Lentex S.A.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Lentex S.A.

Hatifnat

Sama krytyka na tym forum. Zatem spróbuje zachęcić przyszłych kandydatów do pracy na produkcji (i nie tylko). Od czego by tu zacząć? Może zarobki, bo przecież po to się pracuje. A więc drogi kandydacie, jeśli chcesz zaczynać od najniższej krajowej i po kilku latach pracy, latach szkolenia, wyrzeczeń i stresu zarabiać niewiele więcej to Lenteks jest idealnym miejscem dla Ciebie. Jeśli martwisz się, że nie będziesz wiedział co zrobić z premiami za uzyskane wyniki produkcyjne, na których zakład zarabia ciężkie pieniądze, to możesz przestać się martwić – twoją premię dostanie jakiś kierownik albo inny „specjalista”. Jeśli chcesz pracować w atmosferze nieustannej kontroli, braku zaufania, braku jakichkolwiek więzi koleżeńskich to w tym zakładzie będziesz się czuł jak ryba w wodzie. Jeśli twoim marzeniem jest aby kadra kierownicza (czyli jakby nie patrzeć twoi przełożeni) sprawiała wrażenie mniej kompetentnych i mniej inteligentnych od Ciebie to trafiłeś w dziesiątkę. Jeśli lubisz się pośmiać a twoim ulubionym gatunkiem filmowym lub literackim jest komedia absurdu to w tym zakładzie na co dzień twoi przełożeni będą zapewniać ci okazję do rozrywki. Jak widzicie, same plusy. Minusów nie stwierdzono. Mam nadzieję, że zniechęconych zachęciłem, wątpiących nawróciłem i już za niedługo do kadr ustawi się wianuszek chętnych.

Lassie, wróć!
@Hatifnat

Skoro nie ma minusów pracy, sama plusy - to wracam :) zaraz wysyłam CV, tylko żebym zdążył przed tym wianuszkiem chętnych :)

Grabowszczyźnianka

Boże, to co się od jakiegoś czasu odwala w tym zakładzie to przechodzi wszelkie pojęcie. Organizacyjny i kadrowy koszmar. Koszmar z ulicy Powstańców.

@Grabowszczyźnianka

Co tam ci tak nie pasuje?

Witamina Wu

Jest jasno napisane co tej Pani nie pasuje. Organizacja pracy oraz sytuacja kadrowa. Czego tu Pan anonim nie rozumie?

Pacownik Miesiąca
@Grabowszczyźnianka

No ja nie wiem o co wam chodzi z tą krytyką. Lenteks jest super i wogóle. Wczoraj na przykład w ramach świątecznego bonusu dostałem suszone owocki. Z tego powodu na cześć najlepszego Prezesa i Dyrektora Operacyjnego w Polsce skanduję gromkie HIP HIP HUUURA! Dziękuję wam drogi Zarządzie i drodzy kierownicy. Życzę wam Wesołych Świąt, a sam z radosnymi myślami, które kieruję w waszą stronę, pędzę robić pyszny kompocik.

Luter
@Grabowszczyźnianka

A propos koszmarów to... Miałem sen… Sen, w którym w Lenteksie na Wydziale Wu, kierowników i ich zastępców wybiera się na podstawie ich kompetencji i doświadczenia. Sen, w którym tytuł „specjalista” przed nazwą stanowiska naprawdę coś znaczy. Sen, w którym kierownik produkcji i jego pomocnicy nie są tylko bezwolnymi wykonawcami poleceń dyrektora. Sen, w którym dyrektor nie jest tylko bezdusznym twórcą absurdalnych decyzji. Sen, w którym ma się świadomość, że w Lenteksie zarabia się proporcjonalnie do wykonywanych obowiązków i piastowanego stanowiska. Sen, w którym do pracy w Lenteksie ludzie przychodzą z uśmiechem na twarzy. Sen przeminął ale koszmar trwa nadal. Niestety na jawie...

