GK VOTUM S.A.

Opinie o GK VOTUM S.A.

Cześć wszystkim, jako były pracownik Votum chciałbym się podzielić moją opinią na temat firmy. Pracowałem tam przez 3 lata i choć były momenty, gdy odczuwałem pewne niedociągnięcia ze strony pracodawcy, to muszę przyznać, że na ogół było warto. Miałem takie poczucie, że Votum dba o pracownika. Podkreślam, że być może to jest tylko moje subiektywnoe odczucie. Nigdy nie doświadczyłem opóźnień w wypłacie pensji, co jest dla mnie dużym plusem. Ważny też był dla mnie elastyczny czas pracy pozwalał na lepsze dopasowanie do mojego życia prywatnego. Oczywiście, nie ma pracy idealnej. Wiem, że niektórzy narzekali na zarządzanie czy atmosferę pracy, ale moje doświadczenia były inne. Pamiętam sytuację, gdy jeden z moich kolegów miał problemy osobiste, a kierownictwo wykazało się zrozumieniem i pomogło mu przejść przez trudny okres. Również wspomnę o charytatywnym projekcie, w którym firma angażowała się na rzecz lokalnej społeczności. Niektórzy odchodzą z powodu konfliktów interpersonalnych ze współpracownikami, ale podejrzewam, że tak jest w każdej pracy...

Joachim
@Marcin

Jeśli jakiś pracownik pisze, ze dla niego „wypłata pensji na czas jest ogromnym plusem” co jest zwyczajnym obowiązkiem pracodawcy to już wiadomo, ze mamy do czynienia z bezwartościowa opinia. Pochwalisz się jeszcze tylko na jakim stanowisku pracowałeś panie zadowolony?

Karol
@Marcin

Możesz wskazać czym Votum się wyróżnia jako pracodawca, że warto tam pracować, np. jakieś benefity, rozwój kompetencji miękkich, itp.? Bo nie mówisz chyba serio, że fakt otrzymywania wypłaty na czas zaliczasz do plusów, gdzie to powinno być tak oczywiste, że dziwne, że to doceniasz.

@Joachim

Pracowałem jako Specjalista Obsługi Spraw Finansowych. Jak rozumiem, że trudno jest Ci to zrozumieć i zaakceptować, że byłem zadowolony z roboty w tamtym czasie... Chyba szkoda czasu na dalszą dyskucję, bo "głową muru nie przebijesz"

Lena
@Marcin

Ty chyba żartujesz. Wynagrodzenie zawsze na czas to zaleta? Człowieku, to jest OBOWIĄZEK pracodawcy, aby wypłacić Ci wynagrodzenie umowne w określonym terminie. Idąc Twoim tokiem rozumowania to zaletą Votum jest możliwość odbycia szkolenia z BHP czy zapoznanie z czynnikami szkodliwymi w miejscu pracy, albo możliwość pracy w biurze pracodawcy, bo w sumie można byłoby kazać pracownikowi mieszać beton, stawiać fundamenty, postawić zbrojenia, szkielet, konstrukcję budynku, dach, okna, wykończenie wewnątrz i umeblować, żeby powstało biuro, w którym dopiero pracownik może pracować. Chłopie, jeżeli przedstawiasz tego pracodawcę, że polecasz, bo płaci na czas to dzięki bardzo, ale to śmieszne i żałosne. Widać, że ciężko się doszukać zalet, skoro za jedną z nich wskazujesz, że wypełnia obowiązki, jakie na niego nakłada kodeks pracy.

@Joachim

Panie Joachimie, dziękujemy za Pana opinię. Zgadzamy się z tym, iż każdy pracodawca powinien wypełniać swoje obowiązki jak należy. Możliwe, że Pan Marcin wcześniej miał różne doświadczenia zawodowe, stąd wskazał, iż wypełnianie przez Nas obowiązków już stanowiło pozytyw, z czego bardzo się cieszymy. W naszej firmie nie zależnie od stanowiska i wykonywanej pracy, każdy jest traktowany tak samo i niezależnie od formy zatrudnienia: praca, współpraca czy zlecenie, dopełniamy wszelkiej staranności, by w tak dużym podmiocie nie dochodziło do żadnych opóźnień w kwestiach finansowych

@Karol

Panie Karolu, na stronie konkretnej spółki można odnaleźć informację o oferowanych benefitach dla pracowników i współpracowników, m. in. opieka medyczna czy multisport. Naszym pracownikom i współpracownikom organizujemy szkolenia wewnętrzne oraz zewnętrzne w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

@Marcin

Dziękujemy za Pana opinię oraz za poświęcony czas, by ją wyrazić. Każda opinia jest dla Nas ważna i daje nam możliwość poprawy jakości i warunków pracy w naszej firmie – Votum S.A. Cieszymy się, że miło Pan wspomina pracę w naszej firmie.

No tak średnio bym powiedział

Odchodzisz od nich, mówią „ziooom, nic się nie stało, wracaj do nas jak Ci się znowu spodoba”, po czym jak próbujesz aplikować to odrzucają Ci CV za grubymi kulisami. Z plusów to na pewno mosiężny (usunięte przez administratora), idealny aby wypróżnić wszystkie smutki lub tą smołę z ekspresu. Z minusów to słaby dojazd. Praca za to ekstra. Te emocje, gdy myślisz czy ktoś doceni Twoją harówkę i czy starczy do pierwszego - bezcenne.

@No tak średnio bym powiedział

Dziękujemy za Pana opinię i poświęcony czas, by ją wyrazić. Każda opinia jest dla nas ważna. Zachęcamy do sprawdzania informacji o toczących się procesach rekrutacyjnych w Naszej firmie. W zakresie wynagrodzenia pracownicy i współpracownicy otrzymują wynagrodzenie zasadnicze oraz mają możliwość udziału w systemie premiowym po okresie próbnym, dzięki czemu mogą uzyskać wyższe wynagrodzenie. W ten sposób pragniemy docenić wkład i zaangażowanie w wykonywane obowiązki przez pracowników i współpracowników.

