywności. Jeśli chodzi o mnie - doszło do absurdalnej sytuacji, gdzie będąc przez dwa miesiące bez projektu sam wymyślałem sobie zadania/szukałem sobie zadania. Może to była sztuczka psychologiczna mająca pokazać zespołowi współpracowników, że "nic nie robię/nic nie umiem", a biorę hajs za nic po to, by mnie skłócić z zespołem? Nie wiem i tego się nie dowiem - wszak relacje z zespołem miałem i mam nadal dobre - nawet z ludźmi, z którymi mnie mocno skłócono - udało mi się je wyprostować. Jednak czyż nie wyglądało to na narcystyczne podejście i micromanagement - nawet micromanagement relacji? Te pytania _na razie_ pozostawiam bez odpowiedzi. Screenshot z maila, gdzie dostaję (usunięte przez administratora)od "elementu", za to że przepraszam współpracownika wisi wydrukowany na ścianie, może kiedyś trafi jako mem na Mordor na Domaniewskiej :) Obiecana podwyżka i zbicie wszystkich merytorycznych argumentów na rozmowie w obecności HR? Zapomnij, odpowiedzią "elementu" było "to moja osobista decyzja". I co z tego, że miało się jedne z najwyższych ocen w Culture Amp od stakeholderów z różnych działów... Nie mówię, że każdy przełożony taki jest - poznałem tam fantastycznych dyrektorów i managerów, ale trzeba uważać na które regiony się trafi :) Z plusów: - fajne biuro - kantyna - opieka medyczna z możliwością wymaksowania za dopłatą - ubezpieczenie - wybór między multisportem a medicover sport - brak nadgodzin - ale tylko jeśli jesteś asertywny i nie dasz sobie wejść na głowę :) - świetni ludzie od HRu za wyjątkiem "elementu numer dwa" - o tym w sekcji minusy Z minusów: - "element numer dwa" z hr, który ładnie sprzedaje bajki, ale jak przychodzi co do czego to słyszysz, że "ty nie jesteś tu najważniejszy" - gdy jednak zaczyna się palić to sięga po wątpliwe rozwiązania moralne - calle na open space - rozwój meh (jak to usłyszałem od "elementu" - szkolenia nie są dla ludzi, szkolenia są "benefitem" :D - brak podwyżek, jesli już to minimalne - tematy zastępcze na townhallach (ale cablegate nadal bawi) - cała reszta przed plusami - januszowaty mikromoenejdżment relacji Są plusy i minusy. To do której komórki trafisz zdefiniuje twoją karierę w tej firmie. Bo są tam naprawde świetne działy jak i takie, gdzie trawke najpierw się podlewa. A jak się skończy lanie wody to kupuje się zieole farbki i się maluje trawkę na zielono. Jednak na samym końcu trawka i tak usycha... 3/10

ArtemisFowl
@ex-pracownik

Hej, czy mogę zapytać w którym dziale byłes? Oraz czy polski dział groupm czy hubowy?

Dariusz

Firma znowu przestała płacić za nadgodziny, oferują odbiór nadgodziny w innym terminie, oczywiście wprowadzili tą zmianę przed okresem świątecznym:)

@Dariusz

A dużo tych nadgodzin w przeciągu całego miesiąca jest? Trzeba się na nich pojawiać? Bo coś we wcześniejszych komentarzach pisano, że są to przymusowe godziny. Z jakimi konsekwencjami należy się liczyć, jeżeli nie będzie się zostawać po godzinach? Dajcie znać, jak to wygląda, bo zastanawiam się czy tutaj aplikować.

GroupM w Warszawa szuka pracownika na stanowisko HR Business Partner. Brałeś udział w tym procesie? Napisz, jak on wygląda. Twoja opinia może pomóc innym użytkownikom.

natasza

Jan
@natasza

Jakie durne procedury masz na myśli? Mam doświadczenie w domu mediowym i chciałem tu iść do pracy na stanowisko Junior Media Planner, ale po Twojej opinii mam pewne wątpliwości.

HR
@natasza

Hej, czy na pewno piszesz w swoim poście o swojej pracy w samym GroupM Poland ? Czy mozesz nam napisać trochę więcej na temat Twoich obserwacji, tak żebym mógł to zweryfikować z rzeczywistością? Będę bardzo wdzięczny za kontakt: krzysztof.bernatowicz@groupm.com Jeśli nie chcesz pisać mailowo, można również do mnie bezpośrednio zadzwonić: 511 853 659

ByłyPracownik
@Jan

na to stanowisko są brane osoby z różnych projektów unijnych, na które GroupM dostaje dotacje, nie licz na to, że ktoś po okresie próbnym przedłuży Ci umowę. Strata czasu i nerwów, zajmowałam to samo stanowisko.

Grażyna
@ByłyPracownik

I nawet ktoś mega dobry nie ma szans na pozostanie w firmie?

Mimi
@ByłyPracownik

Potwierdzam

Zgadnij Kotku
@natasza

Dokładnie tak tutaj było, gdy ja tutaj pracowałem. Kto komu właził w ... - wazeliniarzom należały się awanse. Zero kultury pracy, morale na najniższym poziomie, zamiast tego mobbing i nagonka na tych, którzy byli mądrzejsi od managera. Ale przecież ta propostępowa firma ma się za firmę z nurtu wolnościowych i działąjących w main streamie, otóż był tutaj brak wolności słowa jak w komunizmie. Amen.

Irena
@Zgadnij Kotku

Sam się zwolniłeś czy ciebie zwolnili? Zastanawiam się, skąd taka gorzka ocena firmy…

Zgadnij Kotku
@Irena

Sam.

Zbigniew
@Zgadnij Kotku

Rozumiem, a miałeś jakiś okres wypowiedzenia? Byłeś na umowie o prace?

