Danwood S.A.

Opinie o Danwood S.A.

Specjaliata

Witam, w zasadzie od jakiegoś roku widać ogłoszenie na stanowisko specjalisty ds administracji z jęz. niemieckim w Białymstoku. Zastanawia mnie z czego to wynika? Czy na tym stanowisku jest tak ogromna rotacja przez słabe warunki czy też firma po prostu nie może znaleźć odpowiedniego pracownika?

Nick Nowy wpis
@Specjaliata

Rotacja i słabe warunki pracy. Nawet szkoda zawracać sobie głowy firmą. Jest to opcja tylko dla studentów na max rok żeby zdobyć jakaś pozycję w CV i dalej...

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Danwood S.A.?

Przemek Nowy wpis

Słuchajcie panowie jak praca na budowie przez ta firmę na terenie Niemiec ?

Pracownicy Danwoodu

Firma traktuje kilkuletnich pracowników jak (usunięte przez administratora) zero podwyżek wielu pracowników ma na umowie mniej niż minimalna krajowa po aktualnej podwyżce minimalnej pensji. Nowi pracownicy dostają na start więcej niż pracowników ma po kilku latach, a prezes obiecuję konkurencyjne zarobi, ale tego nie widać. Trzeba szukać nowej pracy gdzie będą doceniać pracowników.

Niezadowoleni pracownicy
@Pracownicy Danwoodu

To prawda, wiele osób w biurze ma podstawę dużo niższą od minimalnej krajowej, nic z tym się nie da zrobić bo z premią wychodzi więcej ale jak się weźmie urlop to już jest słabo. Najbardziej demotywujace jest, że nowe osoby które przychodzą do pracy dostają wyższa podstawę od starych pracowników. Jak pracownik ma szanować pracodawcę i cieszyć się z pracy jak jest tak traktowany.

Hanna
@Niezadowoleni pracownicy

Wiele osób? A od czego to zależy, kto ma jaką podstawę? Na stronie firmy jest trochę tych ofert pracy w biurze i teraz nie wiem, co robić. W ogóle czy legalne jest "odbijanie' części minimalnej krajowej na premię, której można nie dać?

Niedoceniony biurowy Nowy wpis
@Hanna

Legalne niestety, a jak się nie zrobi wystarczającej premii do minimalnej krajowej wtedy i tak muszą dać premie żeby nie było mniej niż minimalna krajowa, ogólnie nie polecam firmy bo płacą średnio i praktycznie zero szansy na podwyżkę, ja już szukam czegoś innego bo takie traktowanie po kilku latach pracy jest żałosne. Już wielu pracowników odchodzi stąd z podobnych powodów.

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie Danwood S.A.? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
Michal

Witam serdecznie jak wyglada praca dekarza? Na ile moze liczyc dekarz?

Loko

Jak wygląda drugi etap rozmowy na stanowisku księgowej?

Gabriela
@Loko

Ja nie wiem ale w sumie ciekawi mnie jak wygląda pierwsza rozmowa,opowiesz? Zawsze mnie takie rozmowy stresują. W ogóle to szybko się odezwali po wysłaniu CV?

Lidia

witam zainteresowało mnie stanowisko w biurze na specjalistkę ds ochrony środowiska, które mają na stronie. Potrzebowałabym jeszcze jakiejś wiedzy na temat stawki i ogólnie to jak ktoś zna to stanowisko to mógłby podzielić się opinią z pracy? widełki jakie mogą przypadać?

Czy w Danwood S.A. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

wodorek

Dostajesz normalną umowę na czas określony .Pierwsza umowa jest z reguły na 3 lub 6miesięcy . Jak jedziesz do Niemiec dostaje drugą umowę tak zwane porozumienie jako pracownik delegowany na czas budowy. Kolejna Umowa jest na dwa lata a następna jak będziesz chciał pracować na czas niekreślony .

Gabriela
@wodorek

A długo takie budowy się ciągną? Macie jakies przerwy żeby wrócić do Polski?

@Gabriela

Tak bez problemu brygady zjeżdżają co 5-6tygodni i masz wolne tydzień .Także spoko nie musisz ryci dwa czy trzy miesiące bez zjazdu . Oczywiście jak chcesz możesz siedzieć i pracować bez zjazdu nawet i pól roku czy dłużej.

@wodorek

A dałoby radę wtedy zrobić sobie 2 tyg wolnego?