Ania_W

Z mojej perspektywy: od 2015 roku w Grupie Kapitałowej, od 2020 roku- koncentracja na jednym projekcie, po 2 latach- Dyrektor Regionalny, Votum daje możliwości, tylko kwestia podejścia, Ja od początku pracy w GK Votum nie interesuje się najniższą krajową, a maksem możliwości, Jak ktoś chce znajdzie sposób, by wykorzystać swoje możliwości , a ktoś inny będzie cały czas zajmował się minimalną krajowa, życzę świadomych wyborów, i zapraszam do zespołu. Pozdrawiam!

@Ania_W

Dziękujemy za Pani opinię oraz za poświęcony czas, by ją wyrazić. Każda opinia jest dla Nas ważna. Cieszymy się, że w szeregach naszej firmy widzi Pani możliwości dalszego rozwoju zawodowego oraz realizuje Pani obrane przez siebie cele. Gratulujemy!

Aktualność
Pomagamy, bo możemy

Misją, która towarzyszy Votum S.A. od początku istnienia, jest pomoc drugiemu człowiekowi.
Dlatego oprócz tego, że na co dzień spółki z GK Votum wspierają m.in. osoby poszkodowane w wypadkach oraz kredytobiorców zmagających się z bankami, to do życia w 2007 roku została powołana także Fundacja Votum.
Pod opieką Fundacji Votum znajdują się głównie osoby, które ucierpiały w wypadkach. Fundacja walczy o to, by życie ich podopiecznych stało się choć odrobinę łatwiejsze, a otaczający ich świat był bardziej przyjazny.

Jak Fundacja Votum działa na rzecz niepełnosprawnych?

• Oferuje pomoc finansową, rzeczową i merytoryczną

• Likwiduje przeszkody architektoniczne, społeczne, komunikacyjne

• Ułatwia dostęp do rehabilitacji i nowoczesnego sprzętu medycznego

• Stawia na rozwój osobisty i aktywność fizyczną

• Walczy ze stereotypami dotyczącymi osób niepełnosprawnych.

Obecnie pod swoimi skrzydłami Fundacja Votum ma ponad 1350 podopiecznych, a więcej informacji o działalności organizacji znajduje się na stronie www.
Jan

Powinniście objąć pomocą finansową swoich pracowników, którzy nie borykają się z niepełnosprawnością. Wielu z nich żyje poniżej minimum egzystencji i codziennie walczy o przetrwanie. Zastanawiają się czy opłacić w danym miesiącu rachunki czy kupić buty dla dziecka bo z poprzednich już wyrosło. Na obiad codziennie same kartofle, bo na nic więcej nie stać. Już nawet chleba nie są w stanie kupić bo za drogi. Fundacja Votum nie słyszy ich wołania o pomoc.

@Jan

Dziękujemy za Pana opinię i poświęcony czas. Zachęcamy do zapoznania się z zakresem działalności Fundacji Votum, która działa w konkretnym celu na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach. Pracownicy naszej firmy otrzymują wynagrodzenie zasadnicze oraz mają możliwość podwyższenia swojego wynagrodzenia o system premiowy, który w każdej spółce jest uregulowany. Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami udziału w systemie premiowym.

Pani zadzwoniła i nadawała o kredytach frankowych nie interesując się czy wogóle jestem po drugiej stronie czułem się jakby gadał do mnie automat

Kobieta mówiąca o nagabywaniu ludzi bardzo nieuprzejma kopiąca dołki pod potencjalnymi kandydatami

Stary pracownik

Witam, Jestem zdziwiony, że pomimo tylu negatywnych komentarzy, nadal pracownicy Votum nie zdecydowali się na stworzenie Związku Zawodowego w korporacji. W sumie znalazłem parę osób co by było zaangażowanych ale Votum nieświadomie stworzyło mechanizm blokujący. Po prostu rotacja pracowników (w tym i moje odejście) plus zatrudnianie prawników na B2B, uniemożliwia utworzenie poważnego kolektywu. Uważam, że starzy pracownicy mogą wziąć się za taką inicjatywę ale na palcach jednej ręki można policzyć pracowników ze stażem pracy wiecej niż 2 lata, a potrzeba bodajże 13 chętnych. Pozdrawiam pracowników i dokonajcie mądrego wyboru.

Zadowolony
@Stary pracownik

Na kongresie firmy w zeszłym roku było kilkadziesiąt osób pracujących powyżej 10 a nawet 15 lat. Coś je chyba trzyma. Ale to jasne że zdania będą podzielone.

@Zadowolony

Dziękujemy za Pana/Pani opinię i poświęcony czas, by ją wyrazić. Zgadza się, na organizowanym corocznie kongresie staramy się wyróżnić i podziękować naszym wieloletnim pracownikom, którzy wspólnie z nami rozwijają firmę. Cieszymy się za pozytywny odzew!

@Stary pracownik

Dziękujemy za Pana opinię oraz za poświęcony czas, by ją wyrazić. Każda opinia jest dla Nas ważna. Pragniemy wskazać, że wszelkie zmiany związane z regulaminami pracy są konsultowane z przedstawicielami pracowników, którzy zgłaszają się indywidualnie i dobrowolnie. Ponadto nasza firma może cieszyć się gronem pracowników, którzy związani są z nami od wielu lat – 5, 10, 15 lat.

Szok

Odbyłem rozmowę o pracę w tej firmie i całkiem nieźle to wszystko wyglądało. Jednak rekruterka nie chciała na tym etapie podać chociaż widełek wynagrodzenia, więc było już to dla mnie lekkim alarmem ostrzegawczym. Wszedłem na goworka poczytać opinie i przeżyłem ciężki szok czytając opinie tutaj. Nie ma mowy teraz bym tam poszedł

Sebastian
@Szok

Ta rozmowa to był pierwszy etap i dlatego nie podali ci jeszcze zarobków? Bo może na drugim coś się dowiesz i nie będzie aż tak źle. W ogóle odzywali się do ciebie po tej pierwszej rekrutacji?