Odpowiadam
@Zbigniew

Na UoP. I nie przepytuj jak sfrustrowana nauczycielka przy tablicy;)

Natasza
@HR

@Krzysiek a czy wypowiesz sie na temat prawa pracy, nadgodzin itd? Firma dopiero w pandemii zaczela cos mowic o płacy za prace po godzinach. Jak się do tego odniesiesz? Czy kłamię, czy było tak, jak mówię? i np w 2018 roku bez problemu groupm płacił nadgodziny?

Były GroupM

1 rok średni czas pracy wg. Linkedina wg. organizacji to nie jest (usunięte przez administratora) :D po 2 latach w GroupM można mówić ,że jest się tam meblem . A HR tak jak piszecie to "gwiazdy" organizacji.

Witam, ile czasu zazwyczaj trwa rozpatrzenie CV i zaproszenie kandydata na rozmowę kwalifikacyjną? Wysłałem 2 tygodni temu CV i obawiam się, że nikt ze mną już nie skontaktuje się :(

Sebastian

Czy pracodawca oferuje coś oprócz karty medicover?

Wiecie może czy jak w opisie oferty jest umowa o pracę to można dostać zlecenie? Mam status studenta ponieżej 26 r.ż więc bardziej by się to opłacało

@Marcin

Pewnie musiałbyś dopytać w kadrach bo dla pracodawcy też jest na rękę jak nie musi odprowadzać podatków za ciebie. Na jakie stanowisko chcesz się przyjąć? Rekrutują teraz?

Rozczarowany

Od czasu 'wielkiej zmiany' i awansu niektórych osób na dyrektorów pogorszyło się, mimo że wcześniej było ok. Zaczęło się 'obiecywanie' podwyżek których pracownicy ostatecznie nie dostają. Komunikacja leży i kwiczy, budżety na rekrutację są żałosne. Są lepsze firmy gdzie zarobisz więcej i nie będziesz pracować za 3 osoby.

Róża
@Rozczarowany

Od ilu obiecywane są już te podwyżki? Ludzie się nie buntują, i nie odchodzą? Czy rotacja jednak jest przez to wszystko? Czemu w ogóle nadeszła ta wielka zmiana, skoro wszystko wcześniej grało?

Aga

A jak z młodymi osobami? Zatrudniają studentów?

Fil
@Aga

Mają jakiś program stażowy

Elżbieta
@Fil

I to podobno płatny. Pytanie, ile? Bo czegoś takiego jak widełki to na ich stronie nie ma. Help.

Anon
@Elżbieta

3 pierwsze miesiące 3800 brutto, ale głównie siedzisz i się uczysz, potem 4500 brutto na stanowisku juniorskim

Julia
@Anon

Chyba nie ma tragedii jak za staż i juniora, a po jakim czasie w ogóle można awansować, jest jakaś konkretna ścieżka rozwojowa?

Weronika

Gdzie są praktyki na takich stanowiskach? :) Uwierz mi, podczas mojej studenckiej kariery — tak samo u znajomych z resztą, było ciężko znaleźć coś porządnego. Wiesz może, czy dużo praktykantów/stażystów przewija się w firmie? Często proponują komuś stanowisko, czy ktoś serio musi się sprawdzić?

Lubie Was, tak trzymac
@Weronika

Ol

Jest otwartych kilka rekrutacji do HR. Jak liczby jest zespół? Chodzi o powiększenie zespołu czy jest rotacja?

Czy rozmowa rekrutacyjna w GroupM odbywa się również w języku angielskim?

yugjyguyg

Tak, w mniejszym stopniu do rekrutacji lokalnych, w 80% na stanowiska globalne

Zabawne

GroupM na onboardingu nauczy Cię "how we behave" ale nie wytłumaczy czemu nadgodziny nie są płatne w zgodzie z polskim prawem i czemu zatrudnia na śmieciowe umowy.

Antoni
@Zabawne

co masz na myśli przez śmieciowe umowy? nie zatrudniają na umowie o pracę?

Stanisław
@Zabawne

Dość długo pracowałem w GroupM mogę się zgodzić, że jest (usunięte przez administratora) który jest nie do ogarnięcia. Ale wystarczyło w emplo zgłaszać nadgodziny i je odbierać jeśli nie można było odebrać wtedy dostawało się kasę. No chyba że się przez cały dzień opierdzielało to wtedy kasa się nie należy.

zavawne
@Stanisław

Groupm zaczal placic za nadgodziny dopiero w pandemii. Wczesniej łamał prawo w tym, zakresie. Nadal łamie prawo zatrudniając ludzi na UZ i wymagając pracy jak na UoP. Januszex. To jest zwyczajny Januszex.

Helena
@zavawne

czyli aż takie zapotrzebowanie na nie wtedy było, że zdecydowali się na taką zmianę? to tak porównywalnie ile średnio wtedy ich było a ile wychodzi teraz? objaśnisz konkrety odnośnie tego potencjalnego łamania prawa na UZ? umowa, to umowa, więc w jakim zakresie to występuje niby?

Joanna
@Stanisław

Czyli rozliczenie z nadgodzin funkcjonuje bez zarzutu? A na jaki rodzaj umowy zatrudniają? Czy są to rzeczywiście umowy śmieciowe, jak wyczytałam tu w niektórych opiniach?

Zostaw merytoryczną opinię o GroupM - Warszawa

• Jak się pracuje w GroupM?

Zobacz opinie na temat firmy GroupM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GroupM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 1 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GroupM?

Kandydaci do pracy w GroupM napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GroupM
3.6/5 Na podstawie 18 ocen.
  • żaryna 2 B
    02-593 Warszawa