IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie IKEA Retail? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Nie, jest to dzień roboczy. Godziny startu pracy zależą od działu, np pewnie logistyka zaczyna od ok 5 rano, activity 6-7 itp. Sprawdz do której mogą być czynne sklepy wg ustaleń rzadu, ikea będzie się zamykać o tej właśnie porze, ewentualnie jakaś godzinę wcześniej.

Jeżeli w zakładzie pracy funkcjonuje organizacja związkowa, wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia nie może nastąpić bez konsultacji z tą organizacją. Związki zawodowe mają trzy dni na dostarczenie swojej opinii pracodawcy Zobacz więcej:(usunięte przez administratora)

Zły

Przez 2 lata chorowałem jak wół i robiłem za 10 osób, przez 5/6 dni w tygodniu, a zwolniono mnie za dzień spóźnienia w sobote. Za który przeprosiłem rzecz jasna i obiecałem, że to sie nie powtórzy. W między czasie zmienili sie kierownicy. Najwidoczniej nie pasowałem nowemu kierownikowi i dostałem wypowiedzenie natychmistowe! Ta sytuacja mówi sama za siebie- jaki pracodawca jest IKEA Łódź. Za tak marne pieniądze, ale chociaż jakieś pracowałem- bo jak każdy mam kredyty na głowie. A tłumaczenie, że „w sobote jest duży ruch i nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia” nie jest wystarczające ani przede wszystkim usprawiedliwiające do oczernienia mnie w oczach innych pracodawców. Bo wypowiedzenie natychmiastowe brzmi co najmniej jakbym przychodził do pracy pijany. (usunięte przez administratora)

Czy w obrębie jednego działu w IKEA są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Z tego co się orientuję to nie. Jeżeli pracujesz na sprzedaży to zgłaszasz się do rekrutacji na Team Leadera i jak się dostaniesz na ten dział to gratuluję, jeżeli nie to jesteś brany pod uwagę innych kierowników podczas rekrutacji na inny dział. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. Pozdrawiam.

@Paweł

Potwierdzam, polityka firmy jest taka, żeby nowy TL/manager obejmował dział, w którym wcześniej nie pracował. Jak nam tłumaczono: liczy się świeże spojrzenie i szerokość perspektywy :-) Rezultat jest taki, ze szeregowi pracownicy wiedza o specyfice pracy w swoim dziale więcej, niż ich kadra.

...
@Anonim

Potwierdzam. Kierownictwo nie zna sie na robocie, którą wykonują. Kolejka osób na 40 minut oczekiwania, a kierowniczka przychodzi i mówi, żeby nie obsługiwać klientów tylko iść zrobić zamówienia internetowe. Rezultat? - Mnóstwo rozwścieczonych klientów, którzy podchodzą do stanowiska i pytają się czemu nie obsługujesz. Co masz im odpowiedzieć? Że kierownik uznał za priorytet zamówienia internetowe, a nie ludzi czekających na obsługę już ok godzine w sklepie?

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie IKEA Retail? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?

Jak wygląda praca na magazynie na 3/4 etatu. Ile trwa okres próbny i jaka jest płaca netto po przyjęciu na stałe. Czy są zapewnione normalne przerwy na posiłek a nie jedzenie w biegu.

@Nowy

Okres próbny trwa 3 miesiące, później jest umowa na czas nieokreślony. Stawka to 20 zł brutto na godzinę, wychodzi jakieś 14 zł na rękę. Po okresie próbnym nie dostaje się podwyżki. Takie są przyznawane raz do roku około września. Nie licz na duże pieniądze, zazwyczaj dostajesz 50 gr lub 1 zł BRUTTO. Przerwy są - jeśli pracujesz do 7 godzin, przysługuje Ci 15 min. Jeśli powyżej 7,5 masz 15 minut wliczone w godziny pracy i pół godziny obowiązkowi, ale niepłatnej przerwy.