@Lidia

Firma w okresie urlopowym daje dwa a nawet i trzy tygodnie wolnego ,Tylko trzeba to zgłosić wcześniej .

@wodorek

I część z tego jest traktowana jako płatny urlop?

Romek
@wodorek

3 tygodnie? Komu? Góra 10 dni, wliczając soboty i niedziele. Proszę nie kłamać.

@Romek

Czyli Tobie się tak trafiło? A akurat w firmie coś się działo w tym czasie, że nie mogli Ci dać inaczej czy czemu tak?

@wodorek

Ja mam na 9 miesięcy a to już 2umowa czemu tak może być?

Hanna
@Jaki

Ja go zrozumiałam, że na czas nieokreślony jest "kolejna" umowa, a nie druga. Druga też jest na jakiś czas. A jakie w ogóle zarobki, napiszesz? Mój chłop powinien jechać, ale nie w ciemno, za nie wiadomo ile :)

@Hanna

Przyjmują jeszcze pracowników? Zarobki zależą od tego ile dni przepracujesz w danym miesiącu plus premie za wcześniej skończony dom.

Jaki

Czemu umowy są teraz dawane na 9miesiecy? To jest już 2 umowa...

Andrusza

Jak wygląda sprawa wyżywienia, z Polski trzeba wieźć jedzenie? Ile jedzenia można ze sobą zabrać ? Mógłby ktoś opisać typowy dzień w pracy ? Ile można odłożyć po miesiącu pracy wydając tylko na bieżące potrzeby za granicą jedząc ok. 3000 - 4000 tys. kcal i w tym 100/140g białka ?

Kolega

Uwielbiam wpisy na GoWork zaglądam tu co jakiś czas po śmiać się można ???? Pracuje w Firmie 12lat raz było gorzej raz lepiej to dużo zależy z kim pracujesz jeżeli ekipa jest zgrana i każdy wie co ma robić (a robota jest powtarzalna na każdej budowie generalnie to samo) to nikt się nie namęczy. Owszem jak trafi się młody z ulicy to trzeba mu pokazać coś wytłumaczyć i albo będzie chciał pracować albo nie proste. Zawsze tak staraliśmy się ustawić robotę żeby każdy był zadowolony pracowaliśmy od 7 do 15 plus jakieś porządki i max 16 na pensjon. Owszem czasem się zostawało dłużej żeby coś dokończyć żeby następnego dnia mieć przygotowany teren do dalszych prac. Więc jak słucham a raczej czytam żale że chlają robią po 11 godzin to mi się słabo robi,nikt cię na siłę nie trzyma jeżeli ekipa nie spełnia twoich "oczekiwań" nie ma problemu ze zmianą. Co do kierowników budów Jeden jest fajny klimaty chłopak lub dziewczyna drogi raczej z przypadku za bardzo nie czai o co chodzi jak wszędzie ale da się z każdym dogadać.Jezeli robisz swoje i on to widzi będzie wszystko ok a jak wczai że w ptaka cięcie też zajęcie będzie się sądził pisał dzwonił do biura i zaczyna się tysiąc pytań do. Podsumowując: nie ma tragedi tylko trzeba chcieć pracować i starać się wykonać swoją pracę w najlepszy sposób i według wytycznych firmy. Wypłata na czas ja nie narzekam.Karty Multisportu czy Medicoveru raczej nie dostaniesz ale kiedy z tego korzystać jak 80% roku albo więcej jesteś po za domem ???? Odrazy wyprzedzam komentarze nie jestem biurowym pracowników tylko fizycznym na rynku Niemieckim z przerywnikami na Austrię ,Luxemburg,Szkocję ,Polskę czyli jak większość. pozdrawiam

Dorota
@Kolega

Dzieki za taki obszerny komentarz. Ale piszesz, ze nie ma tragedii, czyli mogłoby być lepiej. A co konkretnie byś poprawił? Niby ekipa zgrana a co np z wynagrodzeniem? Jest dobre? Jakieś jeszcze dodatki są?