Astrid
@Sebastian

Witam, Po pierwsze, powinny być podane widełki w ofercie pracy, w której kandydat od początku wie, czy wgl wysyłanie CV ma jakikolwiek sens. To nie są lata 90, gdzie każda praca była na wagę złota i nie ważne za jakie pieniądze. Po drugie, po którym etapie w końcu powiedzą o tych zarobkach? Co jeszcze kandydat ma zrobić aby zostały podane konkretne informacje? Zazwyczaj rekruter w Votum wymiguje się od odpowiedzi, bo ma z góry narzucone wynagordzenie, które oscyluje w granicach minimalnej + 100-250 zł brutto. Po trzecie, biorą każdego pracownika, który zgodzi się na stawki gorsze niż w hipermarkecie. Tam też przynajmniej są płacone nadgodziny za uczciwą pracę. Tutaj za ciężką pracę umysłową, w wymuszonej pozycji ciała, trzeba zostać na nadgodziny bezpłatnie. Chyba, że pracodawca zleci nadgodziny ale to raz na pół roku takie "rarytasy". Pozdrawiam.

Dociekliwy
@Astrid

„Zazwyczaj” rekruter wymiguje się od podania stawki. To ile razy byłeś rekrutowany Kolego? Rozumiem że według tego co piszesz na wszystkie stanowiska jest taka sama stawka.

@Astrid

Dziękujemy za Pana/Pani opinię oraz za poświęcony czas, by ją wyrazić. Przewidujemy mieszany model wynagrodzenia, na który składa się: wynagrodzenie zasadnicze i wynagrodzenie zmienne - oparte o system premiowy, który może być różny w zależności od podmiotu z naszej grupy kapitałowej. Wynagrodzenie zasadnicze jest uzależnione od doświadczenia, zajmowanego stanowiska oraz stażu pracy. W przypadku wynagrodzenia zmiennego opartego o system premiowy, każda spółka indywidualnie kształtuje swoją politykę systemu premiowego, która uregulowana jest w regulaminie. System premiowy nie obejmuje pracowników na okresie próbnym, którzy dopiero wdrażają się w pracę w naszej firmie. W związku z tym w ofercie pracy nie wskazujemy ram wynagrodzenia, gdyż mogą one ulec zmianie i taka oferta byłaby nieaktualna, a ponadto wprowadzałaby w błąd potencjalnego kandydata. Na rozmowie rekrutacyjnej chcemy poznać kandydata oraz jego oczekiwania finansowe. Moment przekazania wysokości wynagrodzenia może się również różnić w zależności od organizacji spółki, lecz następuje on najczęściej po pozytywnym wyniku rekrutacji, kiedy kandydatowi przedstawiana jest propozycja zawarcia umowy wraz z jej warunkami.

@Dociekliwy

Osoba rekrutująca podczas rozmowy rekrutacyjnej chce poznać rozmówcę-kandydata. W zależności od stanowiska, doświadczenia kandydata oraz posiadanych umiejętności proponowane jest wynagrodzenie.

@Sebastian

Panie Sebastianie, w naszej firmie rekrutacja jest jednostopniowa. Po podjęciu pozytywnej decyzji przedstawiana jest propozycja Kandydatowi wraz z warunkami zatrudnienia, w tym z wysokością zatrudnienia. Niezależnie od podjętej decyzji kandydat otrzymuje informację zwrotną po rozmowie rekrutacyjnej, mailową bądź telefoniczną.

@Szok

Dziękujemy za Pana opinię oraz za poświęcony czas, by ją wyrazić. Na rozmowie rekrutacyjnej chcemy poznać kandydata oraz jego oczekiwania finansowe, stąd nie podajemy żadnych widełek finansowych wynagrodzenia w ofercie pracy ani na rozmowie rekrutacyjnej. Moment przekazania wysokości wynagrodzenia może się również różnić w zależności od organizacji spółki, lecz następuje on najczęściej po pozytywnym wyniku rekrutacji, kiedy kandydatowi przedstawiana jest propozycja zawarcia umowy wraz z jej warunkami. Ponadto wskazujemy, że w naszej firmie przewidujemy mieszany model wynagrodzenia, na który składa się: wynagrodzenie zasadnicze i wynagrodzenie zmienne - oparte o system premiowy, który może być różny w zależności od podmiotu z naszej grupy kapitałowej.

Mateusz

Moje wspomnienia z pracy w votum nie są dobre. Są okropne. Czekałem na podwyżkę 1,5 roku i się nie doczekałem mimo upominania się o nią. Byłem zmuszony do zmiany pracy, bo już za pokój nie miałem z czego zapłacić.

Wykończona pracownica
@Mateusz

No witam kolegę, widzę że klasyka gatunku. Robisz za pięciu, wykorzystują Cię, ale co tam, może to docenią. Ta, jasne. Może raz na kwartał Cię pochwałą, że spoko i tyle. Żadnego wyróżnienia, premii. Takie miliony zarabiają na klientach, a biednym pracownikom nie łaska wynagrodzić tego trudu i ogromnej nieludzkiej ilości zadań.

@Mateusz

Dziękujemy za Pana opinię oraz za poświęcony czas, by ją wyrazić. Przewidujemy mieszany model wynagrodzenia, na który składa się: wynagrodzenie zasadnicze i wynagrodzenie zmienne - oparte o system premiowy, który może różnić się w zależności od spółki. Wynagrodzenie zasadnicze jest uzależnione od doświadczenia, zajmowanego stanowiska oraz stażu pracy. W przypadku wynagrodzenia zmiennego opartego o system premiowy, każda spółka indywidualnie kształtuje swoją politykę systemu premiowego, która uregulowana jest w regulaminie. Każdy pracownik ma również możliwość złożenia wniosku o podwyżkę, który jest rozpatrywany, zaś zainteresowany otrzymuje informację o podjętej decyzji.