Obsrywator Codzienny

Na niższych szczeblach dużą rotacja - zwalniają się doświadczeni pracownicy, a przyjmowani są Ukraińcy i inne Randomy :-/ Na CS (obsługa klienta) wymagana jest na prawdę duża wiedza i sporo trzeba ogarnąć, a brak jakichkolwiek szkoleń z zaawansowanych narzędzi pracy np. obsługi procesów reklamacyjnych, nie ma na nie czasu. Samemu też się nie nauczysz, bo.. Nie ma czasu ;-/ I bajki o równości , kolezenstwie, a na zakończenie HIGH-sezonu (pazdziernik-grudzien) okazuje sie ze srednia kadra dostaje premie 400zl z zysku, a szaraki z dołu jedynie dobre słowo i dziekuje od Pawełka. Takie tam dyrdymały. A układy są, wałki mniejsze lub większe - od (usunięte przez administratora)sobie nawzajem towaru, do sprzedawania całej kuchni pracownicy w cenie z obecnej promocji 10% + zniżka pracownicza 20% + zniżka fynd 50%), odbiór za dwa tygodnie, po zdjęciu z ekspozycji... "IKEA: tu się urządzisz" :-d

Tolarancja
@Obsrywator Codzienny

No cóż Polacy są znani z kręcenia wałków taki naród i taki klimat... Długo się to jeszcze nie zmieni...

Greg
@Tolarancja

Od Polaków to się odwal lewaku co sobie mordę wyciera tolerancją.

Sprawę kieruje na policję: kradzież o wartosci 1500 zł. 9 maja zapłaciłem za materac, łóżko i kilka innych rzeczy. dostawa miała sie odbyc 12 maja, przyszła ale materac za 1,3 tys byl rozerwany i brudny, wiec nie przyjelismy towaru. zlozylismy reklamacje Potwierdzenie przyjęcia reklamacji - id: 20200603-103820-159. 18 czerwca dowieźli TYLKO materac , bez ramy łóżka ,dna łóżka , pojemnikow na posciel itd. napisałem i zadzwoniłem znowu. Dzis otrzymałem smsa,że moja reklamacja została zakonczona,mimo,ze nie otrzymałem tych kilku rzeczy wymienionych powyzej o wartosci okolo 1,5 tys. JEST TO (usunięte przez administratora), ktora własnie jadę zgłosic na policję. Do potencjalnych klienntów: jesli lubicie byc oszukiwani, lekceważeni, macie mnostwo czasu do zmarnowania na dzwonienie i wysyłanie maili,to IKEA jest idealną firmą. Jesli wolicie normalne zakupy,czyli płacicie i otrzymujecie towar zgodny z zamowieniem,to wybierzcie INNA FIRMĘ.

Ela

Tyle wolnego mieli mogli jakos posprzątać i zaprezentować towar. (usunięte przez administratora)obsługa fatalna i lekceważąca, a baby się obijaly. Kto te naczynia łyżki tak układa? Wystawy by mój syn 10 lat lepiej zrobił...

Aktualność
Hej!

W IKEA cenimy otwartą komunikację. Na bieżąco czytamy wszystkie komentarze – konstruktywne informacje zwrotne stanowią dla nas punkt wyjścia do wprowadzania zmian i tworzenia miejsca, w którym każdy z nas dobrze się czuje.

Zależy nam jednak na tym, abyśmy wspólnie dbali o kulturę wypowiedzi. Merytoryczne komentarze pomagają nam w pełni przeanalizować sytuację, udzielić odpowiedzi lub podjąć stosowne działanie.

Pamiętaj również, że będąc pracownikiem IKEA, możesz w każdej chwili skontaktować się z nami bezpośrednio w lokalnym dziale People & Culture. To najlepszy sposób na to, aby porozmawiać o wszelkich wątpliwościach, zadać pytania, które Cię nurtują i rozwiązać wiele kwestii. Wierzymy, że otwarta i szczera rozmowa jest podstawą dobrej współpracy.

Jeśli jednak wolisz porozmawiać z nami anonimowo, masz też możliwość skorzystania z Telefonu Zaufania w IKEA. Wybierz tę opcję, która będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa.

Justyna

Czy w ikei na gastronomicznym jest ciężko?