KING
@Luter

Po prostu zmień pracę :) koszmary znikną ;) ja zmieniłem i nie mam już koszmarów :) jestem zadowolony :)

Dżoana
@Pacownik Miesiąca

Ja też uważam, że suszone owoce to idealny bonus świąteczny dla pracowników. Najwyższy czas porzucić ten zgniły, kapitalistyczny zwyczaj rozdawania pracownikom bonów lub nagród finansowych, który praktykują inne zakłady :)

Osa

Witam, jak wygląda u Was praca jeżeli chodzi o produkcje materiału na maseczki ? Jest dużo zamówień czy zrobił sie zastój ? Praca na kilka etatów na produkcji ?

Co jaki okres czasu w Lentex S.A. można ubiegać się o podwyżkę?

Możesz codziennie ale to i tak nic nie zmieni

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Lentex S.A.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
Macko

Hej, ostatnio ciężko z pracą, pracodawcy albo zwalniają albo ucinają 20% z wypłaty, jak to w lentexie wygląda ? Macie co robić ? Dużo jest zamówień ? Myślę aby nie przyjść do was. Proszę o szybkie info zwrotne. Dziękuję i życzę zdrowia

@Macko

Dzień dobry. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszym Działem Personalnym oraz odwiedzin na naszej stronie www.lentex.pl gdzie w zakładce "KARIERA" można złożyć swoje CV.

DżuDżu
@Macko

Lepiej ten zakład omijać z daleka.

@DżuDżu

Wiem, znam takie molochy, pracowałem już w takich także wiem na co się szykuje. Ale powiedzmy że mam mały wybór, chodzi mi o ciągłość pracy. Jak to potrwa jeszcze kilka tyg. to na rynku pracy będzie "gorąco" także jeśli tam pracujesz to proszę daj cynk czy są etaty, a przede wszystkim czy płacą 100% bo w wielu innych tylko 80%. Dzięki i wesołych i zdrowych

@DżuDżu

Dzięki za odpowiedź, ja wiem jak wygląda specyfika pracy w takich zakładach, na wejściu, po prostu szukam pracy, gdzie jest jej ciągłość i płacą 100% a nie jak u innych 80% a obowiązków jak nie tyle samo to więcej. Daj mi proszę cynk jak to w Lnetex wygląda, jest praca ? dzięki

@Macko

Dzięki za info, ja wiem co to jest praca w polskich molochach,także spokojnie, po prostu jest ciężko. A ja chce mieć na razie stabilizacje, stą pytanie o to czy płacą 100% na tę chwilę i czy jest dużo pracy. Bądźmy poważni, bo pytam o coś co może mi pomóc szybką decyzję. Pozdrawiam

Brak

Płaca 100% , szukają pracowników głównie na produkcje

ako
@Macko

Czy macie przyjęcia do pracy na produkcje

@ako

Dzień dobry. Prowadzimy w chwili obecnej rekrutację, zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszym Działem Personalnym oraz odwiedzin na naszej stronie www.lentex.pl gdzie w zakładce "KARIERA" można złożyć swoje CV.

Midterm

Witam, mam pytanie do pracowników Lentexu. Czy Lentex produkuje lub zamierza produkować maseczki w związku z obecną sytuacją? Jeśli tak, jak wygląda skala tej produkcji obecnie? Dzięki, pozdrawiam

On

Długo już pracuję w Lentexie i chyba pora uciekać. To co tutaj się dzieje za sprawą dyrektorka A.G. można by przedstawić w filmie tylko nie wiem czy w formie tragedii a może dramatu. Dyrektorek pozwalniał wielu wartościowych bardzo wartościowych ludzi. Ostatnio pozbył się kierownika produkcji bo był dobry i miał swoje zdanie a to w Lentexie zakazane. Zawsze wydawało mi się że im więcej pomysłów im więcej opinii to firma lepiej funkcjonuje - a tu dyktatura jak w Korei. Ostatni kierownik został zwolniony w ciągu 5 minut jednoczasowo zabrał mu auto telefon dostęp do maila chłop w chwilę został z niczym jak bezpański pies. A nie pomyślał nawet jak on ma wrócić do domu pociągiem na gapę a może podprowadzić komuś rower z portierni. Pan Michał nie miał możliwości pożegnania się z pracownikami bo wypad z roboty bo masz inne zdanie. Dyrektorek zwolnił go przed długim weekendem żeby poprawić sobie humor a dobry człowiek i jego rodzina zostali bez środków do życia w ciągu 5 minut. Pora zbierać się do Euroboxu. Prezesie A.G. do Korei.