Leszek
@GK VOTUM S.A.

O z tym wnioskiem o podwyżkę to spoko opcja tylko ciekawe, czy zdarzają się pozytywne rozpatrzenia, czy raczej nie hehe ;) Ja jeszcze zapytam o ten system premiowy o którym piszecie. Czy nawet nowo zatrudniona osoba kwalifikuje się od razu pod te premie, czy dopiero po przepracowaniu jakiegoś określonego czasu? Bo w poprzedniej firmie dopiero po roku mogłem dostawać premię za wyniki.

Aktualność
Sukcesy Frankowiczów pod skrzydłami Kancelarii z GK Votum

Skuteczne działania Kancelarii z GK Votum sprawiły, że Frankowicze mają już ponad 10 tys. korzystnych wyroków i każdego dnia dochodzą kolejne! Wiele rodzin toczących trudną walkę z wysokimi ratami kredytów we frankach szwajcarskich odetchnęło z ulgą.
Najczęstsze wygrane to:
95,7% nieważność umowy kredytowej,
4,3% odfrankowienie.

Wśród uzyskanych orzeczeń zapadło:
1359 przed sądami II instancji,
9061 przed sądami I instancji.

Po przeanalizowaniu statystyk z wokand sądowych można przewidywać, że w 2023 r. liczba orzeczeń w sprawach klientów GK Votum przekroczy zeszłoroczne wartości. W marcu po raz pierwszy w historii GK Votum liczba posiedzeń sądowych przekroczyła 3 tys.
Chcesz pomagać razem z nami zmieniać życie ludzi na lepsze? Sprawdź aktualne oferty pracy i dołącz do GK Votum.
Konrad

To ile spraw na jednego prawnika u was przypada? Bo jak na liczbę pracowników votum to chyba dość dużo. Jak na wynagrodzenie na jakie można u was liczyć to dość słaby deal z dołączaniem do was.

@Konrad

Dziękujemy za Pana opinię oraz za poświęcony czas, by ją wyrazić. Wynagrodzenia są kształtowane na poziomie: wynagrodzenia zasadniczego i wynagrodzenia zmiennego, które oparte jest o system premiowy, który zaś może być różny w zależności od podmiotu z naszej grupy kapitałowej. Ilość prowadzonych spraw jest dostosowywana do możliwości osoby prowadzącej.

Praca dla ludzi którzy nie lubią kontaktu z ludźmi. Kredyty frankowe doradca. Praca z domu. Brak podstawowej pensji.

Sebastian
@Paweł

Praca całkowicie zdalna? W ogóle nie jeździsz do firmy? Czemu nie ma podstawy? Zarabiasz tylko na prowizji? To jest opłacalne?

Przedstawiciel ds. franków
@Paweł

Pracuję, jako przedstawiciel i mam ciągły kontakt z ludźmi. Część spotkań odbywam zdalnie i uważam, że to przewaga a nie problem. Rzeczywiście praca jest na wynagrodzeniu prowizyjnym, ale nikt nie wskazywał mi, że będzie inaczej.

@Paweł

Dziękujemy za Pana opinię oraz za poświęcony czas, by ją wyrazić. Kontakt z klientami ma różny stopień, w zależności od zajmowanego stanowiska i wykonywanej pracy. Odnajdzie się u nas osoba, która oczekuje mniejszego kontaktu z klientami w codziennej pracy, jak również osoba, która czuje się bardzo komfortowo w kontakcie z innymi, w szczególności z Klientami. Wszystko uzależnione jest od charakteru wykonywanej pracy. W naszej spółce jest możliwość pracy hybrydowej, która uzależniona jest możliwości na danym stanowisku. Przewidujemy mieszany model wynagrodzenia, na który składa się: wynagrodzenie zasadnicze i wynagrodzenie zmienne - oparte o system premiowy Wynagrodzenie zasadnicze jest uzależnione od doświadczenia, zajmowanego stanowiska oraz stażu pracy. W przypadku wynagrodzenia zmiennego opartego o system premiowy, jest on uregulowany w regulaminie. System premiowy nie obejmuje pracowników na okresie próbnym, którzy dopiero wdrażają się w pracę w naszej firmie.

@Sebastian

W zależności od wykonywanej pracy i stanowiska jest możliwość pracy hybrydowej. Jeśli ktoś preferuje tylko pracę z biura, jest również taka możliwość. Wynagrodzenie jest zależne od zajmowanego stanowiska. Wszelkie warunki pracy są przedstawiane przed podjęciem pracy, tak aby każdy pracownik mógł się z nimi zapoznać.

@Przedstawiciel ds. franków

Dziękuję za Pani/Pana opinię oraz za poświęcony czas, by ją wyrazić. Cieszymy się, że stosowany model pracy hybrydowej jest z entuzjazmem przyjmowany w codziennej pracy.

Szczęśliwy

Rzuciłem tą śmieszną robotą po 3 miesiącach i mogę powiedzieć śmiało że była to najlepsza decyzja w moim życiu. Zarabiam teraz godne pieniądze za 5 razy mniej pracy. Polecam to każdemu siedzącemu tam jeszcze pracownikowi, naprawdę wasza praca jest o wiele więcej warta niż votum Wam płaci. We Wrocławiu znajdziecie dziesiątki lepszych pracodawców.

@Szczęśliwy

Dziękujemy za Pana opinię oraz za poświęcony czas, by ją wyrazić. W naszej spółce stosujemy mieszany model wynagrodzenia: wynagrodzenie zasadnicze i wynagrodzenie zmienne, które oparte jest o system premiowy. Wynagrodzenie zasadnicze jest uzależnione od doświadczenia, zajmowanego stanowiska oraz stażu pracy. W przypadku wynagrodzenia zmiennego opartego o system premiowy, każda spółka indywidualnie kształtuje swoją politykę systemu premiowego, która uregulowana jest w regulaminie. System premiowy nie obejmuje pracowników na okresie próbnym, którzy dopiero wdrażają się w pracę w naszej firmie.