PRAWDA
@Dorota

Hahaha masz rację jak się ma zgrana ekipę to w 8h dziennie da się ogarnąć dom. Wypłaty takie same jak 10 lat temu, roboty coraz więcej a terminy skracaja jak się da(brak pracownikow) 600zl dniówki to totalna ściema no chyba że masz stażystę w brygadzie to może wtedy coś wpadnie. Przez 13 lat pracy w montażowe raz widzialem wypłatę 10500 a tak to 8000 to taki standard. Do końca roku i żegnam ten (usunięte przez administratora) bo co miesiąc jest gorzej

Kamila
@PRAWDA

8000 standard? na rękę aż tyle? co jest z pracą nie tak skoro chcesz odejść z pracy gdzie tyle płacą?

Hard
@Kamila

Rozwalony kręgosłup w wieku 35 lat może być dobrym przykładem co jest nie tak z tą pracą.

@Hard

O matko, dysk czy co? Na odszkodowanie jakiekolwiek pewnie nie ma szans?

@Hard

A to kto ci kazał rozwalać sobie kręgosłup .Napisz która praca na budowie jest lekka .Jak się nie nadajesz do takiej pracy to zmieni sobie na lżejszą .Nie każdy ma predyspozycje do takiej pracy.

Hard
@wodorek

Nikt nie kazał. Sam się rozwalił od ciągania ścian. Predyspozycje do takiej pracy nie mają tu znaczenia. Każdego kto tak pracuje prędzej czy później to czeka. Do przemyślenia tylko czy ta kasa jest tego warta

@Hard

Nawe gdyby zadbano o lepszą ergonomię? Bo jeśli tego typu praca jest aż tak szkodząca to jednak przydałyby się jakiekolwiek wspomagacze? Szkoda zdrowia

@Hard

Panie przecież ścian ciągnie dźwig ,nie no bez przesady .Jak uległeś wypadkowi na budowie no niestety wypadki się zdarzają zwłaszcza na budowie .Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

Grisza

Jak normalna ekipa to wystarczy 8 godzin normalnej pracy i jest spoko

@Grisza

A to co, bywało więcej? Na nadgodzinach trzeba było jeszcze zostawać? Ciekawe jeśli tak to czy znowu tak nie będzie

Dlaczego cały czas wisi ogłoszenie na asystenta konstruktora? Wyświetla mi się od ponad roku. Dziękują wszystkim po okresie próbnym, czy ludzie sami rezygnują?

Dżapetto

Ludzie rezygnują na etapach rozmów, spowodowane to jest podstawą na poziomie minimalnej krajowej i premią za pracę na akort, podwyżek od lat nie ma, ludzie na urlopy nie chodzą bo 2 tygodnie bez premi i ciężko jest miesiąc przeżyć.

Witam. Obecne warunki zamieszania jakie proponuję firma są gorsze jak dla psów w hotelach. W jednym pokoiku nawalone 3 łóżka gdzie nie można nogi postawić żeby swobodnie przejść. Kuchnia i łazienka na 8 chłopa...brak Wi-Fi i jakiejkolwiek swobody. Praca po 11 godzin z czego za 8 Ci zapłacą....termin goni i niestety. Po robocie pijaństwo i spanie... Rano do roboty i tak w kółko. Odliczanie do zjazdu (bezplatnego oczywiście). Obecnie jeszcze pracuję, ale już niebawem moja cierpliwość zakończy się. Pozdrowienia chłopki.

Gada Pan głupoty, pracuje 4 lata. Pensjonaty wiadomo różne, raz lepiej raz gorzej, ale tragedii nie ma, jeśli jest coś nie tak dzwoni się do firmy i mówi żeby szukali nowego pensjonatu. Pracuje się po 11 godzin bo jak ktoś jest lewus, nie zna się na robocie i się chleje non stop że nie jest się zdolnym do pracy, to co się dziwić. Szału nie ma,(usunięte przez administratora)nie urywa ale na prawdę nie jest źle. Zjazd do Polski jest płatny, ma pan przecież wolne dni płatne które może pan rozplanować na zjazdy żeby nie siedzieć na bezpłatnym. Jakby było tak tak źle to nie pracowałoby tam tyle osób. Więc teraz kieruje coś do nowych pracowników, jeśli chcecie pracować, nie chlacie jak poje**ni to na prawdę nie ma biedy.