Antek
@On

Nie tak do końca z niczym bo firma zwalniając pracownika w taki sposób płaci mu normalnie jeszcze przez 3 miesiące (jeśli taki był okres wypowiedzenia w umowie) lub wypłaca odprawę. A co do reszty to pełna zgoda. Choć kierownik Michał to raczej swojego zdania nie miał lub się z nim nie obnosił na forum. Wykonywał karnie wszystkie polecenia z góry, nawet jeśli się z nimi nie zgadzał. Został zwolniony pewnie dlatego, że w końcu powiedział co myśli. Niestety Lentex to już korporacja pełną gębą. A w korpo to pracownik traktowany jest jak rzecz, który może być zastąpiony inną rzeczą. Pan A.G. musi sobie w końcu uświadomić, że nie ma to zastosowania na hali produkcyjnej. Tam operatora maszyny produkcyjnej nie zastąpi gościem z ulicy więc powinien tak zabiegać o wyszkolonego pracownika aby temu nawet nie przyszło do głowy aby szukać sobie nowego zajęcia. Z resztą dotyczy to każdego dobrze wyszkolonego pracownika, nie tylko na hali.

Gtjjdryjngt
@On

Ty chyba nie widział na oczy dobrego kierownika . Gość pojęcia o niczym nie miał

@On

ja podałem się do dymiśji w 2010 roku po 25 latach pracy i jak nie żałuje.

Niko
@Antek

Nie wiem czemu wszyscy tak jadą na korporacje, ja pracuję w jednej z nich (ponad 100tyś ludzi na świecie) i jest zupełną przeciwnością tego co tu piszecie. W prawdzie pracy nie jest mało - ale poza tym to kompletnie odmienny świat, różnice między ludźmi są doceniane i wyciągany konsensus który buduje tą wielką międzynarodową firmę w której czujesz się ważnym i docenionym elementem - mimo że to tak naprawdę jesteś świadomy że jesteś tylko jakimś elementem wielkiej maszyny. Wprawdzie rotacja jest też ale motyw jest zupełnie inny - najczęściej zdobyć inne doświadczenia z innych firm i poznać inny punkt widzenia, czasem możliwości awansu rozwoju wyglądają gdzieś indziej lepiej (zależy to od wielu czynników na które nie mamy wpływu) często ludzie też wracają i są przyjmowani z powrotem bez zbędnych emocji - taki po prostu jest świat (ciekawy) i wszyscy to rozumiemy, nikt nie podchodzi do tego z emocjami tylko z racjonalnością. W takim środowisku pracuje się przyjemnie - jak trzeba jest czas na rodzinę. W takim środowisku pracuję w demonizowanej przez wielu tutaj KORPORACJI .

Morfeusz

(usunięte przez administratora) Wielu zastanawia się nad zmianą pracy, szczególnie, że w Lublińcu i okolicach jest coraz więcej ciekawych alternatyw. Chcę przypomnieć, że specyfika produkcji w Lenteksie jest taka, że operatorzy oraz załoga szkolą się długo i kierownictwu powinno zależeć na tym, aby tacy ludzie pracowali jak najdłużej. Atmosfera i warunki w pracy powinny sprzyjać filozofii „pracy na lata”.(usunięte przez administratora) Niestety polityka zakładu w stosunku do kadry zarządzającej już od dawna zmierza w złym kierunku. To już jest korporacja a nie zakład pracy.

Manolo
@Morfeusz

Cenzure wprowadzajo!!! :D

Niko
@Morfeusz

Przepraszam ale pracuję w korporacji (międzynarodowej firmie o dużym zasięgu ponad 100tyś ludzi na całym świecie) i w cale nie narzekam. Z opowiadań bliskich mi osób z Lentex (często niezależne wypowiedzi) to raczej jakiś Januszobiznes prowadzony przez prezesa cwaniaka który szkołę dostał na Ukrainie i wie jak jechać na innych. A na Ukrainie to już wiemy jak jest bieda, korupcja, wyzysk i bandytka no i oligarchowie oczywiście ponad resztą społeczeństwa.