Marzena

Wiecie jaki jest największy sukces votum? Nie, to nie jest 2137. w kwartale wyrok zasądzający na korzyść klienta. Nie jest to również III miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku 2022. Największym sukcesem votum jest przekonanie ludzi z wykształceniem prawniczym do pracy za płacę minimalną przy sprawach frankowych, na których votum zarabia grube miliony.

@Marzena

Dziękujemy za Pani opinię oraz za poświęcony czas, by ją wyrazić. Każda opinia jest dla Nas ważna i istotna. Wynagrodzenia są kształtowane na poziomie: wynagrodzenia zasadniczego i wynagrodzenia zmiennego, które oparte jest o system premiowy, który zaś może być różny w zależności od podmiotu z naszej grupy kapitałowej. Wynagrodzenie zasadnicze jest uzależnione od doświadczenia, zajmowanego stanowiska oraz stażu pracy. W przypadku wynagrodzenia zmiennego opartego o system premiowy, każda spółka indywidualnie kształtuje swoją politykę systemu premiowego, która uregulowana jest w regulaminie Pragniemy wyjaśnić, iż firma Votum S.A. nie prowadzi spraw z zakresu tzw. „spraw frankowych” na etapie sądowym.

Radek

No cóż, wszystkich znajomych z mojego kierunku, którzy poszli do innych pracodawców stać na wszystko, a ja jak ten słoik muszę prosić rodziców o wsparcie a jak już oszczędzę te kila stów w skali roku to przez inflację nic nie mam (wnioski o podwyżkę nie przechodzą, bo nie ma kasy) chociaż ich sprawdozdanie finansowe mówi co innego. Przynajmniej jakaś saga na kiju i ta kofeinowa smoła jest do picia, zawsze to oszczędzi mi parę cebulionów. Z łaskawości mam czasem jakiś owoc raz na tydzień to jakoś ciągnę. Nikt tam nie dba o twoje zdrowie psychiczne. Pożalisz się to powiedzą ci, że no tak tak, trudno, ale zrób to, bo termin goni.

@Radek

Dziękujemy za Pana opinię oraz za poświęcony czas, by ją wyrazić. Każda opinia jest dla Nas istotna. Dzięki temu mamy możliwość poprawy jakości i warunków pracy w naszej firmie – Votum S.A. Przewidujemy mieszany model wynagrodzenia, na który składa się: wynagrodzenie zasadnicze i wynagrodzenie zmienne - oparte o system premiowy. Wynagrodzenie zasadnicze jest uzależnione od doświadczenia, zajmowanego stanowiska oraz stażu pracy. W przypadku wynagrodzenia zmiennego opartego o system premiowy, każda spółka indywidualnie kształtuje swoją politykę systemu premiowego, która uregulowana jest w regulaminie. System premiowy nie obejmuje pracowników na okresie próbnym, którzy dopiero wdrażają się w pracę w naszej firmie. Każdy pracownik ma również możliwość złożenia wniosku o podwyżkę, który jest rozpatrywany, zaś zainteresowany otrzymuje informację o podjętej decyzji. Ponadto nasza firma oferuje różne benefity dla swoich pracowników oraz współpracowników. Stale staramy się poprawiać warunki miejsca pracy oraz pomieszczeń socjalnych.

Prac

Jestem zawiedziony poziomem wynagrodzenia w tej firmie. Pracowałem jak (usunięte przez administratora) przez ostatni kwartał i nawet żadnej premii nie dostałem, no a wiadomo podstawa sama to minimalna. Na szczęście już parę rozmów z innymi firmami mam umówione, miejmy nadzieję, że się wyrwę z tego miejsca.

@Prac

Dziękujemy za Pana opinię oraz za poświęcony czas, by ją wyrazić. Przewidujemy mieszany model wynagrodzenia, na który składa się: wynagrodzenie zasadnicze i wynagrodzenie zmienne - oparte o system premiowy. Wynagrodzenie zasadnicze jest uzależnione od doświadczenia, zajmowanego stanowiska oraz stażu pracy. W przypadku wynagrodzenia zmiennego opartego o system premiowy, każda spółka indywidualnie kształtuje swoją politykę systemu premiowego, która uregulowana jest w regulaminie. System premiowy nie obejmuje pracowników na okresie próbnym, którzy dopiero wdrażają się w pracę w naszej firmie.