dgfhj

Szkoda, że dla kasjerów nie ma w IKEA Łódź nie ma stawka godzinowa 19,98 zł brutto)* + system motywacyjny atrakcyjny pakiet socjalny – karty sportowe: MULTISPORT, ubezpieczenie zdrowotne, ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami- w tym wyjazd zagraniczny. Jakby nie patrzeć IKEA płaci za utrzymanie call center. Łódź, łódzkie Zakres obowiązków: pomocne i przyjazne odpowiadanie na kontakty telefoniczne i mailowe od klientów IKEA udzielanie informacji na temat produktów i usług IKEA przyjmowanie zgłoszeń reklamacyjnych Wymagania Nasze oczekiwania: dobrze rozwinięte umiejętności interpersonalne i łatwość nawiązywania kontaktów kreatywność oraz entuzjazm w działaniu nastawienie na realizację celów dobra znajomość obsługi komputera wykształcenie min. średnie mile widziane doświadczenie w pracy w call center / telemarketingu lub obsłudze klienta, ale niekonieczne Zainteresowane osoby prosimy o nadsyłanie CV. Oferujemy Nasza oferta: zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia + Zus stałe wynagrodzenie podstawowe (stawka godzinowa 19,98 zł brutto)* + system motywacyjny stawka godzinowa dla studentów 17,00 brutto profesjonalne szkolenia wstępne i rozwojowe w ramach godzin pracy realna możliwość rozwoju zawodowego, podnoszenia kwalifikacji oraz awansu praca w zespole dynamicznych, otwartych i życzliwych ludzi bardzo wysoki komfort pracy w nowoczesnym centrum operacyjnym atrakcyjny pakiet socjalny – karty sportowe: MULTISPORT, ubezpieczenie zdrowotne, ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami- w tym wyjazd zagraniczny, elastyczny grafik

Hej, czy w firmie IKEA Retail płacą za nadgodziny?

Jest zakaz robienia nadgodzin. Pracownicy są zatrudniani głównie na 1/2 i 3/4 etatu i gdy w sklepie jest taka potrzeba, mogą dorobić wieksza ilość godzin. Samych nadgodzin nie ma.

EX

Nie płacą, każą wychodzić wcześniej do domu, ale nie oczywiście wtedy kiedy ty tego chcesz tylko wtedy kiedy ci pozwolą (bo np. jest mały ruch),

@EX

Czasami wręcz każą iść do domu :D

Czy są zniżki na produkty Ikea albo darmowe obiady pracownicze ?

EX
@Kasia

Zniżka wynosi 15 procent, obiad kosztuje 5 zł a w niedzielę jest darmowy

Niezadowolony klient

Chciałbym przedstawić sytuację jaka mnie spotkała dziś 4.1.2020r w sklepie ikea w porcie, przyjechaliśmy po stół rozkładany, znaleźliśmy to czego szukaliśmy pani w i formacji zapisała sektor i regał gdzie znajdziemy produkt, wszystko poszło ok dwie paczki zapakowane wróciliśmy do domu gdzie okazało się że paczka nr dwa to paczka nie od naszego stołu więc szybko tel na infolinię co zrobić, miły pan mówi jechać do punktu obsługi klienta tam wszystko na miejscu załatwią, i tu wielkie zdziwienie... Pani w punkcie z góry założyła że to nie możliwe co jej mówię i że im się stany zgadzają, po czym poprosiłem kierownika który próbuje mi powiedzieć że nic nie może zrobić A czas reklamacji to 14 dni bo oni muszą sprawdzić kamery czy faktycznie ten karton leżał tam i było pomylone miejsce, później z wielkim uśmiechem mówi jak Pan chce stół dziś zapraszam po kupno drugiego... Po czym padła lawina nieprzyjemnych słów z mojej strony bo kto to słyszał żeby coś wymienić tym bardziej w ciągu godziny od zakupu czekać teraz 14dni bo oni będą kamery sprawdzać, kierownik i kierowniczka to po prostu osoby które nie powinny znajdować się na tych stanowiskach, gość z infolini więcej załatwił przez tel niż te "krowy" na miejscu. Nigdy więcej nie kupię tam nic bo obsługa to zwyczajnie banda chamów i nic więcej.

Kelsie

Witam, czy ktoś się może wypowiedzieć na temat pracy w dziale obsługi klienta? Chodzi mi głównie o rotację pracowników, czy jest duża? Zatrudniają i zwalniają czy ludzie zostają na dłużej?

...

Przyszłam na rozmowę do HR. Powiedziała nie mam papierów, bo jestem z Ukrainy. Dobrze, zadzwonię do osoby która na tym się zna -powiedziała mi pani z HR. Ja się zwolniła z pracy. 1,5 tygodni coś ciągnęli. I kiedy musiałam składać wniosek na legalizację pobytu, to w ten samy dzień otrzymałam: „wiesz co, nie możemy ci nic zrobić”. Za 5 dni miałam problem bo mi mogli się deportować na nie wiadomo jaki termin. Praca oddziału jest straszna. Dla czego nie można było normalnie powiedzieć? MASAKRA!!!!! Znam ludzi którym nie dawali umowę o pracy 2 miś, a później się dziwili ...