Maniecki
@Marcin

Marcin, nie ma czegoś takiego jak "wolne dni płatne". Wykorzystuje się na każdym zjeździe po parę dni swój urlop wypoczynkowy, a że braknie, to musisz brać bezpłatny. Potem jak chcesz wyjechać gdzieś z rodziną, dostaniesz kilka dni i tyle, bo nie masz urlopu...

d.

jak godzisz sie na bude to w niej spij

Gregu
@Marcin

Niedługo zobaczę jak tam, tam w tych brygadach jest

@Marcin

Jeśli jest tak dobrze to dlaczego jest źle dlatego że jest dużo spraw które nie powinny mieć miejsca dla przykładu jedna sprawa potrącenia za dojazd do miejsca pracy i powrót. Z jakiego powodu są te potrącenia firma ma darmowych kierowców którzy jadą nieraz 1 500 kilometrów na bezpłatnym za darmo i jeszcze potrącają ci pieniądze za to. Według prawa jest tak że jeśli idziesz do pracy i w niefortunny sposób poślizgniesz się to jest to zaliczane jako wypadek w pracy dlaczego więc nie dość że się nie płaci za tą jazdę ale jeszcze potrąca to jest (usunięte przez administratora)

Chhh
@Maniecki

Urlop płatny to właśnie Wolne dni płatne

Rob
@Gregu

Jak tam jest w Danwood?

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Danwood S.A.?

x

Z moich obserwacji wynika, że zazwyczaj po 33 miesiącach :)

Gregu
@x

Po 33 miesiącach ????????

xyz

Rozmowa kwalifikacyjna trwała niecałe 10 minut, znajomość wymaganego języka nie została sprawdzona, zostałam wręcz wyśmiana że aplikuję na stanowisko nie mając potrzebnego doświadczenia (z czym się nie zgodziłam). Bardzo mnie ciekawi, dlaczego w takim razie zostałam w ogóle na tą rozmowę zaproszona. Zero szacunku, dało się odczuć, że na pewnym dziale atmosfera jest dosyć nieciekawa. Nie warto tracić swoich nerwów, firma totalnie mnie do siebie zniechęciła.

Ooo
@xyz

Liczą się tutaj znajomości. Osoby nie znające ang/niemieckiego zatrudniane są na stanowiska biurowe.

Czy to prawda, że w firmie jest stosowana segregacja sanitarna pracowników ? Na zaszczepionych i niezaszczepionych ?

Leo

Jaka segregacja jak brakuje ludzi na którejś hali to tam jesteś kierowany nie ważne czy jesteś zaszczepiony czy nie kierownik bez maski chodzi po wszystkich halach pracownicy którzy zostali skierowani na inną halę przebierają się i jedzą posiłki na swojej hali ale jeśli chodzi o podwyżki to mówią że kto nie zaszczepiony nie dostanie jej. Bardzo ciekawe bo wychodzi na to że ja pracując nie stwarzam zagrożenia ale jeśli chodzi o podwyżkę to tak

Nicker
@Leo

Tak tam jest, chcesz podwyżkę szczepsie xD

@Nicker

Ja znam ludzi którzy nie są zaszczepieni i dostali podwyżki a w ogóle 30 %lekarzy jest niezaszczepionych i nikt im nie wstrzymuje podwyżek to jest takie wykorzystywanie zaistniałej sytuacji niezbyt etycznie to wygląda

Aro
@Nicker

Słyszałem, że imprezy firmowe tylko dla zaczepionych. Czy to prawda ?

Olx
@Aro

Prawda

Pytanie Marketing

Biuro - dział marketingu. Dlaczego ciągle wisi ogłoszenie do marketingu? Czy takie jest zapotrzebowanie czy po prostu ciągle ktoś odchodzi? Jak się tam pracuje? Jakie wynagrodzenie?

Misiek

A jak jest z pracą w biurze ? Ciągle kogoś szukają. Taka rotacja czy takie potrzeby?

On
@Misiek

Takie potrzeby. Odkąd covid jest to bez papierów, testów, zaświadczeń nie wyjedziesz i nie wrócisz. Szybko puszcze wytną na dokumenty i już dzwonią nawet w nocy i w soboty hehe. Pozdro biuro, nie zazdroszczę

Kartofel

To co napisane jest to prawda robiłem z tym (usunięte przez administratora)nic nie umie robić tylko głupoty gadać i ludzi do biura za ganiać z nim nikt nie chce pracowadz takich elementów to firma powinna zwalniać a nie wstydzić się za (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Danwood S.A. - Białystok

• Jak się pracuje w Danwood S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Danwood S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Danwood S.A.?

Danwood S.A.