Od 2015 roku jestem związany (z przerwami) z GK Votum. Jeden z klientów z którym ostatnio rozmawiałem powiedział mi o tym forum i o różnych opiniach. Zajrzałem i czasami nie wierzę co czytam (i wbrew temu co jest tu wypisywane, nikt mi nie kazał tego robić... o zgrozo). Część komentarzy jest trafna, część niezupełnie, a część to po prostu... kłamstwa. Votum, jak każda spółka na rynku, nie jest wolna od problemów, to jest jasne (wiem o tym sporo, bo pracowałem 3 lata dla firm jako konsultant biznesowy w zakresie usprawniania organizacji). Niemal zawsze (chyba, że mamy do czynienia z dużą korporacją zagraniczną, posiadającą wystandaryzowane procedury) w okresie dynamicznego rozwoju, firmy mają mniejsze lub większe problemy organizacyjne. Ilość pracy jest większa, zasoby ludzkie często niewystarczające i niewykwalifikowane, procedury są niezoptymalizowane - może panować chaos i zdarzają się napięcia. Standard. W moim odczuciu, w jakimś stopniu musi to dotykać GK Votum. Grupa, na przestrzeni bardzo krótkiego okresu, weszła w posiadanie największej ilości spraw frankowych na rynku i cały czas rośnie. Dano bardzo atrakcyjną ofertę dla klientów (której konkurencja nie może zaproponować z uwagi na wiele czynników - ich wielkość, płynność finansową, zasoby ludzkie, automatyzację procesów itp.), która spotkała się z ich zainteresowaniem. Domyślam się, że działalność GK Votum, jest bardzo nie na rękę wielu konkurencyjnym kancelariom jak również rzecz jasna Bankom. Tym bardziej, że ma wyniki - zachęcam do sprawdzenia osobiście wyroków na fanpage'u Votum na facebooku, gdzie niemal codziennie zapada wyrok - dla frankowiczów https://www.facebook.com/DlaFrankowiczow/. W tym miejscu pozdrawiam serdecznie aktywną tutaj konkurencję. Zawsze jest jakiś koszt rozwoju. Tym kosztem, najczęściej jest słabsza organizacja pracy i jakość obsługi. Logika podpowiada, że inaczej być nie może. I to nie jest kwestia złych intencji, czy jak to niektórzy "byli pracownicy" piszą - kolejnego przekrętu na skale nabijania frankowiczów (xD).To jest naturalna konsekwencja dynamicznego rozwoju, której nie sposób zapobiec (chyba, że wstrzymywać rozwój). ALE! Spółka notowana na giełdzie, która jest 15 lat na rynku, to nie jest kancelaria z kilkuletnim stażem. Naiwnym było wierzyć, że spółka się utrzymuje na GPW i inwestorzy chcą w nią inwestować przez przypadek. Jeżeli ktoś tak uważa i sugeruje, że spółka chce "wyrolować" swoich pracowników i oszukać klientów, musi być zupełnym ignorantem. Spółka jest skazana na usprawnianie, czasami tylko trwa ono wolniej niż jej rozwój (szczególnie gdy pojawia się duży popyt na usługę). Z czasem to się reguluje, chaos opada, napięcia znikają, jakość obsługi wzrasta. Taka jest cena dobrej oferty, po prostu. Zawsze można wziąć 25.000zł z góry za prowadzenie sprawy i się niczym nie przejmować. Problem polega na tym, że nie każdego stać, aby zapłacić tyle za usługę. 3,5 tysiąca złotych za poprowadzenie sprawy - to dobra cena, ale jeszcze lepiej za darmo i z obsługą lepszą niż w restauracji Pani Gessler. Tak się nie da. Da się za to znaleźć dobry kompromis i Votum go znalazło. A teraz merytorycznie, w mojej opinii: "Zastanówcie się kilka razy zanim zdecydujecie się na współpracę. Ja czekam od początku 2017 jeszcze nawet pozwu nie złożyli w mojej sprawie. Na początku roku minie 4 lata. Napiszesz do nich obiecują, tak już się bierzemy za Pana sprawę. I tak do następnego maila lub telefonu. Szkoda gadać. Bardzo żałuję, że właśnie im poleciłem swoją sprawę. Odradzam Votum z pełną odpowiedzialnością." - na kilkadziesiąt spraw, które znam, nie znam nikogo kto by czekał dłużej niż kilka miesięcy na złożenie pozwu. Ewidentna prowokacja i zwyczajne kłamstwo. "...Z kilkudziesięciu moich spraw "FRANKOWYCH" nie wygrali ani jednej sprawy, dla żadnego mojego klienta nie odzyskali obiecywanych pieniędzy. OD 3 LAT CZEKAM NA PROWIZJĘ, która jest wypłacana dopiero od odzyskanych dla klienta pieniędzy. Czekam 3 lata na wypłatę! Ktoś czekał dłużej?" - ponownie zachęcam do zajrzenia na fanpage "Dla fankowiczów" na FB, gdzie na bieżąco są dodawane wyroki. Bzdura i kolejna prowokacja. Idąc tą logiką - "Firma celowo przeciąga sprawy, żeby później wypłacić prowizję przedstawicielom"... ehh. Owszem, przedstawiciel zarabia po wygranej sprawie i pomimo, że musi poczekać, uważam, że jest to bardzo fair w stosunku do klienta. Zarówno kancelarii jak i klientowi zależy na tym, aby jak najszybciej doprowadzić sprawę do pozytywnego rezultatu. Terminy składania pozwu i zapadłe wyroki można zweryfikować osobiście na w/w fanpage'u. "Praca dla nich to typowy telemarketing...." - ta praca ma niewiele wspólnego z telemarketingiem, owszem, w sprzedaży nieraz trzeba przedzwonić do klienta, umówić się na spotkanie czy rozmowę, nie wyjątkowego. Jeżeli ktoś pracuje w obsłudze klienta przy telefonie, to czego się spodziewa? Praca w obsłudze, to praca w obsłudze. Co innego miałby robić Specjalista ds. obsługi klienta, jak nie rozmawiać z klientami?

Humka
@Michał

VOTUM jak długo to pisaliście?

@Humka

Nie piszę w imieniu Votum, nie mam do tego upoważnienia i nie należy to do moich obowiązków. To co opisałem jest moją subiektywną perspektywą na firmę - z punktu widzenia moich doświadczeń. Może się mylę w mojej ocenie. Wiem, że lubię tę firmę i lubię w niej pracować, a przy tym mam niską tolerancję na kłamstwa i prowokacje. Chciałem przyszłym potencjalnym pracownikom (lub też klientom firmy) rzucić nieco inne (merytoryczne) światło na poruszone sprawy i odpowiedzieć na ewentualne pytania z mojej perspektywy. Patrząc jednak w jakim kierunku to zmierza, chyba poprzestanę na tym wpisie. Nie zamierzam nic udowadniać. Rada ode mnie - nie wierzcie we wszystko co czytacie w Internecie i weryfikujcie informacje u źródła. Świat będzie piękniejszy. Pozdrawiam!