Solidarność IKEA

(usunięte przez administratora)zmieniam pkt.4 bo podobno wcale tego nie ustaliliśmy: Witam tu Solidarność Informacja dla SKLEPÓW!!! W dniu 06.02.2019 r. odbyło się spotkanie Związku Zawodowego "Solidarność" z przedstawicielami firmy IKEA Retail poruszyliśmy następujące kwestie: 1. Zawnioskowaliśmy o podjęcie negocjacji w sprawie odpraw dla pracowników, dotkniętych procesem transformacji. 2. Zaproponowaliśmy podniesienie odpisu na fundusz socjalny do pełnej kwoty i przeznaczenie go na świadczenie wakacyjne dla pracowników. 3. Zawnioskowaliśmy o podjecie negocjacji w sprawie podwyżek ogólnych/gwarantowanych dla każdego pracownika związanych z wzrostem kosztów życia na FY20. 4.Zawnioskowaliśmy o prawo przedstawiciela ZZ do uczestniczenia w spotkaniach odwoławczych od rozmowy oceniającej członków naszego związku. 5. Poruszyliśmy 3 inne sprawy: związane z funkcjonowaniem związku, uprawnieniami związku, oraz indywidualnymi sprawami pracowniczymi. Apeluję do pracowników o poparcie naszych działań i zapisanie się do związku kontakt: tel.666600891 Michał Kukuła

@Solidarność IKEA

Jaka jest wasza Polska Solidarność że dobremu pracownikowi nie przedłużają pracy .wcześnie trzeba patrzeć na rece tych którzy bez wiedzy ida do biura i mówią na innych że pracownik się nie nadaje i idzie na bruk.a specjalozował l się w szkole na ten dział.

.....

oczerniać ludzi pewna P. co wygląda jak typowa czarownica. juz niżej się wypowiadała,nieszczera,załamana, beztalencie, vm

@.....

Poproszę o dane tej pani o której mowa.chetnie się nią zajmiemy..tacy ludzie nie powinno być liderami A powinni wrócić na rozładunek sklepowy tak jak jest w Niemczech.nie nadajesz się idziesz poziom niżej..

Nowyyy

Witam, chciałem zapytać o pracę magazyniera przez agencję, dostanę chociaż 2100 na rękę? Proszę o odpowiedź..

Zorientowany
@Nowyyy

Nawet pracujac przez IKEA ciezko zebys tyle dostał na wejscie

Realny
@Nowyyy

Przy pełnym etacie na rękę 2400. Jak ktoś pisze inaczej to nie ma pojęcia. Minimalna stawka 16 na rękę na godzinę. Policz.

Zorientowany
@Realny

No właśnie policz, minimalna stawka na reke to 14.2 zl a człowiek pyta o prace przez agencje, a z tego co wiem to agencja nie dokłada pracownikowi więc...

Doświadczony
@Nowyyy

Przez agencje nie dostaniesz tyle :/

De..
@Nowyyy

Po jakimś czasie i tak zostaniesz zwolniony .przyjdą inni.pottzeba ludzi szybszych od sprzętu pomocniczego..

@Nowyyy

Nie polecam zwolią cie po 3 miesiacach.a jak chcesz dostać 1400 euro zapraszam do ikea w Niemczech

De

Nie polecam IKEA.port łodz..Mój syn po szkole logistycznej po 3 mieś pracy dostał wiadomość że praca skończy się dla niego przed świętami.. super z drugiej strony ja zrobię na niego bo jestem w Niemczech A on pójdzie szukać innej pracy..Dodam jeszcze że zadbany.przyjazny .koleżeński i pracowity.a tutaj taka niespodzianka.pytałem się w Niemczech w ikea! I powiedzieli mi że Polaków w ikea nie zwalniają z byle powodu A tu nie myli w Polsce dla niego żadnego powodu .potrzeba innych ludzi przyjmować na dział logistyki do rozładunku na sklepie A niektórych zwalniać ..Co sobie myśli taka pani która mu nie przedłużyła pracy jak może się spojrzeć w lustro po takim zajściu dziwne dla mnie i kolegów w Niemczech ..Szkoda mi Polaków którzy pójdą pracować za niego z myślą że po 3 miesiącach będą bez oracy.a to tylko jest sklepowy rozładunek i od,y komputerze pół godziny oracy więcej nie możliwe więc zero rozwoju.zakupcie sobie więcej maszyn A ludzi nie tym tykajcie. NIE POLECAM.,

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Łódź

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

IKEA Retail