Spejson

Uuu dzieje się!

Sumienie Wojtka

Ciekawe czy On śpi po nocach? ????

Szymon Mędrek

Do administratora.. Proszę o usunięcie wpisu z dnia 31.01.2020 przez ( Wyrwana). Jest to wpis , który obraża pracujące kobiety i dziewczyny w naszej Spółce. Obraża także mnie i jest kłamstwem. Z poważaniem Szymon Mędrek

Szymon Mędrek

(usunięte przez administratora) Dlaczego dokonujesz takich wpisów ? Czy zostałaś porzucona, czy nie miałaś satysfakcji ? Pochwal się publicznie skoro chcesz doprowadzić , tak barwnymi wpisami. Może pomyliły Ci się nazwiska ?

Lentexxx

Czy pracuje tam jeszcze nie(sławny) pan Szymon Mędrek?

Jędrek
@Lentexxx

Pracuje i pracować będzie dopóki nie zmieni się prezes (oby jak najszybciej).

Lentexxx
@Jędrek

No tak w końcu to pupil pana Wojciecha...

lx2020
@Jędrek

Jędrek A Ty jesteś taki wszechstronny i wszech-wiedzący? może ruszymy Twoją wiedzę na temat wszystkich pracowników biurowych , sprzedaży , produkcji, laboru ,zakupów.....działu kontroli..itd możemy wymieniać. oceń mistrzu wszystkich i opisz dokładnie , kto z kim i na jakich zasadach. Nie zapomnij o sobie co zrobiłeś dla siebie Spółki rodziny kolegów koleżanek i kiedy wyciągnieszswój (usunięte przez administratora)osoby, którą szanujesz i od której zależy Twoje dalsze życie i kariera . Wspaniały człowieku jak zaszkodził Ci Mędrek skoro masz odwagę tak pisać Jak zaszkodził Ci H.W. skoro uważasz, że od niego zależy czy będzie dalej pracował ? Jest Prezesem i właścicielem i dobiera sobie zespół jaki chce. Jak mu nie pasuje lub przeszkadza to robi ruch i dobiera nowych. Jeżeli przeszkadza Ci prezes to zgłoś to i złóż skargę. najlepiej złóż swoją kandydaturę na prezesa i pokaż wzór opierając swojä kandydaturę na dotychczasowych suksesach. Napewno jest ich dużo. Wiem jesteś skromny ale pochwal się swoimy możliwościami i pomysłami na rozwój firmy a nie tylko .......przychodzeniem do roboty kolego.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Lentex S.A.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Romek

Wszystko zależy od stanowiska i kto przeprowadza rekrutację :)

Słyszalem dobre opinie o firmie i mam zamiar aplikować. Powiedzcie coś co może się przydać podczas rekrutacji.

jan
@Adam

Nie rób tego

Pornoramix
@Adam

Bój się Boga Adamie! To już lepsze bezrobocie niż Lentex.

Gol

Jeśli znaleziona byla by wcześniej ta strona nie podjęta by była tu praca nawet przeze mnie . Warunki pracy są inaczej przedstawiane przez osoby zajmujące się zatrudnieniem niż są w rzeczywistości. Zarobki nie dają szału bo w innych firmach produkcyjnych bez porównania zarobi się o niebo lepsze pieniądze. Co do atmosfery pracy niestety jest ona gęsta, każdy na każdego chodzi każdy każdego sprawdza jak i każdy każdego obgaduje niczym dzieci w przedszkolu ale jak przychodzi co do czego nie potrafi odezwać się nikt,bynajmniej tak jest w miejscu w którym jestem. Nie wspominając o zebranych paskach jak i braku pieniędzy z podatków które osoba do 26 roku życia się należą, nie wspominając o podwyżkach dla starych pracowników. Jeśli chcesz tu podjąć pracę pomyśl 5 tysięcy razy bo jest o wiele więcej lepszych ofert niż Lentex

Ślunski Burak Pastewny
@Gol

Celny komentarz. Ale czego spodziewać się po zakładzie, który wdaje dziesiątki tysięcy miesięcznie na bilbordy skierowane zupełnie do nikogo a swoich pracowników traktuje w taki sposób, że jeszcze chwila i ostatni będzie gasił światło.