@Michał

dokładnie tak !, nie wierzcie w pozytywne opinie bo firmy sama je masowo piszą jako element procesu sprzedaży

Jan
@Humka

Pracownicy votum siedzą no piszą takie brednie. Firma musi utrzymywać PR na poziomie więc łapią się wszystkiego co możliwe. Nakręcają koniunkturę a umowy mają takie, że w razie be czego za nic nie odpowiadają. Śmieszą mnie przy tym sami frankowicze. Banki nabily ich na kase ( przy czym umów czytać nie umieli) a teraz votum nabija ich na kase ( a potem pretensje że biorą tak dużą prowizję i po 4 latach jeszcze sprawy nie wygrali = znów nie czytali umowy którą podpisali)

czarodziej
@Ewa

ciekawa logika, czyli że nie moża mieć pozytywnej opinii na temat firmy i się nią podzielić, nawet osoby które w niej pracują nie mogą jej mieć? a to dobre. typowo polskie

Daniel
@Ewa

Nie wiem, co bierzerz, ale bierz po połowie ... każdy pracownik i współpracownik może tutaj wejść i napisać swoją opinię. Jak rozumiem ty masz opinię negatywną, ale daj prawo innym osobom do wyrażenia swojej opinii oraz zaakceptuj, że inni mogą mieć inne doświadczenia, np. pozywytne z firmą. Życzę samych pozytywnych u innego pracodawcy.

Jan_z_konkurencji?
@Jan

Opinia napisana przez konkurencję, nie pracownika!

@Jan

@Jan nie wiem gdzie pracowałeś, mam nadzieję, że nie w Votum jeśli "Śmieszą mnie przy tym sami frankowicze" i dzięki Bogu, że ktoś mający głowę na karku ci podziękował za taką "pracę".

Nie wiem na ile się orientujesz, ale na google można napisać jedną opinię ze swojego konta. Nie ma więc takiej możliwości, aby jeden pracownik wystawił kilka opinii, musłaby pozakładać nie wiem ile kont. Ponadto, tych opinii o Votum na google wcale nie ma tak dużo i w zdecydowanej większości są to opinie Klientów, któeym Votum wygrało sprawę. Przykładowo VRL ma teraz ok. 1000 opinii, na 10 000 wygranych spraw. Dużo? raczej wątpię, niektóre salony kosmetyczne mają więcej. Czy Klienci są zadowoleni z usługi? Owszem, sa bardzo zadowoleni i doceniają co dla nich firma robi. Podumowując ten wywód - opinie na Google są to opinie przede wszystkim zadowlonoych Klientów Votum, a nie pracowników, więc przedstawiona przez Ciebie narracja jest zupełnie nieprawdziwa. Jest różnica między informacją i prośbą o wyrażenie swojej opinii o firmie przez pracownika a przekazem w stylu "prezes kazał pisać pozytywne opinie" prawda? Sam wyraziłem taką opinię, bo mam jak najbardziej pozytywne zdanie o swojej firmie i co w tym niewłaściwego? Jestem podpisany swoim imieniem i nazwiskiem pod tą opinią, potwierdzam - moim zdaniem jest to dobra firma. Ludzie naprawdę zajmicie się czymś konstruktywnym, bo albo za dużo czasu macie na wypisywanie tych głupot, albo nie macie pojęcia o czym piszecie...

PioSol

Jestem po wygranej sprawie w I instancji. Z czystym sumieniem polecam kancelarię Votum. Profesjonalna obsługa i podejście do klienta. Kontakt z kancelarią przez dedykowany panel klienta - oddzwaniają. Wszelkie wątpliwości i zawiłości spraw sądowych wyjaśniają i rozwiązują z dużym zaangażowaniem. Dziękuję za profesjonalizm i skuteczność, o które nie jest łatwo. Warto postawić na sprawdzoną Kancelarię.

Ernest
@PioSol

Szanowny Panie, ten portal to gowork i sluzy opiniom pracownika. Bardzo cieszę się, ze jest pan zadowolony z usług absolwenta studiów prawniczych, który obsługiwał pana za psie pieniądze. Votum to nie jest dobre miejsce dla pracownika. Z pewnością nie dla prawnika

Dawny pracownik

KL Votum było moim pierwszym miejscem pracy po ukończeniu studiów prawniczych. Jakaż to była duma, ze udało mi się po pierwszej rozmowie otrzymać posadę. Czułem się jak jakiś Harvey Specter. Rzeczywistość nadeszła jednak bardzo szybko. Praca w spółce notowanej na GPW wdrożenie było dynamiczne i trzeba było szybko uczyć się kolejnych rzeczy, ilość obowiązków przytłaczająca jednak do ogarnięcia. Sprzęt stary, zwyczaje odbijania się karta co do minuty i pokazanie, ze prawnik nic tam nie znaczy - liczą się wyłącznie przedstawiciele handlowi. Podwyżek absolutny brak. O ile w 2019 pensja jak na pierwsza prace nie była najgorsza to z czasem nowi prawnicy otrzymywali już okolice minimalnej. Tak wiec pensje malały proporcjonalnie do wzrostu zarobków firmy. Biuro choć przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych przypominało bardziej januszowy biurowiec z lat 90. Dodatkowo niektóre osoby z managementu o większej posturze lubiły się wywyższać ponad innych. Z plusów na pewno elastyczny czas pracy, jednak to by było na tyle. Dobre miejsce na pierwsze doświadczenie, ale nic poza tym. Ktoś kto siedzi tam dłużej niż 6 msc marnuje życie. Każde korpo płaci 3x tyle przy 3x mniej męczącej pracy. Jeszcze bym dodał, ze firma znajduje się na kompletnym za.. w mało prestiżowej dzielnicy Wrocławia

Basia
@Dawny pracownik

Potwierdzam. Smutna, ale brutalna rzeczywistość. Stosunek pracodawcy czy bezpośredniego przełożonego do pracownika jest niczym jak stosunek wasalny (poddańczy) znany z czasów średniowiecza. Pańszczyzna jest ciężka, pracuje się więc takimi narzędziami jakie się ma a oni się dziwią, że rezultaty są niezadowalające, gdy normy są wyśrubowane i wymaga się za dużo „oferując” tak niskie wynagrodzenie. Śmiechu warte.