Wiecie może czy firma potrzebuje aktualnie nowych pracowników?

@Paweł

Cały czas. Na stronie jest opcja "Prześlij CV".

Młody
@Paweł

Jak chcesz stracić zdrowie i nerwy to śmiało składaj CV.

Elżbieta
@Młody

Dlaczego tak sądzisz? Co wpłynęło na taką opinię? Widziałam, że firma Lentex wstawiła ofertę pracy https://skk.erecruiter.pl/Offer.aspx?oid=2976081&cfg=C34074E69AA84BB084F381F880E55BA4&ejoId=57302&ejorId=104308&comId=18798536

Zuzanna

Lentex to czołowy producent elastycznych wykładzin mieszkaniowych i obiektowych z PVC oraz wiodący na rynku polskim producent włóknin. To firma łącząca ponad 100-letnią tradycję z nowoczesnością, czego efektem jest znana marka i ugruntowana pozycja firmy na rynku w kraju i za granicą. Elastyczne wykładziny Lentex to łatwy, niedrogi i efektywny sposób na stworzenie wymarzonej aranżacji podłogowej. Obecnie przedsiębiorstwo to prowadzi rekrutację: https://www.lentex.pl/kariera/ Wolne stanowiska to między innymi: Zastępca Głównego Księgowego, Specjalista ds. Systemu Zarządzania Jakością w branży motoryzacyjnej, Operator Wózków Widłowych, czy nawet Specjalista ds. obsługi klienta z j. angielskim lub niemieckim. Dajcie znać, czy zechcecie aplikować. Mogę nas Was liczyć w tej kwestii?

Hułan
@Zuzanna

Pani z HR-u już dziękujemy... Proszę nadal wymyślać hasła do akcji billboardowej. To na pewno poprawi sytuację zakładu.

mosquito
@Hułan

i podziękowali, jeszcze tylko miesiąc :)

Kyrieelejson

Limity?

Były
@Kyrieelejson

1,5 butelki na tydzień - średnio

Też były
@Były

Uuu to podnieśli racje żywnościowe. Widać firma się rozwija z kiepskim.

Piszący wypowiedzenie

Panie (usunięte przez administratora), Panie Dyrektorze, Panowie kierownicy - kary finansowe to możecie nakładać jak w Lenteksie będzie się godniej zarabiać. Z takimi zarobkami to wlepianie kar finansowych jest sygnałem dla pracownika aby z tego zakładu uciekał jak najdalej i jak najszybciej. Lentex, zakład w którym kiedyś chciało się pracować, stał się zakładem, który lepiej omijać z daleka. Brawo Panie (usunięte przez administratora), Brawo Panie (usunięte przez administratora), Brawo Panie (usunięte przez administratora).

Wujek Dobra Rada
@Piszący wypowiedzenie

Dyrekcja i kierownictwo straciło kontakt z rzeczywistością. W takim wypadku mam dla nich niezawodną radę. Proszę wziąć łopaty, wyjść poza zakład, wykopać dół, wleźć do dołu i się tam zakopać. W takim składzie to jedyne rozsądne rozwiązanie. Jedyny minus taki, że w tym miejscu już nic nie wyrośnie :D

Dyrektór Opieracyjny
@Piszący wypowiedzenie

Będzie trzeba stworzyć jakąś akcję crowdfundingową co by zebrać pieniądze dla operatorów agregatów produkcyjnych na te kary finansowe. (usunięte przez administratora)Przecież tak mało zarabiają za swoją ciężką i odpowiedzialną pracę.

Ciekawy
@Piszący wypowiedzenie

Proszę administratora o odpowiedź co niezgodnego z regulaminem było w powyższych i poniższych opiniach, że wprowadził cenzurę?

Zostaw merytoryczną opinię o Lentex S.A. - Lubliniec

• Jak się pracuje w Lentex S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Lentex S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lentex S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 1 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Lentex S.A.