Domina

Wejdź na (usunięte przez administratora).glowna robota dziwnych kierowniczkow to namawianie do procesu z bankiem i odradzanie ugody....I za to dostają duuuuza kasę a pracownicy ochlapy

Waldemar
@Domina

Niech już tam organizują pracę jak tam chcą. Ale niech się nie dziwią rotacją, skoro szeregowych pracowników wynagradza się tak słabo, że naprawdę wstyd. Zastanawia mnie tylko dlaczego tracą czas na rekrutację, organizację danej osoby we wszystkich systemach a potem na nowo po kilku miesiącach, bo taka osoba się zwalnia i trzeba nowo zatrudnić - i tak w kółko. Gdyby tak zliczyć ten czas i pieniądze jakie w to wszystko wkładają to mogliby za tą kasę wynagrodzić więcej szeregowych i mieliby przynajmniej spokój z rotacją. A tak to beka :D

Gucio

Teraz votum nie chce żeby były ugody z bankami.Czemu?Bo źródełko wyschnie.Kierownicy tam pracujący porażka. Nie polecam

Maja
@Gucio

Wiadomo, Votum będzie namawiało na proces, bo będą mogli sobie ponabijać kasę. Nie żeby biedni pracownicy mogli by otrzymać w końcu dzięki temu normalne wynagrodzenie czy coś. Najważniejsze, że firmie będzie lepiej - podobno tyle zarobią, że Lipton dla zarządu będzie już w piramidkach a w nie torebkach.

Ja nie polecam. Pracowałem ponad 1,5 roku, wynagrodzenie kiepskie, dość niskie powiedziałbym i na pewno nieodpowiadające warunkowym rynkowym, jak to jest napisane w jednej z opinii. Niepłatne nadgodziny. Z plusów to elastyczny czas pracy, ale tylko na tym się kończy. Nic więcej nie można tam osiągnąć. Wszelkie zmiany, jakie tam zaobserwowałem w okresie mojej pracy tam nie miały nic wspólnego z logiką. Pracownicy nie mają tam za wiele to powiedzenia, brakuje porządnych narzędzi biurowych z prawdziwego zdarzenia czy też systemów, na których pracownicy pracują. Proszę popatrzeć na specyfikację sprzętową urządzeń biurowych czy aplikacje systemowe. Benefity są praktycznie żadne. Firma nie jest w stanie zaoferować konkurencyjnego wynagrodzenia. Rotacja pracowników jest także dosyć częsta, sądzę że nie bez powodu. Ilość pracy w stosunku do ilości osób oraz wynagrodzenia sprawia, że odejście jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Nie jest to nic osobistego, czy wymierzone w kogokolwiek, ponieważ niektórzy ludzie, których poznałem są naprawdę są spoko, ale niestety to fakty, które zaobserwowałem. Uważam, że jak za tyle obowiązków oraz odpowiedzialności, ci pracownicy (specjaliści, prawnicy, adwokaci, radcowie), powinni być wynagradzani coraz lepiej, a przedstawicieli należy postawić do pionu, bo to oni najczęściej generowali tonę niepotrzebnej i dodatkowej pracy oraz nieporozumień.

@były pracownik

Dałoby się lepiej pracować, gdyby nie oszczędzano na wszystkim. Praca jak praca, harówka jest, ale to smutne, że nikt tego nie docenia, bo nawet jak robisz 21,37 % więcej, żeby się wykazać to w nagrodę dowalą Ci więcej, jak mułowi towarowemu zamiast sypnąć normalną podwyżką jak dla normalnego szanującego się człowieka.

Lalunia
@Kasia

Pracowałam tam 1,5 roku bardzo dawno temu. Zarząd nie widzi problemu w siedzeniu po godzinach, (usunięte przez administratora)i śmiesznie niskiej pensji. Dokładanie coraz to nowych obowiązków nie biorąc możliwości przerobowych pracownika. Bo przecież skoro daje rade pracowac szybko i wydajnie jak robocik nie uskarżając się na nic to trzeba dokręcić śrubkę. Czytajac opinie niedawno umieszczone z przykrością stwierdzam, że nic się nie zmieniło. A minęło naprawdę sporo lat odkąd rzuciłam kwitem. Zmarnowalam sobie i mojej rodzinie wtedy małemu dziecku czas i zdrowie czego nie da się odrobic. Trzeba się szanować i swój cenny czas a nie stawiać pracę na pierwszym miejscu. W vastepbej pracy vylam już mądrzejsza i nie dałam wykorzystywać jak (usunięte przez administratora)

Biedny pracownik

Bądź mną. Zatrudnij się w spółce notowanej na GPW. Bierz udział w pracowaniu na zysk firmy. Nie dostań podwyżki. To nic, na sukces trzeba pracować. Pracuj dalej. Inni odchodzą, nie są wytrwali. Pracuj dalej. Przychodzi pandemia. Pracuj na biednym i starszym sprzęcie. Nie dostawaj dopłaty za prąd. Firmie chociaż dobrze się wiedzie, oszczędziła na prądzie, wodzie, kawie i herbacie. To dobrze, sukces się zbliża. Jest sukces. Firmie dobrze się wiedzie. Niestety brak premii. Kolejni odchodzą. Nie masz znajomych, wszyscy odeszli. Musisz sam ogarnąć robotę. Nie ogarniasz. Robisz nadgodziny. Nie płacą Ci za nie. Chcesz odpocząć. Nie da się odpocząć. Nikt Cię już nie szanuje. Nikt nie docenia Twojej pracy. Nikt Ci nie daje podwyżki. Stoisz w miejscu. Brak profitu.

Zostaw merytoryczną opinię o GK VOTUM S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w GK VOTUM S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy GK VOTUM S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 65.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GK VOTUM S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 13 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GK VOTUM S.A.?

Kandydaci do pracy w GK VOTUM S.A. napisali 21 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GK VOTUM S.A.